Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-10-2009, 11:12   #61
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Mackie na jednu stranu máš pravdu, ale obávám se, že právě v těch ostatních tématech jsou popsané hlavně problémy. Ale jde to i bez nich, samozřejmě se občas něco vyskytne a štěně asi vždy demoluje, ale na to to nemusi byt čsv.
Přikládám pár fotek od nás, samozřejmě po tom co člověk vysaje a posbírá rozházené veci,hračky, případně jejich kousky. Necháváme vzdy neco na zniceni, treba papirovou krabici, petku nebo casopis, klacek, kost. Ale nemáme z bytu kůlničku na dříví.
Feny můžou do obou pokoju, kuchyne i předsine. Fenu mame jednu 5 -ti letou a druhou 10 mesicni. Nedemolujou nabytek ani netrhaj koberec nebo polstarky ani nekoušou zdi ani nevytrhavaj ze zdi vypinace jak si precteš jinde. Párkrát sundaly záclony, chtějí totiž koukat ven. Mozna mame steští.. A to ta prvni bylo stene z kotce a je hodne temperamentní..
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 05-10-2009, 11:18   #62
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

No fotky nějak vložit nejdou, ale tady by byly k vidění:
http://www.vlcanda.estranky.cz/fotoalbum/nezarazene/byt
Dalo by se tam toho sežrat dost..
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 05-10-2009, 14:18   #63
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

Janiz tak ako pises - mozno mate stastie
ale clovek sa nesmie spoliehat na to, ze to stastie mat bude, ci sa to tyka csv alebo ineho psa, a prave preto na to treba upozornit a dopredu pocitat s tym najhorsim
ak sa pes nebude v tychto veciach prejavovat takto extremne, potom si moze clovek pogratulovat, ale ja to beriem len ako bonus, nie ako pravidlo

mbubab takze na tvoju otazku - ano mame skusenosti, zle aj dobre, pozri si sekciu o povahe a spoluziti s vlciakom
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2009, 11:39   #64
mbubab
Junior Member
 
mbubab's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Blatenská pahorkatina
Posts: 27
Default

Ahoj Všem

moc moc dík za všechny poskytnuté rady a informace+odkazy kde hledat ,hodně jste mi pomohli,ještě jednou díky přeji hezký den
mbubab jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2009, 11:40   #65
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

aj ja si myslím, že myslieť si pred kúpou, že zrovna môj vlčiak bude kľudný, nebude mať záujem o lovenie, hulákanie, demolovanie,... je naivné.
radšej sa pripraviť na to najhoršie a potom byť milo prekvapený ako sa prebudiť riadnou fackou, že čsv dokáže byť riadny divočák...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 09-10-2009, 15:43   #66
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz View Post
No fotky nějak vložit nejdou, ale tady by byly k vidění:
http://www.vlcanda.estranky.cz/fotoalbum/nezarazene/byt
Dalo by se tam toho sežrat dost..
Jo, tak zvlášť obývák a pokoj by v našem případě přišli 100% k úhoně. Dnes jsem si ale zrovna říkala, jestli by Sofa taky víceméně nedemolovala, kdyby měla k dispozici celý byt. Jen nemám odvahu to vyzkoušet:-/
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-10-2009, 16:19   #67
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja jsem ji ve starem bydlisti taky ze strachu,aby nedemolovala cely byt nechala jen v loznici a chodbe a to ji bylo asi maly,protoze se vyzivala na kousani matrace a skrabani steny vchodovych dveri. v novem byte jsem to riskla,muze skoro vsude a fakt kupodivu zatim{tuk,tuk,tuk} zadne vyrazne skody. mozna v tom bude ten zakopany pes
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2009, 10:04   #68
luculda
Junior Member
 
luculda's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 46
Send a message via Skype™ to luculda
Default

