Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-03-2012, 08:56   #361
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
hmmm .... czy ten serwis w ogóle ma jakiś regulamin ?????????????????

Quote:
Originally Posted by secki View Post
Pies Ci tu konto założył ?!?!

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
wiesz .... pies mi tu mordę lizał ..... bo mam inny biznes niż namnażanie wilczaków ))
Zakładając, że nie zrobił tego pies musiałeś zaznaczyć checkbox'a "I have read...."



A wiec pytanie o regulamin forum jest mniej więcej tego typu jakbyś zapytał o adres forum na którym piszesz mając zawsze rację...


Poza tym słoneczko, co Ci pies lizał to jest Twój problem i nie sądzę, żeby kogokolwiek na tym forum to obchodziło.

Rozumiem, ze "namnażanie" w stosunku do "rozmnażania" miało mieć wydźwięk negatywny - a powiedz mi o alfo i omego czym różni się jedno od drugiego i kiedy drugie staję się pierwszym? Skoro wiesz już, że serwis będący własnością prywatnej osoby powinien być jej dobrany to odpowiedz na to pytanie też pewnie już masz.

Poza tym, ktoś musi rozmnażać te psy, żebyśmy mogli je mieć...
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 08:59   #362
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

"....nie deprecjonuje też wkładu jego właścicielki w jakość rasy ...."
Sorry.... no jeszcze tylko tego by brakowało.
O Margo są różne opinie, ale chyba trzeba zachować umiar. "Ludziom co ludzkie" -Margo należy się szacun za wilczaki w Polsce. Koniec i kropka. Czy Ją lubię czy nie. Basta.

"ja wyłącznie niesmiało zasugerowałem że istnieje coś takiego jak demokracja i o rozwoju rasy nie może decydować jeden człowiek ....."
O rozwoju rasy -tej rasy- w Polsce nie decyduje jeden człowiek. Decyduje większa grupa. Margo należy do tych, którzy przestrzegają wzorca i o to walczy. Jeśli tego nie widzisz, to znaczy, że słabo obserwujesz /albo popełniasz moje "młodzieńcze" błędy/. Jest jeszcze inna grupa, która chce wzorzec zmieniać według własnych "standardów".
Nie widzisz tego??? Dlatego dawno temu padł pomysł /coś koło powstania listopadowego.../ powstania Klubu Rasy. Jeśli Margo w nim będzie, ja też /i wielu innych/, bo wtedy mam GWARANCJE, że rasa pójdzie w dobrym kierunku. Jeśli chcesz to nazwać tyranią i zamordeizmem -nazywaj. Ja też mam "siwą, długą brodę" i wiem, że jak się kilku ludzi nie skrzyknie i nie weźmie reszty za pysk, to dupa będzie a nie szacunek dla wzorca. Już widzisz co się dzieje z rasą. Mamy krew zaprzęgowców, owczarków niemieckich, saarloosów, wilków, maści białe, czerwone i w ciapki -czy to jest trzymanie się wzorca??? Chcesz kundli z papierami ZKwP?
A Margo walczy. Całe swoje życie temu oddała. Że ma wiele miotów? Są hodowcy tacy i tacy. Jeśli chcesz Ją obrazić nazwij produkcyjniakiem, ale to będzie tylko dowód na to, że nie znasz w praktyce, co to praca hodowlana, z jej blaskami i cieniami /ja też na to potrzebowałam czasu/.

"czy ten serwis w ogóle ma jakiś regulamin ?"
Nieeeeeeeee, no co Ty?!
Tak sobie tu wszyscy pierdzielą kocopały i eksperymentują w piaskownicy. Tu jest większa demokracja niż gdzie indziej. Sam fakt, że mnie tu jeszcze trzymają o tym świadczy!!!

"i tylko formuła nie nadąża za rzeczywistością i chyba nadszedł czas by to zmienić ,,,,,, "
Formuła nadąża, tylko coś się spieprzyło. Może dajmy szansę właścicielowi i komputerowcom, by to naprawili. Mnie tez to wkur.....a, ale wbrew pozorom rozumiem, że coś zaszwankowało /Myslisz, że Margo zajęta "Taśmowym rozmnażaniem" ma czas na dopieprzanie kolejnym psom interpunkcją??? -to bzdura na resorach urażonych ambicji mających na celu... właśnie... co? /. Myślisz, że kopara nie opada, gdy się widzi, że ojciec mojego dziecka jest w wieku dziecka -i taki kiks miałam. Ciągle mam problemy z odnalezieniem jakiegoś psa, dokopania się do różnych informacji, z otwieraniem różnych tematów, z zalogowaniem. Tę kwestię można było załatwić inaczej, ale zaczęła się wojna, której pretekstem wcale nie jest szwankująca strona....Poobserwuj na spokojnie, popatrz na "regionalizm wpływów", na urażone/niezaspokojone ambicje. "Łaska pańska na pstrym koniu jeździ": wczoraj dany pies to "wódz" dzisiaj "trup"....

