Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-04-2010, 16:14   #81
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Quote:
Originally Posted by Rona
Wygląda, że grupa wilczakowa nam się powiększy, z czego się bardzo cieszymy
Rona, a jak my się cieszymy Wczoraj grupa wilczakowa w Axio powiększyła się o Wojtka z Furią i mnie z Lunką Bardzo dziękujemy wszystkim za miłe nas przyjęcie a Ronie dodatkowo składamy pokłony za przepis na ciasteczka wątrobowe

Quote:
Originally Posted by GRABA
Fajnie, fajne - ja nowym "specjalnie" powodzonka życzę i wierzę, że z Wami będzie im dobrze
Aguś, dziękujemy (szczególnie, że to dzięki Tobie)



A ja jeszcze do spisu wilczakowo-edukacyjnego dodam, że Lu chodzi jeszcze na prywatne lekcjo-socjalizacje do Kasi Harmaty (Akademia Dobrych Manier Biały Pies)
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2010, 17:00   #82
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

My dopiero przecieramy szlaki w zachodniopomorskiem
Ale zdecydowaliśmy się na tą szkołę: http://www.airis-bis.com/
Zajęcia odbywają się w Stargardzie Szczecińskim ale szkolenia prowadzone są również w Szczecinie, Szczecinku i Gryfinie

P.S. Szkoła nazywa się uniwerPSYtet
__________________

Last edited by Rybka; 14-09-2010 at 22:23. Reason: P.S.
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2010, 22:09   #83
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Nasza krakowska szkoła zmieniła nazwę i lokalizację: dawna Axio teraz nazywa się "Qumam" http://www.qumam.com/index.html
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 15-11-2010, 22:26   #84
Karina
wilczakowa mamuśka ;)
 
Karina's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Łódź
Posts: 497
Send a message via Skype™ to Karina
Default

W Łodzi chodzę z Radośką do JB szkoły -> http://www.jb-szkola.pl/
a dokładnie do Joanny Bohdziun W szkole tej zaliczyłyśmy przedszkole a teraz kończymy posłuszeństwo na etapie podstawowym. Radośka była pierwszą wilczakówną szkoloną przez Joannę - teraz w przedszkolu pojawiła się druga wilczakówna Właścicielka ponoć mnie kojaży, także bardzo proszę o kontakt Nie mam niestety pojęcia, co to za maleńswto zawędrowało do Uci
__________________
Munia - Munia z rodu Potworas

Last edited by Karina; 15-11-2010 at 22:29.
Karina jest offline   Reply With Quote
Old 15-11-2010, 23:13   #85
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Karina View Post
W Łodzi chodzę z Radośką do JB szkoły -> http://www.jb-szkola.pl/
a dokładnie do Joanny Bohdziun W szkole tej zaliczyłyśmy przedszkole a teraz kończymy posłuszeństwo na etapie podstawowym. Radośka była pierwszą wilczakówną szkoloną przez Joannę - teraz w przedszkolu pojawiła się druga wilczakówna Właścicielka ponoć mnie kojaży, także bardzo proszę o kontakt Nie mam niestety pojęcia, co to za maleńswto zawędrowało do Uci
wydaje mi sie, ze do Lodzi lub w okolice trafila jedna z siostr mojego Biesiaka - Bliza Welkoscyrz. Ale to nie oznacza, ze chodzi o nią wlasnie
anula jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2010, 22:06   #86
Karina
wilczakowa mamuśka ;)
 
Karina's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Łódź
Posts: 497
Send a message via Skype™ to Karina
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
wydaje mi sie, ze do Lodzi lub w okolice trafila jedna z siostr mojego Biesiaka - Bliza Welkoscyrz. Ale to nie oznacza, ze chodzi o nią wlasnie
Mhm, w bazie danych jest podane Bełchatów - może to i ona ...
__________________
Munia - Munia z rodu Potworas
Karina jest offline   Reply With Quote
Old 07-02-2011, 16:38   #87
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

zainteresowanych IPO polecamy weekendy szkoleniowe z p. Jackiem Lewkowiczem w okolicach Wrocławia - zna i czuje wilczaki



__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 09:05   #88
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Dla mieszkańców Krakowa ciekawa propozycja świetlicy dla psów
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 09:19   #89
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Bardzo ciekawa Nasi sąsiedzi po drugiej stronie Bałtyku są dosyć przodujący w tego typu rozwiązaniach punktów dziennej opieki. Podobno bardzo fajnie się to u nich sprawdza.
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 15:45   #90
anija
Junior Member
 
anija's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Lublin
Posts: 226
Send a message via Skype™ to anija
Default

Ja czekam z niecierpliwością na uruchomienie programu "weekend dla psów", przydało by się bardzo na wypadek np. wesela które się odbywa daleko i nie można zabrać psa. Ja mam akurat teraz taki problem, ale niestety ten program jeszcze nie działa :/
__________________
BYSTRA BEDALIEL Wilczy Duch
anija jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2012, 14:20   #91
Kejsa
Junior Member
 
Kejsa's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Łódź
Posts: 70
Default

Odkopuję temat, bo szukamy DOBREJ i SPRAWDZONEJ szkoły w Łodzi radzącej sobie z wilczakiem. Chodziliśmy do przedszkola, ukończyliśmy II stopień podstawowy w pewnej szkole, ale nie jesteśmy zadowoleni. Chciałabym kontynuować szkolenie, ale w innym miejscu.
Pozdrawiamy
__________________
Diachel Welkoscyrz (Luby)
Kejsa jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2012, 15:54   #92
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

www.dorplant.pl

i relacja ze szkolenia:
http://www.csv.org.pl/modules.php?na...rticle&sid=615
__________________

