Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-10-2010, 06:02   #21
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Přestaňte už řešit Kamilu a Ohniváka. Kamila udělala s Ohnivákem obrovský kus práce, no a tentokrát prostě udělala chybu. Kdo z nás někdy v životě chybu neudělal? Myslím že už se to řeší víc, než je zdrávo.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2010, 07:30   #22
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Souhlasím s madonnou.
Proč to udělala asi ví, udělat to v danný okamžik asi chtěla, je to její problém a ten komu by to mělo vadit jsou další závodníci. Taky mohla tvrdit, že nic mu nedala a mohla vyhrát 1.místo. Takto sice dala psovi pamlsek, ale odstoupila ze soutěže. Prč a jak je zbytěčné řešit.
Rozhodně tím nezpochybňuje svoji práci, kterou dokázala.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2010, 08:01   #23
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Stelo, nějak jsi nepochopila, o čem je řeč. Ona už zjevně na závod nastupovala s tím, že bude podvádět (měla připravené pamlsky). Pokud by ji náhodní svědci neviděli a neřekli jí to, tak by neodstoupila a skutečně by vyhrála. Tady nejde o systém odměňování psa, jak tady někteří řeší, tady jde o to, že někdo nastupuje do závodu už s tím, že bude podvádět a pokud se to neprovalí, tak sklidí úspěch.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2010, 09:45   #24
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Pokud jdu na závod nebo na zkoušku, prostě pamlsky u sebe vědomě mít nesmím. Vše ostatní je podvod a bezohlednost vůči ostatním. A je úplně jedno jakou mám motivaci.
Také mám na kontě pár složených zkoušek a závodů a to, co píše Pavel, je holý fakt. Tady prostor pro "něco mezi" není.
Samozřejmě jak psal Karel, botu uděláme někdy každý, a tak jen říkám, že je mi líto, že se tohle dozvídám a víc to komentovat nebudu.

Zarazily mne spíš názory některých přispívajích, sice to neřekli napřímo, ale oni to schvalují? Na plac to prostě nepatří, neexistuje okolnost, která by na pravidlech fair play něco měnila.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2010, 13:38   #25
madonna
cskuklik
 
Join Date: Nov 2007
Location: Kuklík
Posts: 34
Send a message via Skype™ to madonna
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Přestaňte už řešit Kamilu a Ohniváka. Kamila udělala s Ohnivákem obrovský kus práce, no a tentokrát prostě udělala chybu. Kdo z nás někdy v životě chybu neudělal? Myslím že už se to řeší víc, než je zdrávo.
ano,anouž to nebudu dále osvětlovat,každý máme svou metodiku a svůj názor,já jí odpouštím a fandím
madonna jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2010, 22:12   #26
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default


__________________
http://zmolu.vlcak.cz/

Last edited by Monika; 13-10-2010 at 22:17.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2010, 22:13   #27
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Stelo, nějak jsi nepochopila, o čem je řeč. Ona už zjevně na závod nastupovala s tím, že bude podvádět (měla připravené pamlsky). Pokud by ji náhodní svědci neviděli a neřekli jí to, tak by neodstoupila a skutečně by vyhrála. Tady nejde o systém odměňování psa, jak tady někteří řeší, tady jde o to, že někdo nastupuje do závodu už s tím, že bude podvádět a pokud se to neprovalí, tak sklidí úspěch.

Nebudu hodnotit co se stalo, je to tak trochu pasé a nebudu „házet kamenem,“ neb nikdo není bez viny.

Ti, kdož nejvíce křičí, speciálně pan Hanuška, se ve svém „životě s ČSV“ zmohl než na hromadu demagogických výroků a vykrádání mé e – schránky! Charakter k pohledání:0( V reálu je to teoretik a jeho psi, byť pod proudem, mě nikdy nepřesvědčili o tom, že tento člověk ví, co dělá. Zkoušky se svými svěřenci prakticky žádné s proudem či bez, s pamlsky či bez.
Možná, že jeho fotky polonahých slečen někdo pokládá za vkusné, ale i u těch jsem se hodně a než pobavila….:0(

Kamilu znám 15 let?? Možná déle a nikdy jsem nepoznala tak schopného, všestranného, citlivého a přitom dostatečně autoritativního výcvikáře ČSV. Nikdo z majitelů ČSV, které jsem měla tu čest poznat, se jí nemůže rovnat. Dosahovala vždy se svými ČSV úspěchů v canicrosu, bikejoringu, skijoringu ale i na poli všestranného výcviku. Takový zápřah, co vydrží ona a její psi, si zaslouží respekt a ne soudy rádoby výcvikářů.