...
Rzeczywiście temat się zmutował...można by przejść i do tematów: prawnych /"Dobra Mać -ZKwP"/, offów /"Podła Małgorzata P.", /, wzorca /"Maść -Zabawa w trzy kolory"/. Ot, takie tam nieszkodliwe zabawy na przednówku....
...

No, to tyle przy porannej kawie....
...
No nie mogę się jeszcze powstrzymać, bo ugodziło głęboko
"To Wolfin jest sztywna - bariera językowa i na Litwie nic nie mają "
Czegóż to nie mają?
I czy tylko na Litwie, czy Litwini?
Intrygujące... sama "mam ci" domieszkę tej wspaniałej krwi i dlatego mnie zainteresowało...

Last edited by Puchatek; 14-03-2012 at 09:13.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 09:16   #363
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

Quote:
Originally Posted by secki View Post
A wiec pytanie o regulamin forum jest mniej więcej tego typu jakbyś zapytał o adres forum na którym piszesz mając zawsze rację...
Śmiem nieśmiało zauważyć że dyskusja nie dotyczy regulaminu forum, tylko funkcjonowania bazy wilczaków. I to nie jest odpowiedź na pytanie kto i w jakich okolicznościach znaczy psy jako nierasowe. Niczego nie kwestionuję i nic nie oceniam, zauważam tylko brak jasno sprecyzowanego regulaminu.
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 10:03   #364
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Prawda jest taka,że możemy sobie tutaj pisać i pisać i nic się nie zmieni do czasu gdy odezwie się Admin i tyle. Co do Margo to troche bez sensu są tutaj nagonki i wiekie "bronienie" , nie tego dotyczy temat.
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 11:07   #365
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Galicja View Post
Co do Margo to troche bez sensu są tutaj nagonki i wiekie "bronienie" , nie tego dotyczy temat.
Jest akcja i jest reakcja.
Co do problemów ze stroną ma: hodowca na Węgrzech, łzawe opowiadanie o miłości do piesiów, intymne rozmówki polsko-polskie na gg, problemy Polaków z Litwinami czy ZetKawuPowskie pozy Rejtana??? Zaraz ruszy temat winnych za plamy na Słońcu, czyjeś nieudane małżeństwo i "literówki", jako argument do deprecjonowania adwersarza....a wszystko w kontekście interpunkcyjnym.
Gdyby strona poprawnie działała już Admin by z tego bajzlu zrobił kilka tematów i by się oczyściło /kolejna wtopa administracyjna/ -jeszcze niedawno tak to działało.
A co teraz mamy?
1.Widać, że coś autentycznie się pochrzaniło /spójrzcie na datę przy tematach na stronie głównej -ciągle jest 13.03.2012/
2. Komuś zależy, by doszło do olbrzymiej awantury wcale nie merytorycznej.
...
Ja też mam chroniczne problemy z WD i co?
I nic.
/Tylko -błagam!- bez argumentów, że nie hoduję, etc i że "!" czy "?", to nie moja sprawa/

Last edited by Puchatek; 14-03-2012 at 11:12.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 11:13   #366
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Quote:
Originally Posted by Puchatek View Post
/Tylko -błagam!- bez argumentów, że nie hoduję, etc i że "!" czy "?", to nie moja sprawa/
To, to akurat jest sprawa każdego kto ma, miał lub chce mieć wilczaka, takiego prawdziwego
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 11:38   #367
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Puchatek View Post
Jest akcja i jest reakcja.
Co do problemów ze stroną ma: hodowca na Węgrzech, łzawe opowiadanie o miłości do piesiów, intymne rozmówki polsko-polskie na gg, problemy Polaków z Litwinami czy ZetKawuPowskie pozy Rejtana??? Zaraz ruszy temat winnych za plamy na Słońcu, czyjeś nieudane małżeństwo i "literówki", jako argument do deprecjonowania adwersarza....a wszystko w kontekście interpunkcyjnym.
Gdyby strona poprawnie działała już Admin by z tego bajzlu zrobił kilka tematów i by się oczyściło /kolejna wtopa administracyjna/ -jeszcze niedawno tak to działało.
A co teraz mamy?
1.Widać, że coś autentycznie się pochrzaniło /spójrzcie na datę przy tematach na stronie głównej -ciągle jest 13.03.2012/
2. Komuś zależy, by doszło do olbrzymiej awantury wcale nie merytorycznej.
...
Ja też mam chroniczne problemy z WD i co?
I nic.
/Tylko -błagam!- bez argumentów, że nie hoduję, etc i że "!" czy "?", to nie moja sprawa/
bez slow tylko- KOCHAM CIE
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 12:14   #368
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by Puchatek View Post
"To Wolfin jest sztywna - bariera językowa i na Litwie nic nie mają "
Czegóż to nie mają?
I czy tylko na Litwie, czy Litwini?
Intrygujące... sama "mam ci" domieszkę tej wspaniałej krwi i dlatego mnie zainteresowało...

