Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-03-2011, 13:29   #21
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by Beruska View Post
Neda mi nez nezareagovat.
1) Podle meho nazoru je dobre, ze nacvicujete se psem ruzne "krizove" situace(destnik, hluk), protoze mi prijde naprosta kravina rict, ze pes se preci nikdy nesetka s otevrenim destniku, nebo narazovym hlukem (to tak mozna jen na zkouskach usitych na miru pro CSV, kde jsou sterilni podminky). Takze bych se naopak zamerila na nacvik techto pro psa neprijemnych situacich - nejdriv je budete delat vy (pokud je pejsek zravy, tak to spojit se zradlem, se hrou), potom znamy, pak cvicitel na cvicaku. Podle me je lepsi, kdyz se pes zvedne na cvicaku z odlozeni (kde mate moznost vse napravit), nez kdyz prchne pri prochazce nekam do lesa, nebo pod auto (protoze to na cvicaku nikdy nevyzkousite, a tudiz vas nenapadne, ze by s tim mohl byt problem). Urcite s timto pristupem nebudou nekteri souhlasit, ale je muj nazor
S tim v podtsate souhlasim a proto jsem byl i rad, ze se toto na cvicaku dela. napriklad ve zkouskovem rade tartu je test, kdy prochazi clovek s chrasticim kanystrem a pes by na nej nemel nejak vasnive reagovat (napadnout, utect), ale samozrejme ho jen sledovat. Mozna jsem trochu nestastne zformuloval dotaz, kde jsem pomichal nacvick odlozeni s rusivymi elemnty a obranu. Ale nedalo mi to, abych si to nedal do souvislosti, ze ted je jeste prilis "bojacna" na to obrany cvicit. Takze budeme zkouset kolik, pesek, nebo se pretahovat o hadr.
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2011, 13:31   #22
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Já si dovolím vložit svůj záznam z Jinců, kde jsme u Karla Zeiska nacvičovali kolík na bonitaci. Obranu jinak dělat neplánujeme, tak se nám prosím moc nesmějte



Rakša - rok a půl stará fenka československého vlčáka s úředním jménem "Xí od Úhoště" - se tady učí bránit útočícímu neznámému člověku. Až dosud byla úspěšně vychovávána k lásce ke všem lidem a teď najednou je chválena za obrannou agresi. Nikdy dříve jsme to necvičili a tady vidíte všechny pokusy během jedinného dne. Od počáteční opatrnosti a překvapení, že je najednou za vrčení chválena, až po závěrečné odhodlání zaútočit i bez pánovy podpory. Je důležité si všimnout, že se zlobí výhradně jen když je napadena! Tohoto rozlišení musí být schopen každý chovný pes.
Tohle chci taky vyzkouset, jen nevim, jestli u nas na cvicaku, nebo se zkusit s panem Zeiskem. Ostatni, jaky mate nazor na pana Zeiska? Je dobry? A poznamka k videu: trochu me prekvapilo, ze tyhle veci nenacvicujete s postrojem, ale pouze s obojkem. Myslim si, ze s obojkem muze dojit pri takovem cviceni k poraneni krcni patere... to je jen muj tip na ten postroj.
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2011, 15:02   #23
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by bambas View Post
Tohle chci taky vyzkouset, jen nevim, jestli u nas na cvicaku, nebo se zkusit s panem Zeiskem. Ostatni, jaky mate nazor na pana Zeiska? Je dobry? A poznamka k videu: trochu me prekvapilo, ze tyhle veci nenacvicujete s postrojem, ale pouze s obojkem. Myslim si, ze s obojkem muze dojit pri takovem cviceni k poraneni krcni patere... to je jen muj tip na ten postroj.
My jsme spokojení, nebylo nás tam moc, čévéčka na nácvik tři, takže jsme to stihli v jeden den a každému byla věnována pozornost. Brr, byla tam pořádná kosa
Zvykat Rakšu na postroj kvůli minutce u kolíku mi příjde zbytečné, však Rakša se tam taky nijak nezmítá aby si mohla ublížit.
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org