V případě, že někdo dosáhne na výsledky Kamily, pak mu velmi ráda odpustím pamlsek v kapse, či v ústech, i když to do závodu samozřejmě nepatří.
Připravit psa na IPO 3 anebo FH 2, není rozhodně o pamlsku v kapse, to si může myslet jen id…


Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/

Last edited by Monika; 13-10-2010 at 22:18.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2010, 23:52   #28
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

No asi by to téma chtělo už uzavřít, je to stále dokola...

Kamilu znám od jejího prvního psa a její skromnost je až někdy "divná"
Hluboce se skláním před jejími výsledky a její synchronizace s Ohnivákem je naprosto úžasná ....
Každopádně závod má svá pravidla a Kamila je zná ...
A pokud uznala za správné v danou chvíli psa odměnit - měla ihned po ukončení cviku odstoupit.
A ne až posléze.
Ohnivák to umí a určitě by to udělal i bez odměnky a měl by stejně nejvíc bodů !!!
ALE ! Tato hra má své pravidla Fair play a tak to prostě je!!!
Není nic mezi tím - jak trefně napsala Jarka ...

Prostě stalo se .... Kamila udělala chybu ....
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 07:39   #29
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

2 Monika - stále stejná stará a už trochu trapná písnička. Když docházejí argumenty, tak se prostě vymyslí nějaké osobní útoky nebo překrucování faktů.
Moniko, kdo mé psy zná ví, že Tvé výmysly o elektrice apod. jsou jen blábolem a sama se tím shazuješ před spoustou lidí. Dál to komentovat netřeba.

Quote:
Originally Posted by Edenseveru View Post
No asi by to téma chtělo už uzavřít, je to stále dokola...
Lucko, myslím, že není důvodu, proč to tu uzavírat. Pokud o téma nebude zájem, postupně zmizí z úvodní stránky a bude k dispozici jen v archivu fóra.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 08:21   #30
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Význam slova fair play je jasný. Férová hra, čestné jednání.
Někdo ho prostě chápe, jiný ne.

Já věřím, že Kamila smysl pro fair play má, právě proto, že si uvědomila co se stalo a odstoupila. V opačném případě by mohla chtít důkazy o svém chování. I to už jsem zažili .... (ne u Kamily)
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 11:06   #31
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
2 Monika - stále stejná stará a už trochu trapná písnička. Když docházejí argumenty, tak se prostě vymyslí nějaké osobní útoky nebo překrucování faktů.
Moniko, kdo mé psy zná ví, že Tvé výmysly o elektrice apod. jsou jen blábolem a sama se tím shazuješ před spoustou lidí. Dál to komentovat netřeba.

Že by už Alzheimer???
No, jen škoda, že Nancy a Hoky blahé paměti, neumí ťukat tlapičkou do klávesnice
S tebou je poslední dobou fakt legrace, tak jdi radši vyfotit nějakou slečnu

Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 11:28   #32
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

myslím, že není důvodu, proč to tu uzavírat. Pokud o téma nebude zájem, postupně zmizí z úvodní stránky a bude k dispozici jen v archivu fóra.[/quote]

Přesně to se stalo, fórum prošlo naprosto bez zájmu hlavní nabídkou a resuscitace trvala asi tak týden urputné dřiny. Pokud všichni Kamilu a Ohniváčka morálně odsoudíme (protože co taky s ním jiného když je z molu a co s majitelkou, která si vezme psa z molu), dáte už pokoj s umělým omýláním tématu pořád dokola?
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 11:51   #33
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Myslím, že vůbec nešlo (původně) o to, jestli je pes z molu nebo odjinud.

Teď už je to ale opět obligátní ping-pong M vs. P....
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 12:03   #34
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Myslím, že vůbec nešlo (původně) o to, jestli je pes z molu nebo odjinud.

