Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-03-2013, 23:15   #101
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Dla wilczaków jedyne wymogi to wystawy.. niestety... ale przyjęło się, że robi się też HD/ED i ostatnio również DM, a czasem i Dwarf.
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 23:24   #102
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

niestety tylko wystawy
Dzieki odpowiednim naciskom srodowiska do tej pory urodzily sie dwa mioty po rodzicach bez badan (lub inaczej liczac 3). Ale to sie niedlugo skonczy, bo hodowli sie namnozylo, rasa sie popularyzuje, hodowcy zmieniaja itd. i nie bedzie juz tak latwo utrzymac tego standardu bez odpowienich przepisow
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 23:25   #103
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Chcecie cos naprawde szpetnego - to macie:
http://www.wolfdog.org/site/pl/gallery/pic/136448/
http://www.wolfdog.org/site/pl/gallery/pic/136446/
http://www.wolfdog.org/site/pl/gallery/pic/136444/

od jakiegos czasu adresy url mi sie nie chca wklejac tu jako obrazki, ale widac moja makówka nie jest kompatybilna z WD
anula jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 23:31   #104
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Dla wilczaków jedyne wymogi to wystawy.. niestety... ale przyjęło się, że robi się też HD/ED i ostatnio również DM, a czasem i Dwarf.
Czyli teoretycznie mogę rozmnażać psa z dysplazją,,,,,

Czyli trzeba dobrze sprawdzać wpisy do rodowodów, już mam 2 dysplazje i dość!
__________________

Last edited by Wercyngetoryks; 21-03-2013 at 23:38.
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 23:35   #105
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Chcecie cos naprawde szpetnego - to macie:
http://www.wolfdog.org/site/pl/gallery/pic/136448/
http://www.wolfdog.org/site/pl/gallery/pic/136446/
http://www.wolfdog.org/site/pl/gallery/pic/136444/

od jakiegos czasu adresy url mi sie nie chca wklejac tu jako obrazki, ale widac moja makówka nie jest kompatybilna z WD
Ja wiem, że jestem zielona jak chodzi o Wilczaki, ale one mi się podobają w każdym wieku!

A Birthday Cake REWELACJA!
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 23:37   #106
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Czyli teoretycznie mogę rozmnażać psa z dysplazją,,,,,
Teoretycznie tak. To kwestia Twojego sumienia. W praktyce - zawsze znajdzie sie taki frajer, ktory kupi szczeniaka po niebadanych rodzicach, bo np jest nieswiadomy zagrozen. A jest bardzo napalony na "wilka" z lasu
Badania kosztuja, niektore duzo, wiec niektorzy hodowcy chca przyoszczedzic...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 23:54   #107
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Teoretycznie tak. To kwestia Twojego sumienia. W praktyce - zawsze znajdzie sie taki frajer, ktory kupi szczeniaka po niebadanych rodzicach, bo np jest nieswiadomy zagrozen. A jest bardzo napalony na "wilka" z lasu
Badania kosztuja, niektore duzo, wiec niektorzy hodowcy chca przyoszczedzic...
A to mi jeszcze wytłumaczcie bonitację. czy to jest tylko prestiż dla hodowli, że fachowiec z kraju rasy nam go oceni, czy też jest to warunek, aby krzyżować nasze z ich?

PS DWARF - karłowatość?
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 00:02   #108
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Bonitacja to w tej chwili ciężko stwierdzić... bo jak głebiej wsiąkniesz to zobaczysz, że P1 powinny mieć tylko psy idealne, a ma je sporo psów z wadami, niekoniecznie lekkimi, ale i poważniejszymi. Wystarczy mieć znajomych, albo psa z hodowli znajomego, pojechać do znajomego znajomego na bonitację i voila... więc bonitacją się nie kieruj. Poznawaj psy w realu, patrz jak wyglądają w realu a nie tylko na fotkach, sama oceń po kim chcesz kiedyś ieć malucha.

Dwarf to karłowatość.
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 00:16   #109
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

dla tego na samego P zerknac nie warto - totalne ( my nawet jego nie wpisujemi wieciej do kodu)
bonitacja daje jakas info o psie jesli znasz jak to czytac i znac kto to robil, kazdy sedzia jest czlowiekiem i ma swoje niedostatki, jeden doda cm, drugi napisze ich mniej, jednemu strachliwy pies bedzie miec charakter doskonaly, drugi na to bedzie zerkac mocnej. poprostu to jest jak wystawa- daje info ale nie koncowa lepej zerkac samemu i poznac psy.

