Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-01-2011, 19:27   #1
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default Čím přilepšujete ???

Ahojky,
jelikož je tu spousta nových majitelů, napadlo mě založit pro inspiraci nové téma.Čím přilepšujete stravu našim vlkošedým miláčkům? Máte nějaké typy? Myslím samozřejmě to doplňkové krmivo, nikoliv maso, přílohy, co krmíte každý den.

U nás bodují - Pribiňáčky, tuňák (ve vlastní šťávě), piškoty, občas nějaký ten sýr, někdy si dali i trochu mléka, pokud mi zbylo v krabičce...
Zkoušela jsem i syrového pstruha (na to se moc netvářili, ale dva dny uležený jim chutnal :-)

Co milují ti Vaši?

Monča "'Vlčí tlapka"
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2011, 20:07   #2
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

tak u nas to jsou veprova ouska nebo morkova kost.Potom nizkotucny tvaroh,sardinky,jako pamlsky slaninka nebo susene strivko,protoze to krasne smrdiryby nechce a dva dny to mit doma,tak to bychom padli...a to je asi tak vsechno.zeleninu dostava kazdy den k masu,ovoce rada moc nema.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2011, 20:46   #3
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Qeronek miluje mango a mandarinky , takže se s ním samozřejmě dělím. Jinak jak píše Monča smetánky, zakysanou smetanu, jogurt, sušené pamlsky + co si ukradnou
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2011, 20:57   #4
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Qeronek miluje mango a mandarinky , takže se s ním samozřejmě dělím. Jinak jak píše Monča smetánky, zakysanou smetanu, jogurt, sušené pamlsky + co si ukradnou
Mandarinky frčí i u nás:-) Ušák somruje víc, než kdybych měla v ruce syrové kuře:-D

Jani
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2011, 21:34   #5
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

hmmm,co si ukradne...tak to jsem ji ted prilepsila jednou pecenou paprikou,kterou si rano,nez jsem si stihla zout po venceni boty ukradla ze sporaku v kuchyni. a jednou si prilepsila varenymi kurecimi stehny,ktere jsem mela pripravene na kure na paprice,stacilo sejit do sklepa s kosem a nezamknout kuchyni,jen zavrit.O jak se mi to vymstilo....clovek si rekne,ze se za tu chvilku prece nemuze nic stat...dobre mi tak
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2011, 23:06   #6
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Já dávám pravidelně ovoce a zeleninu, oleje, chutná jí syrový žloutek, syrobé ryby, mléčné výrobky, pivovarské kvasnice.

Dávám taky morové kosti, sušené pochoutky apod...
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2011, 23:31   #7
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

jojo Hovězí kloubové kosti a hovězí páteř u nás taky vedou, ty dávám do kotce, ale pak se nám většinou válí po zahradě. Jinak z pamlsků mají nejradši sušená masa, uzené vepřové nožky a buvolí věcičky (kolečka, balónky, kostičky, tyčinky...) také se sušeným masem.
Vejce přidáváme také, zeleninu také, ale ovoce nic moc, ale sama si např na zahradě vzala jablko, třešně. Ale jinak jim to tak moc nejede.

Vlčandy mi moc nekradou (jen občas ochutnala piškot na třepaný dort, buchtu, cukroví.. ale jen tak decetně ochutnala žádné přežírání), ale voříšek nám jednou sežral šrutku a půl čerstvého uzeného, byl jak březí... :-) Naštěstí se jen po... a byl v pohodě :-)
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 08:43   #8
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

[quote=Stela;354396]Ahojky,
jelikož je tu spousta nových majitelů, napadlo mě založit pro inspiraci nové téma.Čím přilepšujete stravu našim vlkošedým miláčkům? Máte nějaké typy? Myslím samozřejmě to doplňkové krmivo, nikoliv maso, přílohy, co krmíte každý den.

Gara může bohužel jen granule, a to jen asi 2-3 značky, ze všeho ostatního má průjem - kosti, maso syrové i vařené, vývar, rýže, z čehokoliv. Hned, jak jsem ji přivezl domů, měla velké a vleklé střevní problémy. Navštívili jsme pár veterinářů, dlouho ji léčili vším možným, je tam prý nějaká vrozená alergie. Samozřejmě krmení nemícháme, nestřídáme. Když občas dám kotek nebo kost, vím, že bude průjem, ale odepřít jí to úplně, na to nemám.
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 08:49   #9
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

nie je to len alergia na určitý druh mäsa? resp. potraviny? máte špecifikované o akú alergiu išlo? dosť ma zaujíma, na ktoré potraviny sa vyskytuje alergia. kŕmim BARF a aj to dosť propagujem a myslím, že je to to naj, čo sa dá psovi dať. zatiaľ, čo som si naštudovala, tak alergia býva hlavne na kuracie prípadne morčacie (stane sa, že pes znáša jedno a z druhého ide umrieť).
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 10:39   #10
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