Teď už je to ale opět obligátní ping-pong M vs. P....
Když si to forum přečteš odshora znova, tak úplně bije do očí, jak, když nikdo nereagoval, se Pavel urputně pokouší přitáhnout pozornost a zvýšit sledovanost. On prostě chce příspěvky, ideálně bez výhrad souhlasné. No povedlo se, už jsme přes 30. A to jsem mu dvěma taky přispěla. Už to neudělám. Hezkou zábavu všem, kteří míní pokračovat v diskuzi o morálně-volních vlastnostech Ohniváka.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 12:20   #35
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak
Přesně to se stalo, fórum prošlo naprosto bez zájmu hlavní nabídkou a resuscitace trvala asi tak týden urputné dřiny. Pokud všichni Kamilu a Ohniváčka morálně odsoudíme (protože co taky s ním jiného když je z molu a co s majitelkou, která si vezme psa z molu), dáte už pokoj s umělým omýláním tématu pořád dokola?
A je to tu zas... ježiš chudáček z Molu, nikdo ho nemá rád...
O to tu snad vůbec nešlo. Proč se už konečně neoprostíte od toho, že máte moláky a nepíšete jako byste měli třeba šedý chlupy? Ano, Pavlovi toto téma vyhovuje, tak je jasné, že si ho tu rád nechá odemčené a bude rád, když se to bude probírat pořád do kola. To ale snad není důvod brečet tady nad tím, že je Ohnivák z Molu. To, co Kamila udělala je jen její vědomí a svědomí a asi ví proč to udělala. Nebyl jsem tam, neviděl na vlastní oči, takže ani nezatracuju, ale na druhou stranu je to prostě neobhajitelné a to jak to dopadlo je jediný správný výsledek a pokud příští rok Ohnivák vyhraje, tak jedině dobře pro všechny.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 18:35   #36
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Nevím proč tady někteří lidé když už bezhlavě na mne útočí si nejprve pořádně nepřečtou celé fórum ?

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Když si to forum přečteš odshora znova, tak úplně bije do očí, jak, když nikdo nereagoval, se Pavel urputně pokouší přitáhnout pozornost a zvýšit sledovanost.
Já jsem fórum založil 23.9. a pak 14 dní jsem nic nenapsal. Až 8.10. přidal Argus příspěvek a to zjevně jen proto, že na FB objevil reakci na toto fórum. Od té doby se vždy den diskutovalo, pak den pauza a vždy někdo, kdo se snažil Kamilu obhajovat znovu začal. Takže nevím o jaké "uprutné pokusy" z mé strany se jedná ?

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
On prostě chce příspěvky, ideálně bez výhrad souhlasné.
Pokud budu chtít je souhlasné příspěvky, tak budu mazat ty osobní útoky. To, jak je vidět nedělám. A jinak, tohle je diskuzní fórum, takže je normální, že se tady diskutuje.

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Hezkou zábavu všem, kteří míní pokračovat v diskuzi o morálně-volních vlastnostech Ohniváka.
Někteří tu zjevně mají klapky na očích. Tady nepadlo ani slovo o vlastnostech Ohniváka. Tohle téma diskutuje nesportovní chováí jeho majitelky. O psa tu vůbec nejde.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 19:08   #37
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Vlkodlak
Já myslím že by bylo opravdu dobré se občas na realitu podívat jako pejskař, nejen jako majitel štěněte z Molu. Přesně jak bylo napsáno výše ...
A co se týče nekonečného sporu Moniky s Pavlem, tak ten už všichni známe. Je to hodně ohraná písnička.
Znáte tu hlášku ze Svěrákova filmu "Příjdu až budou nastavovat zrcadlo"
tak přesně v tom smylu si s kamarádkou děláme legraci z diskuzí P+M. Jdeme na wolfdog až "začnou vykrádat schránky" a zatím jsem se vždycky dočkaly.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 19:46   #38
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Přesně, Danielo.
Nezáleží na tom jaké bylo výchozí téma. S třeskutou spolehlivostí se nakonec vždycky změní... Je to takový místní folklór.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 21:35   #39
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Přesně, Danielo.
Nezáleží na tom jaké bylo výchozí téma. S třeskutou spolehlivostí se nakonec vždycky změní... Je to takový místní folklór.

Doporučuji číst VŠE a nečakat jen "na místní folklor." Pak mi totiž opravdu uniká o co vám jde.
Ale zřejmě o zábavu, což je pochopitelné.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 22:06   #40
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Četla jsem celé vlákno od začátku. Celou dobu byla diskuze o Kamilině podvodu a souvisejících tématech. Teprve od příspěvku číslo 27 je diskuze o vašem sporu s Pavlem.
Ano, od té chvíle se tomu směju...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org