Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Spotkania i podróże

Spotkania i podróże Spotkania - te duże i te maleńkie, oficjalne i prywatne. Ważne by psy się wyszalały.... Jak i gdzie jechać z psem na wakacje...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25-09-2006, 14:25   #1
Darek5
Junior Member
 
Darek5's Avatar
 
Join Date: May 2004
Location: Łódź
Posts: 91
Default Wilczaki i Wyspy Brytyjskie

Witam, mam takie pytanie czy mozna zabrac ze soba wilczaka na Wyspy Brytyjskie czy jest tam zakaz trzymania ras powstalych z krzyzowek z wilkiem???
Gdzies chyba czytalem, ze trzymanie takich ras jest zakazane, ale nie mam pewnosci.
Pozdrawiam
Darek
Darek5 jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2006, 15:41   #2
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Wilczaki sa tam zakazane
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2006, 18:45   #3
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Więcej możesz poczytać na forum angielskiej strony wolfdoga. Pisał wiele pacino o ile się nie mylę.
Pozdrawiam
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2006, 20:17   #4
Darek5
Junior Member
 
Darek5's Avatar
 
Join Date: May 2004
Location: Łódź
Posts: 91
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Wilczaki sa tam zakazane
To czemu w bazie hodowcow znalazlem hodowle wilczakow w Anglii????
Mam prosbe, jesli ktos moglby mi wyjasnic jak to w rzeczywstosci wyglada.
Pozdrawiam
Darek5 jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2006, 20:34   #5
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Darek5
Quote:
Originally Posted by Narvana
Wilczaki sa tam zakazane
To czemu w bazie hodowcow znalazlem hodowle wilczakow w Anglii????
faktycznie...
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2006, 21:46   #6
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

To ze jest tam adres w Anglii nie oznacza, że ta hodowla się tam znajduje. Ów hodowca jakiś czas temu przeprowadził się do Francji czy Hiszpanii, ale pozostawił w bazie danych swój adres korespondencyjny i nadal chce być widzianym jako angielski hodowca.

W rzeczywistości jednak wilczaki nadal są rasą zabronioną w Wielkiej Brytanii. I to nie chodzi jedynie o związek kynologiczny, ale o DEFRA, czyli o pańśtwową instytucję odpowiedzialną za rolnictwo, ochronę środowiska itp. Czechosłowackie wilczaki i wilczaki Saarlosa zostały zakwalifikowane jako zbyt blisko pochodzące od wilka i z tego powodu groźne. Głupi urzędnicy postanowili bazować nie na ilości generacji, jakie dzielą danego psa od wilka, a na ilości wilczej krwi, co jest czystą głupotą, bo w takim wypadku każdy pies ma 100% wilczej krwi. Podobno w Anglii jest kilka osób posiadających wilczaki, ale żyją praktycznie w podziemiu, gdyż jeśli lokalne władze, wet czy ktokolwiek inny dowiedziałby się, że trzymamy zabronioną rasę to będize nieciekawie. Jak na razie mogą tylko udawać, że maja kundelki, a nie wilczaki.
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2006, 21:59   #7
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

To ja jeszcze uzupelnie.... szczeniaki po suce Paula zostaly starannie pochowane na odleglych farmach Walii i Szkocji jako kundelki i podobno maja sie znakomicie. Paul od kilku lat walczy z DEFRA, wspierany przez spolecznosc wolfdoga podpisami pod petycjami itd. ale bez skutku, poniewaz ma minimalne poparcie w w. Brytanii. Z dwoch powodow 1. rasa jest tutaj zupelnie nieznana, 2. wiekszosc Anglikow cierpi na syndrom Czerwonego Kapturka i boi sie chocby jednego % wilczych genow w psie, jakby i tak nie bylo ich wiecej w kazdym psie

Ostatnio na najwiekszym psim forum brytyjskim Dogsey toczyla sie bardzo goraca dyskusja nt wilczakow, Mirka i in. odwalili kawal znkomitej roboty edukacyjnej....
Jednak niektore argumenty powalaja - np. ze CZW powiny byc zakazane w UK dla dobra rasy, bo moga sie dostac w niepowolane rece

