Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Różne

Różne O wszystkim co jest związane z CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-02-2007, 10:37   #1
Minia
Junior Member
 
Minia's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Szczecin
Posts: 15
Default Gdzie mozna kupic wilczaka? Na wystawie w Litomierzycach?

Witam
Niedawno dowiedzialam sie o istnieniu rasy Czeskiego Wilka, i zapragnelam miec taka psinę. Zastanawiam sie czy na Klubowej wystawie CzW w Litoměřice, jest szansa ze bedzie mozna zapupic tam szczeniaka. Bardzo prosze o informacje w tej sprawie jesli ktos sie orietuje.
Pozdrawiam
Minia jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 11:10   #2
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default Re: Klubowa wystawa CzW - Litoměřice

Quote:
Originally Posted by Minia
Witam
Niedawno dowiedzialam sie o istnieniu rasy Czeskiego Wilka, i zapragnelam miec taka psinę. Zastanawiam sie czy na Klubowej wystawie CzW w Litoměřice, jest szansa ze bedzie mozna zapupic tam szczeniaka. Bardzo prosze o informacje w tej sprawie jesli ktos sie orietuje.
Pozdrawiam
Witaj serdecznie,
Po pierwsze nie ma czeskich wilków tylko wilczaki czechosłowackie.

Po drugie - co nagle, to po diable, to niełatwa rasa. Zanim się zdecydujesz kupić psa lepiej żebyś trochę o niej poczytała, poznała wilczaki, poznała właścicieli, hodowców, naprawdę dobrze Ci radzę. To poważna decyzja i lepiej do niej dojrzewać powoli. Wilczak to nie nowy mebel lub zabawka ale totalnie "przemeblowuje" całe życie właściciela. Każdy mądry, odpowiedzialny hodowca Ci to powie.

Po trzecie psów na wystawach raczej nie kupuje się. Zwłaszcza gdy chcesz mieć pewność, że kupujesz wilczaka, a nie mieszańca.

Po czwarte ... poświęć ze dwie godziny na czytanie tego forum i wtedy może zorientujesz się, że Twoje pytanie jest ... jakby to kulturalnie powiedzieć ... lekko niestosowne
Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

PS Może zacznij od wątku http://www.wolfdog.org/php/index.php...ewtopic&t=3733
Potem możesz przejść do: http://www.wolfdog.org/php/index.php...ewtopic&t=6967
a dopiero później : http://www.wolfdog.org/php/index.php...ewtopic&t=3736
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 12:11   #3
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ja chcialam tylko zaznaczyc, ze zgodnie z regulaminem Zwiazku Kynologicznego w Polsce, do ktorego naleza wszystkie hodowle psow rasowych - na wystawach istnieje ZAKAZ sprzedazy szczeniat.
reszte napisala Rona .
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 19:02   #4
Minia
Junior Member
 
Minia's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Szczecin
Posts: 15
Default

Witam
Na wstepie dziekuje za odpowiedzi. przepraszam za pomylke dotyczaca przekrecenia nazwy rasy, to sie wiecej nie powtorzy:-)
Zdaje sobie sprawe ze to nie latwa w wychowaniu rasa, codziennie czytam rozne artykuly zeby zapoznac sie z CzW.
Zdaje sobie sprawe ze to nie jest jakis Pudelek czy Spaniel <nie obrazajac oczywiscie tych ras> tylko pies o zupelnie innym charakterze i temperamencie oraz ze potrzebuje duzo wiecej ruchu niz wczesniej wymienione pieski.
Z reszta w zwiazku z tym nie biore szczeniaka teraz odrazu tylko chce w pelni rozwaznie przeanalizowac czy ta rasa bedzie dla mnie odpowiednia , albo inaczej czy bede dobrym wlascicielam dla mojego "wilczka".
Jesli chodzi o szkody jakie moga sie wizac z nabyciem psa to wydaje mi sie ze to nie jest tylko i wylacznie cecha wilczakow tylko wszystkich ras gdy sa male , badz maja zapewnione zbyt malo ruchu.
Pozdrawiam
Minia jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 19:14   #5
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Minia
Witam
Na wstepie dziekuje za odpowiedzi. przepraszam za pomylke dotyczaca przekrecenia nazwy rasy, to sie wiecej nie powtorzy:-)
Alez to nie chodzi o powtorzenie Prawie kazdy stykajac sie po raz pierwszy z rasa nie do konca zapamietuje jej nazwe. To dosc charakterystyczne.

