Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Vlci a vlčáci

Vlci a vlčáci Vše o zvířatech podobných ČSV... Informace o jiných vlčácích: Saarloosův vlčák, Italský vlčák (Lupo Italiano)...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-11-2011, 17:19   #1
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Pozor na množitele kříženců !!!

V poslední době se objevily poptávky po štěňatech ČsV z ČR a SR od chovatele z Velké Britínie. Jeho webové stráky jsou http://www.orkwolf.com/. Na nich sám chovatel přiznává, že má ty nejlepší zkušenosti s křížením ČsV s dalšími plemeny a avizuje že pro toto křížení přiveze v roce 2012 nové čistokrevné psy z ČR a SR :
"By crossing our pure stud Czech Wolfdog boys with slightly lower content Czech or Saarloo Wolfdogs I have found that the pups have made for a perfect mix, very healthy, friendly & outgoing, loyal & submissive, they crave human company and they look stunning. In 2012 we will be bringing in new pure CsV lines from Slovakia to introduce the healthiest dogs into the country."
"Křížením našeho čistokrevného Českého vlčáka (myšleno ČSV) s fenami s mírně nižším podílem Českého nebo Saarlosova vlčáka jsem zjistil, že vznikl perfektní mix. Štěňata jsou velmi zdravá, přátelská a vstřícná, věrná a poslušná, toužící po lidské společnosti a vypadají ohromnně. V roce 2012 plánujeme přivézt nové čistokrevné línie ze Slovenska abychom představili najzdravějších psy v zemi." (překlad Veronika Bognárová - díky)

Varujeme proto všechny chovatele před tímto množitelem !!! Prodejem štěňat tomuto člověku chovatel porušuje závažně ustanovení chovatelského a zápisního řádu, protože vědomě podporuje produkci štěňat bez PP (navíc škodí plemeni jako takovému) a proto mu může být zrušena registrace jeho chovatelské stanice u FCI.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 11-11-2011, 19:21   #2
nanno
ChS Tichý stín
 
nanno's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Kopřivnice - Mniši
Posts: 65
Send a message via ICQ to nanno Send a message via Skype™ to nanno
Default Mr. Collins

Zdravím Vás,
chtěl bych se s Vámi podělit o zkušenost s panem Collinsem. Přišel nám email, že by pan Collins rád koupil z ČR feny pro svůj chov. Vyřizovala to paní Marcela, protože Collins neumí česky ani slovensky. Protože ho neznám, hledal jsem o něm údaje na netu. Jedná se o stanici Orkwolf, kde má křížence ČSV, inuitů a Saarloosů. A po dalším dopisování s paní Marcelou jsme se dozvěděli, že by chtěl založit chov čistokrevného vlčáka, že ho lidi neprávem očerňují a znemožňují mu to. Kupuje za jakoukoliv cenu, hlavně aby psy dostal do Skotska. Pokud jsme tomu správně rozumněli, chce vyšlechtit nové plemeno "britský vlčák". To už se nám zdálo divné a začali jsme se pídit po informacích o chovu ČSV ve Skostku. Ve Skotsku neuznávají ČSV a proto chovatel tohoto plemene nemůže produkovat štěňata s PP. Přišlo nám to už hodně divné, proč chce za každou cenu fenky a chovat psy s PP, když to u nich nejde... protože nechce. Jen nutně potřebuje novou krev do svého plánu.
Slíbí cokoliv ohledně smlouvy, ceny, bonitace, vše co jde. Taky si chtěl psy přihlásit na naši chovnou stanici. Psal, že tomu co dělá rozumí, ale když jsem pročítal jeho stránky, tak jsem se dozvěděl zajímavou věc a to - že ČSV pochází původně z Maďarska a Rakouska. Tak to nám opravdu stačilo. Feny jsme mu odmítli prodat a již s ním nekomunikuji.
Proto si prosím všichni dejte pozor, hlavně začínající chovatelé, nabídka se může zdát lákavá, ale mohlo by Vás čekat nemilé překvapení.
Hynek www.wolfdogs.name
nanno jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2011, 12:05   #3
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Díky za zveřejnění osobní zkušenosti, doufejme, že se lidé poučí. I když, jak píšeš, nabízí vysokou cenu a bojím se, že mnozí podlehnou a za prachy do tohole kšeftu s kříženci klidně štěňata prodají.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2011, 12:42   #4
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Ne že bych v tom měl úplně jasno, ale nechápu co mají všichni kteří se dostanou k našim čivavám od jinud s tím šlechtěním "národních vlčáků"? Italský vlčák(to vážně existuje?), Ruský vlčák, Skotský vlčák... a co kdyby třeba Izraelský vlčák
To je trochu jako: "No nejsou ti vaši vořeši špatní, ale my vám teď předvedeme jak se to má dělat správně a dotáhnout k dokonalosti."
Jestli je třeba jen neprovokuje to Československo v názvu. Pro mě to je především etnický komplex.
__________________
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2011, 12:53   #5
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Beztak je to srabárna nezačít hezky od začátku
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2011, 13:27   #6
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Hlavně nevím co zásadního lze na tomto typu psů ještě vykoumat? ČsV nebo Saarloos jsou docela rozdílní(nejde li o křížence) a milovník hardcore určitě sáhne po nějakém americkém wolfdogu.

