Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-09-2008, 13:46   #21
Małgosia
Junior Member
 
Małgosia's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Warszawa
Posts: 37
Send Message via Gadu Gadu to Małgosia
Default

Tak czytam skład tej Kamy Orijen i jakoś dopatrzeć sie wołowiny nie moge a i kurczaki niby ziarnem karmione, może skopiuję skład i może zauważy ktoś coś podejrzanego:
Charakterystyka
• Wyprodukowana z wysokobiałkowego mięsa (co najmniej 70%) z kurczaków karmionych ziarnem, białorybów i z całych świeżych jajek, jest biologicznie odpowiednią dietą dla szczenięcia dużej rasy.
• W miejsce ziaren, zawiera pełen zestaw owoców i warzyw (minimum 30%), które dostarczają naturalnych przeciwutleniaczy i związków chemicznych, zawartych w roślinach, pomagających w zdrowym wzroście i rozwoju.
• Naturalne minerały są właściwie zbilansowane, uzupełnione oceaniczną glukozaminą HCL i chondroityną, pomagającymi w harmonijnym rozwoju szczeniąt.
• Mieszanka mięsa z kurcząt, olejów słonecznikowego, lnianego i z łososia, dają naturalną, podstawową równowagę kwasów tłuszczowych – łącznie z DHA i EPA, które odgrywają dużą rolę w budowie błon komórkowych, rozwoju zdolności poznawczych, a także zdrowia skóry i sierści.

Składniki
Mączka z kurczaka (o niskiej zawartości popiołu), świeże mięso z kurczaka, mączka z indyka, parowane ziemniaki, ryby, tłuszcz z kurczaka, całe jaja, mączka z łososia, olej z łososia i anschua, mielone siemię lniane, tapioka, bulion z kurczaka, olej słonecznikowy, brunatnice, parowana marchew, szpinak, groch, pomidory, włókno z jabłek, ekstrakt z rozmarynu, ekstrakt z drożdży (MOS), glukozamina HCl, żurawina, czarna porzeczka, L-karnityna, siarczan chondroityny.
Zioła i dodatki Roślinne: korzeń prawoślazu (Althea officinalis) 650 mg/kg, korzeń cykorii (Cichorium intybus) 600 mg/kg, pokrzywa (Urtica dioica) 400 mg/kg, korzeń łopianu (Arctium lappa) 350 mg/kg, nasiona kopru (Foeniculum vulgare) 300 mg/kg, kwiaty nagietka (Calendula officinalis) 300 mg/kg, kwiat rumianku (Matricaria recutia L.) 300 mg/kg, oset (Silybum marianum) 200 mg/kg, cząber ogrodowy (Satureja hortensis) 150 mg/kg, ptasie ziele (Stellaria media) 150 mg/kg.

Analiza składu
Białko (min. 42%), węglowodany (max. 18%), tłuszcze (min. 16%), wilgotność (max. 10%), włókno (max. 2%), wapń (min. 1.4%), fosfor (min. 1.1%), Omega 6 (min. 2.5%), Omega 3 (min. 1%), glukozamina (min. 700 mg/kg), chondroityna (min. 150 mg/kg), mikroorganizmy (50 M. cfu/kg).
Małgosia jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 13:48   #22
Małgosia
Junior Member
 
Małgosia's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Warszawa
Posts: 37
Send Message via Gadu Gadu to Małgosia
Default

Tak ze wydaje mi sie ,że to jednak mogą być te środki czyszczące i piorące ale i tak do weterynarza z nią dla pewności pójdziemy.
Małgosia jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 13:52   #23
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by Małgosia View Post
Tak czytam skład tej Kamy Orijen i jakoś dopatrzeć sie wołowiny nie moge a i kurczaki niby ziarnem karmione, może skopiuję skład i może zauważy ktoś coś podejrzanego
Nie musi byc nic podejrzanego... czasem nawet najzdrowsze rzeczy moga uczulac...
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 13:52   #24
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Maja dostaje Orijen i jest ok. Licho przez tydzień (na obozie) jadł i nic też sie działo, a na codzień jest na surowiźnie bo w szczenięctwie nie było suchej karmy, którą by tolerował (podobne objawy jak u was).
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 14:47   #25
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Ja dodam, ze moze tez byc inny powod niż jedzenie ( w calym moim zyciu mialam szczescie i zadne na karme tak nie reagowalo, ani nainne jedzenie). Rok temu Ish też miała problemy z drapaniem się, do tego stopnia ze zaczela miec latki bez siersci, poszlam do weta, tam pobralismy probke do badań i .. wyszło bakterie koli ( pisze fonetycznie ich nazwe). Nabawiła się ich pływając ze mna wczesną wiosną w naszej małej Luciąży. W szoku bylam ze tylko ja zlapalo, a mnie nic nie bylo, no ale to jest mniej wazne. Pozniej dostala odpowiedni zastrzyk i przymowala przez krotki czas tabletki, na szczescie szybko jej to minelo, jednka siersc dluugo odrastala..
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 14:59   #26
Małgosia
Junior Member
 
