Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Closed Thread
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-09-2011, 13:25   #1
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default Drummer z Blatnických vinic

Vzhledem k rizikovému těhotenství, které mi dost přitížilo a těžkému pracovnímu úrazu mého přítele, díky kterému bude muset podstoupit složitou operaci nohy. S těžkým srdcem hledáme nový domov pro rok a tři měsíce starého Drummíčka. Nevhodný do chovu. Pouze jako parťák. protože má jen jedno varle. Pejsek je velmi kontaktní, nekonfliktní a pohodový. Zvyklý na 100% kontakt s majitelem. Velmi hravý. Miluje aport a koupání. Umí základní povely. Více informací na tel 732467022. Prosím jelikož toto rozhodnutí nesu velmi těžce negativní komentáře, které Vás napadnou sem nepiště. Už tak jsem psychicky na zhroucení. A že jsem svýho psa i sebe zklamala vím i bez upozornění. Děkuji za pochopení.
Drummer jest offline  
Old 26-09-2011, 16:29   #2
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Myslím, že tohle je zrovna situace, kdy je to pochopitelné. Lidé často vrací štěňata z daleko nepochopitelnějších důvodů. Hlavně, aby byl přítel v pořádku, děcko zdravé a hafan se měl dobře u nových páníků
Undertaker jest offline  
Old 26-09-2011, 16:43   #3
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

A nedalo by se mu najít třeba něco jako "dočasnou opatěru" s tím, že by jste si ho pak vzali zpátky, když se dítě narodí a přítel se bude mít líp? (tedy nevím v jakém měsíci si a jak dlouho bude trva přítelova rekonvalescence).
Neumím si ani představit, jak těžké rozhodnutí to musí být a doufám, že se před podobnou volbu nikdy nedostanu... Držím palce!
Tyger jest offline  
Old 26-09-2011, 16:52   #4
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
A nedalo by se mu najít třeba něco jako "dočasnou opatěru" s tím, že by jste si ho pak vzali zpátky, když se dítě narodí a přítel se bude mít líp? (tedy nevím v jakém měsíci si a jak dlouho bude trva přítelova rekonvalescence).
Neumím si ani představit, jak těžké rozhodnutí to musí být a doufám, že se před podobnou volbu nikdy nedostanu... Držím palce!
To mne také napadlo, ale asi tam vždy bude riziko, že dočasní majitelé/opatrovníci si na psa zvyknou a pak pro ně bude stejně těžké vrátit jej..
Taktéž držíme palce!
yzengrin jest offline  
Old 26-09-2011, 16:54   #5
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default

Uvažovala jsem nad "dočasným umístěním" ale kdo si štěka vezme na půl- třičtvrtě roku. Navíc co by to bylo pro Drummíka za zmatky. Věřím, že sotva by si v novém zvykl a už by zase musel měnit. Sama jsem z této situace v koncích. A neskutečně trpím. Je to jako bych měla ze sebe urvat kus. Mám ještě časovou rezervu a chci ji využít abych vybrala co nejlépe, ale stejně se bojím, že to nezvládnu. Život bez něj nebude nikdy dobrý.
Drummer jest offline  
Old 26-09-2011, 17:03   #6
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Já bych si třeba šteníka na ten půl rok vzala, i když vím, že by mi hodně přirostl k srdci a bylo by těžké se s ním pak rozloučit. Ale na druhé straně by mě těšilo, že by se pak vrátil k původním páníčkům, který ho milují.
Já bych to na tvém místě alespoň skusila domluvit se s novými majitelmi, jestli by taková možnost nepřipadala v úvahu (samo by jste pak museli řešit, jak se na to tváří Drummík). Za to přece nic nedáš a kdyby se to náhodou povedlo a oni by pak přeci jen chtěli vlčka, mohli by pak dám domov nějakému jinému štěndu, které by bylo jenom jejich A Drummík by byl zase doma...
Tyger jest offline  
Old 26-09-2011, 17:17   #7
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Obě uvažujete výborně, klobouk dolů, ale mám pocit, že nejlepší variantou bude změnit Drummíkovi páníky a domov jen jednou. Sám to teď nebude mít jednoduchý, protože je ve věku, kdy neví co se sebou a potřebuje pevnější vedení. Navíc třeba zjistíte, že i mateřství je dost náročné na čas a nervy a bude lepší si pořídit psa až časem, stejně tak není asi jisté, kdy bude v pohodě přítel. Přijde mi, že je lepší počkat si až to všechno sedne a pořídit si pak Drummíka II.
Undertaker jest offline  
Old 26-09-2011, 17:33   #8
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default

