Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-03-2012, 22:35   #1
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default demolovani kotce

nemate nekdo nejaky spesl napad, co udelat za hracku do kotce, ktera opravdu hodne vydrzi a psa bavi. cuba, i kdyz ji do kotce davam jen na par hodin pres den, jinak je stale se mnou, tak ho strasnym zpusobem demoluje a ja mam strach, ze kdyz bude takhle vesele dal pokracovat, prokouse se za chvili ven
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2012, 23:26   #2
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by nyaro View Post
nemate nekdo nejaky spesl napad, co udelat za hracku do kotce, ktera opravdu hodne vydrzi a psa bavi. cuba, i kdyz ji do kotce davam jen na par hodin pres den, jinak je stale se mnou, tak ho strasnym zpusobem demoluje a ja mam strach, ze kdyz bude takhle vesele dal pokracovat, prokouse se za chvili ven
já dala arye na demolování velkou dřevěnou desku
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2012, 00:21   #3
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Velkou smradlavou uzenou hovězí kost.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2012, 09:21   #4
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Souhlasím s Dayen - já dávala ze začátku na zvykání - velikou kloubovu hovězí kost, ale syrovou :-) zabaví na dostatečně dlouho.

Z dřevěné desky bych měla srach - znám případ, kdy feňula takto demolovala kotec a jak byla u toho uřivá, nějaké třísky e jí podařilo spolykat, je po operaci střev a naštěstí v pořádku.´Ale každý je jiný.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2012, 09:54   #5
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

mne pes tiež ničí drevo... búdu a všetko, kam sa dá zakusnúť. ale nepohrdol ani karisieťou - zničil si zuby, kompletne... je to dosť nebezpečné... preto radšej kosť alebo niečo podobné. i keď môj aj keď dostával všetko možné na zábavku, toto mu zostalo - ničenie všetkého, čo je v kotci.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2012, 14:12   #6
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Souhlasím s Dayen - já dávala ze začátku na zvykání - velikou kloubovu hovězí kost, ale syrovou :-) zabaví na dostatečně dlouho.

Z dřevěné desky bych měla srach - znám případ, kdy feňula takto demolovala kotec a jak byla u toho uřivá, nějaké třísky e jí podařilo spolykat, je po operaci střev a naštěstí v pořádku.´Ale každý je jiný.
arya ji nedemoluje ale tahá si ji vztekle po kotci, je to původně podlaha kotce, bohužel na svém místě nevydržela. Stejně jako neničí karisíť, všechcen vztek a frustraci dává do mlácení miskou o zem a přesunem podlahy
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2012, 19:15   #7
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Já myslím, že je dost důležité aby si pes zvykal na pobyt v kotci už od prvních dnů. Vždy by se v něm mělo odehrávat něco hodně příjmného, to znamená krmení. U Agara a Tajgy jsem nebyla důsledná a bylo mi líto dávat je už jako prcky do kotce.A taky chvíli trvalo, než si později na kotec zvykli, pro Agara to bylo i dost nebezpečné zvykání, protože byl schopen udělat cokoli aby se dostal ven. Tajga zas ničila všechny boudy ...
Mio a Kačka už měli tvrdší režim, v kotci zůstávali od malička a nikdy neměli problém. Dnes jim můžu dát do kotce dokonce i koberce nebo deky a zůstanou celé
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2012, 19:27   #8
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Já myslím, že je dost důležité aby si pes zvykal na pobyt v kotci už od prvních dnů. Vždy by se v něm mělo odehrávat něco hodně příjmného, to znamená krmení. U Agara a Tajgy jsem nebyla důsledná a bylo mi líto dávat je už jako prcky do kotce.A taky chvíli trvalo, než si později na kotec zvykli, pro Agara to bylo i dost nebezpečné zvykání, protože byl schopen udělat cokoli aby se dostal ven. Tajga zas ničila všechny boudy ...
Mio a Kačka už měli tvrdší režim, v kotci zůstávali od malička a nikdy neměli problém. Dnes jim můžu dát do kotce dokonce i koberce nebo deky a zůstanou celé
moje cuba je zvykla v kotci od malicka. problem je v tom, za jsme se pred 3 mesici prestehovali, a nelibi se ji v kotci novem. pokud je u mych rodicu ve svem starem kotci, vse je zase ok. drive byvyla v kotci zavrena vzdy na noc. jenze v tom novem se vubec nevyspala, celou noc provyla, a za chvili to na ni bylo i videt, ze psychicky strada. strasne zhubla. takze ji tam ted nechavam opravdu jen vyjimecne. a to pouze po ranni prochazce, kdy ji tam dam krmeni, a pak nekdy odpoledne- a to se ji tam take snazim zprijemnit pobyt nejakou dobrotou, treba uchem. kdyz nema nic k jidlu, tak kotec demoluje nebo vyje a vyje...
zkousela jsem ji udelat neco na hrani, ale vsechny me vytvory zatim hodne rychle zmizely z povrchu zemskeho a ona pak zase pokracovala v demolici obydli
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2012, 19:46   #9
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Njn, když oni jsou někteří hodně citliví na všechny změny. Chce to vytrvat a prostě věřit, že si jednoho dne zvykne ...
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2012, 21:48   #10
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

