Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-11-2011, 20:04   #1
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default strach z lidi s okamzitou obrannou reakci

zdravim
mam docela zavazny problem se svou fenkou...to ze se boji cizich psu a jako obrannou reakci pouziva rovnou utok, to vim a predchazim tomu tak, ze si ji okamzite privolavam a pripinam na voditko, pokud nekde nejakeho vidim. minuly tyden se mi ale prihodilo, ze jsem venku potkala chlapa a zenskou s malym bilym psem. svou sedivku jsem mela uz davno na voditku, oni i kdyz meli spoustu casu si psa privolat a privazat, ho nechali behat na volno. pes se k nam rozebehl a do me fenky se pustil. kazdy uzna ze je pak celkem problem psy od sebe odtrhnout, kdyz ten na volno neustale dorazi. a to jsem ho i kopla. chlap si pro nej pribehl, vzal do ruky a podal zene. nejdriv celou dobu mluvil, ze to je jejich vina, ze si psa neuvazali. mimochodem malemu psovi se nic nestalo. a pak mi najednou skocil po fence, zacal ji skrtit na obojku a rvat na ni. snazila jsem se toho hajzla odtrhnout. bohuzel se mi to moc nedarilo, jelikoz byl proti me o hodne silnejsi. nastesti toho brzy nechal. pak uz jsme se jen hadali. vubec nechapu, jak si neco takoveho muze nekdo dovolit. problem ale kuli kteremu pisi je, ze od te doby, fenka ostre utoci na jakehokoli cloveka. bojim se ji nechat behat na volno. vim, ze je to moje vina. mela jsem ji ochranit...muze mi nekdo poradit co ted jestli se vubec jeste neco da, po takove zkusenosti...
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 20:16   #2
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by nyaro View Post
´..muze mi nekdo poradit co ted jestli se vubec jeste neco da, po takove zkusenosti...
Nejsem odborník na rady. Je mi to líto. Podle mě budete muset začít od začátku a velmi trpělivě a pomalu ji učit důvěru v lidi. Nejprve u těch co trochu zná a postupně zkoušet ty cizí. Zkuste cvičák, tam je spousta lidí, na které ji budete moci učit. Venku bych jí na volno nepouštěla. Nevíte koho potkáte a jak zareaguje ona nebo ten dotyčný.
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 20:31   #3
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Jiřina má naprostou pravdu - cvičák a dobrý trenér (cvičák a dobrý trenér by měl být základem výchovy KAŽDÉHO čévéčka).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 20:55   #4
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Ty jo, to abych si dávala bacha na lidi s malým bílým psem... kdyby takhle někdo skočil na Dinga, tak asi neodejde celý, obávám se... je mi Šedivky líto a nabízím se jako figurant s hromadou pamlsků na přesvědčení, že všichni lidi nejsou stejný Třeba mě nezakousne
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 22:07   #5
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Ty jo, to abych si dávala bacha na lidi s malým bílým psem... kdyby takhle někdo skočil na Dinga, tak asi neodejde celý, obávám se... je mi Šedivky líto a nabízím se jako figurant s hromadou pamlsků na přesvědčení, že všichni lidi nejsou stejný Třeba mě nezakousne
k tem, co zna, se chova stale stejne pratelsky...horsi je to s cizimi...driv se mazlila s kazdym
ale dik za ochotu ...
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 22:09   #6
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Nejsem odborník na rady. Je mi to líto. Podle mě budete muset začít od začátku a velmi trpělivě a pomalu ji učit důvěru v lidi. Nejprve u těch co trochu zná a postupně zkoušet ty cizí. Zkuste cvičák, tam je spousta lidí, na které ji budete moci učit. Venku bych jí na volno nepouštěla. Nevíte koho potkáte a jak zareaguje ona nebo ten dotyčný.
dekuju za kazdou radu...
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 22:21   #7
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Tak to je pěkně hnusný zážitek. Doufám, že se někoho nedotknu, ale tyhle metody napadat cizí psy jsem viděl párkrát u lidí kteří se inspirovali u R.Desenského, akorát, že neměli jeho charisma tak to doháněli větší urputností, frekvencí a jistou dávkou sadismu. Dodávám, že tomu tak bylo vždycky dávno po konfliktu psů.
Nepřijde mi, že by tvoje feňule byla nějak vyjmečná. Zrovna včera jsem viděl něco podobného kdy volný pitbull napochodoval přímo pod malinu na vodítku a už to bylo. Znám spoustu psů (i v majetku zkušených výcvikářů), kteří napadnou všechno co se přiblíží. Ale asi to tak chtějí.

