Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-06-2008, 17:21   #21
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Lucko, pokud jsi byla uvedena v průkazu původu jako majitelka, spoj se s ČMKU a zjisti to o tom exportu. To by mělo být první vodítko. Nikdo není schopen psa dohledat bez pomoci jeho majitele. Potom, co zjistíš vše o exportních papírech, můžeme Ti pomoci přes Wolfdog.org kontaktovat naše spolupracovníky v Itálii a Francii.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-2008, 18:58   #22
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pokud dobře počítám, bylo Lucce při zakoupení psa (předpokládám, že byl zakoupen jako štěně) 16 let. Může být nezletilá osoba uvedena v PP jako majitel? A pokud ano, nepřebírá automaticky nad její majetelkem do plnoletosti
"dohled" zákonný zástupce?
Lucie, proč byl pes prodán/darován? Z tvého příspěvku to není příliš patrné.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-2008, 20:52   #23
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Pokud dobře počítám, bylo Lucce při zakoupení psa (předpokládám, že byl zakoupen jako štěně) 16 let. Může být nezletilá osoba uvedena v PP jako majitel? A pokud ano, nepřebírá automaticky nad její majetelkem do plnoletosti
"dohled" zákonný zástupce?
Lucie, proč byl pes prodán/darován? Z tvého příspěvku to není příliš patrné.

Jo jo je to tak, pes může mít v PP i nezletilého majitele. Já jsem si taky kupovala fenku když mi bylo 16.
Nad celým příběhem je plno otazníků, nevím jak na tom slečna Lucie byla, ale já bych tohle všechno to co se týče ČMKU řešila už mnohem dřív. 2 roky je příliš dlouhá doba s tím psem může být cokoliv a kór když je dysplazický, to nejspíš nikde v chovu nebude. I tak by mě zajímalo co má slečna Lucie dále v plánu ?? Chtěla by si psa odvézt zpátky?? Nebo jen vědět jak se má ?? Ráda bych pomohla, ale nemám jak. je to moc smutný příběh.

Monika Tichá
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-2008, 22:48   #24
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Lucko, zkus ten příběh popsat od úplného začátku, je to hodně zamotané a asi ti mnozí z nás nerozumí do detailu - spoustu věcí si pak mohou vyložit jinak než bys chtěla.
Držím palce ať se něco dozvíš.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 06:11   #25
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Pokud bych hledala psa v Itálii, tak bych jako první hodila dotaz tady na Wolfdogu na Italském fóru (já osobně anglicky) jestli ho někdo nezná....Přeci jen ho čte spousta italských čévéčkářů.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 07:12   #26
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

V Italii nebyl nikdy zapsan v plemenne knize!
S urcitosti vim ze Caselli si psa bral ,ze pes byl rentgenovan a ze mel dysplasii.
Pry ho daroval nekomu v blizkosti Serramazzoni.
Myslim si ze hledat psa ve Francii je blbost.
Muzu se poptat na italskem foru.
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 07:37   #27
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

No, pozastavím-li se nad podivným způsobem hledání psa po x letech - výmluva, že bydlím různě po kamarádech to moc nevyjasnila. Když jsi tenkrát mluvila s panem Hartlem, tak jsi si měla vzít telefon na Fabia a rovnou mu zavolat.....Plakat tu po x letech je opravdu hooodně podivné .
Iluze o vydávání export pedigree je hezká . Myslím, že toto praktikuje jen ČR (možná SR) a kdo z běžných majitelů psa o tom ví ? Pokud má pes rodokmen z ČR, tak mu kdekoliv ve světě platí a nemusí být žádné export pedigree - to je jen taková nadstavba (myslím, že zbytečná). Když dovezu psa z ciziny, tak má rodokmen vydáváný v dané zemi a ne exportní. V tomto bodě těžko existuje jednotný postup v rámci FCI. Členské země FCI si uznávají vzájemně rodokmeny vydané zastupujícím orgánem FCI (u nás ČMKU). Byrokracie u nás ovšem kvete košatě .
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 07:48   #28
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default Export pedigree

V Italii pes musi mit export pedigree bez neho neni zapsan v plemenne knize.
FCI narizuje ze vsechny clenske zeme musi vydat pedigree pro psa ,ktery je
vyvezen.
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 07:54   #29
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Tak já teda jiný než český export pedigree neviděla.
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 07:55   #30
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

Quote:
Originally Posted by SARKA View Post
V Italii pes musi mit export pedigree bez neho neni zapsan v plemenne knize.
FCI narizuje ze vsechny clenske zeme musi vydat pedigree pro psa ,ktery je
vyvezen.
doplnim ....musi vydat export pedigree......

a pro psa ,ktery je dovozen plati, ze bez exportu pedigree nesmi byt zapsan v plemenne knize te zeme do ktere byl dovezen.
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 08:02   #31
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Také si myslím, že Rocco tady šíří nesmysly. Export pedigree není výmysl České republiky, ale FCI. Samozřejmě, že mohu vyvézt psa bez exportního PP, ale pak ho nemohu v zahraničí přihlásit, uchovnit a chodit s ním na výstavy. Pochopitelně pokud nekoupím papíry falešné nebo pro něj nepoužívám papíry jiného psa (což vyjde nastejno).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 08:05   #32
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Pes totiž, aby mohl být oficiálně vyvezen, měl mít vystaven exportní PP a o jeho vystavení může požádat pouze majitel psa a nikdo jiný.
Majitel, nebo chovatel?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 08:10   #33
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Samozřejmě majitel. Hodně lidí si to plete, protože drtivá většina psů se vyváží jako štěňata a pak žádá chovatel, ale u narozených štěňat je chovatel současně i majitel. Kdyžto u dospělého psa už chovatel ke psu nemá žádné vlastnické nároky, takže s ním ani nemůže manipulovat.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 08:17   #34
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