(p.s. Joana zeby bylo lepej zrozumiec- ja sama jestem sedziem od bonitacii, i zbyt dobrze znam jaka situacja jest z tym)
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 00:23   #110
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Cos w tym jest ze lepiej na zywo psa zobaczyc, niektore moga byc nawet tak piekne jak na zdjeciach ale rozczarowuje nas ich charakter.
Z drugiej strony ja sobie moge mowic, a sama niewielkie mialam pojecie o rasie, po prostu glupi ma szczescie
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 01:48   #111
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Dziękuję!

Łażę po stronkach i kukam. Na pewno musi mieć rodziców całkowicie wolnych od dysplazji, z badaniami na DM.

Patrzę na zdjęcia, ale charakteru na nich nie ma To już na wystawach no i w hodowli samej.
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 09:27   #112
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Najlepiej na spotkaniach zobaczyc charakter, tam jest tez wariactwo ale jest najwiecej czasu by poogladac sobie psy, zobaczyc jak sie zachowuja, czy sa miziaste, bo na wystawach jest roznie, czasem jest malo czasu, jesli juz to bym szla na wystawy na swiezym powietrzu tam jest chyba luzniej bo trawka sloneczko itp, milej sie siedzi niz w dusznych halach a hodowla to bezpieczna przystan wiec suka tez bedzie sie tam zachowywac inaczej. Warto powypytywac ludzi o pewne psy i porownac opinie. Czasem jest trudno bo pies jest z zagranicy, ale zawsze sa jakies ploty
__________________
Ja & Urciowaty

Last edited by avgrunn; 22-03-2013 at 09:31.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 09:45   #113
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Czyli teoretycznie mogę rozmnażać psa z dysplazją,,,,,

Czyli trzeba dobrze sprawdzać wpisy do rodowodów, już mam 2 dysplazje i dość!
Teoretycznie tak, ale w praktyce póki co środowisko by Cię "zlinczowało".
Inna sprawa, że pewnie i tak znalazłabyś chętnych na szczeniaki, bo nie wszyscy przyszli chętni wgryzają się w temat przed zakupem szczeniaka.
W praktyce trzeba stwierdzić, że obecnie w Polsce możemy się cieszyć całkiem wysokimi standardami hodowli wilczaków pod kątem ich badań i to pomimo, że nie są narzucone przepisami.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 11:23   #114
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Teoretycznie tak, ale w praktyce póki co środowisko by Cię "zlinczowało".
Inna sprawa, że pewnie i tak znalazłabyś chętnych na szczeniaki, bo nie wszyscy przyszli chętni wgryzają się w temat przed zakupem szczeniaka.
W praktyce trzeba stwierdzić, że obecnie w Polsce możemy się cieszyć całkiem wysokimi standardami hodowli wilczaków pod kątem ich badań i to pomimo, że nie są narzucone przepisami.
Dopytuję bo widziałam już sukę matkę z biodrami C i do tego była nosicielką DM.
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 11:27   #115
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Dopytuję bo widziałam już sukę matkę z biodrami C i do tego była nosicielką DM.
A ojciec miotu ? Jakie mial badania?
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 11:32   #116
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
A ojciec miotu ? Jakie mial badania?
Był A i wolny. Ja wiem, że takie skojarzenia się robi, ale ja już nie chcę ryzykować. Jedno i drugie musi być A. Co do DM to rozumiem, że dziedziczy się recesywnie i oboje muszą być nosicielami.
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 11:35   #117
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Dopytuję bo widziałam już sukę matkę z biodrami C i do tego była nosicielką DM.
Ad. 1. Biodra; HD C jest dopiero lekką dysplazją, u wilczaków raczej w ogóle niemającą wpływu na zdrowie i kondycję psa. Sądzę, że jeżeli ktoś użył do hodowli sukę z takim wynikiem, to zrobił to po starannym prześledzeniu rodowodu reproduktora pod kątem wyników HD.

