Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-03-2012, 09:11   #401
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Ja, OCZYWIŚCIE, kompletnie się nie znam i dlatego tak sobie dywagując zastanawiam się /hipotetycznie!/....kawa jeszcze nie dotarła do mózgu... zresztą nigdy /na szczęście!!!/ tak do końca nie dociera....
....strona jest prywatna /"mój cyrk..." itd/, nikt nikogo siłą na tej stronie nie trzyma, właściciel /przy całej swojej wiedzy i doświadczeniu/ na SWOJEJ STRONIE umieszcza swoje uwagi względem jakichś psów. W iluś przypadkach są to opinie na podstawie śledzenia rasy przez lata. Widzi odchyły, widzi nie trzymanie się wzorca /wg. Niego/. I umieszcza znaczniki. Czy ma do tego prawo, czy nie? To prywatna strona i prywatne opinie. I jeśli sprawa trafiłaby do Sądu, to pozwany w pierwszym swoich krokach zażądał by badań "pomawianych" przez niego psów. A osoba z pozycją Margo ruszyłaby cały świat wilczaków w Europie dla udowodnienia swoich racji i /obawiam się/, że wróciła by z tarczą a nie na tarczy w wielu przypadkach /uogólniam/.
Była podnoszona kwestia Shaluki /wybacz Shaluka, nie dyskutuje o Twoim "inwentarzu", mówię ogólnie, przykładowo/. Zadam pytanie retoryczne: dlaczego niesłusznie "skrzywdzony" młodziutki hodowca nie założył jeszcze sprawy w Sądzie przeciwko Margo za Jej słowa umieszczane na Jej prywatnej stronie? Dlaczego w ramach buntu i sprzeciwu nie założył z innymi skrzywdzonymi swojego forum ze swoją bazą.... Bo tylko WD się liczy na skalę międzynarodową...
Konkurencyjnie w świecie wilczaków istnieją jeszcze inne strony, na których właściciele i "dwór" chlaszcze psy do imentu /kilku hodowców z WD w ogóle nie powinno z Sądu wychodzić za dociekanie swoich praw i oczyszczanie dobrego imienia/; mój pies też padł ofiarą pomówień i zwykłej, pure nonsensowej ludzkiej zawiści. Mam zarejestrowaną w FCI hodowlę, może będę chciała rozmnażać sukę. Co mam zrobić? Iść do Sądu? W świecie wilczaków "wisi mi to kalafiorem i powiewa brukselką", bo wiadomo kto te bzdety opowiada i po co... mam się przejmować, że jakieś "Bździszewo" ma problemy "z woreczkiem żółciowym"? Bez jaj! Skomentowałam po swojemu i autora umieściłam "na półeczce ze skarpetami do cerowania".
"Człowieczki nie hodujący pieski" obudziliście się wczoraj? Czepiacie się światka wilczaków? Popatrzcie, jak działa świat kynologiczny poza wilczakami /ja obserwuję od lat -mam do czynienia z trzema rasami, jedną "od kołyski"/ -tu jest brud, zawiść, konkurencja, tu gra się bez "pardonu" i niezbyt czysto. A często dla prawej idei, dla zasad.
Przykład "z dziś" nt. co może dziać się z rasą w przyszłości /ot, takie tam majaki.... ale może nie do końca, patrząc jak "skończyły" owczarki niemieckie.../: powstaje Klub Aktywnego Wilczaka. Super! Zapewne będzie on podwaliną do tworzenia Klubu Rasy. I co my tu widzimy?
Jednym z prężniej działających aktywistów, jest "bezpapierowiec" Osoby, która uważa, że ma bardzo rasowego psa. Nawet dawało się odczuć, że może suczka będzie miała dzieci w przyszłości....