Pokud by někdo pro mne tuto možnost měl určitě bych ji zvážila, ale je pro mne nejdůležitejší "Drummíkův pohled". Pokud bych ho měla trápit přemisťováním, které by těžce nesl. Raději se s ním rozloučím. A pak jen sledovat v dnešním světě internetu jak se má. Prioritou pro mne zůstává. Rozhodnout se tak aby Drummík co nejlépe snesl celou tuhletu nepříjemnou situaci.
Drummer jest offline  
Old 26-09-2011, 18:20   #9
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Obě uvažujete výborně, klobouk dolů, ale mám pocit, že nejlepší variantou bude změnit Drummíkovi páníky a domov jen jednou. Sám to teď nebude mít jednoduchý, protože je ve věku, kdy neví co se sebou a potřebuje pevnější vedení. Navíc třeba zjistíte, že i mateřství je dost náročné na čas a nervy a bude lepší si pořídit psa až časem, stejně tak není asi jisté, kdy bude v pohodě přítel. Přijde mi, že je lepší počkat si až to všechno sedne a pořídit si pak Drummíka II.
Tak s tímhle absolutně nesouhlasím. Vždycky se najde důvod, proč "to nejde". S těhotenstvím se počítat musí a spousta těhotných se psy normálně funguje a ani mateřství není důvod proč dát psa pryč. Na majitelku je toho ale teď asi moc najednou a zodpovědnost za psa ji tíží. Neznám detaily, ale pojďme radši zkusit vymyslet, co s tím. Půl až třičtvrtě roku není tak dlouho, aby se nedalo pomozt jednomu psovi a jedné rodině v krizové situaci. Nemám přesný návrh řešení, jen představu. Třeba někdo z čévéčkářů, kdo by byl ochoten psa ubytovat, nebo poskytnout zahradu na kotec, nebo věděl o kotci na cvičáku ideálně v blízkosti bydliště majitelky. Na kotec a krmení bysme se případně mohli složit a přispívat osobě, která by se o psa starala (pokud třeba mají teď vinou úrazu i finanční problémy)...možná by majitelka zbavená stresu co bude se psem, kdyby cítila, že není na všechno sama s blížícím se porodem na krku a když by neměla psa na starosti 24 hodin denně byla schopná fungovat aspoň při venčení, krmení, cvičení atd..a zůstala by se psem v kontaktu a vlastně ho měla "jen" ubytovaného dočasně jinde..možná je to moc idealistické, možná blbost, možná ale zoufale jednoduché kdyby se našlo dost zájemců o účinnou pomoc a nějaký organizačně zdatný jedinec..
Vlkodlak jest offline  
Old 26-09-2011, 18:30   #10
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default

