Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Closed Thread
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-09-2011, 21:54   #21
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nesmysl psa v tomhle věku umisťovat někam dočasně, tím ho jen můžete doživotně poškodit. Buďto se psem přečkáte zlé časy nebo se ho navždycky zbavte.
Co ovšem nechápu, proč se to řeší tady na diskuzním fóru ? Proč neřešíte problém s chovatelem panem Hanačíkem ??? Ten by měl problém řešit především, protože je to právě on, kdo je zodpovědný za majitele svých štěňat (on to byl, kdo je vybral) a tedy v případě problémů by je měl řešit. To je můj názor a i můj přístup jako chovatele.
Pavle promiň, ale v prvé řadě se má o psa postarat majitel a pak až chovatel. Pokud mají ve smlouvě právo zpětné koupě chovatele, jistě ho již kontaktovali. Ale povinností chovatele není si psa vzít zpátky, maximálně má morální povinnost pomoci s hledáním nového domova. Navíc tuhle situace těžko mohl chovatel předpokládat, takže o nezodpovědnost při výběru majitele asi nejde. A pokud se tedy psu má hledat nový domov, nechápu, proč by to měl dělat chovatel a ne přímo majitel.

Jinak za sebe taky doporučuji psu najít nového pána a nedělat "provizoria"
Jazzinka jest offline  
Old 26-09-2011, 21:56   #22
Pája
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Ostrava
Posts: 29
Send a message via ICQ to Pája
Default

Drummer by byl nadále v kontaktu se svými páníčky. Bydlíme od sebe kousek, proto jsem nabídla svou pomoc! No a jinak Vy dokážete dobře poznat pánečky svých štěňat z pár návštěv? Když píšete, že je chovatel odpovědný za výběr nových majitelů.
Pája jest offline  
Old 26-09-2011, 22:14   #23
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Jazzinka View Post
Pavle promiň, ale v prvé řadě se má o psa postarat majitel a pak až chovatel.
Určitě to tak je, ale minimálně ve chvíli, kdy má majitel jakýkoliv problém, měl by o tom chovatel vědět. A postarat se o řešení společně.

Quote:
Originally Posted by Pája View Post
No a jinak Vy dokážete dobře poznat pánečky svých štěňat z pár návštěv? Když píšete, že je chovatel odpovědný za výběr nových majitelů.
Nikod to samozřejmě nedokáže na 100% ale měl by se snažit se tomu co nejvíce přiblížit. A to, že je chovatel odpovědný za majitele svých štěňat, za tím si 100% stojím. Chovatel "vyprodukuje" štěňata a on to je, kdo vybírá, do jakých rukou přijdou. To je fakt, takže odpovědnost je jasně na chovateli. A pokud tuhle odpovědnost mít nechce, tak ať nechová. Chovat zvířata není povinnost ale dobrovolně na sebe vzatá odpovědnost za osud odchovaných zvířat.
Já se bohužel tady dost často setkávám s lidmi, kteří vůbec majitele nevybírají a kteří štěňata prostě prodají nebo darují každému, kdo z ulice přijde. A jsou rádi, že se jich zbaví. Případně druhá skupina, která to bere jako čistý byznys. pokud ze štěňat vyrostou úspěšní psi a feny, tak se jimi chlubí a všude je propagují a pokud jsou to psi nějakým způsobem "defektní", tak o nich už nechtějí slyšet a nechtějí ani aby o nich slyšela veřejnost, protože samozřejmě "kazí dobré jméno jejich chovu". To znám ze své vlastní zkušenosti, kdy jsem byl kritizován chovatelem, že vystavuji svého psa z jeho chovu, který je nechovný a dostává stále jen VD.
Pavel jest offline  
Old 26-09-2011, 22:27   #24
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Pavle tady bych to vzal trošku z jiný strany. Opravdu mohl chovatel vědět, že majitelka jeho štěněte bude mít rizikový těhotenství a do toho její přítel skončí po pracovním úraze na neznámo jak dlouho v nemocnici?

Předpokládám, že s chovatelem toto konzultovali, ale víš moc dobře, že p. Hanačík měl problémy při hárání i s jedním psem. Naštěstí pak štěnda dostala papíry, ale kdyby se to stalo s Drummerem, tak z toho jsou akorát bezpapíráci a to jaksi není cílem. Věřím, že i chovatel se snaží pomoct jak dovede, ale dalšího psa si prostě vzít nemůže.
Undertaker jest offline  
Old 26-09-2011, 22:54   #25
Pája
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Ostrava
Posts: 29
Send a message via ICQ to Pája
Default

