Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Mimo téma

Mimo téma O všem a o ničem - aneb jak příjemně strávit volný čas...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-03-2010, 00:31   #61
Lucan
Member
 
Lucan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 34
Send a message via ICQ to Lucan
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Sorry, nic ve zlém, ale já si nemůžu pomoct, mně ten vlk připomíná spíš potkana...
Je to oprávněně trošku impresionistické, ale umění se meze nekladou..
Lucan jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2010, 10:52   #62
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Dekujeme za pochvalu chytroline...
Je zde problem pri foceni, vzhledem ze je objektem zakrivena plocha dochazi ke zkresleni rozmeru obrazu.
Treba vypadas na nektere fotografii taky jako potkan, schvalne si je prohledni peclive :-)

Last edited by Ajry; 02-03-2010 at 11:01.
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2010, 13:43   #63
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Tak poslouchejte vy hromkerníci! Už jsem to tady možná někde psal ale napíšu to znova.
Sbírám všechny zobrazení vlků od toho prvního v jeskyních Font deGaume, přes Kelty, kérky Piktů, dřevořezby Vikingů, gotické fresky až po dnešní pc grafiku.
Myslím, že toho mám docela dost, ale NIKDY až do "dokonalého" 20. století, tam vlk nevypadá jako vlk. Na tom úplně prvním je to něco mezi kunou a prasetem, u keltů ohař u renesančních mistrů něco jako srna s ocasem. A rozhodně to nebude tím, že by autoři neuměli. V příručkách pro archology se píše, že jediné dle čeho lze rozeznat vlka od psa na kresbách je ocas.
Udělat prostý nákres vlka a nespadnout do realistické kresby je veký kumšt. Onehdá nechal Karel Hartl nejml. vyrobit kolekci stříbrných talismanů s vlčí hlavou v profesionálním studiu. Autorka ryla model komplet 3x dokud její! odborný poradce " 5 letá dcerka neidentifikovala vlka na první pohled. Jednou to byl medvěd, pak liška/krysa to taky často může být/. A stejně kritici označují výsledek za zhuleného vlka.



Ps: Nedávno se na aukru prodával obraz z roku 1905 s německým ovčákem prvních generací. Neuvěřitelná záležitost. Žel vyvolávací cena odpovídala dvěma štěndům čsv.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2010, 14:00   #64
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Tak jsi mě s tím Aukrem nahlodal a šla jsem se podívat jestli tam čirou náhodou ten obraz není znovu. Výsledek: hned jsem si tam koupila naušnice s vlky. Tak dík
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2010, 14:09   #65
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Tak jsi mě s tím Aukrem nahlodal a šla jsem se podívat jestli tam čirou náhodou ten obraz není znovu. Výsledek: hned jsem si tam koupila naušnice s vlky. Tak dík
Taky za dvě štěnda?
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2010, 20:29   #66
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Ajry View Post
Dekujeme za pochvalu chytroline...
Je zde problem pri foceni, vzhledem ze je objektem zakrivena plocha dochazi ke zkresleni rozmeru obrazu.
Treba vypadas na nektere fotografii taky jako potkan, schvalne si je prohledni peclive :-)
Abyses nezbláznil, že někdo vyjádřil svůj názor.
Nejsem zvyklá mazat někomu med kolem huby, když to tak necítím. Pardon za tvoji uraženou ješitnost.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2010, 20:46   #67
wolf
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 74
Default

zdravím, na fotkách z dovolené s vlčáky sedíte tři a ten kluk na pravo měl V jevišovicích ns speciálce mikinu s nápisy čsv byla by k mání?
wolf jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2010, 20:46   #68
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ale né, děsně výhodně: 50 Kč + poštovné
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2010, 20:55   #69
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Nic si z toho nedělej. Já dnes zašla "jen" na návštěvu ke známému do krámu a je z toho mušličkový náhrdelník a dvě originál indiánské rohože. Neuděláš nic...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 10:16   #70
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Abyses nezbláznil, že někdo vyjádřil svůj názor.
Nejsem zvyklá mazat někomu med kolem huby, když to tak necítím. Pardon za tvoji uraženou ješitnost.
Slavný samuraj přišel k mistrovi a stěžoval si:

"Celý svět je neustálý boj, a není tu síla, která by to zastavila."

