Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-10-2004, 10:37   #1
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default Nowe maleństwa - Dak & Alistair ;)

Widzę, że pojawila sie zapowiedz nowego "Peronowkowego" miotu - gratulacje , od dzis trzymamy kciuki i poprosze o zdjecia z nocy poslubnej :P

Ale bedziecie mieli "tlumny" poczatek roku
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2004, 14:06   #2
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default Re: Nowe maleństwa ;)

Quote:
Originally Posted by Gaga
gratulacje , od dzis trzymamy kciuki i poprosze o zdjecia z nocy poslubnej :P
dolaczam sie
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2004, 15:13   #3
szaman
Junior Member
 
szaman's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Łódź
Posts: 72
Default

Dak z Rosíkova to jeden z bardziej podobających mi się wilczaków!!
Poprzednio chyba były inne plany? Fajnie, że uległy zmianie.
szaman jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2004, 15:22   #4
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by szaman
Dak z Rosíkova to jeden z bardziej podobających mi się wilczaków!!
A co Ci się szczególnie podoba w Daku?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2004, 15:45   #5
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Bravo Ali!!!
jak Ali zniosla krycie?
bardzo jest dumna i wyniosla?
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2004, 19:58   #6
szaman
Junior Member
 
szaman's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Łódź
Posts: 72
Default

Nie wiem czy Dak ma coś szczególnego w sobie czy też nie.
Nie widzialam go na żywo, ale podoba mi się ogólnie jego SYLWETKA i PROPORCJE. Robi wrażenie takiego zwartego
Wzrost też ma jak dla mnie "akuratny" -->67cm wystarczy

Z głowy jedynie obwisłe kąciki warg nie podobają mi się.Reszta fajna.

A Tobie podoba się taki typ wilczaka?
szaman jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2004, 20:04   #7
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

My tez dolaczamy sie do gratulacji...
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2004, 21:51   #8
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by szaman
A Tobie podoba się taki typ wilczaka?
Noooo więc ...hmm........mi sie wilczaki nie podobają
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2004, 22:12   #9
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Quote:
Originally Posted by szaman
A Tobie podoba się taki typ wilczaka?
Noooo więc ...hmm........mi sie wilczaki nie podobają
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2004, 22:33   #10
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Jestem nimi po prostu zauroczona
A tak naprawdę nie umiem wskazać tego naj... wiem,że zachwyca mnie taki wilczak, który wygląda jak najbardziej wilczo...głównie z głowy, ma długie ale mocne nogi, ogólnie jest raczej potężny ( i tu wtopa bo lepsze są te lżejsze i smuklejsze). Patrząc z boku - niech ma sylwetke w prostokącie ale praktycznie jego wygląd zaczyna się dla mnei i kończy na głowie..bardzo podobał mi się niedoszły ojciec miotu "c" Brit Radov Dvor...ale nauczyłam się , że zdjęcia kłamią - na zdjęciu piękny wilczak może się kiepsko prezentować i odwrotnie....
W Lazne podobał mi sie Kairo od Uhoste- choć mógłby być bardziej "samczy"...a w Daku nie zachwyca mnie własnie głowa...ale nie wykluczam odszczekania tego po umieszczeniu fotek, zrobionych z okazji krycia
Acha - oprócz głowy, wilczak składa się dla mne jeszcze z ruchu - w zyciu nie miałam takiej frajdy z patrzenia na ruch zwierzęcia ...araby wysiadają
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2004, 22:52   #11
szaman
Junior Member
 
szaman's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Łódź
Posts: 72
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Patrząc z boku - niech ma sylwetke w prostokącie ale praktycznie jego wygląd zaczyna się dla mnei i kończy na głowie [...]
Acha - oprócz głowy, wilczak składa się dla mne jeszcze z ruchu - w zyciu nie miałam takiej frajdy z patrzenia na ruch zwierzęcia ...araby wysiadają
he, he głowa to jednak nie wszystko ...