Małgosia's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Warszawa
Posts: 37
Send Message via Gadu Gadu to Małgosia
Default

Teraz to ja wręcz mam nadzieję, że to środki piorące
Małgosia jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 17:04   #27
lupus2009
Junior Member
 
lupus2009's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Kraków
Posts: 3
Default

Znajoma miała taki przypadek. Po długotrwałym leczeniu sterydami w końcu wpadła na dobrego weta. Okazało się że jej suczka ma alergię na któryś składnik w karmie. Niestety sterydy tak zniszczyły jej organizm że zdechła po jakimś czasie.
Polecam badanie krwi. Swojemu wilczkowi włąsnie takie zrobiłem.

Tu dobra strona z normami i ich interpretacją.
http://www.ferretta.pl/zdrowie/krew/

pozdr.
lupus2009 jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 17:15   #28
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by lupus2009 View Post
Znajoma miała taki przypadek. Po długotrwałym leczeniu sterydami w końcu wpadła na dobrego weta. Okazało się że jej suczka ma alergię na któryś składnik w karmie. Niestety sterydy tak zniszczyły jej organizm że zdechła po jakimś czasie.
Polecam badanie krwi. Swojemu wilczkowi właśnie takie zrobiłem.

Tu dobra strona z normami i ich interpretacją.
http://www.ferretta.pl/zdrowie/krew/

pozdr.
Witamy!!! I zapraszamy na spacerek (Błonia? Pasternik?) jeśli już wolno
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2010, 09:46   #29
Katka
Junior Member
 
Katka's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Wrocław
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by lupus2009 View Post
Polecam badanie krwi. Swojemu wilczkowi włąsnie takie zrobiłem.

Tu dobra strona z normami i ich interpretacją.
http://www.ferretta.pl/zdrowie/krew/

pozdr.
Jak normy fretek mają się do wilczaków?
Katka jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2010, 10:41   #30
lupus2009
Junior Member
 
lupus2009's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Kraków
Posts: 3
Default

Racja, mój bład za który przepraszam. Wkleiłem zły link
lupus2009 jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2011, 14:11   #31
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Odswieze watek, bo chyba musze zasiegnac juz porady tutaj. Problem ze Smrodem jest taki ze sie drapie, nie jest to drapanie non stop ale na tyle czeste ze da sie zauwazyc, o dziwo jak bylismy w Poznej postanowil sie nie drapac.

Drapie sie juz od dluzszego czasu, dotychczas nie martwilo mnie to zbytnio, bo zwalalam to na zmiane siersci. Do tego nie ma zadnych plackow, skora rozowa, zadnych ukluc, ugryzien, zadnych zmian na skorze i zadnych szkodnikow-wiem bo natretnie szukalam.
Dostawal na pchly, pozniej przeszlismy na obroze (choc mu zdjelam ostatnio zeby przetestowac czy moze ona go teraz nie uczula). Teraz znow wracamy do kropelek, i dostal od weterynarza ostatnio zastrzyk antypchlowy.

Warto chyba dodac ze ostatnio mlody mial problemy z tymi gruczolami okoloodbytowymi. Z tym juz powoli konczymy walke, ale mlody jakos mniej sie nie drapie-wiec nie wiem czy to to, bo niektorzy lacza te dwie sprawy.
Inny weterynarz zasugerowal jakas alergie na pchly, mowiac ze wystarczy ze jakas wredna mu usiadla (i podobo gruczolowy problem tez od tego) bo przeciez on non stop z obcymi psami sie leje. No ale dostal zastrzyk i wciaz nic.