"Zápas však přesto může ustat", namítal mistr.

"Ale jak?", ptal se samuraj.

Mistr vstal, přikročil k samurajovi a dal mu pohlavek.

Samuraj byl překvapen a rozzuřen:

"...ten sprosťák! Ten darebák, já se ho slušně ptám, a on...

Mistr, který jeho tvář zblízka sledoval, poznamenal:

"Ano, zápas může ustat."
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2010, 18:59   #71
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Abyses nezbláznil, že někdo vyjádřil svůj názor.
Nejsem zvyklá mazat někomu med kolem huby, když to tak necítím. Pardon za tvoji uraženou ješitnost.
.....jj.............
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2010, 22:02   #72
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by Ajry View Post
Slavný samuraj přišel k mistrovi a stěžoval si:

"Celý svět je neustálý boj, a není tu síla, která by to zastavila."

"Zápas však přesto může ustat", namítal mistr.

"Ale jak?", ptal se samuraj.

Mistr vstal, přikročil k samurajovi a dal mu pohlavek.

Samuraj byl překvapen a rozzuřen:

"...ten sprosťák! Ten darebák, já se ho slušně ptám, a on...

Mistr, který jeho tvář zblízka sledoval, poznamenal:

"Ano, zápas může ustat."

Krásný
Sdělovat názory je dobrý, ale ne za každou cenu a když se na ně nikdo neptá. Ale některý lidi kafraj do všeho.
Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2010, 22:30   #73
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Quote:
Originally Posted by Solveig View Post
Krásný
Sdělovat názory je dobrý, ale ne za každou cenu a když se na ně nikdo neptá. Ale některý lidi kafraj do všeho.
Vystavím-li na netu své dílo (jakékoli povahy), zvláště za účelem jeho nabízení druhým, je celkem pochopitelné a očekávatelné, že nastane zpětná vazba - tedy i případná kritika (internet je otevřené médium a tak to na něm prostě chodí).
Pokud kritiku neunesu, měl bych si veřejnou prezentaci své práce dobře rozmyslet...

Pardon za OT
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2010, 23:10   #74
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post
Vystavím-li na netu své dílo (jakékoli povahy), zvláště za účelem jeho nabízení druhým, je celkem pochopitelné a očekávatelné, že nastane zpětná vazba - tedy i případná kritika (internet je otevřené médium a tak to na něm prostě chodí).
Pokud kritiku neunesu, měl bych si veřejnou prezentaci své práce dobře rozmyslet...

Pardon za OT
Vystavím-li svůj názor / kafrání (jakékoli povahy) veřejně na netu nebo kdekoli jinde veřejně, je celkem pochopitelné, že na to někdo bude reagovat. Pokud neunesu kritiku svého kafrání, tak bych si měl rozmyslet, jestli mám reagovat a veřejně prezentovat svoje názory.
Když někdo prudí a dělá chytrolína a pak neunese, že je nazván chytrolínem a děsně se urazí, že nemaže med kolem pusy, tak holt nemá dělat chytrolína.

Tak to v diskusi (na netu) prostě chodí. Nekritizuje se jenom výtvor, ale i názor, kafrání, chytrolínství a podobně.

Asi tak.