Ahoj, já žiju v bytě s čsv (stáří 20měsíců) a dalšíma 2 psy. Musím ale říct, že je to horor. Teď už je to o hodně lepší, ale když bylo čsv malé bylo to hrozné. Všechno ničil, žral, jakmile jsem jen něco zapomněla uklidit, hned jsem byla potrestaná. Bohužel jsem neměla možnost ho zavřít v jedné místnosti, kde není nic ke zničení, takže to byl horor. Bohužel jak vyrostl z klece (asi v 5 měsících), musel být doma s náhubkem když byl sám. Doted mu ještě nevěřím,nebot mě vždy přesvědcí že mu ještě věřit nemůžu. A musím podotknout, že jsem se mu věnovala a věnuji velmi mnoho. Někdo tam psal 1 hodinovou procházku denně plus venčící? No to teda nehrozí, to bych tady z toho měla kulníčku na dříví a ostatní psi by lezli po stropě :-) Chodíme každé ráno tak na půl hodiny a cvičíme, pak jsou doma asi tak 8 hodin a pak zase ven tak na 1,5 - 3 hodiny AKTIVNÍ procházky (kolo, koloběžka, stopy, výcvik, zaměstnání) za každého počasí. Myslím že je to hodně o věku, s věkem to bude asi lepší ale zatím je to fakt záhul. Rohodně ale i kdych měla barák se zahradou, měla bych psy doma, ten vztah je nenahraditelný. Přeji všem moc štěstí. Bye Lu
luculda jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2009, 10:29   #69
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Quote:
Originally Posted by luculda View Post
Ahoj, já žiju v bytě s čsv (stáří 20měsíců) a dalšíma 2 psy. Musím ale říct, že je to horor. Teď už je to o hodně lepší, ale když bylo čsv malé bylo to hrozné. Všechno ničil, žral, jakmile jsem jen něco zapomněla uklidit, hned jsem byla potrestaná. Bohužel jsem neměla možnost ho zavřít v jedné místnosti, kde není nic ke zničení, takže to byl horor. Bohužel jak vyrostl z klece (asi v 5 měsících), musel být doma s náhubkem když byl sám. Doted mu ještě nevěřím,nebot mě vždy přesvědcí že mu ještě věřit nemůžu. A musím podotknout, že jsem se mu věnovala a věnuji velmi mnoho. Někdo tam psal 1 hodinovou procházku denně plus venčící? No to teda nehrozí, to bych tady z toho měla kulníčku na dříví a ostatní psi by lezli po stropě :-) Chodíme každé ráno tak na půl hodiny a cvičíme, pak jsou doma asi tak 8 hodin a pak zase ven tak na 1,5 - 3 hodiny AKTIVNÍ procházky (kolo, koloběžka, stopy, výcvik, zaměstnání) za každého počasí. Myslím že je to hodně o věku, s věkem to bude asi lepší ale zatím je to fakt záhul. Rohodně ale i kdych měla barák se zahradou, měla bych psy doma, ten vztah je nenahraditelný. Přeji všem moc štěstí. Bye Lu
Jo stenata to jsou fakt priserny nicitele, ale ono ani na te zahrade nenecha nic napokoji a vsechno znici, kdyz pominu vykopove prace, a okousane stromky. Mel jsem v altanu stary gauc , ten jednoho dne vytahl ven doprostred zahrady a zacal ho demolovat, nevim jak ho utahl, byl priserne tezkej. Auta uz na dvore nesmime parkovat, okousava plasty, strhava SPZ a jednou vrchol jsem ho nasel stat na strese auta.
Spousta veci se uz se starim zlepsila a uz skoro nenici ale treba kvetniky, plastove zidlicky to nenecha ani ted na pokoji. Asi nejaka kvetnikova fobie nebo co.
Dnes uz je to v pohode ale samotneho v mistnosti, nebo v aute bych ho nenechal.
Lada
samak jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2009, 13:04   #70
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

asi mam extremne lineho psa,protoze 3 hodinovych aktivnich prochazek se nikdy nedozadovala.jasne,je rada,kdyz jdeme za psama,kdyz se vylita,ale stejne tak neprotestuje,kdyz se nikam nejde a jsme treba i dva dny doma,kdy se jen venci a je s nama.ale ona byla jako malinka celkem klidna,strasny bylo akorat to kousani jehlickama.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 15-06-2010, 20:25   #71
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default Co dát pod vlčáka?