Jistě, do takové situace, jako Drammíkovi pánečci se může dostat kdokoliv z nás!!! Jinak mám takový pocit, že se toto téma začíná zvrhávat trochu jiným směrem, jen né pomoct Drammovi! Ještě k té odpovědnosti chovatele, já jako chovatel přece nejsem odpovědná za chování cizích lidí, to je teda nesmysl! Kolikrát z na první pohled skvělého člověka se nakonec vyklube nezodpovědný blb, to ale nikdo nemůže odhadnout! Max. bych se měla teda postarat o štěňata takového blba....
Pája jest offline  
Old 26-09-2011, 23:12   #26
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Když by se to hodilo a bylo potřeba, tak můžu na půl roku zapůjčit kotec... jenom dopravu jaksi zařídit nemůžu
Undertaker jest offline  
Old 27-09-2011, 09:09   #27
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Pája View Post
Jistě, do takové situace, jako Drammíkovi pánečci se může dostat kdokoliv z nás!!! Jinak mám takový pocit, že se toto téma začíná zvrhávat trochu jiným směrem, jen né pomoct Drammovi!
No a co se dá očekávat na fóru, kde je 99% účastníků, kteří už své psy mají ? Na lidi, kteří mají zájem o psa mají nejlepší kontakty chovatelé. A řekněme si upřímně, těch perspektivních zájemců zase není tolik, takže chovatel tady nebude dávat vplen své dobré kontakty, kterým chce prodat svá štěňata. Takže se dostáváme kruhem zase zpět k chovatelovi Drummera.

Quote:
Originally Posted by Pája View Post
Ještě k té odpovědnosti chovatele, já jako chovatel přece nejsem odpovědná za chování cizích lidí, to je teda nesmysl! Kolikrát z na první pohled skvělého člověka se nakonec vyklube nezodpovědný blb, to ale nikdo nemůže odhadnout! Max. bych se měla teda postarat o štěňata takového blba....
No bohužel tento názor má dnes poměrně dost lidí a taky to podle toho vypadá - týraní psi, plné útulky a plno nezvládnutých zvířat, nebezpečných svému okolí. Chovatel JE odpovědný za to, komu psa dává. Jen je potřeba nikoliv se zbavovat štěňat za každou cenu a prodávat je komukoliv, kdo přijde, ale zájemce si trochu prověřit a otestovat.

Drummerovi držím palce !!!
Pavel jest offline  
Old 27-09-2011, 11:02   #28
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default

pan Hanačík samozřejmě o této situaci ví. Obrátila jsem se na toto fórum protože chci udělat vše pro to abych Drummíkovi našla co nejlepší domov. A věřte, že když jsem si Drummíka brala, nepočítali jsme ani já ani pan Hanačík s touto situací. Málokdy se stane že se Vám vyloženě "pokakaj" dvě zdraví najednou. To že budu těhotná jsem plánovala, ale že přítel takhle dopadne to by mě v nejhorším snu nenapadlo. Víte já v téhleté situaci hledám pomoc všude. A hlavně řeším zavčasu. Ne až v době kdy bych ho měla dát ze dne na den. Takhle mám prostor, nějaké možnosti. A také pokud zajistím majitele, tak ho s panem Hanačíkem budeme konzultovat. Dnes se mi trošku pohlo srdíčko. Ozval se mi rodinný známý, kterému 2 měsíce zpět umřel pejsek. Uvažuje, že by Drummíka k sobě vzal. Ještě o tom diskutujeme a bylo by to nejkrásnější řešení. Protože strýc ho zná jako malé štěndo a vychoval už několik psů. Uvidíme. A myslím, že pan Hanačík ve výběru majitele nepřestřelil. Když budeme brát období do této nepříjemné situace, měl se Drummík vždy naprosto skvěle.
Drummer jest offline  
Old 27-09-2011, 11:20   #29
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Ahoj, určitě držim palce aby to dopadlo s tim strýcem! A ze zbytečně přísných postů si nic nedělej - člověk míní a pánbůh mění. Je to smutná pravda, ale je to tak. Já kdybych neměl přítelkyni a musel bych na delší dobu do špitálu, byl bych natom asi dost podobně jako Ty. Rvalo by mi to srdce jako Tobě a stejně jako ty bych hledal kromě chovatele i úplně každou další možnost, jak psa co nejlíp zajistit, to znamená i tady na fóru. Nikdo neni dokonalej, nikdo neni jasnovidec a v životě jsou věci, který se prostě předpovědět nedaj. Nakonec i ta smrt si může přijít pro kohokoliv z nás úplně kdykoliv. Ono je to totiž tak, že Pavel si u sebe takovou situaci jen nedovede představit, ale životní průsery jsou různorodý a on si to jen nepřipouští.
jerabekj jest offline  
Old 27-09-2011, 12:59   #30
Pája
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Ostrava
Posts: 29
Send a message via ICQ to Pája
Default

