Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Cluby & nařízení

Cluby & nařízení Informace o klubech pro ČSV v jiných zemích, nařízení týkající se ČSV a omezení britského Kennel Clubu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25-09-2009, 10:36   #21
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
například že těch "krásných" znaků bylo dosaženo úzkou příbuzenskou plemenitbou.
Úzká je rodič x potomek, nebo bratr x sestra. Kdo to dělá? Konkrétně prosím.
Jinak pokud vím soukromou oslavu narozenin pana Hartla organizoval pan Kudláček ne Monika. Vím to protože mi to sám říkal a sám mě zval. Nevidím nic špatného na tom když se Italové chtějí sejít s tvůrcem plemene a vzhledem k jeho věku přijedou za ním.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 10:37   #22
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post


Myslím, že italský nekontrolovaný chov obecně (čest výjimkám) může plemeno jen poškodit. Samozřejmě jsou obdivovatelé "krásných" vlčáků z Itálie, ale už nějak opomíjejí to, například že těch "krásných" znaků bylo dosaženo úzkou příbuzenskou plemenitbou.
Kontrolpovaný či nekontrolovany chov s garantem ale nemá nic společného. Nebo ano?
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 10:44   #23
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
No stačí se podívat na poslední roky, kdo jezdí posuzovat do Itálie bonitace a kdo pořádal u Mariánských Lázní letos separátní oslavu narozenin pana Hartla. Italský klub má tady u nás obrovskou podpru u některých bývalých členů chovatelské komise a vedení Klubu, kteří v roce 2004 nebyli zvoleni, tak zřejmě hledají všemožné cestičky ...
Jéééje já taky pořádala na táboře s panem Hartlem oslavu jeho narozenin. Tak jestli třeba nechci garant za Jetřichovice. Můžu Vás ujistit, že to byla opravdu "jen " oslava narozenin a nic jinýho. O oslavě u Mariánský Lázní jsem věděla, a že se tam řeší něco takového mě nenapadlo ani ve snu. A možná o tom nevěděli ani účastníci

Last edited by RadeKKK; 25-09-2009 at 10:50.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 11:33   #24
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Kontrolpovaný či nekontrolovany chov s garantem ale nemá nic společného. Nebo ano?
No to tedy má. Garant plemene by měl být zdrojem a příkladem chovu pro všechny ostatní státy. Garant plemene tvoří např. standard a jeho změny a ty si pochopitelně také částečně navrhuje v souladu s vývojem plemene, který vidí především ve vlastní zemi. Takže garantem plemene by určitě neměl být stát, který má jedny z jevolnějších chovů, bez kontroly, bez řízení.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 11:35   #25
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Jéééje já taky pořádala na táboře s panem Hartlem oslavu jeho narozenin. Tak jestli třeba nechci garant za Jetřichovice. Můžu Vás ujistit, že to byla opravdu "jen " oslava narozenin a nic jinýho. O oslavě u Mariánský Lázní jsem věděla, a že se tam řeší něco takového mě nenapadlo ani ve snu. A možná o tom nevěděli ani účastníci
Přece o to se nejedná. Pan Kudláček nepořádal oslavu určitě proto, že chtěl sám oslavit s panem Hartlem jeho narozeniny. Pan Kudláček je partnerem Fabia Caselliho a také italové na tuto oslavu přijeli. Takže to byla oslava pořádaná z popudu italského klubu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 11:51   #26
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Přece o to se nejedná. Pan Kudláček nepořádal oslavu určitě proto, že chtěl sám oslavit s panem Hartlem jeho narozeniny. Pan Kudláček je partnerem Fabia Caselliho a také italové na tuto oslavu přijeli. Takže to byla oslava pořádaná z popudu italského klubu.
Uspořádal oslavu možná ital.klub v Čechách. To je přeci hezký. Já v tom špatný záměr neviděla. A pana Hartla to určitě potěšilo, že za ním jedou takovou dálku. To je přeci projev úcty. Udělal i jiný klub pro pan Hartla oslavu.? Na žádných stránkách kromě českých jsem nečetla ani přání
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 11:53   #27
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Já myslím že nevie, koho by napadlo shánět takové informace?
Vie, ale myslim ze len na urovni JPP. Skonstatovali sme, ze jednak priznanie garancie krajine ktora nie je povodcom plemena je nepravdepodobne.