Oczywiście ani o ruchu ani o charakterze Daka nie mogłam nic napisać na podstawie zdjęcia,a te elementy niewątpliwie wpływają na odbiór psa.
szaman jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2004, 08:45   #12
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by szaman
he, he głowa to jednak nie wszystko ...
Wiem, wiem..jednak ja jeszcze za mało CzW widziałam, żeby od razu napisać i wskazać, który jest the best...powoli sie uczę. Póki co kieruję się wrażeniem....
Tak popatrzyłam na Daka i Ali- on robi wrażenie takiego cięzkiego, może zbyt masywnego - Ali jest drobna dziewczynka ....plącze mi się po głowie, że dzieciaki mogą być superanckie
Jak mówiłam, mało się znam...ale coś w tym musi być, że hodowcy zdecydowali się na tę parę
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2004, 11:45   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Sorry, ze sie dopiero teraz odzywam, ale mimo, ze te kilka dni wypoczywalismy w sielskiej atmosferze nad brzegiem modrego Dunaju, to cala droga byla dosyc meczaca...

Quote:
Originally Posted by Gaga
poprosze o zdjecia z nocy poslubnej
Niestety fotek nocy poslubnej tym razem nie bedzie, bo nie bylo komu robic - Przemek zostal w domu, a ja mam tylko bardzo kiepskie ujecie obu psow. Tak wiec co wrzucilam na siec to kilka nowych ujec Daka (Dak z Rosíkova). Ale zaleglosci nadrobimy w Nitrze, bo jesli nic nie wypadnie, to Dak tez tam bedzie i Przemek bedzie mogl sie popisac zdolnosciami fotograficznymi... Tym bardziej, ze Dak obrasta obecnie sierscia i to bylyby pierwsze fotki, gdzie jest w pelnej szacie, a nie tak wylinialy, jak na zdjeciach z obozow..

Quote:
Originally Posted by Gaga
Ale bedziecie mieli "tlumny" poczatek roku
Nie bedzie tak zle, bo nawet jakby wszystko dobrze poszlo, to szczeniaki urodza sie w miesiecznych odstepach...

Quote:
Originally Posted by szaman
Poprzednio chyba były inne plany? Fajnie, że uległy zmianie.
Wczesniej planowalismy innego psa, ale po namysle zmienilismy zdanie. Ale co sie odwlecze.... Zreszta poprzedni pies jest mlodszy i zawsze bedzie czas go uzyc w przyszlosci...

Quote:
Originally Posted by Ori
jak Ali zniosla krycie?
Tzn na poczatku myslam, ze juz nic z tego. Termin byl wyznaczony dobrze, bo od niedzieli za Ali latal Bolton, od poniedzialku takze Jolly (mielismy w tym czasie prawdziwa Sodome i Gomore, bo trzeba bylo separowac panow, a i suczyska mialy napady 'glupawki'). Ali stala spokojnie, wiec w srode zameldowalismy sie u Daka. Ale Ali na jego widok dala noge... Kiepski poczatek romansu. Ale jakze moglo byc inaczej? Zadnych swiec, zadnych roz, a amant wariowal na jej widok... Ale potem psy troche ze soba pobiegaly, poznaly sie lepiej i poszlo. Nastepnym razem nie bylo juz zadnego problemu.

Quote:
Originally Posted by Ori
bardzo jest dumna i wyniosla?
Fakt, zachowuje sie inaczej. Narazie ma jeszcze amory w glowie, ale mocno podnioslo to jej poczucie wlasnej wartosci. Ostatnio napastowala nawet Belke, co dla innych psow oznaczaloby jedno: samobojstwo. Ale swietnie sie obecnie zgaduja - mam tylko nadzieje, ze Merry Bell nie postanowi w ramach walki z konkurencja dostac teraz cieczki...
Najlepszy byl moment po powrocie do domu - zwykle bardzo nieufna Ali skoczyla w ramiona znajomym Przemka, ktorzy przyjechali w odwiedziny. Czegos takiego jeszcze nigdy nie robila. Po szczeniakach pewnie jeszcze bardziej sie uspokoi i bedziemy mieli z nia zaliczony jeszcze jeden kroczek w powrocie do nornalnosci...

Quote:
Originally Posted by szaman
Z głowy jedynie obwisłe kąciki warg nie podobają mi się.Reszta fajna.
Co do kacikow, to zrzuc to na fotke... Co prawda narazie lepszej nie bedzie, bo o ile ujecia glowy jakos mi sie udalo zrobic (choc tylko z frontu), to fotki do bazy wyszly mi tragiczne i musi zostac tam stare zdjecie...
Dak kaciki ma OK, choc rzeczywiscie tak suchego pyska, jak np. Milo to nie ma... Ale nadrabia to Ali, bo ona ma pysk idealnie suchy.

