Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-09-2008, 20:53   #1
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default Agresivita u ČSV

O čévéčkách už sem se dozvěděla vše možné i nemožné, přesto mne překvapila poznámka pána ve zverimexu, který mimo jiné řekl: " jo, a co je blbé, že ČSV útočí jedině zezadu".To mě docela zarazilo.
Nějaké zkušenosti se psi mám, a chování čévéček,která jsem viděla, mi přišlo vcelku normální (ve vztahu k jejich okolí..psům atd.). a např. ježení se dvou proti sobě jdoucích psů mi nepřijde nic moc zvláštního (min. v porovnání s ostatními plemeny). Všude čtu, že ČSV bezdůvodně neútočí..
A tak si nějak neumím představit, co by se muselo stát, aby čévéčko někoho "napadlo zezadu".

Co si o tom myslíte, máte někdo nějaké zkušenosti v tomto směru?
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008, 21:48   #2
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Ahoj, moje zkušenost: nikdy nenapadl ze zadu, napadne jen v případě že nás brání a to jde na horní polovinu hrudníku, ať má koš nebo ne. Jiná situace je při obranách jak vidí rukáv, ví že to je jen hra a podle toho se chová, to ho baví, ale zase kouše jen na rukáv a nebo peška, vždy se trefil a nikdy nekousl do živýho.
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008, 21:58   #3
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

..no, tak nějak to vidím aj já. Přijde mi to celkově nelogické..všichni predátoři-lovci, jdou po krku, příp. po měkkých snadno zranitelných tkáních (oči apod.). Při vyřizování účtu, pozic apod. je přeci důležitá mimika a ta se zezadu jaksi špatně praktikuje..jediné, co mě napadá, je smečka (nejen vlků), kdy jde o stržení kořisti, ale to se na ni všichni tak nějak sesypou ze všech stran..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008, 21:59   #4
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

..navíc by tím pádem muselo jít i o útok bez upozornění, což se mi taky nezdá..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2008, 06:16   #5
hybl
Junior Member
 
Join Date: Apr 2005
Location: Tvorovice
Posts: 19
Send a message via ICQ to hybl Send a message via Skype™ to hybl
Default útočí i zezadu

z mé zkušenosti, ale jen štěně resp. výrostek. Třeba ten náš utrhl kraťasi sousedovi zezadu jak jel kolem našeho domu s kolečkama. Teď když je dospělý a sebevědomý, tak to nemá zapotřebí.
hybl jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2008, 07:56   #6
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

No rádi zezadu štípou do zadku , to jo - ale to bych agresivitou rozhodně nenazvala .
Méně sebevědomí jedinci si půjdou taky zezadu "čuchnout", což někomu připadá zákeřné, když půl minuty předtím na něj pes blafe
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2008, 09:08   #7
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Neměli jsme nikdy útok ze zadu, ale fakt je , že Qeronek má při obranách radši hladké zadržení než protiútok. Ale vždycky na rukáv.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2008, 10:03   #8
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
všichni predátoři-lovci, jdou po krku, příp. po měkkých snadno zranitelných tkáních (oči apod.).
To je trochu omyl. Mnohé šelmy, které loví ve smečce jdou právě zezadu na nohy, aby kořist znehybnily. Až poté kořist usmrtí. Útok zezadu je, podle mého, zcela přirozený. Neznám šelmu, která by lovila čelním útokem (ono to ani nejde, protože kořist utíká pryč).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2008, 10:07   #9
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

By som sa toho pana spytala, ci take nieco niekedy osobne videl, alebo len pocul a kedy sa to akoze odohralo. Mam dojem ze niektori ludia este stale povazuju za pravdive famy ktore kolovali na zaklade skusenosti par "odbornikov" s hodne skorymi generaciami CVciek.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2008, 10:08   #10
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Já jsem slyšel, že žerou Karkulky .
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2008, 18:53   #11
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
To je trochu omyl. Mnohé šelmy, které loví ve smečce jdou právě zezadu na nohy, aby kořist znehybnily. Až poté kořist usmrtí. Útok zezadu je, podle mého, zcela přirozený. Neznám šelmu, která by lovila čelním útokem (ono to ani nejde, protože kořist utíká pryč).
..to jsem myslím,naznačila:
"...je smečka (nejen vlků), kdy jde o stržení kořisti, ale to se na ni všichni tak nějak sesypou ze všech stran..".

To je jasné..ale, jde o skupinu predátorů a ne celá smečka hned hupsne kořisti na zadek, ale třeba dva zezadu, jeden z boku, další nadbíhá..to si umím představit, ale u smečky a v případě lovu. Ne u jednotlivce (krokodýl zkouší, orel čapne rybu zvrchu, supi jdou zrovna po těch očích..sotva by strhli tele..) Tak nějak jsem předpokládala, že pes na tebe neskočí jen tak, z ničeho nic...
..Tedy, pokud si nepředstavím "klasický film" s chudáčkama lovcema a bestiema vlkama.