Můj "problém" není zrovna závažného charakteru, ale dobrá rada by se hodila. Mám osmiměsíční příšeru, v bytě, momentálně žijeme v trošku provizorních podmínkách, tzn. že je na menším prostoru v dosahu spousta lákavých, ale potenciálně nebezpečných věcí, takže pokud je sama doma, zavírám jí do obrovské transportní přepravky (je na ni naučena od malička, chodí do ní i dobrovolně někdy spát - v noci jí nechávám otevřené dveře a ona bere přepravku jako svoje doupě, neni doma nijak exra dlouho sama, pohybu a zábavy se psy má taky dost, takže sres bych s klidným svědomím vyloučila). Ale smyslem života pro mojí bestii je kousání a odkousávání úplně všeho. Přepravku má vystlanou dekama, ale každou deku nejdýl do 3 dnů nasápe na maličké proužky tak, že se s ní nedá dělat nic jiného než vyhodit. A k tomu kousání ještě zvrhává hrnec s vodou (tedy misku), takže po každém návratu domu jen vyndám cáry hadrů a vytřu přepravku. Problém je, že už nevim, co jí do té přepravky dávat, neb mi dochází deky, hadry, zásoba starých povlaků, starých triček, ..Zkoušela sem jí dát suché seno, ale prolila ho vodou tak, že sem ho musela vyhodit a měnit seno 6x denně prostě nelze. V boudě má kost na kousání, ale deka je deka Máte někdo podobnou zkušenost a našli jste řešení, co pod bestii dát, aby neležela na plastu? Něco zubům a voděodolné. Děkuji za případné návrhy.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 15-06-2010, 21:55   #72
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Ahoj moc ti neporadim, ale treba te potesi ze demolicniho psa nemas sama
Sam od malicka vyleval vodu, stal v misce obema packama, pinkal misku po kotci. Praktioval to tak ze se napil a pak okamzite misku vylil. Obcas to dela i ted nebo kdyz mu daji vodu treba v hospode tak ji ma tendenci vylejvat.
A to okusovani a demolovani vseho to bych ti napsal dlouhej seznam co vsechno znicil. Specializoval se na plasty a drevo. Okusoval zidle, stoly, plastove zidlicky na zahrade je doted nemuzeme mit. Ale jak starne tak uz je to lepsi ale to neznamena ze to do nej obcas nevjede.