Quote:
Originally Posted by szaman
Oczywiście ani o ruchu ani o charakterze Daka nie mogłam nic napisać na podstawie zdjęcia,a te elementy niewątpliwie wpływają na odbiór psa.
Co do ruchu, to moge powiedziec, ze jest OK. Niestety to narazie tyle, bo nie widzialam Daka biegnacego na "pelnych obrotach", czyli przy rowerze, po przebiegnieciu kilkunastu km. Ale budowa jest to typowy 'Slowak' - zwarty, nic nie "zwisa", nic sie nie przelewa.
A charakter? W stosunku do nas zawsze byl przyjacielski. W porownaniu do innych reproduktorow, ktore uzywalismy, byl mniej wylewny w uczuciach, bo tamte chetnie przychodzily, aby je podrapac, a Dak przychodzil jedynie do wlasciciela. Co prawda cieszyl sie, ale zachowywal sie tak jak Jolly: on decydowal kto i kiedy go glaszcze... Ogolnie to psiak spokojny, nie nerwowy. Jego pan jest bardzo zapracowany, wiec szkolenie ma opanowane w stopniu podstawowym - ale sie 'slucha'.

Quote:
Originally Posted by Gaga
Tak popatrzyłam na Daka i Ali- on robi wrażenie takiego cięzkiego, może zbyt masywnego - Ali jest drobna dziewczynka ....plącze mi się po głowie, że dzieciaki mogą być superanckie
Jak mówiłam, mało się znam...ale coś w tym musi być, że hodowcy zdecydowali się na tę parę
Dobrze sie znasz... Dakiem interesowalismy sie dlatego, ze kiedys dawno temu planowalismy kryc Jolly jego ojcem - Buxem z Krotkovskeho dvora. Niestety nic z tego nie wyszlo, bo pies zszedl z tego swiata (Takiego juz mamy pecha, bo umarlo nam juz kilka swietnych reproduktorow, ktorych krew ulegnie zatraceniu, bo miotow nie mialy, albo nie pozostalo po nich nic interesujacego. Ale teraz mamy juz odpowiednia baze - trzy suki hodowlane to wystarczajaco, by takie ciekawe psy wyszukiwac i zachowac ich krew). Z jedynego miotu Buxa pozostaly dwa hodowlane psy - jeden w Holandii, drugi, duzo bardziej wilczy na Slowacji (to wlasnie Dak).
Przyznaje, ze nad Dakiem zastanawialismy sie bardzo dlugo i dlatego nie uzylismy go juz wczesniej. A to z trzech powodow:

- jeden to krew Orlika w jego zylach (Orlik jest jego pradziadkiem), ktora bardzo czesto powoduje kedzierzawa siersc u psow. A to wada, ktora rzuca sie w oczy. Teraz po Daku i jego bracie jest juz troche szczeniakow, wiec moglismy sie przekonac, ze ani jeden z nich nie ma tej wady. Tak wiec ten problem sie rozwiazal.

- drugi to ucho - w odroznieniu od wielu innych slowackich psow Dak nie powoduje, ze szczeniaki maja krotsze uszy. Nie wydluza ich, ale i tak nie chcelismy kryc nim Jolly czy Belki, bo czeska krew jest u nich zbyt mocna i nie chcielismy dostac ucha na granicy. U Ali to co innego, bo caly jej miot mial uszy krotkie, a i u dziadkow nie bylo juz zadnych problemow. Tak wiec ona dobrze do niego tu pasuje.

