Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-03-2010, 12:46   #41
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Určitě je to i u jiných plemen, viděla jsem NO i saarlosy. Je to mutace, tak jako se narodí trpaslíci mezi lidmi. Jestli umíš anglicky, tak na anglickém fóru tady na WD toho Mijke napsala dost, i nějaké odkazy tam jsou na stránky.....
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2010, 13:58   #42
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Tak téma je sice divně nadepsané ale otázka zdraví u ČSV mě taky moc zajímá, takže také po dlouhé době přispěji. (pro PH - přivedl mě sem odkaz na perly, co tu plodí Jeník).

ČSV jsou mladé plemeno, které vychází poměrně od malého počtu jedinců a nelze se divit, že se objevují choroby a jiné problémy způsobené snížením fitness zvířat - příbuzenská plemenitba se prostě projeví. Heterózní efekt při křížení NOxvlka na zdraví jistě byl, i když nikdo neví, jak na tom zdravotně byli vlci použití na počátku ČSV. Ono i v přírodě se všechny tyto choroby vyskytují (kde by se taky vzaly), jen chytrá příroda holt používá učinnou selekci. V ČR se selektuje pouze mírně na DKK. Ostatní státy jsou na tom de facto podobně.

Ono je jednoduché na vše nahlížet z dnešního pohledu, kdy se ví o spoustě dědičných nemocí a každým dnem přibívají další a další. Dříve o těchto věcech nikdo nic nevěděl. Je to pokrok, ale ve své podstatě i slepá ulička nebo jak definujeme zdravé zvíře ??? Otestujeme-li jedince na xy testovatelných nemocí (myslím tím nezvratitelné genetické testy) - téměř určitě nebude 100% zdravé - nemyslím tím jen ČSV. Vezměte si třeba i lidskou populaci - kdo z vás může říct, že je 100% zdravý - možná jen nebyl u doktora ))). Takže pokud budeme se svým čsv už od štěněte pravidelně každý týden navštěvovat veterinu a řešit každou kravinu - něco se najde.....

Genetika přináší velké možnosti - ona spousta nemocí se totiž neprojeví hned, ale třeba až v 5-6ti letech zvířete a za tu dobu může chovný pes splodit několik desítek potomků. Je určitě dobře vědět, ale také bych to moc nehrotila. Já sama mám doma takového Černého Petra a myslím, že vede celkem spokojený život a já na ČSV nezanevřela a nikdy bych neřekla, že je to nepovedené plemeno, já ho považuji naopak za moc povedené ). A i když můj pes není opravdu zdravý jedinec ČSV - byl za svůj život v plné narkóze pouze 1x při RTG DKK v ČR - 1x v mírné sedaci při RTG v PL a na veterině za svůj život jen 2x (nepočítám očkování) a tváří se spokojeně a rozhodně netrpí )).

Epilepsie může být získaná a ne vrozená. Některé choroby psů by se daly označit za civilizační - výskyt rakoviny, problémy s trávícím traktem, alergie tam jednoznačně řadím, ale to je můj osobní názor vědecky nepodložený. Sleduji delší dobu klesající průměrný věk ČSV a mám své teorie, proč tomu tak je, ale jestli je to tak opravdu ? )).


Někteří majitelé ani nepoznají, že mají nemocného psa nebo že má nějaký problém - možná se vám to zdá neuvěřitelné, ale takových lidí je plno. A když jim něco řeknete, koukají na vás jako na toho špatného, co ubližuje jejich pejsáčkovi - ne je to jen zájem, kde se to tam vzalo - od koho to jde . Všechna ano opravdu všechna ČSV jsou si minimálně ze 30 % příbuzná !!!!! A to je sakra vysoké číslo. Neexistuje vzácná krev, neexistuje nepříbuzný jedinec - to jsou jen bláboly neinformovaných lidí, co nevidí dál než 4 generace v rodokmenu.

Jak z toho ven se ví (klasické plemenářské postupy), ale vůle k tomu není veškerá žádná a je to běh na dlouhou trať - jako ostatně veškerý chov zvířat spějící za nějakým cílem.