S pozdravem Lada

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Můj "problém" není zrovna závažného charakteru, ale dobrá rada by se hodila. Mám osmiměsíční příšeru, v bytě, momentálně žijeme v trošku provizorních podmínkách, tzn. že je na menším prostoru v dosahu spousta lákavých, ale potenciálně nebezpečných věcí, takže pokud je sama doma, zavírám jí do obrovské transportní přepravky (je na ni naučena od malička, chodí do ní i dobrovolně někdy spát - v noci jí nechávám otevřené dveře a ona bere přepravku jako svoje doupě, neni doma nijak exra dlouho sama, pohybu a zábavy se psy má taky dost, takže sres bych s klidným svědomím vyloučila). Ale smyslem života pro mojí bestii je kousání a odkousávání úplně všeho. Přepravku má vystlanou dekama, ale každou deku nejdýl do 3 dnů nasápe na maličké proužky tak, že se s ní nedá dělat nic jiného než vyhodit. A k tomu kousání ještě zvrhává hrnec s vodou (tedy misku), takže po každém návratu domu jen vyndám cáry hadrů a vytřu přepravku. Problém je, že už nevim, co jí do té přepravky dávat, neb mi dochází deky, hadry, zásoba starých povlaků, starých triček, ..Zkoušela sem jí dát suché seno, ale prolila ho vodou tak, že sem ho musela vyhodit a měnit seno 6x denně prostě nelze. V boudě má kost na kousání, ale deka je deka Máte někdo podobnou zkušenost a našli jste řešení, co pod bestii dát, aby neležela na plastu? Něco zubům a voděodolné. Děkuji za případné návrhy.
samak jest offline   Reply With Quote
Old 15-06-2010, 22:36   #73
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Můj "problém" není zrovna závažného charakteru, ale dobrá rada by se hodila. Mám osmiměsíční příšeru, v bytě, momentálně žijeme v trošku provizorních podmínkách, tzn. že je na menším prostoru v dosahu spousta lákavých, ale potenciálně nebezpečných věcí, takže pokud je sama doma, zavírám jí do obrovské transportní přepravky (je na ni naučena od malička, chodí do ní i dobrovolně někdy spát - v noci jí nechávám otevřené dveře a ona bere přepravku jako svoje doupě, neni doma nijak exra dlouho sama, pohybu a zábavy se psy má taky dost, takže sres bych s klidným svědomím vyloučila). Ale smyslem života pro mojí bestii je kousání a odkousávání úplně všeho. Přepravku má vystlanou dekama, ale každou deku nejdýl do 3 dnů nasápe na maličké proužky tak, že se s ní nedá dělat nic jiného než vyhodit. A k tomu kousání ještě zvrhává hrnec s vodou (tedy misku), takže po každém návratu domu jen vyndám cáry hadrů a vytřu přepravku. Problém je, že už nevim, co jí do té přepravky dávat, neb mi dochází deky, hadry, zásoba starých povlaků, starých triček, ..Zkoušela sem jí dát suché seno, ale prolila ho vodou tak, že sem ho musela vyhodit a měnit seno 6x denně prostě nelze. V boudě má kost na kousání, ale deka je deka Máte někdo podobnou zkušenost a našli jste řešení, co pod bestii dát, aby neležela na plastu? Něco zubům a voděodolné. Děkuji za případné návrhy.
Čévéška jsou ničitelé, někteří více, jiní méně. U tvé feny se ale obávám, že hlavní roli hraje stísněný prostor. Jestli má v přepravce deku, hrnec s vodou a kost, bude zaměřovat svou pozornost na deku, hrnec a možná kost (tu má povolenou a ta tudíž není tak atraktivní).
Mám 4 čsv a každý je jiný, každý jiným způsobem snáší uzavřený prostor (kotec) každý se jinak chová k "věcem" na zahradě, doma atd. Největší kotcový ničitel je Tajga, ta musí mít oplechovanou boudu a tvrdý těžko rozkousatelný koberec. K věcem mimo svůj kotec se ale chová slušně, což se třeba nedá říct o Kačce. Ta ničí zásadně vše nové co přinesem domů a nachází se mimo kotec, ale v kotci může mít jako podložku na ležení téměř cokoli a zůstane to nedotčeno.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 15-06-2010, 23:30   #74
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Teda tak to mám ještě docela hodný ČV...ona do věcí moc nekouše. Zato šíleně kouše do lidí. Už nevím, jak ji to odnaučit, zkoušela jsem snad všechno. Tedy všechno ne, bít ji a provozovat na ni jiné podobné kruťárny odmítám.

Ale je to blbý, protože je schopná jít na krev. U mě to ještě jde, ale u slabších osob (děda) je to příšerný. Ale je fakt, že i já už toho někdy mám dost, když se mi zavěsí za stehno, že tam mám jelita jak blázen.

Zkoušela jsem (vše občas zabere a často prostě ne): Převést pozornost na hračku, na povely, na pamlsek, chytnout za čumák, seřvat, nevšímat si, odejít...

V kotci zkoušela taky trhání, ale chvíli..nevšímala jsem si toho a ji to přestalo bavit...Možná je to krutý, ale co jí to zkusit jednou neuklidit? Třeba by si příště vylejvání vody rozmyslela..nebo ona v tom mokrým normálně leží?
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2010, 08:17   #75
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
..Možná je to krutý, ale co jí to zkusit jednou neuklidit? Třeba by si příště vylejvání vody rozmyslela..nebo ona v tom mokrým normálně leží?
..Pochybuji, že by ji to přešlo. Moje fena dělá totéž. Je od mala dost hysterická a závislácká. Máme stejný problém jako Vlkodlak. Cokoli pod ni dám, to rozcupuje, misku s vodou vylije, pravidelně má mokrou půlku zadku a je jí opravdu ukradené, jestli leží na mokrém nebo ne. Zkoušela jsem vše možné. Původně měla v boudě lino a deku. Deka okamžitě padla za vlast, později zjistila, že lino se dá taky zlikvidovat..Nakonec jsem riskla drahý pelíšek, voděodolný, který vydržel i hrabavému ničiteli prodejců. No, mojí feně vydržel přesně 5h, než zničila podlážku a teď už jsou z něj jen cáry. Přitom při otevřené boudě nebo přemístění na jiné místo si do něj ráda lehá. Ale jakmile je sama, je zle. Bude to jak píše Daniela.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2010, 08:19   #76
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Včera jsem přinesla z OBI novou kytku na okno (venkovní) a k ní v sadě růžový květináč. Ráno byly modré zvonky napadrť a květináč též ... Prostě to doma mít hezky nebudem )) jedinou ozdobou zůstává Kačka.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2010, 09:24   #77
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Teda tak to mám ještě docela hodný ČV...ona do věcí moc nekouše. Zato šíleně kouše do lidí. Už nevím, jak ji to odnaučit, zkoušela jsem snad všechno. Tedy všechno ne, bít ji a provozovat na ni jiné podobné kruťárny odmítám.