Karma byla zmieniana, teraz ma white wolfa-kaczke, bo mu smakuje. Zastanawiam sie powaznie czy nie zaczac mu gotowac, jak to sie kiedys robilo. Nie wiem co robic wiecej, nie sadze zeby psy mialy natrectwa ale teraz to juz u niego tak wyglada. Drapanie wymowka na wszystko.

Moze ktos ma jakies doswiadczenia, bo przez weterynarzy zesmy przeszli a nie jestem zbyt chetna faszerowaniu go sterydami.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2011, 14:36   #32
lupus2009
Junior Member
 
lupus2009's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Kraków
Posts: 3
Default Drapanie sie psa

Ja swojemu dzikowi kupiłem Efa Olie
http://allegro.pl/efa-olie-krople-30...785787904.html coś takiego
Też się cały czas drapał - aż mi Pani na szkoleniu zwracala uwagę żebym go odpchlił ( pcheł oczywiście nie ma )
Po olejku się znacznie poprawiło. Przypuszczam że po nim ponieważ
wprowadziłem jednocześnie nową karmę - acana sport and agility.
Olejek starcza na długo - efekt przyniósł po ok 2 tygodniach

pozdr.
lupus2009 jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2011, 14:41   #33
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Odswieze watek, bo chyba musze zasiegnac juz porady tutaj. Problem ze Smrodem jest taki ze sie drapie, nie jest to drapanie non stop ale na tyle czeste ze da sie zauwazyc, o dziwo jak bylismy w Poznej postanowil sie nie drapac.
Nie w tym wątku, było pisane, że zamiana wszystkich środków myjących do podłóg na....płyn do higieny intymnej, załatwił sprawę. Wskazuję jako jedną ze ścieżek eliminacji źródła drapania, może uczula malucha chemia czyszcząca?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2011, 14:59   #34
DORA
Member
 
DORA's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 993
Default

Nasze drapaly sie kiedy dostawaly za czesto drobiowe specjaly
DORA jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2011, 15:02   #35
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Nie w tym wątku, było pisane, że zamiana wszystkich środków myjących do podłóg na....płyn do higieny intymnej, załatwił sprawę. Wskazuję jako jedną ze ścieżek eliminacji źródła drapania, może uczula malucha chemia czyszcząca?
To tez bralam pod uwage, ale plyn do plukania mamy dla dzieci, proszki sa bardzo dobre. Podloga jest myta bez srodkow, bo juz wczesniej wlasnie w tamtym watku czytalam o tym. Jedyne detergenty jakie byly to plyn na szczochy, ktory juz nie jest uzywany. Sprobuje z tym plynem do higieny.

Last edited by avgrunn; 02-09-2011 at 15:05.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2011, 15:05   #36
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by DORA View Post
Nasze drapaly sie kiedy dostawaly za czesto drobiowe specjaly
Przez odstawienie drobiu przeszedl i nic sie nie zmienilo.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2011, 15:08   #37
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

hmm, o olejek sie popytam weta, ale on skornych problemow nie ma, skore ma czysciutka. Choc przyznam ze trudno to sprawdzic bo ma parszywie gesty wlos i ciezko go wyczesac bo ma ten puszek jeszcze.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2011, 16:44   #38
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Chantalka problemu (jak zwał tak zwał) problemu nie ma. Natomiast Unka latek 3 i coś tam nadal ma ten myk, że jak pańcia od niej wymaga wykonania komendy, to wtedy się drapie i to obojętnie gdzie jest.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2011, 19:47   #39
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
Chantalka problemu (jak zwał tak zwał) problemu nie ma. Natomiast Unka latek 3 i coś tam nadal ma ten myk, że jak pańcia od niej wymaga wykonania komendy, to wtedy się drapie i to obojętnie gdzie jest.
Taa, skad to znam, naszego szkoleniowca szlag trafia jak na Ura patrzy, nie dosc ze wykonuje wszystko jak hrabia, to jeszcze sie drapie w najwazniejszych momentach
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2011, 19:54   #40
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Taa, skad to znam, naszego szkoleniowca szlag trafia jak na Ura patrzy, nie dosc ze wykonuje wszystko jak hrabia, to jeszcze sie drapie w najwazniejszych momentach
tez tak bylo z Biesem - nawet sie zastanawialam, czy isc z nim do dermatologa
ale szkola sie skonczyla, ja zmienilam karme - i problem zniknal - do tej pory nie wiem, czy to lenistwo bylo psie, czy uczulenie
anula jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org