Každé otestované zvíře je přínos, protože nikdy nikdo nemůže vědět, kdy se ta informace bude hodit, ale je to finančně dost náročné ( a některé testy pro ČSV nejsou) a dát to jako povinnou věc opravdu nejde. A volit velký selekční tlak u ČSV také moc dobře nejde kvůli vysoké příbuznosti, takže jsme zase tam, kde jsme byli )).
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2010, 15:07   #43
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Mirko, s Mijke na dwarfismu spolupracuji. Máme už hodně informací a víme o mnoha štěňatech. Všechny cestičky se sbíhají- světe div se - u nás a na Slovensku. Odkud jinud by to taky mělo jít.....I tohle tu bylo dřív a pochází to od nás. Anglická fóra čtu, vím co se probírá. Někdy mi to připadá, že cizinci "objevili Ameriku", když tam probírají nějakou "novou" nemoc.
Prostě je to tak. v 80. letech bylo pár krycích psů a populace čsv byla pidipopulace oproti té dnešní. Tenkrát se měly sledovat nemoci , bylo by to 100x snazší než teď. Ale je dobře, že je internet a ví se o všem.
Tak vidis Hanko, staci kdyz se o problemu trochu mluvi verejne a ono se mozna tech 30 psu na testovani sejde. Jsem rada ze jsi s Mijke v kontaktu.
A ze se v cizine problemy resi? No ja jsem rada, ze se resi a ze se o nich mluvi. Tech psu tady tolik neni, takze mit velke problemy v male populaci je neco, co opravdu nikdo nechce. A cena za testovani tady vicemene odpovida poplatku za vystavu, cili to nikomu diru do rozpoctu neudela. Spis jde o to, aby se zapojilo co nejvic lidi.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2010, 16:39   #44
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

O možnosti testování na dwarfismus (i o tom co to je) se píše tady: http://wolfdog.org/forum/showthread....90940&langid=1

Bohužel tento příspěvek moc lidí nezaujal, tak téma zapadlo....

Last edited by Marianka.W; 30-03-2010 at 16:50.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2010, 19:24   #45
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

rocco
Epilepsie může být získaná a ne vrozená.
Já bych spíš větu formulovala tak, že Epilepsie může být získaná i vrozená.
Epilepsií se označuje většina onemocnění pro která veterináři nenachází jiné vysvětlení. Každopádně si myslím, že ne těchto zvířatech by se nemělo chovat.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2010, 20:22   #46
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Epilepsií se označuje většina onemocnění pro která veterináři nenachází jiné vysvětlení.
Ani to není zcela přesné - toto platí pouze o tzv. idiopatické epilepsii (ep. bez zjevné příčiny). Onemocnění epilepsií je velmi složitý problém - v zásadě se dělí na ep. způsobenou vnějšími vlivy (obvykle postraumatického rázu - tedy je získaná), způsobenou vnitřními faktory (onemocnění jater, slinivky, ledvin...) a onu bez zjevné příčiny. Dědivost je poněkud komplikovaná, ale každopádně u druhého a třetího typu určitě existuje.
Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Každopádně si myslím, že ne těchto zvířatech by se nemělo chovat.
S tím nelze než souhlasit! (Tedy vyjma epilepsie postraumatické, ovšem tu lze spolehlivě diagnostikovat pouze pomocí dosti drahých vyšetřovacích metod.)

Jinak zrovna tohle onemocnění je tak trochu i mým strašákem - i já jsem si jako své první ČSV vytáhla "Černého Petra" - těžká DKK, epilepsie (právě proto se poněkud o rozšíření epilepsie v populaci ČSV zajímám a snažím se shromažďovat nějaké informace - ale jak bylo uvedeno výše - málokdo se bude chlubit...)