Osobne si myslim, ze ak by FCI pristupilo na to, odobrat garanciu plemena krajine ktore je povodcom plemena, zasluzila sa o jeho medzinarodne uznanie (co nebolo vobec lahke) a ma prisne podmienky pre zaradovanie jedincov do chovu a dat ho krajine, ktora zobrala hotove plemeno a namnozila ho ako na beziacom pase (a pri takej produkcii je normalne ze sa obcas zjavi nadherne zviera, nech sa plemeni ako chce), tak potom dovi dopo, naco nam je taka organizacia? Uz to mi vadi ze my (Ceskoslovensko) sme museli zaviest rozne obmedzenia v chovoch aby nas vobec do FCI zobrali a ine krajiny si mozu chovat na comkolvek co ma papiere.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 11:58   #28
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Debata se zase stáči trochu jinam. Můj názor je, že jediný kdo má nárok na garan nad plemenem, pokud by se měl měnit , jsou Čechy jako země původu. A pokud by se psala v tomto smyslu nějaká petice, já jí rozhodně podepíšu. A je mi jedno, kdo bude původcem. Jiřina
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 12:02   #29
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

K žádosti o změnu garanta... Tato informace koluje už delší dobu a dokonce výboru (nebo jen mě? - nepamatuji si to opravdu přesně, je to už opravdu min. rok) kdosi psal, že si stejně Itálie zažádá o garanta a dostane ho... Poavžoval jsem to za drb a dál to moc nepouštěl (Pavel to ode mě nemá, čemuž jistě někteří lidé věřit nebudou )...

Nicméně v poslední velmi nedávné době jsem mluvil několikrát také s některými představiteli slovenského klubu a tuto informaci jsem slyšel i od nich... takže to zas asi jen takový planý drb nebude. Osobně si dokážu domyslet důvody italské žádosti (ale je to jen moje domněnka, proto ji tady nebudu rozvádět, ti bystřejší to pochopí sami...) a dokážu si představit i to, že toto jednání italského klubu má u některých lidí z ČR i silnou podporu... a proč si to nemyslet - vždyť někteří chovatelé už i "prodali" () své feny do Itálie (některé i změnily jméno, v Itálii pod tímto jménem posléze zřejmě zemřely a v ČR pod původním jménem opět zázračně ožily) a odchovávají štěňata tam...

Teď už dost psaní, balím a jedu do Jevišovic. Ti co o tom vědí (příp. s tím mají něco společného), ti to stejně tady veřejně nepřiznají. Na některé otázky se holt špatně odpovídá.

Karel Skoupý

P.S.: Myslím že toto téma by si zasloužilo samostatné vlákno, nepřipadá mi až tak úplně fér spojovat toto pouze se jménem Ing. Monika Soukupová, což je název tohoto vlákna...
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 12:04   #30
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Když se podíváte na plemena psů, tak u spousty z nich je garantem plemene zcela někdo jiný, než země původu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 12:06   #31
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Vie, ale myslim ze len na urovni JPP. Skonstatovali sme, ze jednak priznanie garancie krajine ktora nie je povodcom plemena je nepravdepodobne.

Osobne si myslim, ze ak by FCI pristupilo na to, odobrat garanciu plemena krajine ktore je povodcom plemena, zasluzila sa o jeho medzinarodne uznanie (co nebolo vobec lahke) a ma prisne podmienky pre zaradovanie jedincov do chovu a dat ho krajine, ktora zobrala hotove plemeno a namnozila ho ako na beziacom pase (a pri takej produkcii je normalne ze sa obcas zjavi nadherne zviera, nech sa plemeni ako chce), tak potom dovi dopo, naco nam je taka organizacia? Uz to mi vadi ze my (Ceskoslovensko) sme museli zaviest rozne obmedzenia v chovoch aby nas vobec do FCI zobrali a ine krajiny si mozu chovat na comkolvek co ma papiere.
Já s Vámi souhlasím, ale opravdu si myslíte, že je to nepravděpodovné?
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 12:17   #32
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Já s Vámi souhlasím, ale opravdu si myslíte, že je to nepravděpodovné?
Myslime si ze zmena granata zo zeme povodu do zeme, kde sa chova len odnedavna a bez regulacie je vysoko nepravdepodobne. To by museli mat nejaky naozaj padny dovod. Dovod ze oni maju viac vrhov ako my nieje padny.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 12:26   #33
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Proto poukazuji i na dvě postavy z bývalého vedení Klubu a pana Hartla. Myslím si, že za touto myšlenkou nestojí jen prostě vedení italského klubu. ez podpory ze země původu by skutečně neměli šanci.

