Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-08-2008, 06:46   #1
Tinta76
Junior Member
 
Join Date: Nov 2004
Location: Dolní Podluží
Posts: 34
Send a message via ICQ to Tinta76
Default Anima Testamonium diaboli - fena ČSV v útulku v Děčíně

http://www.utulek-decin.estranky.cz/...a/psi-k-adopci

Anima - fena československého vlčáka, necelé 3 roky, není tetovaná, odchycena 8.8.08 v Kytlicích, čipovaná, ovšem čip není zaregistrovaný. Jinak je pohodová a mazlivá. Není vhodná k domácí drůbeži. Dle čísla čipu byl dohledán veterinář, kt. čip aplikoval a sdělil kontakt na majitelku z Prahy 4. Dohledaná majitelka MP Praha 4 sdělila, že fenu dala nové majitelce z Bohušovic nad Ohří. Tato 2. majitelka policii sdělila, že pes není její, že jej údajně někomu před půl rokem darovala, ale neví komu.

Tinta76 jest offline   Reply With Quote
Old 11-08-2008, 17:35   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Jak byl zjištěn majitel, když čip nebyl registrován a fena nemá tetování ? V roce 2005, pokud mne paměť neklame, byli ještě všichni ČsV tetováni. Mně se ozval kdosi, jak emailem, tak dnes telefonicky a zjišťoval, o jakého psa se jedná, protože ho zatím dosud neidentifikovali. Tak jak to tedy je ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 11-08-2008, 18:11   #3
Tinta76
Junior Member
 
Join Date: Nov 2004
Location: Dolní Podluží
Posts: 34
Send a message via ICQ to Tinta76
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Jak byl zjištěn majitel, když čip nebyl registrován a fena nemá tetování ?
Vždyť je tam celá "pátrací akce" popsaná. Jinak se zřejmě jedná o Animu Testamonium Diaboli. Měla by o ní vědět i chovatelka. Případný dotazy je třeba směřovat na útulek ...
Tinta76 jest offline   Reply With Quote
Old 11-08-2008, 18:59   #4
Tinta76
Junior Member
 
Join Date: Nov 2004
Location: Dolní Podluží
Posts: 34
Send a message via ICQ to Tinta76
Default

Quote:
Originally Posted by Tinta76 View Post
Vždyť je tam celá "pátrací akce" popsaná. Jinak se zřejmě jedná o Animu Testamonium Diaboli. Měla by o ní vědět i chovatelka. Případný dotazy je třeba směřovat na útulek ...
Vycházela jsem z informací na stránkách útulku, který ale byly smazaný Jak je to s identifikací opravdu netušim. Neregistrovanej čip opravdu nevim jak by kdo dohledal, to máš pravdu ...
Tinta76 jest offline   Reply With Quote
Old 11-08-2008, 19:13   #5
Tinta76
Junior Member
 
Join Date: Nov 2004
Location: Dolní Podluží
Posts: 34
Send a message via ICQ to Tinta76
Default

Quote:
Originally Posted by Tinta76 View Post
Jak je to s identifikací opravdu netušim.
Aha, tak je tetovaná ... Bylo mi sděleno, že není, ale na stránkách útulku píšou, že je
Tinta76 jest offline   Reply With Quote
Old 11-08-2008, 21:26   #6
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Tinta76 View Post
Vycházela jsem z informací na stránkách útulku, který ale byly smazaný Jak je to s identifikací opravdu netušim. Neregistrovanej čip opravdu nevim jak by kdo dohledal, to máš pravdu ...
Ahojky každej čip je registrován v registru veterinářů a ti potom buď řeknou majiteli psa aby si ho přeregistroval, přeregistrace stojí 200 kč, aspoň tohle je informace kterou dostanou nový majitelé psů u nás v útulku, kde se každý nečipovaný pes automaticky čipuje.A nebo v případě že si necháváte čipovat psa sami tak vám ho ti lepší zaregistrují v ceně čipu sami, Je fakt, že pokud si dotyčný čip nezaregistruje na sebe je většinou nedohledatelný, včetně v případě že se jedná o ztrátu v zahraničí....
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 11-08-2008, 22:38   #7
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

kazdopadne z patracej akcie vyplyva, ze ju nikto nechce.. nechapem, svinstvo
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008, 08:41   #8
Tinta76
Junior Member
 
