Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Cluby & nařízení

Cluby & nařízení Informace o klubech pro ČSV v jiných zemích, nařízení týkající se ČSV a omezení britského Kennel Clubu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-06-2010, 19:02   #61
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
...no Helenka, ja aj dalej budu verit v slovacki test a nie v czeski ...
Daivo, nevím, jestli tě to potěší, ale česká a slovenská bonitace by se měla velmi brzy sjednocovat...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 27-06-2010, 20:14   #62
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Taky máme jeden takový "přírodní" případ doma.
Mimochodem, při výcviku na Vltavě s Ivo Eichlerem a Jirkou Matějkou nás napadlo, že by možná nebylo špatné provádět měření při bonitacích na stolech. Pes při vyzvednutí obvykle trochu znejistí a moc neblbne. Pro posuzovatele s mírama i rozhodčího exteriéru ideální stav. Vizuálně je pes mnohem přehlednější a manipulativnější než při pohledu z hůry a měření přesnější. A taky to šetří ohnutá záda komise. Sledovali jsme při tom asi 30 čsv a opravdu by to stálo za úvahu.
No to by byl mazec . Dominantní psi by byli ještě výš, než normálně a zcela určitě by alespoň některým narostl hřebínek. Pak bych tedy nechtěl být v roli bonitační komise, když pes má košík a hlavu ve výši mého obličeje
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 27-06-2010, 21:04   #63
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default



Jen poznámka pro Daivu a Helenu:
Ono jde o to, co fotka má zachycovat nebo nemá. Samozřejmě, že zde NEMÁ zachycovat techniku měření (to by se hodilo nafotit jinde, za jiných například světelných podmínek, víc zblízka a hlavně bych to vlastně nechala na profesionálech! ), ale přítomnost psa a jeho reakce na manipulaci, v tomto případě přípravu na měření (měřidlo ani nestojí na zemi). Takže za tímto účelem není zachycená v pitomém okamžiku. Mimochodem pěknej výraz.

Last edited by Janiz; 27-06-2010 at 21:09.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 27-06-2010, 21:29   #64
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Janiz: Já myslím, že jsi mi rozuměla, jak ten výraz byl myšlen - ono bylo především absolutně pitomé použití (spíše zneužití) této fotky v této diskuzi (fotka je samozřejmě přesně o tom, o čem jsi psala - zachycuje jeden konkrétní zlomek okamžiku z bonitace daného psa).
Škoda, že mi Daiva doteď neodpověděla, zda fotky, na které jsem odkazovala opravdu zobrazují způsobe odebírání měr na proběhnuvší bonitaci v Litvě...

Jinak k měření psů na stole - no, nevím co napsat, aby ze mě zase nevylítly nějaké nepřiměřené emoce...
Pavel velice dobře vystihl jednu část problému. Další, co mě (z desítek důvodů proti) napadá, tak třeba kdo bude měřit psy s výškou 70 a více cm? Odebírat jejich výšku pomalu v úrovni očí bude fakt super... A co teprve míry na hlavě....
Za další - a co jako, když ten pes odmítne na stůl vyskočit? Bude mít bonitační komise neustále po ruce 2 stěhováky, kteří psy budou na stůl dávat?? A jak se třeba zajistí, aby stůl stál perfektně rovně a nekinklal se nebo nebyl z kopce (viz například placy v Dobříši a v Hořovicích, kde opravdu nelze najít kousíček rovného místa)? Mnohem jednodušší je srovnat dřevěnou desku, na které se měřívá, než stůl na 4 nohách. A tak bych mohla pokračovat...

Ivoše mám ráda, je fajn, je s ním sranda, ale občas tedy taky dokáže vymyslet parádní krávovinu, sorry...
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 27-06-2010, 21:41   #65
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Jasně že jsem výrazu rozumněla a proto taky píšu že je pěknej!
Spíš jsem musela reagovat protože fotka byla v Daivy příspěvku použita pitomně - myšleno opravdu naprosto nevhodně! Stejně jako některé další, ty ale byly bez podpisu..
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2010, 15:08   #66
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Oni přece nepotřebují ubližovat, aby se takto chovali
..můžu potvrdit
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2010, 16:13   #67
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post
Ivoše mám ráda, je fajn, je s ním sranda, ale občas tedy taky dokáže vymyslet parádní krávovinu, sorry...
Na Ivovu obranu musím uvést, že jeho nápad nebyl psy na stole měřit. Učil nás, jak psa na stůl snadno dostat a jak s ním manipulovat a psy učil se na stole nebát.