Avšak vezmeme li to důsledně tak i slovutní chovatelé alaskanů, ESP nebo labradoodlů nejsou nic jiného než li hanební množitelé odporující řádům a přesto je vidíme na předních stranách všech kynologických tiskovin.
__________________
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2011, 13:51   #7
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Avšak vezmeme li to důsledně tak i slovutní chovatelé alaskanů, ESP nebo labradoodlů nejsou nic jiného než li hanební množitelé odporující řádům a přesto je vidíme na předních stranách všech kynologických tiskovin.
Tak to sedí
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2011, 14:05   #8
Monci.t
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 2
Default Orkwolf

Jojo tak z osobni zkusenosti muzu potvrdit pravdivost clanku o Orkwolf. Jiz par let ziju v anglii a chtela jsem si poridit csv, bohuzel bylo velmi tezke si cevecko poridit jelikoz zakony anglie znemoznovali dovoz stenete do uk a tudiz jsem se snazila dopatrat zdali je mozne si stene poridit tady v uk. Nasla jsem tri tzv chovne stanice csv, tak jsem ze zacatku byla nadsena, ze se mi podari mit vlastniho pejska. Bohuzel osobni situace je opravdu otresna. Nejen ze zadne csv nechovaji, vsechno to jsou krizenci cehosi s cimsi a jen ze to vzdalene pripomina vlka coz je vlastne jedine kreterium o ktere temto radoby chovatelum jde. Hlavne ze se pejsci a fenky pak dobre prodavaji, protoze vzhled jde na dracku a oni na tom skvele vydelavaji. Ja osobne si po novem roce chci privezt stenatko csv z cech od opravdoveho chovatele a rozhodne neplanuju se venovat chovu tady v anglii. Radsi vynalozim naklady na cestu do cech abych pejska privezla za fenou nez abych jeho geny dala vsanc nejakym amaterskym pokusum k vyslechteni radoby superpsa, ktereho si nekdo poridi kvuli vzhledu a ktery nasledne skonci v utulku protoze budouci majitel jaksi nebude pocitat s povahovymi vlastnostmi domaciho mazlicka
Dekuji vsem za precteni meho prispevku a doufam, ze pokud vam jde opravdu o dobro psich potomku a vlastne i reputaci vasi chovne stanice, tak si dobre rozmyslite prodej stenatek temto pochybnym chovnym stanicim v anglii.
Monci.t jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2011, 14:46   #9
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default


Ale někteří jsou kouzelní ne?. Teda ti "vlčáci" .
__________________
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2011, 18:33   #10
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Ale někteří jsou kouzelní ne?. Teda ti "vlčáci" .
Už jsem se lekla co má být kouzelného
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 09:50   #11
orka
Junior Member
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 27
Default

Adriane, promiň, ale nějak nechápu, proč sem motáš alaskány a ESP.... Ano, jsou to kříženci, ale účelně pro sport a nikdo se nesnaží je prosadit za oficiální plemeno....
orka jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 14:10   #12
orkwolf
Junior Member
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 26
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
V poslední době se objevily poptávky po štěňatech ČsV z ČR a SR od chovatele z Velké Britínie. Jeho webové stráky jsou http://www.orkwolf.com/. Na nich sám chovatel přiznává, že má ty nejlepší zkušenosti s křížením ČsV s dalšími plemeny a avizuje že pro toto křížení přiveze v roce 2012 nové čistokrevné psy z ČR a SR :
"By crossing our pure stud Czech Wolfdog boys with slightly lower content Czech or Saarloo Wolfdogs I have found that the pups have made for a perfect mix, very healthy, friendly & outgoing, loyal & submissive, they crave human company and they look stunning. In 2012 we will be bringing in new pure CsV lines from Slovakia to introduce the healthiest dogs into the country."
"Křížením našeho čistokrevného Českého vlčáka (myšleno ČSV) s fenami s mírně nižším podílem Českého nebo Saarlosova vlčáka jsem zjistil, že vznikl perfektní mix. Štěňata jsou velmi zdravá, přátelská a vstřícná, věrná a poslušná, toužící po lidské společnosti a vypadají ohromnně. V roce 2012 plánujeme přivézt nové čistokrevné línie ze Slovenska abychom představili najzdravějších psy v zemi." (překlad Veronika Bognárová - díky)