Quote:
Originally Posted by Minia
Zdaje sobie sprawe ze to nie latwa w wychowaniu rasa, codziennie czytam rozne artykuly zeby zapoznac sie z CzW.
Pozwol, ze zaprzecze: NIE zdajesz sobie sprawy
Nie ma szansy aby zdawac sobie sprawe z czegos, o czym sie jedynie czytalo
Nie znaczy to oczywiscie, ze wilczak jest diablem wcielonym, ale slusznie zauwazylas, ze ani to pudelek ani spanielekZeby liznac temat naprawde warto sobie wilczaki poogladac na zywo, w roznych sytuacjach, popatrezc na reakcje i posiedziec nieco w temacie..
Nie jest to warunke niezbedny, ale niezwykle przydatny.

Quote:
Originally Posted by Minia
Z reszta w zwiazku z tym nie biore szczeniaka teraz odrazu tylko chce w pelni rozwaznie przeanalizowac czy ta rasa bedzie dla mnie odpowiednia , albo inaczej czy bede dobrym wlascicielam dla mojego "wilczka".
Juz lepiej Jak przeczytalam apel o info gdzie kto bedzie na wystawie i bedzie sprzedawal szczeniaki to wlos mi sie na glowie zjezyl

Sprostuje jeszcze jedna rzecz: wybrykow wilczakow nie da sie tak latwo zdiagnozowac, jak to probowals uczynic " za malo ruchu".. gdyby bylo to takie proste- w ogole nie byloby tematu. Wilczkaa raczej nie bierze ktos NIE NASTAWIONY na aktywnie spedzana duza ilosc czasu
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 19:24   #6
Sariel
Junior Member
 
Join Date: Oct 2005
Location: bbbb
Posts: 192
Default

nie taki wilczak straszny jak go malują

z pewnością nie powinien być psem pierwszym w życiu i nie psem osoby która:

- pracuje , pracuje i tylko pracuje
- jest łatwa do zdominowania
- mieszka w centrum i nie ma pomysłu jak i kiedy pozwolić mu się wyszaleć poza spacerami na smyczy

Wilczaki są można rzec długowieczne, więc to poważna decyzja, odpada również emigracja zarobkowa do UK, póki co, bo nie wpuszczą go tam jako CSV, a wogóle z wpuszczeniem jest ciężkawo.


Poza tym to wspaniałe stworzenia, które mogą uczynić życie właścicieli ciekwaszym, kolorowym i ..... można by wiele dobrego dodać
Sariel jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 19:50   #7
Minia
Junior Member
 
Minia's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Szczecin
Posts: 15
Default

Nio ja wlasnie ze wzgledu na chec posiadania CzW chce zmienic prace zeby moc poswiecic mu dostatecznie duzo uwagi. Jesli chodzi o zdominowanie to sie nie dam zresza jest jeszcze facet ktory bedzie mnie wspieral w wychowaniu, nio i mieszkam praktycznie w lesie wiec ze spacerami tez nie bedzie problemow, szkoda tylko ze jest problem z zabieraniem CzW za granice, o tym nie wiedzialam.
Minia jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 20:14   #8
Sariel
Junior Member
 
Join Date: Oct 2005
Location: bbbb
Posts: 192
Default

Nie ma problemu jeśli chcesz jechać do jakiegoś kraju na kontynent, wystarczy paszport, aktualne szczepienia, badania i wszczepiony chip identyfikacyjny,

tylko angole zdziwiają bo mają przepisy dotyczące trzymania dzikich zwierząt i ich krzyżówek,

szczegółowo opisywano ten problem na tut. forum , jak pogrzebiesz to znajdziesz

życzę by Twój zapał nie osłabł, poparła go solidna analiza i żebyś została właścicielką CSV o ile to pisane.
Sariel jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 22:22   #9
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Minia-a mozna wiedziec w jakiej czesci Polski mieszkasz? (i tak pewnie gdzies pod Wawa... )
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 22:25   #10
Minia
Junior Member
 
Minia's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Szczecin
Posts: 15
Default Jasne

