Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-06-2007, 22:24   #1
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default PP

Zdravíčko, ráda bych se zaptala, bo už nemám pomalu jak, kdy Vy jste měli papíry? Affi už jsou skorem 4 měsíce a papíry v nedohlednu, štěněčí výstavy utíkají a už mám i docela strach aby nám vyšel svod,
psala jsem Daně Matušincové a nic, jeěte jsem koukala že Lucka Novoveská je v chovatelské komisi, tak je to spíš dotaz pro ni. Co mám dělat i hanka je z toho nešťastná, vše co paní poradkyně po ní chtěla ji dala a pořád nic a nic...
co máme dělat, kdo nám poradí?
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2007, 12:07   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Ahoj,
já jsem dostal PP na Nancy až po půl roce a to jsem si pro ně ještě musel dojet do Brna k chovateli.
Po této zkušenosti jsem si vždy nechal všechny papíry k vrhu potvrdit od poradce chovu a PP jsem si zařizoval na plemenné knize sám. Majitelé mých štěňat v 90% případů dostali PP současně se štěnětem v jeho 5 týdnech (v těch zbylých 10% v 6. týdnu). Bohužel většina chovatelů není ochotna mírně připlatit za vyhotovení PP do druhého dne .
Pokud vím, tak plemenná kniha vystavuje PP do max. 30 dnů od podání všech dokladů (za příplatek do 24 hodin). Tak to stojí i ve smlouvě s KCHČSV. To znamená, že pokud chovatel včas dodá všechny doklady poradci chovu a ten je odešle na plemennou knihu, tak by štěňata měla mít PP nejpozději ve věku 9-10 týdnů.
Pokud vím, tak tomu v mnoha případech ale není a nebylo. Chovatelé totiž v mnoha případech nedodají k přihlášce vrhu všechny potřebné doklady a co je ještě tragičtější, mnohdy poradce chovu "suší" neodeslanou přihlášku několik týdnů u sebe.
Plně chápu Jats, protože sám jsem majitel a choval. Je to stejné, jako by sis koupila nové auto a od prodejce nedostala několik měsíců technický průkaz. Majitelé by měli požadovat, aby termín dodání PP byl uveden v kupní smlouvě na štěně a v případě jeho nedodržení by chovatel platil penále. To bysme pak viděli, jak se všichni snaží .

Last edited by Pavel; 13-06-2007 at 12:11.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2007, 12:33   #3
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Ideální je, když chovatel předá všechny potřebné doklady poradci chovu při kontrole vrhu (ve stáří štěňat cca 4 - 5 týdnů), na místě tyto doklady zkontrolují, doplní a hned je odešlou. Po doručení má smluvní plemenná kniha (tj. plemenná kniha č. 2, vedená u ČKS - kontakty jsou na http://www.kynologie.cz) 30 dnů na vystavení PP. To znamená, že chovatel by měl PP obdržet, když jsou štěňatům cca 2 - 2,5 měsíce. Většinou plemenná kniha 30-ti denní lhůtu dodrží, ale občas se bohužel stane, že ji (někdy i značně) překročí. Potom by měl chovatel plemennou knihu urgovat. Často se také stává, že chovatelé nedodají poradci chovu všechny potřebné dokumenty, nebo je mají špatně nebo neúplně vyplněné (např. nepodepsaný PP rodičů apod.), takže poradce musí toto zase posílat zpět a vyžádat doplnění - z některých chovatelů je tahá "jak z chlupaté deky" - čímž se doba také značně prodlužuje.

Pokud chceš jít na výstavu a nemáš PP, pak si musíš z plemenné knihy vyžádat alespoň potvrzení, že bude PP vydán. Na plemenné knize se můžeš zkusit s dotazem obrátit např. na paní Tocháčkovou nebo na paní Suchou.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2007, 12:55   #4
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Ještě k Pavlovi - vystavení PP do druhého dne za příplatek mi připadá ve většině případů zbytečné, protože pokud všechno funguje jak má, pak nejpozději do tří měsíců věku štěněte by měl mít nový majitel PP doma v šuplíku. Aby to fungovalo, to by si měl ohlídat chovatel. Jistě, pražáci to mají jednodušší v tom, že se můžou na plemenku stavit osobně. Ale pro mimopražské je to trošku problém. Penalizace chovatele daná smlouvou mi taky nepřipadá jako nejlepší nápad - někdy chovatel musí plemenku urgovat i opakovaně (v poslední době se pokud vím situace dost zlepšila, ale dříve se mi stalo, že u jednoho letního vrhu narozeného na začátku června - na ČKS byly zrovna dovolené a nějak se jim to tam prý nahromadilo - jsem po několika urgencích dostal PP až v říjnu). Za co by chovatel v tomto případě měl být trestán nějakou penalizací, když vina není na jeho straně?