K té karkulce..to je jasné:-) To je tzv. "syndrom červené karkulce"..odborný výraz pro obecný strach lidí z vlků..skutečně používaný:-)

..Ještě: co znamená to "hladké zadržení" ?
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2008, 20:05   #12
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

Utoky zo zadu som zazil uz parkrat ale jedine od malych plemien - najcastejsie spice - tvari sa ze nic sa nedeje a ked okolo neho clovek prejde tak sa prikradne zozadu a zakusne do lytka - resp do nohavic. U ziadneho "velkeho" psa som taketo nieco nezazil. Iba raz ma odzadu do ruky rafol nas firemny strazny NO ale to tiez len preto ze spredu som sa mazlil s "jeho" fenou. Dostal poriadnu po cumaku a potom dva tyzdne chodil okolo mna so stiahnutymi usami a chvostom
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2008, 21:02   #13
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Jo jo, ze zadu fakt štípou, ale to fakt není agresivita, ale jejich oblíbená hra. Hrozně se baví tím, jak hýkneš na nadskočíš . Opravdový útok pro nic za nic zezadu jsem u ČSV za 10,5 roku co ČSV mám (ani předtím, kdy s náma na vandry jezdili Petr Matula + Aron z Jitčina dvora a Karel Fryč + Cinda Jimili) na vlastní oči neviděl, ale "zaručených" historek jsem taky už slyšel.... Stejně tak jako mi jedna paní shodou okolností taky ve Zverimexu tvrdila, že správně se říká československý OVČÁK a zkratka je ČOV . Snažil jsem se jí vysvětlit její omyl (že ČOV je buď čistírna odpadních vod nebo český olympijský výbor, rozhodně ne pes), ale ona prostě měla svoji pravdu, o které byla hluboce přesvědčena...

Jo Lexina když byla mladá, tak se bavila strašně tím, jak figurant kolem ní poskakuje a huláká, aniž by ji nějak naštval, a když chtěl odejít, tak mu zezadu podtrhla nohu - ale jen zlehka za kalhoty, jako že "ještě nechoď...". Pokud nejde o lov, myslím že útoku většinou předchází oční kontakt. Může se stát že pes zaútočí zezadu, tak jako se stalo např. v mediálně známém případu z Brna, kdy ženská jedoucí na kolečkových bruslích chtěla přeskočit vodítko mezi chlapem a pitbulem, kterého vedl (velmi chytrý nápad) a zakopla o něj a švihla sebou. V ten moment se podle mě spojilo leknutí s loveckým pudem (padající, stržená kořist) a stalo se co se stalo. Ale to mělo svůj důvod.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2008, 08:07   #14
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
.. Stejně tak jako mi jedna paní shodou okolností taky ve Zverimexu tvrdila, že správně se říká československý OVČÁK a zkratka je ČOV . Snažil jsem se jí vysvětlit její omyl (že ČOV je buď čistírna odpadních vod nebo český olympijský výbor, rozhodně ne pes), ale ona prostě měla svoji pravdu, o které byla hluboce přesvědčena...
Karel
Tak náhodou Qeronek má CAC z MB a jako plemeno československý ovčák. Diplom máme zarámovaný , protože takový asi nikdo nemá.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2008, 10:18   #15
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
... a když chtěl odejít, tak mu zezadu podtrhla nohu - ale jen zlehka za kalhoty, jako že "ještě nechoď...".
Hehe, to mi pripomenulo iny zazitok - ked som s Keinou (Baby Tribec) pracovala na natacani rozpravky O Zorali a dvoch bratoch, tak na konci mal frajer jednej cerstvo premenenej na vlcicu pred nou utekat z dediny, no samozrejme nenechali utekat herca, takze som spravila bleskovu karieru kaskadera ;o) Keina to brala ako bohovsku srandu, a ako som v zabere bezala hore kopcom, stale ma chytila za patu na cizme a praskla o zem ;o)
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2008, 15:21   #16
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

No však co bys, Sašo, chtěla po agresivním zezadu napadajícím vlkovi, že ano . Jo a s tou Karkulkou, to je taky fakt - rozhodně nedávejte dětičkám (teda hlavně holčičkám) červený šaty

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2008, 15:47   #17
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Když měla naposledy malá od kamarádky červené šatičky moje vlčica šla s námi na procházku, malá začala utíkat a my si nevšimly, vlčica ano utíkala za malou, skočila na ni a .....celou ji olízala a pak chytla za šatečky a čekala až si všimneme že nám uteklo dítě na silnici a půjdeme ji odtama odvést...
U nás se straší děti ( 3 a 5 roků ) slovy: jestli utečeš Affina tě dožene a až tě chytíme my dostaneš na prdel Ještě obyvykleji Affi v postroji táhne malou na tříkolce po polní cestě (malá totiž brečí : teto mě to nejede půjč mi affinu) a to nevidíte hysterické babičky z dědiny jak za námi utíkají že nám vlk žere holčičku a nemůžeme jim vysvětlit že žere maximálně maso a granule a žádné dítě ani v červených šatečkách ji nezajímá Ps: naši prcci mají krásnou pohádkovou knížku kde vlk najde v lese zatoulanou karkulku dovede ji k babičce a tam všichni hodují a žijí šťastně až do smrti
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2008, 16:15   #18
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Karle - no sak, mala z toho desnu srandu, najma ze bolo tesne po dazdi, trava na kopci mokra, ja v ludovom kroji a samozrejme sice mam nohu jak slonica ale cizmy mi aj tak boli o tri cisla vacsie, proste som si tu kaskadersku vyplatu zasluzila...

Jats, jeej, to je krasna rozpravka, tu budem aj ja rozpravat... Este by to chcelo vymysliet ako vlk pomohol trom prasiatkam postavit domceky.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2008, 21:51   #19
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

a kozliatkam namontoval alarm a robil im au-pairku
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 11:14   #20
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Mackie: No vidis, a mame trilogiu... Uz to len zfilmovat a predavat akcne figurky, bude biznis ;o)
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org