To mój ulubiony kawałek rozmowy Wolfin, jak się "upierała", że na Litwie nie ma dysleksji pamiętliwy jestem więc zapamiętałem i użyłem do rozładowania atmosfery


A poza tym każdy tu robi po troszę off top - a pytanie było krótkie: co oznaczają "!" i "?" przy psach w bazie i czemu tam są. Mniej akurat jako posiadacza wilczaka - zdecydowanie nie ostatniego w życiu bardzo to interesuje. Nie w kontekście prywat i wojen - tylko prostych odpowiedzi na proste pytanie

Last edited by Wonderfull Wolf ES; 14-03-2012 at 12:21.
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 12:26   #369
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
To mój ulubiony kawałek rozmowy Wolfin, jak się "upierała", że na Litwie nie ma dysleksji pamiętliwy jestem więc zapamiętałem i użyłem do rozładowania atmosfery
yyy na kogos mocno nadeptalam ))) hihi ))) az tak mocno
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 12:28   #370
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
yyy na kogos mocno nadeptalam ))) hihi ))) az tak mocno

Nie to kwestia śmieszności Twojej wypowiedzi a nie nadepnięcia
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 12:29   #371
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Nie to kwestia śmieszności Twojej wypowiedzi a nie nadepnięcia
pakalbek lietuviskai, pakikensim ir mes
mi tez duzo co smiesznego widac w Twoich postach chyba kwita, bo realne nie mami o co gadac
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 12:35   #372
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
pakalbek lietuviskai, pakikensim ir mes
mi tez duzo co smiesznego widac w Twoich postach chyba kwita, bo realne nie mami o co gadac
Spokojnie, nie obrażam Cię. Mam świadomość, że mogę mówić zarówno śmieszne jak i głupie rzeczy i z tym żyję ale właśnie o tej Twojej sztywności pisałem

a przy litewskim translator g wymięka szczególnie przy słowie pakikensim
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 13:34   #373
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
KOCHAM CIE

.............
Muszę zauważyć, że JEŻELI nawet Margo dla własnych celów /mało ładnych i mało etycznych/ manipulowała znakami interpunkcyjnymi u psów, które Jej nie pasują /też ze względu na Jej "widzimisię"/, to w chwili obecnej /w świetle obecnych wydarzeń/ ma rewelacyjną możliwość wybrnięcia z sytuacji. Teraz powinna paść cała strona WD i objawić się w z nowym, czystym, świetnie działającym obliczem...Śmierć strony będzie jak najbardziej naturalnym zjawiskiem, bo i tak toczy się po równi pochyłej na serwerowe wysypisko.
Podejrzewam, że nie dostaniemy odpowiedzi na pytania główne: personalnie kto? i dlaczego?
Ale jest teraz świetna okazja, by właściciel/administratorzy naprawili sytuację i przy okazji oczyścili Margo z zarzutów w tej "nagonce".
Opiekunowie wilczaków potrzebują tej strony, zbyt wiele pracy w nią włożono. Merytorycznie jest super, więc po prostu dla dobra nas wszystkich musi działać i koniec.