nám čuba po přestěhování do nového bytu doma vřískala asi půl roku, byl to dost nápor na nervy, hlavně kvůli sousedům....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2012, 22:58   #11
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by nyaro View Post
takze ji tam ted nechavam opravdu jen vyjimecne. a to pouze po ranni prochazce, kdy ji tam dam krmeni, a pak nekdy odpoledne- a to se ji tam take snazim zprijemnit pobyt nejakou dobrotou, treba uchem. kdyz nema nic k jidlu, tak kotec demoluje nebo vyje a vyje...
Jestli reaguje aspoň na žvanec, tak je to ještě dobré! Moje ochechule žvanec buď zcela ignoruje, nebo jej sežere a pak začne. Cokoliv pro zpříjemnění pobytu buď ignoruje (mňamky), nebo zdemoluje během 15min (matrace, deky apod.).

Jestli reaguje dobře na žrádlo, tak bych zkusila postupovat jako u štěněte..-jak jste zvykali na původní kotec. Žádné zavírání výjimečně, ale právě naopak a klidně tak krmnou dávku rozdělit, aby dostávala jen v kotci. Na zabavení mi dobře fungují morkové kosti. Ideálně čerstvé i s morkem. Oba zvířáci se mi na dlouho zabaví vylizováním morku. Když už na něj nedosáhnou, nebo už tam žádný morek není, tak si i tak rádi tyhle kosti ožužlávají. Mají to jako takový relax. Do těch morkových kostí se pak dá nacpat i spousta jiných mňamek. Když nejsou morkové kosti, tak jiné, syrové velké pevné kosti s klouby. Takové ty "uzené" velké kosti ze zverimexů u nás moc úspěch neměly..resp. jedna ano - z kravské nohy, téměř i s kopytem. Ale druhá podobná kost zůstala bez povšimnutí.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2012, 10:23   #12
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

mozna bych zkusila travit v kotci i vice casu se psem, ne sem tam nastehovat, ale dat si tam treba kafe nebo si tam chvili cist, aby si to spojil s pritomnosti majitele a ze to neni zadna hruza tam byt....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2012, 13:12   #13
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Mě ještě napadlo, i když teď už je to asi trochu pozdě, když má kotec nový, ale jestli by se nedal přestěhovat ten starý? My jsme kotec s tím vyráběli, že se třeba jednou budeme stěhovat, takže je rozebratelný a půjde převézt. Jestli by jí třeba nepomohlo, kdyby tam měla aspoň nějakou část z toho původního, třeba boudu nebo tak něco...
Dingo se asi kostí přežral, od jisté doby je vůbec nechce, nejprve je přestal žrát v kotci a nosil si je domů, kde je pak sežral, a dneska už je nežere vůbec. Akorát je vždycky přinese v tlamě, když nás v kotci vítá a pak to někde zahodí Když není v kotci, tak mu to tam ozobávají straky a když začne být hnusná, tak to vyhodím. Už jsem je přestala kupovat, ale v mrazáku a lednici máme ještě dost zásobu (syrových i uzených), tak nevím co s tím budu dělat
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org