ČSV bych vysloveně zdravým plemenem nenazvala - má problémy, jako jiná plemena, ale přesto i já s myslím, že četnost není tak vysoká, abychom na druhou stranu mluvili o plemeni nemocném natož nepovedeném...
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2010, 14:45   #47
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Ale pes není člověk, nemyslí, jedná na základě podmínených a nepodmíněných reflexů.
Coz je super, protoze nikdy nevymysli ze bych mohl uklidit nebo umejt nadobi. Vztah pes-clovek, zalozeny na pudovem chovani netrpi neduhama vztahu lidskych. Samozrejme naprosto oddaneho tvora je snadne osidit a tak clovek musi odevzdat svuj dil a vetsinou to dela rad.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2010, 15:11   #48
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by orka View Post
No já bych byla asi opatrnější v tvrzení, že čsv je tak zdravé plemeno. Konkrétně mě se několikrát stalo, že mě zastavil někdo na ulici a ptal se mě, jestli mám zdravého psa a jestli náhodou nemá epilipsii. A bohužel musím konstatovat, že má!! Také vím od své veterinářky, že se již setkala s pár čsv, kteří měli problémy se slinivkou. Ono když se vezme kolik je např. labradorů a kolik čsv a procentuálně by se zhodnotily zdravotní problémy obou plemen, možná bysme se divili (a neřekla bych, že by se jednalo o malé číslo).... Možná ne, čistě jenom můj názor. Jen mi připadá, že poslední dobou se u tohoto plemene řeší spíše otázka vzhledu (pominu kyčle), nikoliv otázka zdravotní.
K té slinivce bych měl poznámku z vlastní zkušenosti s Agyrem i Dakoušem. Veterináři mají bohužel tendenci při průjmech u štěněte dost často diagnostikovat nedostatečnou funkci slinivky (hned po parazitech). Zažil jsem to dvakrát. Agyr i Dakouš prostě do určitého věku netrávili granule (a možná i sežrali venku na co přišli :-). U Dakouše mne veterinář důrazně varoval, abych mu vzhledem k průjmu z nedostatečné funkci slinivky rozhodně nedával syrové maso, protože bych mu tu slinivku mohl odrovnat nadobro. Po zkušenostech s Agyrem kde to fungovalo jsem se rozhodl "zariskovat" a přešel jsem v asi 4-5 měsících komplet na maso. V tu chvíli začalo vyhublé štěndo sílit, růst a problémy s průjmy ustaly. Nejsem typ který by na maso přísahal a na granule házel špínu, dobře vim, že jsou čvčkáři, kteří od mala krmí granulemi bez problémů. Ostatně Agyrovi se sice po mase stolice upravila, ale vzhledem k tomu, že o jídlo celkově neměl moc zájem, tak jsem se vrátil ke granulím (ono maso v misce v paneláku opravdu nemůže ležet víc jak pár hodin, natož dva - tři dny). Průjmy ustaly asi v roce a půl a na granulích se dožil 13,5 roku.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 01-04-2010, 12:48   #49
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Hanula View Post
Prostě to plemeno je krásný, ale problémový. To co normálnímu člověku připadá jako problém, je pro vás přednost, tak to by bylo, aby ten chov nešel úplně pryč.
Co je podle Vás "problémové plemeno"? V čem je problémové a jak se to projevuje? A kolik let a s kolika ČSV jste žila, že se cítíte oprávněna toto tvrdit? Kam "úplně pryč" jde podle Vás chov ČSV? Podle mě existuje problémový pes, problémový člověk ... prostě problémový jedinec. Většinou problémový pes bývá důsledkem problémového člověka - majitele.

Nebyl jsem u toho co se stalo (nebo nestalo?), ale jak Akeenaha (ČSV) tak Adriana Dragonariho (jeho majitele) znám a ani jeden z nich mi nepřijde problémový. O.K., mohla se stát chyba, kdy se majitel psa na chvíli "zakecá" a nesleduje dokonale svoje okolí, Adrian možná mohl jít dát psům kosti kousek mimo cestu (nevím, nebyl jsem tam), ale z reakcí které zde čtu není všechno tak černobílé, jak se tady snaží někteří lidem namluvit. Jen se divím, že se tohoto tématu už nechytili bulvární média - titulek "Slepecký pes napaden smečkou československých vlčáků" by se v nich jistě vyjímal... zajisté doplněný "odbornými" komentáři o nebezpečnosti těchto psů