- trzeci, najwazniejszy to masa. I tu Dak jest troche inny, bo o ile nie jest ciezki, to jest psem mocnym; masywnym. I odstraszyly nas jego mioty, gdzie szczeniaki byly papusiowate, czego osobiscie bardzo nie lubie. To byl tak na prawde glowny powod, dlaczego go nie chcielismy - co prawda takze suki, ktore kryl byly masywne, ale nie chcielismy ryzykowac. Sytuacja zmienila sie, gdy podrosly szczeniaki z dwoch miotow pod Daku, gdzie matki nie byly ciezkie, ale normalne (typowe). Okazalo sie, ze i szczeniaki sa OK - zadnych ciezkich, rozlazlych 'misiaczkow'. A na dodatek po ojcu odziedziczyly fajny wilczy wyraz... Z tego powodu nanieslismy go na liste reproduktorow dla Ali - nawet jesli wniesie troche masy, to bedzie to u nich zaleta, a nie wada, bo Ali wagi kontrolowac nie musi... A moze szczeniaki beda mialy lepszy apetyt...

Oczywiscie doszedl do tego fakt, ze w Polsce nie mamy jeszcze tej krwi i taki rodowod sie nam by przydal, bo to jedyna szansa na sciagniecie do nas psow z Buxem w rodowodzie...

U szczeniakow od Ali chcielibysmy dorzucic troche masy, a to Dak zasadzie gwarantuje. A ze suczysko nie jest ciezkie, to nie musimy sie obawiac, ze wyjda nam male kaukazy... Co do reszty, to jestem u niej zadowolona, a i Dak nie ma co psuc... Jestem tez zadowolona, ze udalo mi sie dorwac psa z dobrymi kontastami, jesli chodzi o kolor. Pod tym wzgledem swietnie oboje do siebie pasuja. Co do charakteru, to Dak jest spokojny, czyli genetycznie szczeniaki powinny tez byc wyrownane.
To tylko takie planowanie - jak bedzie wygladac rzeczywistosc - zobaczymy...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2004, 13:22   #14
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

No, no ..jak Margo sie dorwie dopisania to juz porzadnie

obejrzalam nowe fotki Daka i musze pwoiedziec, ze dzieki nim moglabym ulec urokowi tego psa....
W takim razie chyba zmienie zamowienie albo co
Chociaz nie- za bardzo wieje nuda z przeczuc co do charakteru....wyglada na to, ze wyjda z tego skojarzenia strasznie grzeczne i fajne pieski
Ach! Juz sama nie wiem......
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2004, 13:45   #15
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Ja Ci Gaga radze czekac na miot po Belce
atrakcje gwarantowane a eksterierem super!
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2004, 19:44   #16
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

No więc - ja przecież chciałam!!!! Ale jak się Belka dowiedziała, że ma oddać swoje dziecko w oje ręce to sie oflagowała, zaprotestowała i wyszła kicha Widac - nie lubi mnie
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2004, 22:15   #17
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Właśnie popatrzyłam na wyniki wystawy w Holandii, jeśli młode po Daku i Ali będa wygladały jak Démon z Vlčí chaloupky to ja wymiekam
tę głowe to bym zabrala dla siebie....zdjęc to on ma niewiele ale na obu wygląda zabójczo!!!!!
Acha...czy to będzie miot "D" ?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2004, 17:17   #18
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Chociaz nie- za bardzo wieje nuda z przeczuc co do charakteru....wyglada na to, ze wyjda z tego skojarzenia strasznie grzeczne i fajne pieski
Hmmm.....tzn na pewno beda swietnie udawac.... Dak tez taka cicha woda - wlasciciele na niego nie narzekali do czasu, gdy nie zaczal sie im zapadac taras. Okazalo sie, ze pod betonowa wylewka Dak zrobil sobie caly apartament. Gdy bylismy na kryciu wlasnie ekipa naprawiala szkody... Poza tym to prawdziwy Houdini - potrafil w ciagu pol godziny uciec z klatki, miec romans z suka sasiada i potem jeszcze wrocic na miejsce, jakby nigdy nic.... tzn nie tylko Houdini, ale i Cassanova... Oj, jego nocne spiewy pod oknem zapamietam na dluugo...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 27-12-2004, 19:38   #19
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default A Wiewiór jeszcze świętuje???

Wigilia minela...dwa dni swiat tez a tu cisza....Czy Wiewiórka postanowiła "załatwic " Peronówce Sylwestra i nowo kupiona , wystrzałowa suknia Margo zawiśnie w szafie a włascicielka( sukni nie szafy) zalozy stroj pielegniarki poloznej??
Ja tam sie niecierpliwe....
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 27-12-2004, 19:50   #20
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

No wlasnie!
Jak tam Wiewior-Golota?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org