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2007, 17:26   #5
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
dříve se mi stalo, že u jednoho letního vrhu narozeného na začátku června - na ČKS byly zrovna dovolené a nějak se jim to tam prý nahromadilo - jsem po několika urgencích dostal PP až v říjnu). Za co by chovatel v tomto případě měl být trestán nějakou penalizací, když vina není na jeho straně?
O tom není řeč. V takovém případě by měl chovatel, potažmo Klub, požadovat náhradu po ČKS, protože je to zjevné nedodržení smlouvy. Jinak plemenná kniha není jedna a Klub si může vybrat, se kterou uzavře smlouvu. Pokud tedy jsou u jedné problémy, nic nebrání tomu, přejít ke druhé. Dříve také nebylo normálně možné u ČKS vystavování PP do 24 hodin. Až když to zavedla jedna z plemenných knih ČMKU a byla tendence některých klubů z ČKS k ní přejít, ČKS tuto možnost hned zavedlo. Mně jako majitele štěněte nezajímají problémy mezi chovatelem, poradcem chovu a plemennou knihou. Kupuji si štěně s PP a tedy chci papíry mít. Donedávna to nebyl až takový problém. Ale v poslední době jsou na výstavách vypisovány třídy štěňat od myslím 3 měsíců a tak je pochopitelné, že majitelé chtějí mít PP včas.
A Karle, k Tvé poznámce o zbytečnosti vystavování PP do 24 hodin - myslím si, že je to hodně důležité. Myslím, že to, že předáš majitelům štěňata současně s PP, svědčí o nadstandardní solidnosti chovatele (tím se nechci sám chlubit, solidní nejsem ani zdaleka ) a jistě potěší nové majitele. Když prodáváš štěně za nemalý peníz (a chceš ho také hned a ne za 3 měsíce), měl bys poskytnout i plné služby. To je moje filosofie.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2007, 18:22   #6
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

PAVLE TO SNAD NEMYSLÍŠ VÁŽNĚ!!!!! ŽE BUDEŠ FILOSOFOVAT PROTI HANCE A DOKONCE JI VOLAT, JÁ TU PROSIM O RADU A TY Z HANKY TADY DĚLÁŠ POMALU ZLOČINCE!!

KDYŽ PORADKYNĚ CHOVU KONTROLOVALA ŠTĚŇATA DOSTALA POTŘEBNÉ PAPÍRY, NĚCO OHLEDNĚ ČIPŮ SE DÁVALO POZDĚJI, ALE JAK SAMA PORADKYNĚ ŘEKLA, LEŽELO JI TO DOMA JEŠTĚ NĚJAKÝ TÝDEN ABY VŠECHNY PAPÍRY NA VRHY POSLALA DOHROMADY! POKAŽDÉ KDYŽ SE SPOLU HANKA S ÚPRADKYNÍ BAVILY, TAK HANKA OBVOLÁVALA NÁS MAJITELE CO A JAK, PORADKYNĚ CHOVU SI OD NÍ VZALA PAPÍRY A BYLO TO, NEZAPOMÍNEJTE ŽE TO BYL VRH S ČIPEM, TO ZNAMENÁ ŽE ČIPUJE SE 5 TÝDEN, TO NEMŮŽOU BÝT PAPÍRY TEDY HOTOVÉ,

NEOTEVŘELA JSEM TUHLE DISKUZI ABYCH TU NECHALA NA HANKU HÁZET ŠPÍNU, TO RADŠI BUDU DRŽET PUSU A KROK, JSEM JÍ VDĚČNÁ ZA NEBOJÁCNÉ, VÝBORNĚ SOCIALIZOVANÉ ŠTĚNĚ ATD ATD, DALA MALÝM CO MOHLA A DALKA JIM TO VÝBORNĚ...

TOLIK TEDYCO BYCH DOFALA K TOMU, JINAK DĚKUJU ZA VYSVĚTLENÍ
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2007, 21:41   #7
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Majitelé mých štěňat v 90% případů dostali PP současně se štěnětem v jeho 5 týdnech (v těch zbylých 10% v 6. týdnu). Bohužel většina chovatelů není ochotna mírně připlatit za vyhotovení PP do druhého dne .
Pokud vím, tak plemenná kniha vystavuje PP do max. 30 dnů od podání všech dokladů (za příplatek do 24 hodin). Tak to stojí i ve smlouvě s KCHČSV. To znamená, že pokud chovatel včas dodá všechny doklady poradci chovu a ten je odešle na plemennou knihu, tak by štěňata měla mít PP nejpozději ve věku 9-10 týdnů.

A Karle, k Tvé poznámce o zbytečnosti vystavování PP do 24 hodin - myslím si, že je to hodně důležité. Myslím, že to, že předáš majitelům štěňata současně s PP, svědčí o nadstandardní solidnosti chovatele (tím se nechci sám chlubit, solidní nejsem ani zdaleka ) a jistě potěší nové majitele. Když prodáváš štěně za nemalý peníz (a chceš ho také hned a ne za 3 měsíce), měl bys poskytnout i plné služby. To je moje filosofie.


pavle a nyní již není možné mít papíry v 5 týdnu, šlo to možná dříve ale čipování je možné provádět až po 5 týdnu, to značí 5 týden + poslání dokladů poradci+ pošta a její cesta + plemenná + blabla co do toho vleze je už celkem dost....
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org