Ano s těhotenstvím jsme počítali. A byli jsme na něj připraveni. Se psem chodím ven a jde nám to spolu. Jenže u rizikového mě můžou přesunout do nemocnice. Přítel bude také v nemocnici na operaci. A co Drummík? Doma sám? Rodiče mám v Jeseníkách. Máma alergická na psy. Mám dát klíče od bytu sousedovi ať ho chodí venčit, ale v noci a celé dny bude sám? To přece nejde. I kdyby byl přítel už doma ze špitálu. Nebude moct chodit. Kdybych už pár dní nepřemýšlela nad jiným řešením. Pokud bych měla psa někde blízko. Nevím zda by to Drummer zvládl. Žije s námi v bytě. Vlastně ani ještě nikdy neviděl kotec zvenku natož v něm být zavřený. Spí s námi v ložnici. Nemyslíte, že bych mu tímhle ublížila než bych něco vyřešila.
Drummer jest offline  
Old 26-09-2011, 18:47   #11
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Špatně mě chápete, můj příspěvek nebyl myšlen tak, že se zbavujete psa kvůli těhotenství, to vůbec ne. Nesouhlasila jsem s Underteakerem, že je lepší dát radši psa pryč, protože dítě Vám zabere čas a nervy. To by si nepořizoval psa nikdo, protože každý se může dostat do problémů. Bylo to zamyšlení, zda by se to nedalo dočasně nějak vyřešit s pomocí ostatních čévéčkářů, aniž byste musela psa dát pryč definitivně. Toť vše. Taky sem měla psa do 8 měsíců doma v posteli, teď po x stěhování bydlim na ubytovně a pes je venku v kotci v areálu, kde nesmí běhat volně, žádná zahrada. Nesu to mnohem hůř než feňule. Jasně že to neni ideální (nechci psa mít v kotci, ale u sebe) a je to i hodně náročný vynahradit jí to časově a to nemám zatim děti, ale je se mnou a je spokojená. Zvykla si rychle. Tohle řešení považuju za dočasný, než se povede něco lepšího. Přeju hodně štěstí a sil v rozhodování, ať už to dopadne jakkoliv.
Vlkodlak jest offline  
Old 26-09-2011, 18:53   #12
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default

Omlouvám se za prudkou reakci, ale nesu to velmi těžce. Každá rada je důvod k zamyšlení. Víc hlav víc ví. Děkuji Vám, ale za podporu.
Drummer jest offline  
Old 26-09-2011, 19:37   #13
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Špatně mě chápete, můj příspěvek nebyl myšlen tak, že se zbavujete psa kvůli těhotenství, to vůbec ne. Nesouhlasila jsem s Underteakerem, že je lepší dát radši psa pryč, protože dítě Vám zabere čas a nervy. To by si nepořizoval psa nikdo, protože každý se může dostat do problémů. Bylo to zamyšlení, zda by se to nedalo dočasně nějak vyřešit s pomocí ostatních čévéčkářů, aniž byste musela psa dát pryč definitivně. Toť vše. Taky sem měla psa do 8 měsíců doma v posteli, teď po x stěhování bydlim na ubytovně a pes je venku v kotci v areálu, kde nesmí běhat volně, žádná zahrada. Nesu to mnohem hůř než feňule. Jasně že to neni ideální (nechci psa mít v kotci, ale u sebe) a je to i hodně náročný vynahradit jí to časově a to nemám zatim děti, ale je se mnou a je spokojená. Zvykla si rychle. Tohle řešení považuju za dočasný, než se povede něco lepšího. Přeju hodně štěstí a sil v rozhodování, ať už to dopadne jakkoliv.
Já to zas bral tak, že je to tah předem dobře promyšlený a je mi jasné, že mají psa rádi a přemýšleli o tom dlouho. Půl roku je dost dlouhá doba pokud není jasný, že aspoň jeden se mu bude moct za půl roku plně věnovat. Nevím jak je to temperamentní, akční a k ostatním snášenlivý pes, nevím co obnáší rizikové těhotenství a nevím, jak moc vážně je zraněn přítel pisatelky. Prostě mi přišlo lepší než ohrozit dítě nechat Drummíka někomu, kdo se mu bude moct stoprocentně věnovat a pořídit si dalšího až na to bude kompletní rodinka připravena. Váš nápad se mi zčásti taky líbí, ale z hlediska toho psa pokud půjde do dobrých rukou mi přijde lepší to tak udělat než ho zavřít někde na zahradu, případně do kotce. Nějak mám pocit, že ikdyby se to povedlo, tak nic nebude stoprocentní a víc a lepší práce s tím psem udělá ten, kdo bude vědět že s ním pes dožije než ten, kdo ví, že ho musí nakrmit, protože za půl roku ho možná bude vracet majitelům. Rád pomůžu, pokud to nějak půjde a někdo dočasný azyl zkoordinuje, ale mám to dost daleko a varianta, že se najde někdo, kdo se mu bude moci věnovat naplno mi přijde pravděpodobnější. Taky jsem byl v podobný situaci, byl jsem z toho dost v háji, ale naštěstí sem to rok ustál a teď už sme mimo práci pořád spolu, ale nikomu to nepřeju, když se něco takhle blbě změní. Nejdřív jsem měl skoro půl roku psa venku za školou pod stromem na úvaze a když s tím měli problém měšťáci, tak jsem jezdil ráno do školy ve 4, zpátky v 16-20h a večer sme trávili spolu. Podruhý už bych to zažít nechtěl a odpouštim mu jeho chybky, protože i on tohle musel ustát. Ať už bude řešení jakýkoliv, věřím, že to bude to nejlepší.
Undertaker jest offline  
Old 26-09-2011, 20:25   #14
Saren
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 38
Default