Już na "dzień dobry" "organizacja" zaczyna kombinacje, które moga dać "furtkę awaryjną" dla psów "podejrzanych rasowo" i te psy w przyszłości zmieszają się z naszymi. I tak, zaczną powstawać psy tęczowe, na które znajdą się odbiorcy /PR, to podstawa/ i rasę "szlag trafi". Takie działania samą organizatorke akcji stawiają w dziwnym swietle szczególnie, gdy wiemy jak może kończyć się wspólne hodowanie wilczaków i ich "braci w rasie"...
Będę popierać "zamordeizm" Margo w kwestii czystości rasy, bo tylko takie działanie daje pewne gwarancje, że ostanie się "przyczółek". Mówimy o owczarkach niemieckich? Świetny przykład... To moje "oczko w głowie" od czasu tetrowych pieluch.... ze świecą szukać poprawnego onka... jak nie popaprany fizycznie, to odchyły psychiczne. Dobry jakościowo ON wart jest każdych pieniędzy. W grę wchodzą 4-5tys. zł, a nie "jakieś tam" 2-2,5tysie dawane za "jakiegoś tam" wilczaka. I w kolejce się czeka kilka lat, by dobrego owczarka kupić. Nie chodzi o to, by bawić się w Pytię, ale można mniemać, że za jakiś czas takim "przyczółkiem" będzie hodowla "Z Peronówki" i kilku hodowców z Jej kręgu. Reszta to badziewie dla frajerów....
...
"A propos" firmy... gdy ktoś ma firmę produkcyjną, to chyba powinien na towar dawać "kartę gwarancyjną" i "certyfikat jakości"...
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2012, 09:15   #402
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
a tak na bazie cytowanych tutaj ONków, to tak naprawdę purytanizm wzorcowy jakichść pseudo "guru" doprowadził do upadku .... no i jakoś tak ONki długowłose i białe dobrze się mają .... a na szczenięta tych "pracujących" (nie FCI) czeka sie 2 lata ....
Juz wiekszosc sie wypowiedziala na ten temat, ale jak slysze takie texty to mnie szlag trafia. Dlugowlose nie maja sie dobrze i to od dluzszego czasu. W domu mam przyklad, Jazon owczarek dlugowlosy, owszem piekny, charakter super, ale to raczej bardziej nasze zasluga niz hodowcy. Pewnie gdybysmy jednak z nim lazili po wystawach to zgarnial by swoje bo w czasach swej mlodosci dech zapieral i samochody zatrzymywal, ale co z tego skoro teraz ma 11 lat a juz nawet nie pamietam czasow kiedy nie dawalismy mu lekow na stawy, od 2 lat dostaje tez przeciwbolowe. Mi sie wyc chce jak Uro ledwie w skoku go noga musnie a Jazon juz leci na ziemie bo nie moze utrzymac rownowagi, tak slabe ma juz nogi. Hodowca Jazona juz nie hoduje owczarkow, ale widze go na wystawach z jamnikami, o tym tez moglabym sobie porozmawiac i takich jak on jest wiecej.
Ostatnio w Bydgoszczy na wystawie widzialam szczeniaka owczarka, to ze strachliwy to pol biedy, ale on tylkiem prawie zamiatal podloge, nie wygladalo to dobrze i nie chcialabym by Uro tak wygladal, a jesli nieodpowiednie osoby beda przy rasie kombinowaly, tak tez sie moze skonczyc.
Dodam ze w Bydgoszczy tez widzialam Urciowa babcie, Jolly, wiedzialam ze juz weteranka ale szczena mi opadla jak w domu sprawdziam ile ma lat, trzyma sie swietnie i mam nadzieje ze Smrodu w tym wieku tez bedzie w takiej formie. Dlatego cieszy mnie ze w wilczakach robi sie badania, cieszy mnie ze ktos wojuje, nawet jesli robi sie z tego syf i sa wielkie klotnie, mam przynajmniej swiadomosc ze sa ludzie, ktorzy chca bronic Urcia i inne wilczaki przed losem naszego Jazona.
To tyle dziekuje za uwage