Quote:
Originally Posted by rocco View Post
Tak já teda jiný než český export pedigree neviděla.
Hanka Vranova majitelka Arimminum Ma Cherie ti muze ukazat italsky export pedigree,ja ti muzu ukazat madarsky,nemecky,polsky..
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 08:20   #35
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Každé štěně, ketré prodám do zahraničí dosává automaticky export pedigree. I ta, která budou jen jako domácí mazlíci.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 08:23   #36
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by rocco View Post
Tak já teda jiný než český export pedigree neviděla.
Ukážu ti Micinčin.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 09:42   #37
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Lucie, zjišťovala jsem situaci ohledně darování psa panu Fabiovi. Pes byl údajně problémový, tvou matku několikrát pokousal, nechtěl jí pustit do zahrady atd. Rodiče se ho báli, nedovedli s ním zacházet a proto se snažili pro něj najít nové majitele (a to nejen přes pana Hartla) . Telefonovali údajně několikrát panu Hartlovi a prosili ho ať najde vhodného majitele. Pan Hartl domluvil darování s Fabiem, víceméně ho přemluvil, protože se mu pes zdál krevně zajímavý a tudíž chovu prospěšný. Nikdo jiný, než Fabio neměl o problémového dospělého psa zájem. (Udat dospělého čsv samce s nějakým tím vroubkem, je téměř nemožné).Odvezl ho a nechal v Itálii rentgenovat. Pes měl vysoký stupeň DKK, pro chov byl nepoužitelný. Byl darován, nebyl utracen. Nelíbí se mi že tvé příspěvky zavání spekulacemi, jmenovitě o panu Hartlovi a paní Konečné. Znovu píšu - pokud jsi měla k Bradovi tak silný vztah jak uvádíš, nechápu proč ses po telefonátu s panem Hartle za ním okamžitě nerozjela.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 14:51   #38
kudrnovalucie
Junior Member
 
kudrnovalucie's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Default

Takže asi takhle, matku pokousal a to jednou a jednou se po ní ohnal, co já teda vim. Každopádně když mi řekli, že ho chtějí dát pryč, zakázala sem jim to, s tím, že když půjde pes pryč, tak ok, ale půjde se mnou a já se odstěhuju pryč. Navíc nebyla to vina psa , že to takhle bylo, já sem rodičům furt řikala, že neni možný, když na ně zavrčí tak aby ho obešli,nechali to bejt a nic se neděje. Ale stejně tak otci můžu furt řikat, že nebude dávat psům nic od stolu a vypadá to asi tak, př. otec snídá, namaže 3 chleby, z toho 2 nakrájí na kostičky a na střídačku se s pejskama krměj. Pak samozřejmě psi louděj když vidí kohokoliv jíst a to bych musela asi mlátit otce, aby se to odnaučil. A to je taky dost neproveditelný. Mě psi nelouděj, stejně tak na mě Brix zkusil zavrčet jednou tak asi v půl roce, to bylo poprví a naposledy. Takže v čem byla chyba? Já přece nemůžu vychovávat svý rodiče, mohla sem jim akorát řikat ať nedělají tohleto a támhleto, což jsem taky dělala. Podle mě to nejpodstatnější je ale to (ovšem jen teoreticky, protože v praxi to funguje jinak), že mělo být nemožný psa odvízt pryč, protože majitel byl proti.
kudrnovalucie jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 15:18   #39
kudrnovalucie
Junior Member
 
kudrnovalucie's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Default

Myslíte po tom telefonátu s panem Hartlem, ve kterém mi na otázku kde je můj pes odpověděl, touhle dobou bude asi někde na hranicích s Itálii a že moji rodiče vystupovali jako majitelé psa a že on tedy nevěděl, že by tam mohl být nějaký problém (což netvrdim, že to věděl, protože proč by to zkoumal, nebo nějak ověřoval). Říkám akorát to, že mi mohl třeba aspoň nějak pomoct zařídit nějaký kontakt s panem Fabiem, když ten nereagoval na emaily... Co jsem měla dělat? Naskočit na nějakej autobus někam do Itálie a někde ho zkoušet potkat, nebo já opravdu nevim. Je ale trochu divné, že pro psa byl Caselli, jakožto nový majitel, tak proč tedy na tom papíře(ještě ho nemám, ale už na tom pracuji) nebylo uvedeno jméno Fabio Caselli, ale Aselfi Fabio? Pochybuju, že to byl překlep. Ale hlavně vůbec nemělo dojít k žádné takové situaci a prostě pes se vůbec neměl dostat pryč z Čech!
kudrnovalucie jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 15:21   #40
kudrnovalucie
Junior Member
 
kudrnovalucie's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Default

To byste byla moc hodná, protože já si Italsky opravdu nepokecám
kudrnovalucie jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org