Taky držíme palečky s tím strýcem. Klidně pak můžeme pomoct s venčením, Agi bude jenom ráda
Pája jest offline  
Old 27-09-2011, 13:51   #31
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Mimochodem, Pavel mi při soukr diskuzi na tohle téma připomněl něco, co jsem se minule zapomněl napsat. Existují přece služby, často to nabízí mladí studenti, na venčení. Pes by mohl být doma, nějaký to cvičeni byste zvládli i v bytě a s pesanem by ráno a večer nědo došel ven, případně by vás na procházku doprovodil. Nevim kolik by to stálo, ale student by tak drahej bejt nemusel a třeba by váš rozpočet nějaký 3-4tis. měsíčně po dobu několika měsíců vydejchal.
jerabekj jest offline  
Old 27-09-2011, 14:05   #32
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default

Jistě také mě napadlo. Jenže nevím zda vy by jste odvahu měl dát někomu klíče od bytu po dobu co budeme oba v nemocnici. Žádala jsem i známé, kteří Drummera znají, ale kamarádka, která mu dělala společnost když jsem potřebovala něco nutně vyřídit je také těhotná a už má i bříško. Takže hlavně myslí na zdraví svého mimča. Pro mě je důležité řešit co dělat po dobu kdy budeme oba v nemocnici. Která nám jako na čerta vychází ve stejném termínu. Také co po nemocnici. Přítel o berlích, kdy bude schopen se přesouvat pouze po bytě. S mimčem mi moc nepomůže, natož aby mi ho pohlídal než vyvenčím štěka. Původně jsme počítali s tím, že pes bude v péči přítele. Stejně ho hraní baví víc s ním než se mnou. Já totiž Drummíka učím a přítel je pro něj parťák na hraní a lumpárny.
Drummer jest offline  
Old 27-09-2011, 14:05   #33
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

No vidíš, konečně konkrétní rada
Přesně tohle, co Honza píše je přece řešení. Jednoduché a pro všechny takřka bezbolestné. Prostě bude někdo chodit se o psa starat. Zadarmo nebo za peníze, to už je vedlejší. Manžel bude ležet doma na lůžku a pes bude stále s ním. 2x denně dorazí kamarád nebo placený pracovník a psa vyvenčí, dá mu nažrat a doplní vodu. Přece nebudete oba s manželem nehybní několik let.
Pavel jest offline  
Old 27-09-2011, 14:11   #34
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default

Takže pokud to správně chápu je řešením nechat ho samotného doma. Jen se postarat aby ho někdo vyvenčil a nakrmil. A to je pro toho psa řešení? 20 hodin sám bez společnosti? Když přepísku a seženu někoho kdo ho bude schopen vzít na 4 hodiny ven a pokud by to byl cizí člověk ještě doufat, že mi doma zůstane vše co jsem tam původně měla? No teda já nevím jak vy, ale to mi přijde vůči psovi neskutečně kruté. nebudeme nehybní několik let, ale několik měsíců budeme oba dva v nemocnici.
Drummer jest offline  
Old 27-09-2011, 14:16   #35
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
Mimochodem, Pavel mi při soukr diskuzi na tohle téma připomněl něco, co jsem se minule zapomněl napsat. Existují přece služby, často to nabízí mladí studenti, na venčení. Pes by mohl být doma, nějaký to cvičeni byste zvládli i v bytě a s pesanem by ráno a večer nědo došel ven, případně by vás na procházku doprovodil. Nevim kolik by to stálo, ale student by tak drahej bejt nemusel a třeba by váš rozpočet nějaký 3-4tis. měsíčně po dobu několika měsíců vydejchal.
Venčila jsem za 50kč/h v Praze.
A ano...na to,že majitelka píše o týdnech, kdy vůbec nikdo nebude doma..nikoliv,že budou doma, ale nebudou moci ven, na to se zde trochu zapomíná. Osobně jsem asi až přehnaně zodpovědná..zcela cizímu člověku bych svého psa - zvlášť čsv nesvěřila. A nesvěřila bych jej ani kterémukoliv známému. Zatím se mi jako dobrá varianta zdá ta se strýcem/příbuzným...
Jen osobní názor.