Jen malá poznámka nakonec - kdyby slepeckého psa opravdu se vší vážností napadli tři problémoví středně velcí psi (nejen ČSV), jak se tady snaží někteří tvrdit, pak by jsme na tomto místě pravděpodobně četli už pouze nekrolog tohoto psa. Jinak souhlas s Danielou - slepečtí psi si zaslouží naši větší ohleduplnost, oni si tento úděl nevybrali a svým způsobem jsou to psi se životem pod psa - většina běžných aktivit ostatních psů je jim odepřena.

Karel Skoupý

Last edited by alexa; 01-04-2010 at 13:18.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 07-04-2010, 08:55   #50
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Jeniku, jsi velky teoretik, to bych ti adresoval predevsim.

Po boji kazdy general, to plati k tve reakci na Adriana.

Odsuzujes CSV, ale muj nazor je ze to se psama neumis a proto to svadis na plemeno. Samozrejme nejsi sam, takovych tu bylo vic. CSV ti da brzy najevo, kdyz delas neco blbe.
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 07-04-2010, 09:35   #51
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Ajry View Post
Jeniku, jsi velky teoretik, to bych ti adresoval predevsim.
Jo jo, tak jest. Ale není sám, je jich takových více. V Německu zase řeší výchovné problémy kastrací nebo hormonálními injekcemi. Kdo vládnete němčinou, tady jsou odkazy na fóra :
http://www.wolfdog.org/forum/showthr...574#post292574
http://www.wolfdog.org/forum/showthr...91920&langid=4

Prostě každý stačí na něco. Někdo není schopen vychovat ani kanára a jiný může jezdit s tygrem v metru.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-04-2010, 10:10   #52
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Quote:
Prostě každý stačí na něco. Někdo není schopen vychovat ani kanára a jiný může jezdit s tygrem v metru.
http://www.ceskatelevize.cz/program/...r-a-mnich.html
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 07-04-2010, 18:47   #53
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Michale narážíš na diskuzi o tygrech pod sedativy?
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 08-04-2010, 09:02   #54
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Michale narážíš na diskuzi o tygrech pod sedativy?
Ne. Je to dokument o souziti tygru a cloveka v bezprostrednim kontaktu.
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 08-04-2010, 21:30   #55
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Ajry View Post
Ne. Je to dokument o souziti tygru a cloveka v bezprostrednim kontaktu.
Neviděla jsem ten dokument, nicméně podle reakcí lidí pod info o dokumentu, jenž tam byly, je to tak, jak píše Undertaker.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2010, 16:29   #56
Kalimero25
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Location: Praha
Posts: 9
Send a message via ICQ to Kalimero25
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post

..a zase píšete o něčem, o čem nevíte...zkuste s na Jenika zeptat chovatelky, od které má svou fenku a možná zjistíte, proč se do něj spousta lidí tak pustila.
To by mě také zajímalo, můžete mi k tomu něco říci?

Quote:
Originally Posted by Ajry View Post
Jeniku, jsi velky teoretik, to bych ti adresoval predevsim.

Po boji kazdy general, to plati k tve reakci na Adriana.

Odsuzujes CSV, ale muj nazor je ze to se psama neumis a proto to svadis na plemeno. Samozrejme nejsi sam, takovych tu bylo vic. CSV ti da brzy najevo, kdyz delas neco blbe.
Promiňte, ale Vy Jenika znáte osobně, že si troufnete tvrdit, co se psy dokázal či nedokázal?
Kalimero25 jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2010, 20:18   #57
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Kalimero25 View Post
Promiňte, ale Vy Jenika znáte osobně, že si troufnete tvrdit, co se psy dokázal či nedokázal?