Last edited by avgrunn; 16-03-2012 at 09:23.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2012, 09:21   #403
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Avgrunn, ja też to przechodziłam... wyłam patrząc na los mojego Charona... nikt mu nie mógł pomóc...
I ja będę "walczyć" nawet za cenę śmieszności
Bo warto... dla Lailii, dla Ozzy-ego i dla pozostałych...
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2012, 12:27   #404
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by aneta1 View Post
Nie mają być firmami ok ale takimi są każda hodowla która jest zarejestrowana w świetle prawa powinna być zgłoszona do US i opłacić podatek ażeby to zrobić musisz zarejestrować działalność a to już jest firma

no chyba że się mylę
Nie sa firma. Nie mozna ich zarejestrowac jako firmy, bo zakazuja tego przepisy Zwiazku Kynologicznego. Nie lapia sie tez na KRUS. Wiec hodowla psow i kotow zalicza sie do dzialow specjalnych produkcji rolnej, które podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych - za kazdego psa i suke hodowlana placi sie ryczalt.
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2012, 12:49   #405
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by aneta1 View Post
Nie mają być firmami ok ale takimi są każda hodowla która jest zarejestrowana w świetle prawa powinna być zgłoszona do US i opłacić podatek ażeby to zrobić musisz zarejestrować działalność a to już jest firma

no chyba że się mylę
Chyba wtedy każdą osobę mającą małą hodowlę położyłby na łopatki ZUS który jest obowiązkowy gdy ma się firmę. Żeby na sam ZUS zarobić to chyba by trzeba było mieć jeden miot w miesiącu stale przez cały rok
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2012, 10:45   #406
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
ja nie jestem hodowcą, więc nie jestem tu stroną .... ale gdyby to dla mnie było żródło przychodu to "te znaczki" byłyby już w sądzie ....n publiczne rozgłoszenie że pies/suka hodowlana jest kundlem bez umocowania parnego właściwej organizacji certyfikującej jest nielegalne .... a w sytuacji jak to robi konkurencyjna firma jest jawnym naryszeniem ustawy o nieuczciwej konkurencji ,,,, (nic dodać nic ująć)
Zaraz, zaraz, a gdzie stoi, iż znaczek oznacza, że pies jest kundlem? Nie jestem ani Adminem, ani hodowcą, ale na pierwszy rzut oka widać, że znaczki nie dotyczą psów, tylko ludzi. Widać, że psy, który je "noszą" pochodzą z hodowli lub mają przodka/ów pochodzących z hodowli co do uczciwości której istnieją jakieś wątpliwości. Moim zdaniem cała akcja jest po to, żeby wkurzeni właściciele wymusili badania DNA na hodowcach – oszustach* i wyjaśnili sprawę raz i do końca. Naprawdę uważacie, podobnie jak niektórzy francuscy właściciele dziwacznych i nietypowych psów z rodowodami czw, że należy zamieść problem pod dywan i hodować na tym, co się ma, bo to "piękne, wilcze, słodkie pieski i maja przecież championaty"?

Nasuwają mi się dwa pytania:
1. Kto z klubu oburzonych, ma jakiś dobry i realistyczny pomysł w jaki sposób sprawdzić czystość genetyczną niektórych psów jeśli ich właściciele/hodowcy odmawiają współpracy, a kluby rasy, związki kynologiczne i FCI udają, że problem nie istnieje? Czas płynie, coraz więcej psów odchodzi, wkrótce nie będzie już czego badać i... chyba na to liczą nieuczciwi hodowcy? . Skoro krytykujecie znaczki, rozumiem, że macie inne konstruktywne propozycje rozwiązania problemu?

2. Jeżeli nie macie, to na serio uważacie, że skoro przez defensywną postawę właścicieli nie da się sprawdzić DNA „kluczowych” psów, w imię zasady domniemanej niewinności należy przymknąć oko na przekręty i dalej hodować na wątpliwych psach i ich potomkach?
Nawet ryzykując, że w hodowlach założonych w najlepszej wierze zaczną się pojawiać różowe wilczaki i takie, które będzie można mylić z husky czy malamutami? Nie mówię już o psach, które na wystawach będzie trzeba wyciągać spod stołu sędziego, prawie wieszać na ringówkach albo wystawiać poziomo na rękach wystawcy?
Oglądaliście może na filmikach z wystawy światowej w Paryżu te wstrząsające obrazki francuskich nieustraszonych wg wzorca wilczaków? Serce się krajało na widok tak ogromnej psiej paniki! Normalny właściciel na własnych rękach wyniósłby z takiej traumy swoją skręconą ze strachu bidę, a tymczasem francuskie forum pękało od wzajemnych gratulacji i zachwytów nad uzyskanymi tytułami! Nie potrafię tego zinterpretować – albo na serio we Francji już (?) nie wiedzą (NB łącznie z sędzią?!), jak dorosły, typowy wilczak powinien zachowywać się w miejscu publicznym, albo są mega hipokrytami. Właściwie nie wiadomo co gorsze.