Last edited by yzengrin; 27-09-2011 at 14:22.
yzengrin jest offline  
Old 27-09-2011, 14:19   #36
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Už mi to nedá a napíšu to tedy polopatě. Existuje mnoho řešení, jak si psa nechat a existuje mnoho těch, jak ho dát pryč. Existují psí hotely, existují cvičáky, kam je možno ho dát na nějaký čas atd. Kolik měsíců by pes byl sám doma ? Nemáte rodinu, přátele, sousedy, kamarády ? Mám 3 psy a feny jsou už ve věku, kdy s nimi třeba na dovolenou cestovat nechceme. V takovém případě máme rodiče, sourozence, sestřenici a také kamarády, kteří se nám o holky postarají u nás doma. Znám majitelku, která má psa v paneláku a přes den, když je v práci, tak je v kleci a teprve, kydž s práce přijde, jde s ním ven.
Raději dám profesionální agentuře klíče od svého bytu, aby se mi o něj postarala, než abych se ho navždy zbavil. Nezlobte se na mne, neznám vás, neznám podmínky, neznám psa. Ale píšete tady do diskuzního fóra, tak diskutuji. Navíc mám tady z toho serveru, který jsem zakládal, už více jak 13 leté zkušenosti s podobnými případy, kterých byly za tu dobu desítky.
Pavel jest offline  
Old 27-09-2011, 14:23   #37
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Ještě jedna konkrétní možnost: mám dva šéfy a jeden jezdil pravidelně každý rok na 14 dní na dovolenou k moři. Měl barák a k tomu 2 leonbergery (psa a fenu) a několik koček. Po dobu co byl na dovolený se druhej šéf k němu nastěhoval a hlídal barák a krmil a venčil zvířenu. Proč by se strejda (nebo kamarád) nemohl nastěhovat k vám na tu dobu co budete v nemocnici? Někdo komu věříte? Já jsem tohle řešil podobně když jsem měl dovolenou já ... kamarád bydlel 14 dní u mne a bylo to mnohem lepší, než když byl pes rok předtím v hotelu pro psy (což je sice drahý, ale na 14 dní byste to snad zvládli). Pravda, byl to dobrý kamarád, protože to vyžaduje slevit ze svých zvyků a pohodlí svého domova.
Mimochodem, podle toho co píšeš má jít přítel na dopředu plánovanou operaci ... nevim samozřejmě co mu je, ale nemohl by tu operaci posunout aspoň po dobu co budeš v nemocnici?
Uvědom si jednu věc ... tyhle potíže budou trvat několik měsíců nebo max rok a když to zvládnete, tak s váma Drummík bude ještě dalších třeba 8-10 let a to určitě stojí zato, najít řešení i kdybyste si na to hlídání měli vzít půjčku.
jerabekj jest offline  
Old 27-09-2011, 14:26   #38
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Tak jsem se trochu zdubloval s Pavlem :-)
jerabekj jest offline  
Old 27-09-2011, 14:29   #39
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Zkusím napsat kamarádce, jejímž životním posláním je pomoc psům, jestli by něco neporadila ....
jerabekj jest offline  
Old 27-09-2011, 14:32   #40
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Už mi to nedá a napíšu to tedy polopatě. Existuje mnoho řešení, jak si psa nechat a existuje mnoho těch, jak ho dát pryč. Existují psí hotely, existují cvičáky, kam je možno ho dát na nějaký čas atd. Kolik měsíců by pes byl sám doma ? Nemáte rodinu, přátele, sousedy, kamarády ?
Jestli se nemýlím, majitelka zde uváděla, že by se jednalo o 1/2 - 3/4roku.
Psí hotel - každý není milionář, aby dal psa na tak dlouho do psího hotelu. A sama bych do psího hotelu/cvičáku který hotel poskytuje svou fenu nedala..další zjišťování, jak se tam ke psu budou chovat atd. Rodina, přátele, sousedi, kamarádi...věřím, že tyto varianty majitelka již dávno zkusila/zkouší. Nevím jak jiní..ale když si to tak promítnu v hlavě..věděla bych ve svém případě o 2lidech, kteří by se mi o psa mohli teoreticky postarat. Ale ani jeden není příliš v dosahu, a ani jeden by se o psa patrně nemohl postarat na 1/2 - 3/4 roku. Hold, někdo v životě štěstí má, štěstí na dobře vybrané majitele, na dobré psy, bezproblémové sousedy..a někdo ne.
A myslím si, že je dobře, že se majitelka o radu obrací na všechny strany. Víc hlav víc ví. Zároveň každá taková situace je dost specifická. Co je řešením u jednoho, není řešením u druhého..

Venčení někým jiným by bylo patrně vhodným řešením v případě, že člověk nemá na psa dostatek času (právě takoví využívají možnosti nechat si psa vyvenčit někým cizím), ale ne v situaci, kdy oba majitelé jsou po delší dobu v nemocnici a po příchodu z nemocnice budou mít plné ruce práce sami se sebou. Možná by se v ohledu na psí hotely apod. namítlo, že si na něj mohou půjčit..jaká by to byla půjčka..s jakým úrokem..pro dva lidi, z toho jeden dlouhodobě nemocný a druhý na mateřské..
yzengrin jest offline  
Closed Thread

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org