Last edited by Solveig; 04-03-2010 at 23:15.
Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2010, 23:24   #75
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

no comment.......
(nebudu psát, Solveig, aby sis přečetla ještě jednou, kdo jakým tónem psal - že první reakce - byť kritická - byla napsána velmi slušnou formou a že následovala odpověď poněkud hrubšího zrna, která vyvolala jako reakci opět odpověď hrubšího typu... Kdo chce vidět vidí, kdo nechce, nevidí, i kdyby to četl 100x.)
...............ztráta času............
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2010, 23:46   #76
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Můj názor je jednoduchý - nekoupím si to. Taky dělám věci, které jiným připadají zvláštní (hloupé, směšné, nesprávné, urážlivé,...). Nikomu je nevnucuju, za kritiku (zpětnou vazbu) se nezlobím (spíš se ji snažím využít ve svůj prospěch - tzn. poučit se) a rozhodně si nepřipadám uražená. Naopak - uražená mi připadá reakce Ajryho. Jeho mínus...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 00:23   #77
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post
kdo jakým tónem psal
Tady bude asi zakopán pes. Protože se nevidíme, nevidíme svoje gesta, usuzujeme jenom ze slov. Což je dost málo, ale nic jiného nemáme. Pak se může stát, že jeden vnímá jako urážlivější to a jiný ono.

Nereagovala bych, kdyby mi reakce s potkanem nepřišla urážlivá. Ale přišla, zatímco ta druhá ne. Mám kolem sebe lidi, kteří nekritizijí pro formu, aby ukázali ostrý jazyk, ale jsou schopni vidět souvislosti. Z reakce "potkan" necítím ani zpětnou vazbu, ani konstruktivní kritiku... jen úšklebek. A to mi vadí. Ano, každý může říct svůj názor. A můj názor je, že lidi by si měli hodně ze svých soudů nechat pro sebe a necpat je za každou cenu ostatním. V souladu s heslem žít a nechat žít.

Mně se ten obrázek líbí.
A líbí se mi i zenbuddhistický příběh Pohlavek.
Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 00:43   #78
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Já jsem ale nikoho urazit nechtěla. Proto jsem volila (podle mého názoru) docela opatrnou formulaci. Kdo mě zná, ví dobře, že to umím i zatraceně jinak.
Jen jsem řekla, že ten vlk vypadá jako potkan. To je celé. A to je vše.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2010, 16:31   #79
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Solveig View Post
Tady bude asi zakopán pes. Protože se nevidíme, nevidíme svoje gesta, usuzujeme jenom ze slov. Což je dost málo, ale nic jiného nemáme. Pak se může stát, že jeden vnímá jako urážlivější to a jiný ono.

Nereagovala bych, kdyby mi reakce s potkanem nepřišla urážlivá. Ale přišla, zatímco ta druhá ne. Mám kolem sebe lidi, kteří nekritizijí pro formu, aby ukázali ostrý jazyk, ale jsou schopni vidět souvislosti. Z reakce "potkan" necítím ani zpětnou vazbu, ani konstruktivní kritiku... jen úšklebek. A to mi vadí. Ano, každý může říct svůj názor. A můj názor je, že lidi by si měli hodně ze svých soudů nechat pro sebe a necpat je za každou cenu ostatním. V souladu s heslem žít a nechat žít.

Mně se ten obrázek líbí.
A líbí se mi i zenbuddhistický příběh Pohlavek.
Tahle obrana mi připadá uplně zbytečná. Souhlasím s Helenou a souhlasím s Mariankou, která jen a pouze podotkla,že na ni zvíře na hrníčku vypadá spíše jako potkan, než jak čévéčko. Nevidím na tom nic urážlivého a ani v tom nevidím "vnucování svého názoru za každou cenu". Ostatní zde taky psali své názory, které ovšem byli pozitivní...a v tomto případě, kupodivu, nikomu nevadí, že jde taky o "vnucování svého názoru".
Zkrátka, jak psala Helena: pokud někde něco vystavím, musím počítat nejen s pozitivní ale i negativní kritikou..a myslím, že i bez ohledu na to, o jak těžkou nebo lehkou techniku zpracování se jedná.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-03-2010, 00:04   #80
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Tahle obrana mi připadá uplně zbytečná.

Nápodobně.
Solveig jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org