Sorry, ale nie jestem w stanie zrozumieć histerycznej reakcji na działania wolfdoga, które jakby na to nie patrzeć, leżą w interesie hodowców i właścicieli! Wystarczy popatrzeć na sprawę z trochę szerzej niż z perspektywy najbliższego miotu i następnego krycia, żeby to sobie uświadomić i zamiast wylewać pomyje na Margo czy Admina – starać się pomóc - np. zacząć chórem domagać się badań psów od hodowców, zacząć pisać listy i zalewać nimi ZK, ZK we Francji i na Węgrzech, FCI, kluby rasy itd. Gdyby każdy, kogo pies ma znaczek gdzieś napisał i czegoś zażądał, to może zrobiłby wokół sprawy taki raban, że stosowne organizacje poczułyby się zobowiązane do działania…

Jeśli miałoby to przynieść korzyść rasie, to przy mojej suce może pojawić się tyle znaczków ile się da albo i więcej . Nie zmieni to ani jej samopoczucia, ani mojego, bo wiem, co mam i żadne znaczki nam nie straszne Jeśli jest taka potrzeba, mogę napisać kilka listów-zapytań do wykorzystania w ang. wersji językowej, ale chyba dobrze byłoby mieć też wersje węgierskie i francuskie oraz czeskie i słowackie? Może jakąś petycję przygotować, choć osobiście wierzę, że liczy się też ilość protestów!

Może dla odmiany zamiast biadolić, grozić i obrażać, spróbować solidarnie zmierzyć się z tym problemem?

*Hodowcą-oszustem nazywam tego, który odmawia przebadania swojego psa. Jeśli ktoś jest uczciwy działa transparentnie i nie boi się kontroli!
__________________


Last edited by Rona; 17-03-2012 at 10:56. Reason: literówki
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2012, 02:01   #407
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Czytam to sobie i widzę te dopiski (Gisu - ależ masz reklamę) przy przydomku hodowlanym. Uwagi czerwono na niebieskim są przy hodowli, nie psie.
Oczywiście, że psa to też dotyczy, ale nacisk jest gdzie indziej.

Nie mam pojęcia, jak autor pomysłu znacznikowego wybrnie z jego prostowania. Badania DNA? Do którego pokolenia?! Problem spory.

Margo, uwielbiam Twoją pracę ale czasem napisałabyś jasno.
Każ się wszystkim odpitolić, bo to Twój cyrk i Twoje małpy.
Powiedz, że masz dość zbierania za to, że coś wiesz i tego nie mówisz.

Przecież nie powiesz, bo to szkalowanie konkurencji. A jak nie powiesz, to też na pewno specjalnie, by kogoś pogrążyć.
Naprawdę to żadna plama napisać, że się ulało i że to Twoja inicjatywa. A że Twoja to jasne, nikomu innemu tak nie zależy i nikt nie ma takiego przełożenia na WD.

Zapytam retorycznie mądrali: jak odróżnić plotkę i pomówienie od dzielenia się wiedzą na jakiś temat? Retorycznie zupełnie, bo jak chcesz psa walnąć, to kij znajdziesz.
Legendy, argumenty itd - to tylko wymówki. Kto chce, ten zrozumie. Kto nie chce, ten się przychrzani.

Ja też się przychrzaniłam na samym początku bo jak dla mnie w całej akcji zabrakło szkieletu. Spraw, by powstała ta legenda. Jak dla mnie może być nawet:
- doszły mnie słuchy i plotki oraz fotki tak DLA MNIE, MARGO, niepokojące, że przy hodowli X daję ! albo ? i podepnij jakiś tekst na głównej może po angielsku, z rozwinięciem drobnym tematu - chociażby z linkami do dyskusji na forach. Dla mnie taka dyskusja to wystarczający powód. Daj możliwość zgłaszania innym wniosków o wpisanie kogoś na "greylistę" (tak kochana przez wszystkich demokracja). Jak wyskoczą, jak diabeł z regulaminem to sprawa sama się załatwi.

Sądy koleżeńskie? No litości, a mało to razy słyszałam pytania, czy można pogłaskać moją sukę i to od ludzi, którzy do innych wilczaków z łapami lecieli bez wątpliwości? Toż przecież wiem, kto jest autorem. Mogłabym i o zniesławienie i o działanie na szkodę rasy....... rozmarzyłam się.... To jest dopiero kaliber, nie jakieś tam durne znaczki które sprawią, że może jedna osoba na 34 się ZASTANOWI!