Pana Markupa osobně neznám, tedy alespoň jsem eventuální setkání s ním neuchoval v paměti, ale měl jsem tu smutnou čest s ním několikrát komunikovat přes fóra a emailem.
A co tedy, paní Markupová, se svými psy dokázal ? Myslím, že tady se nikdo nestydí za své úspěchy.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2010, 21:26   #58
Kalimero25
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Location: Praha
Posts: 9
Send a message via ICQ to Kalimero25
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Pana Mrkupa osobně neznám, tedy alespoň jsem eventuální setkání s ním neuchoval v paměti, ale měl jsem tu smutnou čest s ním několikrát komunikovat přes fóra a emailem.
A co tedy, paní Markupová, se svými psy dokázal ? Myslím, že tady se nikdo nestydí za své úspěchy.
Milý pane Hanuško, to, že jste spolu komunikovali je jen vaše věc, o tom jsem vůbec nemluvila. Pouze jsem se ptala pana Malého, zda má své soudy podložené. K Vaší otázce: Naši psi složili jak zkoušky z výkonu, tak zkoušky lovecké. A to bez použití elektriky. Nemluvě o tom, že všichni naši psi mají výbornou povahu a špičkové přivolání. Souhlasím s Vámi, že za své úspěchy se opravdu nikdo stydět nemusí. Pěkný večer.
Kalimero25 jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 09:07   #59
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default Vyjádření k zdravotnímu stavu Akaši Arqeva