Jinak mě se osvědčilo drbat cizí psy na které moji držkují. Kupodivu hafani nežárlí a asi si řeknou, že ten vořech nemůže být tak špatný když se s ním bavím. Samozřejmě to není 100% gryf, ale napětí to určitě sníží.
__________________

Last edited by Adrian; 14-11-2011 at 22:25.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 22:24   #8
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by nyaro View Post
k tem, co zna, se chova stale stejne pratelsky...horsi je to s cizimi...driv se mazlila s kazdym
ale dik za ochotu ...
Tak mě zase tolik nezná, viděla mě párkrát v životě, tak by to třeba mohl být mezistupeň mezi známými a cizími Já jen, že vím, jak je těžké sehnat dobrovolníky na nácvik čehokoliv Nějak se nikdo nechce dát otravovat vlkem, nevím proč... Každopádně držíme palce, ať se to srovná a Šedivka je zase v pohodě!
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 22:50   #9
Sodoma
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 23
Default

Tak tady by bylo skoro na místě pochybovat o duševní vyrovnanosti pána, ale to už situaci nenapraví. Zkama jste? Já bych se klidně náhodou potkat nechal, když to pomůže...
Sodoma jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 22:53   #10
Jana Zítková
z Podřipské samoty
 
Jana Zítková's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Roudnice nad Labem
Posts: 85
Default

Tak to je síla to je ale kretén!!!
Zkus se domluvit se známejma a trénujte, nejlíp s buřtama, ale do ničeho jí nenuť, časem se to srovná.
Přeju hodně trpělivosti.
__________________

Chovatelská stanice z Podřipské samoty
http://www.zpodripskesamoty.cz
www.facebook.com/CeskoslovenskyVlcakZPodripskeSamoty
Jana Zítková jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 23:05   #11
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Dodávám, že tomu tak bylo vždycky dávno po konfliktu psů.
tak to sedi.. k jeho utoku na mou fenku doslo s velky casovym odstupem
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 23:19   #12
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Nepřijde mi, že by tvoje feňule byla nějak vyjmečná. Zrovna včera jsem viděl něco podobného kdy volný pitbull napochodoval přímo pod malinu na vodítku a už to bylo. Znám spoustu psů (i v majetku zkušených výcvikářů), kteří napadnou všechno co se přiblíží. Ale asi to tak chtějí.
ja jsem z ni nikdy nechtela vychovat pozirace vsech psu, ale v puberte ji pokousal osklive dobrman, s kterym do te doby byla denodenne v kontaktu. pak mu asi nejak ruplo a pustil se do ni. od te doby hned vsechny uz na dalku zastrasovala a jelikoz to u nekterych psu opravdu fungovalo, tak to uplatnuje do dnes na vsechny a vzdy. predtim takova nebyla. kdyz potkame psa, snazim se upoutat jeji pozornost na me pamlsky a postupne snizovat vzdalenost mezi psem a nami, pokud si ho opet zacne vsimat a dorazet na nej, reknu nesmis a jdu na tu vzdalenost na kterou ho je ochotna tolerovat. tohle je nase kazdodeni cviceni...nekdy je to lepsi, nekdy horsi...u nekterych psu, ktere potkavame casto, uz je schopna se v jejich blizkosti posadit a byt v klidu- nesmeji se k ni ovsem natahovat a chtit k ni cuchat...nedej boze na ni dorazet
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 23:23   #13
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Jinak mě se osvědčilo drbat cizí psy na které moji držkují. Kupodivu hafani nežárlí a asi si řeknou, že ten vořech nemůže být tak špatný když se s ním bavím. Samozřejmě to není 100% gryf, ale napětí to určitě sníží.
to bych asi mohla zkusit..tomu jsem se vzdy vyhybala, abych ji jeste vic nedrazdila...ale treba by to mohlo pomoci
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 23:24   #14
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