Ale je to blbý, protože je schopná jít na krev. U mě to ještě jde, ale u slabších osob (děda) je to příšerný. Ale je fakt, že i já už toho někdy mám dost, když se mi zavěsí za stehno, že tam mám jelita jak blázen.

Zkoušela jsem (vše občas zabere a často prostě ne): Převést pozornost na hračku, na povely, na pamlsek, chytnout za čumák, seřvat, nevšímat si, odejít...

V kotci zkoušela taky trhání, ale chvíli..nevšímala jsem si toho a ji to přestalo bavit...Možná je to krutý, ale co jí to zkusit jednou neuklidit? Třeba by si příště vylejvání vody rozmyslela..nebo ona v tom mokrým normálně leží?
Kouše každé čévéčko. Pokud z vás necítí skutečnou autoritu a nedáte jí jasně OPRAVDU NE, bude to dělat stále, nebo aspoň hodně dlouho ( v 10 letech už pravděpodobně ne ) Děda je slabý článek smečky a ona to ví. V podobné pozici bývají děti. Bití není řešení, spíš důrazné okřiknutí, chycení za tlamu a zmáčknutí plus hodně naštvaný výraz. "Autorita" se popsat nedá, buduje se stále, v průběhu celé výchovy a u psů v průběhu celého života. Souvisí s veškerým chováním člověka ke psu.

K vylévání vody - nepomůže když jí necháte v mokru. Udělá to opět a bude opět mokrá. Nepříjemné následky svého chování si pes v tomto případě nespojí. V přepravce bude morko a ona bude o to více chtít ven a ničit.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2010, 10:02   #78
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Kousabost a ničení věcí je také často poděděná vlastnost po rodičích. Především by měl majitel tyhle problémy řešit s chovatelem svého štěněte, protože ten nejlépe zná matku a otce štěněte. Navíc by měl tyhle nejzákladnější informace (autorita majitele, trestání atd.) dát majiteli on.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2010, 10:19   #79
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Kousabost a ničení věcí je také často poděděná vlastnost po rodičích. Především by měl majitel tyhle problémy řešit s chovatelem svého štěněte, protože ten nejlépe zná matku a otce štěněte. Navíc by měl tyhle nejzákladnější informace (autorita majitele, trestání atd.) dát majiteli on.
Děkuji za názor, ale ústředním bodem mého dotazu nebyla autorita majitele, třestání, kousavost a ničení věcí, ptala jsem se na odolný materiál. Mě vůbec nevadí, že moje čévéčko cupuje deky, jen chci, aby se jí v boudě dobře leželo. Chovatelka se mnou řeší velmi trpělivě úplně všechno, ale umístění psa v plastové přepravce zrovna není její specializace, s tím mi spíš můžou poradit lidi, co mají psa v bytě. Alespoň se domnívám. Máš li Pavle nějakou dobrou radu na skladě, budu za ni velmi ráda.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2010, 10:59   #80
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Děkuji za názor, ale ústředním bodem mého dotazu nebyla autorita majitele, třestání, kousavost a ničení věcí, ptala jsem se na odolný materiál. Mě vůbec nevadí, že moje čévéčko cupuje deky, jen chci, aby se jí v boudě dobře leželo. Chovatelka se mnou řeší velmi trpělivě úplně všechno, ale umístění psa v plastové přepravce zrovna není její specializace, s tím mi spíš můžou poradit lidi, co mají psa v bytě. Alespoň se domnívám. Máš li Pavle nějakou dobrou radu na skladě, budu za ni velmi ráda.
No já myslím že kombinace hrnec s vodou a suchá podložka je v tomto případě jaksi neslučitelná. Jedině jí udělat nějaký pevný držák na nádobu s vodou. Suchá i když rozcupovaná deka není špatné ležení
Jak dlouho musí v bedně čekat?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org