Szczecin
Minia jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 22:35   #11
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

ah...
nie zgadlam :P
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 23:15   #12
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Minia-a mozna wiedziec w jakiej czesci Polski mieszkasz? (i tak pewnie gdzies pod Wawa... )
Halo, Krolewna! A to co niby mialo byc? Jakis przytyk czy co?
W Warszawie jak dotad mamy NADAL pustynie i ciagle nam malo, wiec mi tu ....no ! wiesz ;p
(oj..bo napuszcze Cheitanka)
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2007, 07:39   #13
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
W Warszawie jak dotad mamy NADAL pustynie i ciagle nam malo, wiec mi tu ....no ! wiesz ;p
mhm, no jasne! :P Macie mega pustynie :P Zobacz sobie na nas... U nas kiepsko w tych stronach...
Quote:
(oj..bo napuszcze Cheitanka)
buahah
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2007, 18:05   #14
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Narvana, a co ja mam powiedzieć :P. Nie dość, że mało i że kontakt z jednym Dragonem raptem czasem mamy, to i do innych CzW daleeeekooooo.....
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2007, 19:19   #15
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
Narvana, a co ja mam powiedzieć :P. Nie dość, że mało i że kontakt z jednym Dragonem raptem czasem mamy, to i do innych CzW daleeeekooooo.....
masz wilki i piekne okolice pod nosem
cichaj

__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2007, 19:44   #16
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Albo..mozesz sie postarac cos zrobic No np pojawiac sie na imprezach, wystawach, zawodach w okolicy i na pewno spotkasz zainteresowanych ludzi, ktorzy w jakiejs niedalekiej przyszlosci zechca kupic takie cudo
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2007, 01:47   #17
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Gago wiem, że to zabrzmi bardzo hmmmm.... nie tyle niedobrze, co wymówkowo, ale
JEŹDZIŁABYM SZALENIE CHĘTNIE!
Tylko nie mam jak, wierz mi-jeśli chodzi o wystawy i imprezy itd., itp.
Jesli chodzi o zawody-no to przyznam się otwarcie i przed całą społecznością wilczakową, że nasz poziom szkoleniowy, od kąd zmieniałm plac, jest słaby, przynamniej w moim odczuciu. I to wcale nie dlatego, że plac jest zły, ale dlatego, że oczywiście ja nawalam-pracuję z psem, owszem, i np. nasz kontakt jest naprawdę o wiele lepszy, o wiele, niz na starym placu typowym PT, ale pracuję o połowę mniej niz kiedyś- i tu duże znaczenie ma brak dojazdu do miasta, bo od wielu już miesięcy jeździmy co tydzień tylko. Wiem, wiem-w domu tez trzeba pracować z tym moim aniołkiem i robię to, ale to oczywiście nie to samo. Także zawody, przynamnije na razie, nie sa dla nas.

...nie mówiąc juz o tym, że to, co ja osiagnę z psem, jest nieco niszczone przez innych...

Możecie mnie smiało krytykować, bo sama dobrze wiem, jak to wyszło.
Ale jeszcze się od dna odbijemy

Pozdrawiam
Agnieszka i Varguś śniący tuż obok
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2007, 11:01   #18
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Aga..ale to nie w tym rzecz Nigdzie nie ma obowiazku szkolenia psa, robi sie to dla przyjemnosci. Wiec jesli Tobie odpowiada taki styl zycia z Vargiem to nie widze powodu do tlumaczen To WASZE zycie i nic nikomu do tego
Jak ktos naprawde czuje potrzebe jezdzenia na szkoelne czy wystawy to zajduje sposob na pokonanie trudnosci- widac to zreszta na dogomanii Ale nie traktuj tego jak zarzutu- ja serio uwazam, ze nie mozna sie do niczego zmuszac a juz na pewno nie pod wplywem "presji" kogos z zewnatrz .
Napisalam tylko sposob na, byc moze, ulatwienie popularyzacji rasy w Twojej okolicy
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2007, 17:18   #19
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Jesli chodzi o popularyzajcę, to jak najchetniej i w mairę możliwości staram się.... Mimo że możliwości sa niewielkie.

Tzn. widzisz to u mnie jest tak, że bym chciała bardzo ułożyć Varga, żeby był ekstra wyszkolonym psem-życie było by łatwiejsze. Niestety nie jestem w stanie tego zrobic, przynamniej teraz. Ale.... chyba najważniejsze jest to, że i Vargus i my jestesmy razem bardzo szczęśliwi . Będąc na satrym placu i pracując według jego zasad (którym, o ja głupia, wierzyłam bardzo) pies hmm... nie czuł radości z pracy, nie był zadowolony. Treaz nasza praca jest zupełnie inna, a Varg z wielką chęcią utrwala stare komendy i uczy się powolutku nowych...
Co tu duzo mówić-nie ma specjalnie zapracowanego życia
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2007, 01:09   #20
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
Narvana, a co ja mam powiedzieć :P. Nie dość, że mało i że kontakt z jednym Dragonem raptem czasem mamy, to i do innych CzW daleeeekooooo.....
Nie martw się. Niedługo zniszczą Dolinę Rozpudy i będziesz miała piękną drogę na Litwę do sporej grupki wilczaków ... toż to rzut beretem
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org