To nevím, ale Gara prý patří mezi 3% psů, kteří nesnáší Calibru, K9 atd. Purina taky nic moc. Nejlepší zkušenosti máme s Brit care puppy all breeds, dá se i Agil. Další značky jsme netestovali, nechtěl jsem střeva ještě víc stresovat dalšími změnami. Fenka do půl roku skoro nerostla, jen a jen průjmy...Teď dávám jen Agil nebo Brit care, střídám cca po 2 měsících, ať nežere celý život jen jednu značku
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 10:41   #11
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

a čo Trainer natural? rozumná cena a hlavne kvalita... dosť psov ich berie... aj tie, čo sú výlučne na BARFE. mňa ale zaujíma teda tá potravina, na ktorú sa vyskytla alergia. je mi jasné, že alergia na hydinu - kurence, môže vzniknúť z toho sajrajtu, čo sa do kureniec cpe a podobne. o granuliach ani nehovoriac...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 10:47   #12
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Ahojky,
jelikož je tu spousta nových majitelů, napadlo mě založit pro inspiraci nové téma.Čím přilepšujete stravu našim vlkošedým miláčkům? Máte nějaké typy? Myslím samozřejmě to doplňkové krmivo, nikoliv maso, přílohy, co krmíte každý den.

U nás bodují - Pribiňáčky, tuňák (ve vlastní šťávě), piškoty, občas nějaký ten sýr, někdy si dali i trochu mléka, pokud mi zbylo v krabičce...
Zkoušela jsem i syrového pstruha (na to se moc netvářili, ale dva dny uležený jim chutnal :-)

Co milují ti Vaši?

Monča "'Vlčí tlapka"
v období pĺznutia pridávam mleté ľanové semiačko, striedam sezónnu zeleninu - okrem mrkvy, tú nedávam. inak je kŕmený len surovým, žiadne varené a ani granule. dostáva mäsové kosti a mäso, prílohy málo - rozumej vločky, ryža, cestoviny - snažím sa to obmedzovať. zo zeleniny dávam všetko, čo dom a chladnička dá, ovocie hlavne jablká kvôli C vitamínu. chondrá a ani iné chem. či prírodné koncetráty vitamínov, či minerálov nedávam. pridávam olej, vajko - celé, surové aj so škrupinkou, niekedy droždie, no a potom už tie hlavné zložky BARFU. hlavne chutí kuracina, morčacina, toho sa nevie dojesť. menej bravčové hlavy, hov.chvosty, a vnútornosti.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 11:29   #13
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Nevím, jestli to můžu nazvat přilepšováním, když je to na denním pořádku, ale dávám různou syrovou zeleninu a ovoce - miluje citrusy (to tečou proudy slin, jen ukradený citron nechutnal ), jablka, hroznové víno, brokolici...s povely by se přetrhl, aby dostal kousek Někdy syrová játra, kousek ryby. Piškoty jsou jediné "lidské jídlo", které mu dám. Je neskutečně žravý a schopný zhltnout cokoliv kdykoliv...někdy je to zkouška nervů paničky
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 12:23   #14
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

s tim hroznovym vinem bych byla opatrna,je pro psy jedovate.Zalezi na jedinci,kolik toho snese,jde o ty pecicky v tom vine.Ani rozinky by nemeli.
jinak my jsem taky na Barfu,jen nekdy ji kureci zaludky varim s ryzi a zeleninou. Zeleninu davam skoro denne mrkev,cinske zeli,sal.okurku.Obcas repu.Jinak jeste vajicko,jen zloutek.A doplnky Pangamin a chlorellu. Jako chondro pouzivam prirodni Bomazeal senior.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 13:10   #15
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
a čo Trainer natural? rozumná cena a hlavne kvalita... dosť psov ich berie... aj tie, čo sú výlučne na BARFE. mňa ale zaujíma teda tá potravina, na ktorú sa vyskytla alergia. je mi jasné, že alergia na hydinu - kurence, môže vzniknúť z toho sajrajtu, čo sa do kureniec cpe a podobne. o granuliach ani nehovoriac...
treiner natural je výborný. obsahuje aloe vera a je protizánětlivý, také ho používám a můžu doporučit
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz

Last edited by RadeKKK; 01-02-2011 at 09:03.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 14:04   #16
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Já bych v hroznech neviděla problém vzhledem k tomu, že se jedná o pár kuliček za den a většinou je víno stejně bez pecek.
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 14:05   #17
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

pri hrozne ide o tie jadierka... o samotný plod nie
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 14:31   #18
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
pri hrozne ide o tie jadierka... o samotný plod nie
no hej,vzdyt jsem psala,ze pecicky...ale nevim,ja pokud se doctu,ze to psovi muze uskodit,nedavam to.a propos stejne by to nezrala
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 14:46   #19
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

ja všade čítam, že dávať surové je nebezpečné - parazity, agresivita,... a aj tak tým kŕmim.

ale rozumiem o čom rozprávame, len mi to tak napadlo
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 15:32   #20
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

To já zase slyšela, že by psi neměli brambory a kuřecí kosti a stejně tím mnozí krmí na kila...
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org