Nápad s měřením na stole vznikl v souvislosti s tím, že na stole je pes hezky přehledný a (podle toho, co jsme tam viděli) docela dobře se s ním manipuluje.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2010, 16:58   #68
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Jenže právě Ivoš by měl vědět, že na bonitaci nechodí jen psi perfektně vychovaní a vycvičení
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2010, 20:21   #69
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

My jsme ale s Ivošem bonitace vůbec neřešili.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2010, 20:26   #70
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
My jsme ale s Ivošem bonitace vůbec neřešili.
Adrian píše "Mimochodem, při výcviku na Vltavě s Ivo Eichlerem a Jirkou Matějkou nás napadlo, že by možná nebylo špatné provádět měření při bonitacích na stolech." Na to jsem reagoval.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2010, 20:39   #71
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Aha, tak to je menší nedorozumění. Eichler a Matějka se vztahují k akci výcvik na Vltavě, ale přímo u toho nápadu nebyli. Ale to je jedno. Jen jsem chtěla objasnit, že tu "krávovinu" nemá na svědomí Ivo.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2010, 06:29   #72
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Proboha co to je za měření????????????????????
http://www.wolfdog.org/drupal/cs/gallery/subcat/5/180/
To se naměřeným údajům opravdu nedivím!
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2010, 09:47   #73
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default k mereni na stole

Proc merit na stole? Stul je zbytecne vysoky. Myslim, ze by stacil nejaky sokl, vysoky cca 40 cm, ktery by splnoval to, ze pes nebude dominovat, pri tom ale bude zpohodlnovat mereni a navic bude stat na tvrde podlozce.
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2010, 10:24   #74
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Já jsem tedy zastáncem starých metod. Měření na zemi je pro psa nejpřirozenější. Dominanci by měl majitel umět tlumit i na zemi a když ne, musí holt trénovat ...
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2010, 10:53   #75
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Já jsem tedy zastáncem starých metod. Měření na zemi je pro psa nejpřirozenější. Dominanci by měl majitel umět tlumit i na zemi a když ne, musí holt trénovat ...
Souhlasím s Danielou...
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2010, 11:57   #76
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

S ti take souhlasim, jen jsem nahodil kompromis
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2010, 17:01   #77
Dia
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 13
Default

S Daivou jsem vše řešila osobně.Přijede na českou bonitaci a na místě uvidí jak měření tak zkoušku povahy našich psů.
V zápisu z konference jsou ale i další důležitá sdělení jak pro majitele tak pro současné i budoucí chovatele a každý by se měl s ním seznámit.
Naše bonitace není jednoduchá a o to víc si musíme vážit našich psů kteří jí prošli.
Dia jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2010, 15:15   #78
Morian
Senior Member
 
Morian's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: USSR
Posts: 2,047
Send a message via Skype™ to Morian
Default

aha, daiva, pojď se mnou
Morian jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2011, 10:47   #79
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

ja jsem uplny novacek, jeste cevecko nevlastnim ale informuji se dopredu a byla jsem u me v zivote prvni bonitace. Zde provadel zlou osobu clovek v civilu, pochopitelne jiny clovek, nez ten co ke psu sel poprve jako hodny clovek. Pripadalo mi to spravne, vysvetluji si to tim, ze pokud mne napadne nekdo v parku, asi si take pred tim neoblece vystroj figuranta a ja bych si moc prala, aby v takove situaci, byl schopny muj pes mne ochranit, takze zautocit. Mimoto bylo povoleno pri bonitaci a zlem cloveku psa psovodem motivovat. Drive jsem mela dobermanku, cvicenou k obrane, ktera take neutocila na lidi, jen pokud se hrozive priritili s klackem, ci pokud ji byl dan povel...Takze to je asi takovy muj nazor k tomuto tematu, ale pochopitelne si rada od zkusenych necham vysvetlit a poradit, proc a jak ma byt co jinak...Dekuji Gabriela
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2011, 11:07   #80
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Dovolím si drobnou poznámku ke dvěma věcem: jedna technická - já být figurantem, tak ke psovi bez obleku nejdu Jasně, že si to pes spojí a figuranta si pamatuje jako někoho, do koho si může kousnout.
A druhá věc - ze zkušenosti nejen mé - čévéčko je silně hierarchicky založené - to všichni víme - a mělo by tě považovat za alfu. No a alfa je ten nejvyšší, nejschopnější a nejsilnější, takže si má své problémy řešit sám. Tudíž tě v tom milé čévéčko nechá a bude naopak předpokládat, že ty ochráníš jeho. Dokonce už jsem slyšela i o případech, kdy se čévéčko přidalo na stranu silnějšího - útočníka.
To jen tak, abys nebyla zklamaná, až tě čévéčko nebude samo od sebe ochraňovat na ulici. Jestli to po něm chceš, budeš ho to muset naučit.
To ale nemá nic společného s bonitací (lépe řečeno nemělo by mít). Tam se hodnotí vrozená povaha psa, ne to, co má naučené ze cvičáku. Ovšem, je to trochu utopistická představa, protože to bychom žádné čévéčko nesměli pustit na cvičák dřív než v 18 měsících a to už by bylo trochu pozdě. Takže čévéčka, co chodí na cvičák a dělají tam obranu mají trochu "výhodu".



Jo a ještě drobnost. Když tvoje čévéčko při obraně tvé osoby útočníka pokouše, trestaná budeš ty. Ať žijí naše zákony. Tak na to pozor.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org