Nie dalej niz dzis rano przeczytalam w lokalnej prasie, ze dwa rotweilery (ktore bynajmniej nie sa tutaj na liscie ras niebezpiecznych) zagryzly niemowle... wniosek - powinno sie zakazac paru innych ras, a najlepiej wszystkich psow, bo kazdy moze sie dostac w niepowolane rece
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2006, 22:13   #8
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Jesli ktos jest zainteresowany argumentami to tu jest link:

http://www.dogsey.com/showthread.php?t=42332

Tylko wpierw lepiej wygodnie usiasc i napic sie herbatki z melisy
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2006, 22:51   #9
Darek5
Junior Member
 
Darek5's Avatar
 
Join Date: May 2004
Location: Łódź
Posts: 91
Default

Wielkie dzieki za odpowiedz, mam jeszcze jedno pytanie, czy jest mozliwe, ze pojade do Anglii z wilczakiem jako z kundlem i nikt sie nie zorientuje??? czy sa na tyle bystrzy, ze wpadna na to ze tauaz moze oznaczac jakas hodowle???
Szczerze mowiac jakie sa szanse ze za kilka lat DEFRA zaakceptuje obecnosc Wilczakow na terenie Wysp Brytyjskich?? na jakim poziomie jest walka o zezwolenie hodowli wilczakow???
Darek5 jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2006, 23:38   #10
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Darek5
Wielkie dzieki za odpowiedz, mam jeszcze jedno pytanie, czy jest mozliwe, ze pojade do Anglii z wilczakiem jako z kundlem i nikt sie nie zorientuje??? czy sa na tyle bystrzy, ze wpadna na to ze tauaz moze oznaczac jakas hodowle???
W Brytanii sa bardzo surowe przepisy dot. przywozu zwierzat, do niedawna dla psow i kotow byla obowiazkowa kwarantanna 6 miesieczna! Teraz sie to zmienilo, ale pies musi byc zaczipowany, z paszportem i musi spelniac wszystkie przepisy UE. Dlatego trudno sobie wyobrazic jak moglbys wwiez CZW jako kundla, skoro w psim paszporcie staloby, ze to wilczak.. a chyba nie odwazylbys sie czipowac wilczkaka jako kundla, bo nie moglbys go potem wystawiac i uzywac do hodowli, nie mowiac o tym, ze hodowcy by Cie zjedli

Quote:
Szczerze mowiac jakie sa szanse ze za kilka lat DEFRA zaakceptuje obecnosc Wilczakow na terenie Wysp Brytyjskich?? na jakim poziomie jest walka o zezwolenie hodowli wilczakow???
Tego nikt nie wie, nawet Paul, ktory zdaje sie juz traci powoli cierpliwosc! Raczej bym na to nie liczyla... Po co urzednicy mieliby sie zgadzac, skoro ich obywatele nie sa specjalnie zainteresowani, a na obcokrajowach im nie zalezy bo maja ich cale masy! Teoretycznie moglbys ryzykowac i psa wziac, ale gdyby to wyszlo na jaw, pies w najlepszym wypadku wyladowalby w jakims osrodku dla dzikich zwierzat w klatce.
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2006, 02:00   #11
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Aby psa wwieźć do W. Brytanii musi mieć przeprowadzony test krwi na przeciwciała wścieklizny. Wygląda to tak, że jakiś czas po szczepieniu wysyła się próbkę krwi do autoryzowanego przez UE laboratorium (w Polsce jest to laboratorium w Puławach) i czeka się 6 miesięcy na wynik. Jeśli jest ok, to wtedy dostajemy odpowiednie zaświadczenie o badaniu i można jechać do W. Brytanii czy Szwecji bez kwarantanny. Bez takiego badania psy automatycznie podlegają półrocznej kwarantannie.
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2006, 08:22   #12
igienator
The Grim Reaper
 
igienator's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Location: Łódź
Posts: 316
Default