A ke Karlovi. Taky jsem to slyšel už před asi rokem, nicméně, jak bylo vidět třeba na příkladu Mutar, všichni do toho zapojení neustále tvrdili, nejprve, že se žádné křížení nechystá a pak že je to jen experiment, který má ověřit přenos DKK. A podívejte se dneska ...

RadeKKK - doufám, že až se osobně zeptáte Ing. Soukupové, tak nám tady dáte vědět její odpověď.

Last edited by Pavel; 25-09-2009 at 12:30.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 12:32   #34
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Proto poukazuji i na dvě postavy z bývalého vedení Klubu a pana Hartla. Myslím si, že za touto myšlenkou nestojí jen prostě vedení italského klubu. ez podpory ze země původu by skutečně neměli šanci.

A ke Karlovi. Taky jsem to slyšel už před asi rokem, nicméně, jak bylo vidět třeba na příkladu Mutar, všichni do toho zapojení neustále tvrdili, nejprve, že se žádné křížení nechystá a pak že je to jen experiment, který má ověřit přenos DKK. A podívejte se dneska ...
Pavle prosím Vás Mutary sem nééééééééé ! To je fakt scestný i jako příklad
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 12:36   #35
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Pavle prosím Vás Mutary sem nééééééééé ! To je fakt scestný i jako příklad
Vůbec ne, od počátku kolovaly informace, že se něco takového chystá a nikdo tomu nevěnoval pozornost, protože také všichni říkali, že to nemůže nikdo pokoutně, bez schválení Klubem udělat. Takže jak je vidět, každá taková informace je založená na skutečnosti. Ani tehdy Ing. Soukupová a J.Jedlička nepotvrdili, žeby se něco takového chystalo. Pak, když jsem podal stížnost, bylo mi J.edličkou i Ing. Hartlem sáhodlouze odpovězeno a zkuste si ty odpovědi přečíst. Prostě informace, že italové (se zjevnou podporou někoho z ČR) chtějí být garantem plemene, je třeba brát smrtelně vážně a začít proti tomu také něco dělat.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 12:40   #36
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
RadeKKK - doufám, že až se osobně zeptáte Ing. Soukupové, tak nám tady dáte vědět její odpověď.
A jak si myslíte, že mi odpoví? Vždyť z téhle debaty vyplývá, že může za globální oteplení a za zvolení pana Obamy v USA.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 12:42   #37
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pavlovi podruhé.
Kdo provozuje v Itálii úzkou příbuzenskou? Opravdu mě to zajímá, ne z titulu drbu ...
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 12:48   #38
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Vůbec ne, od počátku kolovaly informace, že se něco takového chystá a nikdo tomu nevěnoval pozornost, protože také všichni říkali, že to nemůže nikdo pokoutně, bez schválení Klubem udělat. Takže jak je vidět, každá taková informace je založená na skutečnosti. Ani tehdy Ing. Soukupová a J.Jedlička nepotvrdili, žeby se něco takového chystalo. Pak, když jsem podal stížnost, bylo mi J.edličkou i Ing. Hartlem sáhodlouze odpovězeno a zkuste si ty odpovědi přečíst..
bez komentáře.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Prostě informace, že italové (se zjevnou podporou někoho z ČR) chtějí být garantem plemene, je třeba brát smrtelně vážně a začít proti tomu také něco dělat.
S tím s Vámi souhlasím. A kdo začne něco proti tomu dělat? Mám obavy, že se začne až s křížkem po funuse. A Čechům zbyde jen sv. Václav. - Karel IV už je Lucemburg .

Last edited by RadeKKK; 25-09-2009 at 13:44.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2009, 18:26   #39
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Myslime si ze zmena granata zo zeme povodu do zeme, kde sa chova len odnedavna a bez regulacie je vysoko nepravdepodobne. To by museli mat nejaky naozaj padny dovod. Dovod ze oni maju viac vrhov ako my nieje padny.
Plne souhlasim a myslim si ze pokud za ceskoslovenske vlcaky bude stat osobnost jako pan Stefik nemusime se obavat.
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009, 13:53   #40
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Tak jsem tu chvíli nebyla a nestačím se divit.
Já Šárko doufám, že máš pravdu. Vždyť při procesu uznání čs. vlčáka FCI se Itálie vyjádřila PROTI vzniku našeho plemene. Jenže to byli italové (tedy ti, kteří se jako italové opravdu narodili). Problém je, že něčí ego je větší než území celé ČR.
Jinak: Pavle, znáš pohádku o Zlaté rybce? Tam chtěla být taky rybářova žena nakonec i Pánem Bohem a vládnout celému světu.
Já budu samozřejmě podporovat slováky .
Hanka jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org