Quote:
Originally Posted by Sodoma View Post
Zkama jste? Já bych se klidně náhodou potkat nechal, když to pomůže...
sever cech- josefuv dul u jablonce nad nisou
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 23:28   #15
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Já jen, že vím, jak je těžké sehnat dobrovolníky na nácvik čehokoliv Nějak se nikdo nechce dát otravovat vlkem, nevím proč...
tak to mas naprostou pravdu :-/ az me s tim lidi vytaci.. proste nekde neco kdysi davno o cv slyseli a hned to je nejzlejsi a nejhorsi pes na svete..dokonce se tu najdou u nas lidi, kteri radsi prejdou na druhy chodnik, jen aby je vlk nezakousl...ted maji aspon duvod...
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 23:28   #16
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by nyaro View Post
to bych asi mohla zkusit..tomu jsem se vzdy vyhybala, abych ji jeste vic nedrazdila...ale treba by to mohlo pomoci
S tím mám taky pozitivní zkušenost. Psi teda zatím pořád řeší jen na hraní, ale už když byl Dingo malý a lekl se třeba nějaké divné věci, šla jsem si na ní sáhnout, aby viděl, že to nic nedělá... věcí už se dneska neleká, ale občas se lekne divných lidí... naposledy to byl známý, který má vlasy i vousy do pasu, takže z něj není moc vidět a ještě držel v náručí dítě... Dingo asi nechápal, kde to stvoření má hlavu, takže na něj začal poblafávat Sice si přijdu jako blázen, když osahávám lidi, ale fakt to hodně pomáhá, pes vidí, že mě to nesežralo, tak se na to jde podívat taky
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 23:34   #17
Sodoma
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 23
Default

Quote:
Originally Posted by nyaro View Post
sever cech- josefuv dul u jablonce nad nisou
Hmm, Praha, tak to asi neklapne.
Sodoma jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 23:36   #18
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by nyaro View Post
tak to mas naprostou pravdu :-/ az me s tim lidi vytaci.. proste nekde neco kdysi davno o cv slyseli a hned to je nejzlejsi a nejhorsi pes na svete..dokonce se tu najdou u nas lidi, kteri radsi prejdou na druhy chodnik, jen aby je vlk nezakousl...ted maji aspon duvod...
No a ty aspoň nemusíš každý den, když jdeš na procházku, projít kilometr skrz město To jsou teprve zážitky Ale já myslím, že spousta lidí se bojí prostě psů obecně, znám hodně lidí, kteří přejdou na druhý chodník, i když vidí jezevčíka... Mě osobně teda mnohem míň vadí lidi, co mě obchází obloukem než ti, co mě minou a přitom mi psa beze slova pohladí nebo něco podobného... výborní jsou taky ti, co stojí na druhé straně frekventované silnice a začnou na něj volat a mlaskat a pod. ... a ten náš blb, jak všechny zbožňuje, je schopný za nimi vyrazit a vtáhnout mě pod auto. A pak jsou ještě super matky se sotva chodícím dítětem, které udělají "Hele pejsek!" a pošlou dítě Dingovi přímo do tlamy...
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 15-11-2011, 21:13   #19
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by nyaro View Post
sever cech- josefuv dul u jablonce nad nisou
jé tam je hezky! Rodiče maj chalupu v Albrechticích a kolem přehrady je nádherná procházka
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz

Last edited by RadeKKK; 15-11-2011 at 21:33.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 15-11-2011, 22:18   #20
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Co to bylo za blba? Že si vůbec troufnul.
Kdybys přijela socializovat a trénovat do Prahy, tak já bych určitě mohla naverbovat skupinku odvážlivců s pamlsky. Minimálně moji rodinu, v Jozefáči jsme strávili mnohé zimní prázdniny, tak bychom vzpomínali:]
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org