a po co się wogóle pchać z wilczakiem do UK? znaczy ja wiem, emigracja, tam jest życie, nie ma kaczyńskich i ogólnie cool ale za to wilczak może wylądować w zoo Tak sobie myślę że coraz więcej krajów się przed nami otwiera i to takich gdzie mogę z wilczakiem wjechać bez kłopotu a do jUKej może jak zmądrzeją i wyleczą się bo im rodzice chyba nieodpowiednie bajki w dzieciństwie opowiadali ps. gdzie JESZCZE nie da się jechać z CZW?
__________________
igienator jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2006, 08:42   #13
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by igienator
a po co się wogóle pchać z wilczakiem do UK? znaczy ja wiem, emigracja, tam jest życie, nie ma kaczyńskich i ogólnie cool ale za to wilczak może wylądować w zoo Tak sobie myślę że coraz więcej krajów się przed nami otwiera i to takich gdzie mogę z wilczakiem wjechać bez kłopotu a do jUKej może jak zmądrzeją i wyleczą się bo im rodzice chyba nieodpowiednie bajki w dzieciństwie opowiadali ps. gdzie JESZCZE nie da się jechać z CZW?
super !!!

e myszle ze do Swedii i Norwegii? ale tak na 100% nie wiem.
p.s. bo kiedy gadalam z hodowczynia z Finlandii, to ona mowila ze jiest zabronione wjiechac do Swedii ale na wystawe psy mozna zgloszyc.
i faina zabawa zaczyna sie-psa zglaszas ale przejeichac granicy to nie mozes
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2006, 16:11   #14
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default

Quote:
Originally Posted by Rona
Jednak niektore argumenty powalaja - np. ze CZW powiny byc zakazane w UK dla dobra rasy, bo moga sie dostac w niepowolane rece
no nie wytrzymam...! zapomnialas o polskim hydrauliku... ze nie wspomne o pielegniarce... ;o)
maria i wulfy
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Old 27-09-2006, 00:35   #15
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by igienator
a po co się wogóle pchać z wilczakiem do UK?
No wlasnie, po co? ... jeszcze by mu lapki podeptali na Oxford Street [/list]
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 30-09-2006, 18:26   #16
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Oto londyński piesek - najbardziej podobny do wilczaka z wszystkich które tam widziałam

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2006, 14:54   #17
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Skoro wilczaki sa "non grata" na wyspach to z automatu nie moga dostac kwalifikacji na Crufta? To jakies niesprawiedliwe jest
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2007, 01:05   #18
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Pojawiły się dwie strony wilczaków w UK. O ile pierwsza - to strona Paula, który od lata walczy o prawa wilczaków w UK i jak widzę postanowił wyprowadzić swoje psy na światło dzienne, to druga jest bardzo dziwna... Parę miesięcy temu jej autor pochwalił się na wolfdogu, że stara się założyć park zoologiczny dla wilków (a skoro się nie da, to wilczaków różnej proweniencji) aby odbudować wilki (wilczaki?) w Szkocji. Rozglądał się wtedy za szczeniakiem CzW. Rozgorzała ostra dyskusja na ten temat i wielu hodowców bardzo się oburzało, bo wydawało się, że nie chodzi mu o rasę CzW jaoo taką, tylko o same wilcze geny. W końcu sprawa ucichła bo uczestnicy dyskusji doszli do wnioski, że żaden szanujący się hodowca nie sprzeda mu psa... Tymczasem wygląda na to, że udało mu się gdzieś nabyć czeweczka?

http://ukwolfdogs.com/first.html

www.hebrideanwolfdogs.com

Margo, wiesz może coś więcej na ten temat? Skąd on go wziął?
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2007, 07:44   #19
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Na tym pierwszym zdjeciu (w pierwszym linku) bardziej mi przypominaja Saarlossy, niz CzW...

Dziwna sprawa
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2007, 09:01   #20
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

ale to jiest nie zdrowy czlowiek, no ten ktory ma zoo wolfdogow.
zastrzelilam takiego by od razu.
a co do szczieniaka CSW. co sa i takie hodowcy ktorym NR1 jiest forsa i ich nic nie opchodza gdzie wylanduje ich maly.
smutna sprawa
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org