Ufff, to chyba była konstruktywna krytyka...
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2012, 11:47   #408
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Joanna View Post
Margo, uwielbiam Twoją pracę ale czasem napisałabyś jasno.
Każ się wszystkim odpitolić, bo to Twój cyrk i Twoje małpy.
Powiedz, że masz dość zbierania za to, że coś wiesz i tego nie mówisz.

Przecież nie powiesz, bo to szkalowanie konkurencji. A jak nie powiesz, to też na pewno specjalnie, by kogoś pogrążyć.
Naprawdę to żadna plama napisać, że się ulało i że to Twoja inicjatywa. A że Twoja to jasne, nikomu innemu tak nie zależy i nikt nie ma takiego przełożenia na WD.
Jakby to akurat ode mnie zalezalo to pisalabym wprost. Dobrze wiesz, ze nie jestem osoba, ktora bedzie ciumkac i slodzic kazdemu, aby rosly mi slupki poparcia spolecznego...

Prawde mowiac sama mam pytania, ktore juz wyslalam:

- dlaczego C'Pouchka http://www.wolfdog.org/site/pl/dbase/d/9967 (i caly ten miot) ma jedynie jakis znak zapytania? Wlasciciel Uncasa Southern Breeze (amerykanskiego mieszanca) oswiadczyl publicznie, ze kryl suke Franka (Osse CW) i jest dumny z sukcesow szczeniat o swoim psie (Ckinai na swiatowce dostal u Soni CACa). Skoro jest w stanie to poswiadczyc "przy wladzach" to na co czekac? Na badania we Francji, przed ktorymi ich Zwiazek sie tak broni?

- dlaczego ten miot: http://www.wolfdog.org/site/pl/dbase/d/11916 ma znaki zapytania. Wiadomo, ze to F1 (i moze sie uda zmusic klub do badan) - z niektorymi psami tego miotu jest diablenie zle. Agresja do psow (aby zabic i zjesc) to pikus. Ale u min jednego psa jest mega agrecha do ludzi (w tym wlascicieli) - bedzie sie czekac, a z ten pies kogos zabije i pojdzie w swiat, ze wilczaki sa zle?

Tez chce wiedziec dlaczego maja ? a nie ?MIX? tak jak bylo wczesniej.

Ja nie uwazam, ze obecna wersja oznaczen jest przesada. Wrecz przeciwnie - dziwi mnie takie certolenie sie z Frankiem, Suski, Fabio i innymi kretaczami. A kierowanie spraw do FCI i sadow kolezenskich? To by bylo dla tej rasy manna z nieba. To sa sprawy, ktore by latwo wygrano, a wreszcie zmusiliby klubu do badan.
Chyba ponad rok temu wlascicielka Sybira i Thali Crying Wolf zrobila badania DNA napisala na forum, ze te psy to mieszance. Ze to kundelki z nieprawdziwymi rodowodami. I co? "Poszkodowany hodowca" podal ja za to do sadu? Oczywiscie, ze nie. Edith wie, ze naglosnienie tej sprawa zadziala na jej niekorzysc. Szkoda - skierowanie sprawa do sadow FCI pewnie juz dawno rozwiazaloby sprawe. Mozna by bylo spokojnie uzywac psow z CW w rodowodzie bez obaw, ze urodza sie biale szczeniaki w zielone latki...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2012, 02:12   #409
Mistrali
Junior Member
 
Mistrali's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Chorzów
Posts: 285
Default

Bardzo proszę o zmianę zdjęcia w profilu Baldura, na to :

http://tinypic.com/r/ipwhhl/5

Z góry dziękuje
__________________
''FLECTERE SI NEQUEO SUPEROS, ACHERONTA MOVEBO''

Last edited by Mistrali; 05-04-2012 at 19:43.
Mistrali jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2012, 08:44   #410
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Mistrali View Post
Bardzo proszę o zmianę zdjęcia w profilu Baldura, na to :

http://tinypic.com/r/2mqp4cn/5

Z góry dziękuje
Mistrali, to zdjecie jest strasznie malutkie - nie jestem pewna, czy nie jest zbyt male jak na glowne foto w galerii Twojego psa... nie jestem adminem, ale wydaje mi sie, ze moze byc z tym problem
pzdr
a
anula jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2012, 19:44   #411
Mistrali
Junior Member
 