Last edited by jefta; 29-05-2012 at 16:09.
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2012, 19:59   #93
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Szkolenia w ZKwP
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2012, 20:31   #94
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Szkolenia w ZKwP
Danielu, szkolenia w szkolach rekomendowanych przez ZKwP nie bardzo sa dostosowane do potrzeb wilczakow - chodzilismy do takiej szkoly w W-wie, nie moge jej zarzucic nic, poza:
1. czasem szkolenia - 2 h monotonii to dla wilczaka stanowczo za duzo.
2. niektorzy instruktorzy nie bardzo rozumieja materie p.t. wilczak, jego temperament itp

Jesli wiec zalezy Ci Kajsa na wymiernych efektach a nie na papierku - wybierz szkole z lekcjami krotszymi, ale urozmaiconymi i prowadzonymi dynamicznie, przez ludzi umiejacych dostosowac sie do temperamentu poszczegolnych ras psow. Oczywiscie nie do przecenienia jest praca na codzien z psem, ale to juz osobny temat...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2012, 20:42   #95
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

DORPLANT wie, co to jest motywacja, nie wiem czy mają tzw. plan B (to dla wilczaka, który w przeciwieństwie do ONka niekoniecznie zafiksuje się na łup), ale sam fakt, że doceniają motywację, dużo obiecuje. W takich szkołach ściga się głownie przewodnika do roboty i to jest ta odczuwalna różnica próbujcie - może się Wam spodoba
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2012, 22:29   #96
Kejsa
Junior Member
 
Kejsa's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Łódź
Posts: 70
Default

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, nie chciałam pisać ale skoro się pojawił to właśnie w Dorplancie byliśmy do tej pory. Zastanawiamy się teraz właśnie nad związkowym kursem.
__________________
Diachel Welkoscyrz (Luby)
Kejsa jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2012, 22:36   #97
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Kejsa View Post
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, nie chciałam pisać ale skoro się pojawił to właśnie w Dorplancie byliśmy do tej pory. Zastanawiamy się teraz właśnie nad związkowym kursem.
Pewnie wiele zalezy od ludzi, ktorzy prowadza zajecia...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2012, 22:44   #98
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

A zdradzisz co Wam nie pasowało?
Szkoły 'rekomendowane przez ZKwP' (bo sam związek raczej swoich szkoleń nie prowadzi) to są normalne, komercyjne szkoły, jak np. Dorplant. Różnica jest taka, że odprowadzają haracz do związku i dlatego są na liście. I zdecydowanie łatwiej jest tam zdać egzamin.
Te same szkoły, w kolejnym roku mogą z listy wyskoczyć - i już nie będą 'związkowe' - podpadną, pokłócą się z kimś na górze, inni zaoferują więcej haraczu z każdego kursanta itp.
W Polsce 'zawód' szkoleniowca nie jest w żaden sposób odgórnie weryfikowany, minister Gowin uwalnia teraz masę zawodów - tego nie musi, bo i tak każdy z nas szkółkę założyć może.
Rzecz w tym, że musisz sama sobie dopasować szkołę i szkoleniowca, "związkowość' nie gwarantuje niczego. Co oczywicie nie oznacza, że związkowe są złe. My zaczynaliśmy w szkole, która została "związkową", ale ta zmiana na tryb szkolenia nie wpłynęła
Trzymamy kciuki za owocne poszukiwania!
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2012, 23:31   #99
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Nie pierwszy raz slysze, ze tego typu szkola sie komus nie podoba. Dorplant jest kuznia taletow, szkola ktora wydala wielu dobrych przewodnikow. Gdybym miala sie przeprowadzic spowrotem do Wawy to bym pewnie dojezdzala wlasnie tam. Wiec tez jestem ciekawa czemu Wam sie nie spodobalo (moze byc pw )


Anula, nie tylko zalezy od tego kto prowadzi, ale rowniez od przewodnika. Wielokrotnie spotkalam sie z opinia, ze w tych najlepszych, najambitniejszych szkolach zwyklych wlascicieli ktorzy nie rokuja, ze beda ciezko trenowac i odnosic sukcesy sportowe (z tym czy nastepnym psem) sie zwyczajnie olewa :/

Co do szkolen zwiazkowych-kazdy oddzial inaczej funkcjonuje, czesc ma wlasne szkolenia, czesc rekomenuje szkoly,czesc nie ma wcale, ale samym logo ZKwP bym sie nie sugerowala, bo niestety bardzo zlych szkolen pod rekomenacja ZK nie brak
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 30-05-2012, 08:18   #100
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Anula, nie tylko zalezy od tego kto prowadzi, ale rowniez od przewodnika. Wielokrotnie spotkalam sie z opinia, ze w tych najlepszych, najambitniejszych szkolach zwyklych wlascicieli ktorzy nie rokuja, ze beda ciezko trenowac i odnosic sukcesy sportowe (z tym czy nastepnym psem) sie zwyczajnie olewa
Czyli co; człowiek który nie jest zainteresowany reprezentowaniem szkoły na zawodach, nie ma co liczyć, że zostanie potraktowany tam poważnie?
PS
Kejsa; jeśli to nic "osobistego", faktycznie napisz, jeśli uważasz, że możesz o swoich wrażeniach; każda opinia o szkołach jest cenna.

Last edited by Grin; 30-05-2012 at 08:21.
Grin jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org