..............
Wonderfull Wolf ES -OK, spoks.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 15:29   #374
jack&lars
Junior Member
 
jack&lars's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: ŻYWIEC
Posts: 40
Default

Zaczynam się gubić.... miało być o: ? i ! a nadal nie ma konkretnej odpowiedzi. Rozumiem, że na forum, zwłaszcza prywatnym można pisać co się chce, ale baza WD myślalem, że jest wiarygodna i poważna...
jack&lars jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 15:36   #375
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by jack&lars View Post
Zaczynam się gubić.... miało być o: ? i ! a nadal nie ma konkretnej odpowiedzi. Rozumiem, że na forum, zwłaszcza prywatnym można pisać co się chce, ale baza WD myślalem, że jest wiarygodna i poważna...
Lucinda wyjechala na wakacje ...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 15:42   #376
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Jako osoba stojąca z boku (nie będąca za żadną opcją i nie hodująca) powiem tylko tyle ta strona jest stroną prywatną i jak się cos komu nie podoba droga wolna, może się udzielać na innych podobnych stronach co nie zmienia faktu iż pojawianie się na tego typu stronach nieprawdziwych informacji nie powinno mieć miejsca. Co do ! i ?, rozumiem cel stawiania tego typu znaczków i gdyby takowy pojawił się przy moim psie pierwsze co bym zrobił to nie najeżdżał na Margo tylko dzwonił do mojego hodowcy w celu wyjaśnienia czy to była pomyłka czy też mój hodowca sprzedał mi kundelka.
Tego typu sytuacje zapewne nie miałyby miejsca gdybyśmy mieli uczciwych hodowców niestety jak widać nie mamy.
To pisałem ja Witek
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 15:52   #377
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Lucinda wyjechala na wakacje ...
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 15:54   #378
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Spokojnie, nie obrażam Cię. Mam świadomość, że mogę mówić zarówno śmieszne jak i głupie rzeczy i z tym żyję ale właśnie o tej Twojej sztywności pisałem

a przy litewskim translator g wymięka szczególnie przy słowie pakikensim
taka praca takie zycie, nie da sie inaczej

a to jest bardzo krotke slowo, nie prosz zeby dluge napisalam
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 16:54   #379
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default

Jednym z wątków, który się tu przejawia jest funkcjonowanie portalu WG, a szczególnie bazy danych wilczaków. Jest to jedyna tego typu baza, której utrata lub zawirowania wokół niej będą ogromną stratą dla całego środowiska. Baza stworzona została ogromnym wysiłkiem Margo, Przemka, a także wielu ludzi, którzy im pomagali i wreszcie wysiłkiem całego środowiska, które w tym czynnie uczestniczyło dokładając się swoimi informacjami (nie zawsze terminowo czy bez ociągania się).
Baza robiona z pasją i determinacją zaczęła się rozrastać wymagając coraz więcej pracy w jej przeróbki i aktualizacje, a także pilnowaniu nas wszystkich by na czas dosyłać potrzebne informacje. Prowadzenie jej "przy okazji" przestało być możliwe.
Wszyscy przyzwyczailiśmy się do niej. Nie wyobrażamy sobie by mogło jej zabraknąć. Nie wierzę też, by mogła powstać inna baza, która byłaby w stanie ją zastąpić.
Jak ważna jest ta baza pokazują emocję, które jej towarzyszą. Brak kontaktu z adminem, nie zaktualizowane dane, czy nie wyjaśnione znaczki przy psach lub hodowlach doprowadzają nas do białej gorączki.
Niekwestionowanym faktem jest, że jest to baza prywatna mimo, iż każdy z nas ma w niej swój udział. I nie ma w tym nic złego.
Powinniśmy się więc zastanowić jak wspomóc Margo by baza mogła dalej funkcjonować nie zwalając jej z nóg.
Padła wcześniej propozycja jej demokratyzacji. Nie bardzo wiem co mogło by to znaczyć w tym przypadku, bo kojarzy mi się to trochę z nacjonalizacją. A to jest sytuacja kiedy nikt za nic nie odpowiada.
Ja myślałbym raczej o komercjalizacji. Tzn zgody nas wszystkich by korzystanie z bazy było odpłatne, a środki wypracowane w ten sposób przeznaczone na utrzymanie niezbędnej obsługi bazy.
Domyślam się, że ta propozycja nie będzie szczególnie popularna ale
trzeba pamiętać, że z biegiem czasu ilość wilczaków spowoduje, że nikt nie podoła dalszemu jej utrzymywaniu.
Dla porządku podaję, że ta propozycja nie była w żaden sposób konsultowana z Margo,
Khan jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 17:30   #380
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

Wikipedia też jest prywatna bazą fundacji Wikimedia, ale jej funkcjonowanie opiera się na skodyfikowanych regulaminach, a wszystkie decyzje budzące kontrowersje podejmowane są w drodze demokratycznego głosowania.
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org