Mistrali's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Chorzów
Posts: 285
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Mistrali, to zdjecie jest strasznie malutkie - nie jestem pewna, czy nie jest zbyt male jak na glowne foto w galerii Twojego psa... nie jestem adminem, ale wydaje mi sie, ze moze byc z tym problem
pzdr
a
Dzięki, poprawiłam więc teraz jest większe, mam nadzieję że może być
__________________
''FLECTERE SI NEQUEO SUPEROS, ACHERONTA MOVEBO''
Mistrali jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2012, 23:12   #412
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

gdyby strona była tak komercyjna jak uważacie, mielibyśmy tutaj reklamy (choć nie zawsze one oznaczają zarobek, bo czasem jedynie zapewniają środki na utrzymanie strony), a przede wszystkim mielibyśmy tutaj nie pytajniki czy wykrzykniki przy niektórych psach, ale reklamy podejrzanych miotów tylko dlatego, że byłoby to opłacalne. osobiście wolę widzieć pytajnik przy miocie, niż reklamę zachwalająca miksowane mioty. każdy ma swój rozum i decyduje, czy informacje są wiarygodne czy nie, a jeśli jest zarzucane kłamstwo, są środki by je zweryfikować i za nie odpowiedzieć prawnie, wiec gdyby pytajnik wpływał negatywnie na reputację i zyski hodowli, zapewne ktoś zrobiłby wszystko, by przywrócić hodowli jej dobre imię. pytajniki zagrażają komercji miotów, a więc zarzut komercji trafia rykoszetem do osób, które stwierdziły, że dla adminów liczy się tylko wilczakowy biznes...
poza tym uważam, ze słowo biznes jest często nadużywany. ludzie byliby szczęśliwi, gdyby mogli zarabiać robiąc to, co kochają robić, a ich praca byłaby najefektywniejsza, gdyby zajmowali się tym, co jest ich pasją. wielu ludzi robi to co kocha i ma z tego pieniądze. artyści śpiewają i malują za kasę, lekarze ratują ludziom życie zarabiając przy tym krocie, inni całe życie poświęcili hodowli koni, i też muszą zarobić, aby je wykarmić i cieszyć się obcowaniem z nimi, więc dlaczego tylko para "pies" i "kasa" wzbudza tak silne, negatywne emocje? dlaczego lekarzom czy piosenkarzom nie plujemy w twarz? rozumiem, że fabryki psów wzbudzały zasadnie najgorsze emocje, ale to już - miejmy nadzieję - temat z przeszłości.
maria jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 16:31   #413
jack&lars
Junior Member
 
jack&lars's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: ŻYWIEC
Posts: 40
Default

Bardzo proszę o zmianę głównej fotki psa w bazie danych WD na:
http://www.wolfdog.org/forum/album.p...ictureid=12611
dziękuję
jack&lars jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2012, 18:35   #414
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Hi, dzięki za dodanie planowanego miotu

ale pod linkiem Dar wilka wyświetla się, to http://www.wolfdog.org/site/pl/dbase/litters/5 - dobry żart
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2012, 19:04   #415
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

co sie wyswietlalo?
teraz jest Zygzak i Cha.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2012, 19:37   #416
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
co sie wyswietlalo?
teraz jest Zygzak i Cha.
jak się nie jest zalogowanym, to wyświetla się to: - oo nie da się wkleić fotki bo za duża, ale wyświetla się miot Exor von der Wolfsranch x Cindy van Hiemrod


P.S. Mogę edytować, więc dodaję tu: JUŻ JEST DOBRZE! Dzięki
__________________

http://darwilka.blogspot.com/


Last edited by GRABA; 26-04-2012 at 20:22.
GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2012, 21:20   #417
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

"You have exceeded daily limit of queries to database. Register to increase the limit or wait 24 hours.

Your current daily limit is: 40 queries"

Ciekaw jestem czy komuś się też z was to wyświetliło kiedyś.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2012, 21:45   #418
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Za bardzo eksploatujesz bazę
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2012, 22:03   #419
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Ciekaw jestem czy komuś się też z was to wyświetliło kiedyś.
U mnie się >to< pokazuje raz na jakiś czas.
Pokazuje się też jeszcze jeden komunikat, że jeśli w ciągu 5 min "cośtam cośtam", to stanie się "cośtam cośtam".
W obu przypadkach wylogowuje mnie "automatem".
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2012, 09:41   #420
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Ciekaw jestem czy komuś się też z was to wyświetliło kiedyś.
Trzeba być zalogowanym, aby ten komunikat się nie pokazywał.
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org