Quote:
Originally Posted by yzengrin
..zkuste s na Jenika zeptat chovatelky, od které má svou fenku a možná zjistíte, proč se do něj spousta lidí tak pustila.
Quote:
Originally Posted by Kalimero25 View Post
To by mě také zajímalo, můžete mi k tomu něco říci?
Ano můžu.
Jan Markup se o ČSV zajímal delší dobu a na první pohled budil dojem člověka, co bezpečně zná potřeby psů. Bohužel není to tak úplně pravda.
Přes varování ať mu štěně radši neprodávám, jsem si vybrala variantu " bude se mít u něj dobře " jsem mu prodala fenu Akašu ArQeVa. Jeho i dobře myšlené experimenty , zátěž a dietetické chyby - nedostatek vápníku, přebytek fosforu, následné odvápění - vedly k propadu karp a špatnému postoji končetiny a k chirurgickým zákrokům - operace ucha, proříznutí zubu .... Ano, Akaša má delší ucho, a slzející oči. To jsou však kosmetické nedostatky a ne životně důležité vady. Vrh "A" ArQeVa byl vyrovnaný, štěńata při předání zdravá a všech zbylých 6 sourozenců nemá žádné zdravotní potíže, způsobené "genetickým základem nepovedeného plemene", a majitelé jsou s nimi spokojeni. Musím říct, že Lucie Markupová narozdíl od svého manžela o Akaše mluví jako o zlatíčku a nikdy jsem od ní neslyšela ty hrůzy, co telefonuje a meiluje Vám všem Honza. Nikdy neměla alergii na potraviny a ani se jí žádné alergické testy nedělaly. Pouze přešla z masa na granule, které jí vyhovují svým složením.
Veškerá snaha ač dobře míněná vždycky neprospívá. Když vezmu jakéhokoliv psa a budu na něm hledat chyby a nemoce, určitě nějakou najdu. Znala jsem psa - nebylo to ČSV - který zemřel v 14 letech a zjistilo se , že celou dobu žil s velkou srdeční vadou, aniž o tom někdo věděl.
Když přepadne Qeronka " lenóra" :-) neběžím k veterináři, zkoumat zda nemá syndrom únavy.
Ač podle mínění Honzy o ČSV nic nevím - kdo tady ví všechno? - nějakou dobu s nimi žiji, udělali jsme spolu celkem 10zkoušek a máme i slušné výstavní výsledky.
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 12:26   #60
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Já se k tomu taky rád vyjádřím. Jiřino, mám ještě 3 psy, každý má karpy, biochemku v pohodě, takže o dietetických chybách nemůže být ani řeč. Kromě jednoho zdravé kyčle, atd. Dokážu si zátěž u zvířete určit. Nikdy jsem tyto problémy neřešil a Akaša měla vždy špičkovou péči, ať se to týká stravy, pohybu nebo lékaře. Každý, kdo zná Duchka, tak ví, že to jeden z nejlepších lékařů, který rozhodně nesosá z lidí peníze, pokud on mi řekl, že to je problém, tak to problém skutečně byl. Máš pravdu, že dlouhé ucho, slzející oči jsou nepříjemným, leč ne nebezpečným problémem. je to pouze kosmetická záležitost, na plnohodnotný život to nemá vliv. a to jsem neříkal jinak. Alkalická fosfatáza, tedy problém štěpení vápníku a fosforu je skutečně problém, ale ten nesouvisí s výživou, ale bohužel se psem jako takovým. někdo tady krmí pouze mletým, někdo masem a kostma v poměru 1:2, někdo hypermarketovýma granulema a vyrostou mu jedinci s nulama a rovnýma nohama. Měl jsem předpokládat, že čsv, kteří jsou bráni jako přírodní plemeno budou mít s tímto problém? Zlepšení nebylo ani při podávání vitamínů. Zlepšení bylo až poté, co se přešlo na Calibru, která jediná Akaše pomohla. Ani Trainer, ani Almo Nature nebo Hills, nezabraly. Potravinová alergie se neřešila testy, prostě se řeklo, že nativní strava nevyhovuje, je tam nějaký problém, který způsobuje průjmy, pravděpodobně alergie na něco. Pokud člověk nechce udělat testy, které jsou samy o sobě drahé zvolí pokus s granulema.
Lucka neříká nic jiného než já, je to zlatíčko, povahově je supr a já jsem Jiřino NIKDY netvrdil nic jiného a jsem za ni Tobě vděčný. Vždy jsem tvrdil, že si se o štěňata příkladně starala, skoro bych řekl, že jsi hýčkala jako děti. že díky Tobě jsem nikdy neměl problém se socializací, protože jsi je navázala na lidi tak, že se nemusím bát toho, že by někdy i nechtěně ublížila i malému miminku. Ty jsi předpokládala, že povahy budou takové, jako má Akaša. Jen prostě mne mrzí a vždy mrzelo. že měla tyto zdravotní komplikace. Věř, že ani já nejsem cimprlína a pokud pes hodí držku a pajdá, nepůjdu s ním hledka k doktorovi, ale u ní to byl problém. A všimla si toho i Monika s Danielou, když ji viděly na Suchdole. měla pěkné "hokejky". Díky tomu, že se od 4 měsíců podává ve formě tablet vápník nyní se jí to zlepšuje a to výrazně. Chondroprotektiva dostává od 3 měsíců, měla Caniviton, posléze Nutradyl a nyní je na Aptus-Aptoflexu, který je bez debat nejlepší.
Když jsme spolu ale několikrát mluvili ohledně zdravotních problémů Akaši, řekla si mi, ať se poradím s Monikou nebo Danielou, že ty o tom vědí více než ty, že si se s tím nesetkala. A že na ní neustále něco hledám. Takže tím, že na ní něco hledám, jí padaly karpy, vznikly i problémy s výživou, nevyrostl zub, začala slzet? Ucho má šité pouze díky napadení jiným psem, takže to se ani nepočítá. Já přece netvrdím, že ostatní Arqevy mají problémy, ale mám je já a mrzí mne to. Každý chce mít psa nej a já jsem vždy chtěl, aby Akaša nějak vypadala a aby byla zdravá. Víš, když je pes zdravý, tak to jde a nic se nehledá, neřeší, ale když se děje tohle, tak to prostě jinak udělat nešlo. Možná mám jen smůlu na zdraví, ale já jsem se obával, že to není jen můj problém a když ti doktor a ne jeden řekne, že to je problém genetiky, začneš se pídit, proč! V první řadě hledám chybu u sebe, neščetněkrát jsem se ptal sám sebe i doktorů, kde jsem udělal chybu, vždy mi bylo řečeno, že nikde, že kdybych nezakročil a nepomohl Akaše, mohla být ve 3 letech někde jinde:-(
Jenik jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org