Ad. 2. DM; Tzn. jaki miała wynik; N/DM? Taki wynik w ogóle nie wyklucza psa/suki z hodowli. Wystarczy dobrać mu/jej partnera z wynikiem N/N i nie ma możliwości, aby szczeniaki urodziły się chore. Inna sprawa, że nawet wynik DM/DM u wilczaków nie przesądza automatycznie o chorobie psa. Jest jeszcze jakiś czynnik - w tej chwili nieznany - "niezbędny" do tego, aby wystąpiły objawy choroby. O ile mi wiadomo, na świecie jest naprawdę niewiele wilczaków (i raczej z konkretnej linii) ze stwierdzonymi objawami DM. Mój pies jest w tej chwili jedynym w Polsce znanym mi przypadkiem DM/DM (wtedy gdy przyszedł na świat jeszcze nie było możliwości wykonywania badań na DM u wilczaków), w tym roku skończy 5 lat i jest zdrowiuteńki. Oby tak dalej.

Last edited by Grin; 22-03-2013 at 11:38.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 11:39   #118
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Ad. 1. Biodra; HD C jest dopiero lekką dysplazją, u wilczaków raczej w ogóle niemającą wpływu na zdrowie i kondycję psa. Sądzę, że jeżeli ktoś użył do hodowli sukę z takim wynikiem, to zrobił to po starannym prześledzeniu rodowodu reproduktora pod kątem wyników HD.
Tak, wszystko zostalo przesledzone i pokonsultowane

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
2. DM; Tzn. jaki miała wynik; N/DM? Taki wynik w ogóle nie wyklucza psa/suki z hodowli. Wystarczy dobrać mu/jej partnera z wynikiem N/N i nie ma możliwości, aby szczeniaki urodziły się chore. Inna sprawa, że nawet wynik DM/DM u wilczaków nie przesądza automatycznie o chorobie psa. Jest jeszcze jakiś czynnik - w tej chwili nieznany - "niezbędny" do tego, aby wystąpiły objawy choroby. Mój pies jest w tej chwili jedynym w Polsce znanym mi przypadkiem DM/DM (wtedy gdy przyszedł na świat jeszcze nie było możliwości wykonywania badań na DM u wilczaków), w tym roku skończy 5 lat i jest zdrowiuteńki. Oby tak dalej.
I trzymamy kciuki by Łowcus byl zawsze zdrowy


Z tego co gdzies czytalam to nawet pies z DM/DM moze byc hodowlany o ile dobierze mu sie psa czyli takiego z N/N , ale tu niech lepiej wypowie sie jakis hodowca
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 11:39   #119
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Ad. 1. Biodra; HD C jest dopiero lekką dysplazją, u wilczaków raczej w ogóle niemającą wpływu na zdrowie i kondycję psa. Sądzę, że jeżeli ktoś użył do hodowli sukę z takim wynikiem, to zrobił to po starannym prześledzeniu rodowodu reproduktora pod kątem wyników HD.

Ad. 2. DM; Tzn. jaki miała wynik; N/DM? Taki wynik w ogóle nie wyklucza psa/suki z hodowli. Wystarczy dobrać mu/jej partnera z wynikiem N/N i nie ma możliwości, aby szczeniaki urodziły się chore. Inna sprawa, że nawet wynik DM/DM u wilczaków nie przesądza automatycznie o chorobie psa. Jest jeszcze jakiś czynnik - w tej chwili nieznany - "niezbędny" do tego, aby wystąpiły objawy choroby. O ile mi wiadomo, na świecie jest naprawdę niewiele wilczaków (i raczej z konkretnej linii) ze stwierdzonymi objawami DM. Mój pies jest w tej chwili jedynym w Polsce znanym mi przypadkiem DM/DM (wtedy gdy przyszedł na świat jeszcze nie było możliwości wykonywania badań na DM u wilczaków), w tym roku skończy 5 lat i jest zdrowiuteńki. Oby tak dalej.

Miała N/DM - nosicielka. To to ja wiem, ze nie wyklucza. Najbardziej mi o te stawy chodzi, bo u ONków C to już jest niedopuszczalne.
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 11:41   #120
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Miała N/DM - nosicielka. To to ja wiem, ze nie wyklucza. Najbardziej mi o te stawy chodzi, bo u ONków C to już jest niedopuszczalne.
Czy niedopuszczalne? Nie bylabym taka pewna, wczoraj znalazlam miot owczarkow dlugowlosych gdzie ojciec mial owszem HD A ale ED to juz byla ciezka dysplazja
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org