Moc Vám držím palce, ať se to celé co nejlíp a nejdřív vyřeší. Mám skoro dvouletou čubu a muset jí dát teď pryč, tak mě klepne.
Mám teď nově koupenou velkou zahradu, kam skoro denně chodím s čubou, kdybyste byli poblíž, navrhnu Vám, ať si tam kotec klidně dočasně postavíte. Ale je mi jasné, že Plzeň je daleko.
Saren jest offline  
Old 26-09-2011, 20:42   #15
Pája
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Ostrava
Posts: 29
Send a message via ICQ to Pája
Default

Kdybysme neměli dvouměsíčního prcka neuvažuju ani chvíli a Drummíka si hned na ten půl rok vezmeme a měli byste to k němu kousíček. Teď máme co dělat s jednou vlčicí a prckem No leda ten kotec a chodit Drummíka venčit? občas ho brát domů... jaká je ta časová rezerva? on by se ten kotec totiš musel narychlo postavit

Pavlína
www.silesianhunter.cz
Pája jest offline  
Old 26-09-2011, 20:50   #16
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default

Časová rezerva je přibližne dva měsíce. Ale nejsem si jistá jak by to Drummík zvládl v kotci. Jediná bouda, kterou kdy viděl je část gauče u nás doma pod který se dá schovat.
Drummer jest offline  
Old 26-09-2011, 20:54   #17
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Drummer View Post
Časová rezerva je přibližne dva měsíce. Ale nejsem si jistá jak by to Drummík zvládl v kotci. Jediná bouda, kterou kdy viděl je část gauče u nás doma pod který se dá schovat.
Toho se neboj, to zvládne když bude mít dostatek zábavy a podnětů, samozřejmě tam nesmí bejt zavřenej 23,5 hodin denně. Bude kňourat,ale zvykne si, když uvidí, že nemá na výběr. Lidi to nesou mnohem hůř)
Vlkodlak jest offline  
Old 26-09-2011, 21:05   #18
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default

Tomu rozumím. Jenže pokud bylo výše zmíněno, že tam kde by mohl bít maj mimi a svých starostí spoustu. Já nevím jak dlouho budu neschopná pohybu já a jak dlouho přítel :-( Kolik času mu budu schopná věnovat a jak dlouho se mu nebudu smět věnovat.
Drummer jest offline  
Old 26-09-2011, 21:05   #19
Pája
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Ostrava
Posts: 29
Send a message via ICQ to Pája
Default

Brali bysme ho občas domů. Nevím, jak by totiš reagoval na prcka a hlavně máme šíleného pana domácího, z Agi je na infarkt, nenazve ji jinak než bestie! zakousla mu dvě slepice a pravidelně orá záhonky, tak abych pak tady nepsala, že rodina s dvěma vlky hledá domov Jinak mě taky gyndař strašil, že si půjdu lehnout na dva měsíce před porodem do nemocnice, ale všechno bylo nakonec ok, Agi sem venčila i v den porodu a ještě jsem dělala v práci poradumožná proto je málý tak hyper
Pája jest offline  
Old 26-09-2011, 21:08   #20
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Nesmysl psa v tomhle věku umisťovat někam dočasně, tím ho jen můžete doživotně poškodit. Buďto se psem přečkáte zlé časy nebo se ho navždycky zbavte.
Co ovšem nechápu, proč se to řeší tady na diskuzním fóru ? Proč neřešíte problém s chovatelem panem Hanačíkem ??? Ten by měl problém řešit především, protože je to právě on, kdo je zodpovědný za majitele svých štěňat (on to byl, kdo je vybral) a tedy v případě problémů by je měl řešit. To je můj názor a i můj přístup jako chovatele.
Pavel jest offline  
Closed Thread

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org