Join Date: Nov 2004
Location: Dolní Podluží
Posts: 34
Send a message via ICQ to Tinta76
Default

Anima je už v novém domově někde v Ústí nad Orlicí ...
Tinta76 jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008, 09:16   #9
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Tinta76 View Post
Anima je už v novém domově někde v Ústí nad Orlicí ...
tak jí držíme palce ať má už konečně štěstí
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 19-09-2008, 13:53   #10
sv0092
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2
Default Nový domov

Ano Anima dostala nový domov bohužel se dá říci, že předešlí majitelé nic moc.
Pokud mám v ruce ručník Ani už prchá takže byla bita. A to, že měnila majitele jak boty zapříčinilo nejspíš že neprošla bonitací jako chovná. Zde je vidět, že je úplně jedno chovatelům kdo si pořídí psa a k čemu.
Jinak Ani je velice bystrá a pohodová dáma. Momentálně pořád probíhá takové oťukávání ve smečce a jak se zdá nenechá mě to ani dopsat..........
sv0092 jest offline   Reply With Quote
Old 21-09-2008, 14:50   #11
Veronika
Junior Member
 
Veronika's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Zadní Chodov
Posts: 30
Send a message via ICQ to Veronika
Default

Není pravda, že je chovatelům jedno, komu dávají štěňata...Např. já osobně budoucí majitele vyzpovídám, kde bude štěně bydlet, co budou krmit, jestli budou cvičit, nebo chodit na výstavy. Spousta lidí slibují hory - doly...Jak bude štěně na výstavách vidět atd. Nakonec mají štěně na zahradě - v tom lepším případě. V tom horším dopadne i hůř. I přes všechny sliby.
__________________
Veronika "Rhoderick Sodar"
Veronika jest offline   Reply With Quote
Old 21-09-2008, 19:41   #12
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by sv0092 View Post
Zde je vidět, že je úplně jedno chovatelům kdo si pořídí psa a k čemu.
Není chovatel jako chovatel. I mezi nimi jsou slušní lidé a stejně tak i darebáci. Já mám na to takový názor, že seriózní chovatel by se měl vždy o zvíře ze svého chovu postarat. Skutečně nikdy člověk při prodeji štěněte neví, co vše se může stát. Já jsem vždy vybíral majitele svých štěňat co nejpečlivěji, ale i přesto se stane, že se majitelé rozvedou, onemocní nebojim dají výpověď z bytu apod. a pak se prostě o psa dál starat nemohou. Ale v takovém případě jsem se o své psy vždy postaral a buďto si je vzal k sobě a našel jim nové majitele nebo si noví majitelé rovnou psy od původních vzali. V útulku mí psi zatím nikdy skončit nemuseli. Bohužel opakovaně se v útulcích objevují i psi ze "známých" chovatelských stanic.

Last edited by Pavel; 21-09-2008 at 19:48.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 21-09-2008, 22:52   #13
sv0092
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2
Default

Buhužel pokud se více probírám Ani. Chovatel co zkříží psa třídy A s fenou třídy C u mě neni moc rozumný chovatel. Sice to neni uplně nemyslitelné, ale proč množit když fena má displazii - vždy byla snaha množit s předpokladem úplného zdraví to bohužel už dnes neplatí.
Zkuste spočítat náklady na štěně a porovnejte s hodnotou, kterou někteří chovatelé chtějí za štěně a od toho se odvijí zbytek problému.
Další problém změna majitele - jak je možné, že poslední majitel je neznámý - fena je i očipovaná (bohužel čip nezaregistrován a bez národnostní identifikace). Nechápu proč firmy zabývající se výrobou čipů vůbec tyto čipy produkují a nabýzí. Národní registr u nich nezaručuje jednoznačnou identifikaci a po zaregistrování jste na hodnotě lepšího čipu.
Opět prostě Praha vyžaduje čipování - pokud, ale nedojde k registraci tak je to k ničemu. Rozhodující je prokázání registrace ne, že je čip zaveden.
sv0092 jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org