Varujeme proto všechny chovatele před tímto množitelem !!! Prodejem štěňat tomuto člověku chovatel porušuje závažně ustanovení chovatelského a zápisního řádu, protože vědomě podporuje produkci štěňat bez PP (navíc škodí plemeni jako takovému) a proto mu může být zrušena registrace jeho chovatelské stanice u FCI.
What a shame you feel the need to do this Pavel! I first bred a mix because at the time NO ONE would sell pure Csv and also the Csv are all related here! How do you think we can breed a pure when you sit here playing GOD with your friends looking down on us and stop us getting new dogs. I dont want to mix them, I now want pure. I have now bought new Csv from wolfzone kennels in England, she is a breeder of pure and mix, because your self righteous, people here wont sell and let healthy new csv England. By your actions and words here this cause the continuation of mix!!
Its your fault! If you want the breed to remain pure then sell new dogs to England and they wont be mixed!
I hope the translation comes out correctly!

Last edited by orkwolf; 14-11-2011 at 14:14.
orkwolf jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 14:32   #13
orkwolf
Junior Member
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 26
Default

Quote:
Originally Posted by nanno View Post
Zdravím Vás,
chtěl bych se s Vámi podělit o zkušenost s panem Collinsem. Přišel nám email, že by pan Collins rád koupil z ČR feny pro svůj chov. Vyřizovala to paní Marcela, protože Collins neumí česky ani slovensky. Protože ho neznám, hledal jsem o něm údaje na netu. Jedná se o stanici Orkwolf, kde má křížence ČSV, inuitů a Saarloosů. A po dalším dopisování s paní Marcelou jsme se dozvěděli, že by chtěl založit chov čistokrevného vlčáka, že ho lidi neprávem očerňují a znemožňují mu to. Kupuje za jakoukoliv cenu, hlavně aby psy dostal do Skotska. Pokud jsme tomu správně rozumněli, chce vyšlechtit nové plemeno "britský vlčák". To už se nám zdálo divné a začali jsme se pídit po informacích o chovu ČSV ve Skostku. Ve Skotsku neuznávají ČSV a proto chovatel tohoto plemene nemůže produkovat štěňata s PP. Přišlo nám to už hodně divné, proč chce za každou cenu fenky a chovat psy s PP, když to u nich nejde... protože nechce. Jen nutně potřebuje novou krev do svého plánu.
Slíbí cokoliv ohledně smlouvy, ceny, bonitace, vše co jde. Taky si chtěl psy přihlásit na naši chovnou stanici. Psal, že tomu co dělá rozumí, ale když jsem pročítal jeho stránky, tak jsem se dozvěděl zajímavou věc a to - že ČSV pochází původně z Maďarska a Rakouska. Tak to nám opravdu stačilo. Feny jsme mu odmítli prodat a již s ním nekomunikuji.
Proto si prosím všichni dejte pozor, hlavně začínající chovatelé, nabídka se může zdát lákavá, ale mohlo by Vás čekat nemilé překvapení.
Hynek www.wolfdogs.name
Monika you are wrong. My intentions were honest and true. WHY am I bad because I want to now breed new Csv NOT mix. What is your problem! You dont want mix but you all wont sell, so mix continues. You all are the problem! So now I have to get Csv from England instead so no new csv blood now!
You all act like gods, how is that good for the breed.

Last edited by orkwolf; 14-11-2011 at 14:36.
orkwolf jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 15:18   #14
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Nebudu komentovat celé Tvé vyjádření, popsal jsem Ti ho ve vzkazu na FB. Takže jen několik slov :

Quote:
Originally Posted by orkwolf View Post
I have now bought new Csv from wolfzone kennels in England, she is a breeder of pure and mix,
A to je možná problém, který v Anglii nechápete. U nás každý, kdo množí křížence, nemůže chovat čistokrevné psy, alespoň ne legálně. Je to proti chovatelskému řádu. Proto každý takový chovatel, který se zajímá o koupi čistokrevného ČsV je pro nás krajně podezřelý.

Quote:
Originally Posted by orkwolf View Post
Its your fault! If you want the breed to remain pure then sell new dogs to England and they wont be mixed!
To tedy je argument !!! Takže nakonec za chov kříženců v Anglii mohou naši chovatelé ?!?!? Dnes jsou hranice UK pro import psů z EU otevřeny, takže není problém, aby si seriózní zájemci (nikoliv velkomnožitelé kříženců) pořídili štěně ČsV ze zemí původu nebo jiných zemí EU. Zatím ale to vypadá tak, že je hodně poptávek, ale že by někdo z UK přijel třeba se podívat na bonitaci, výstavu nebo výcvikový tábor, to je zcela výjimečné (v ČR jsem o tom ještě neslyšel).
Myslím, že máme trochu jinou chovatelskou filosofii a etiku, než je v UK (to není myšleno zle), takže pokud si budou chtít zájemci kupovat psy u nás, budou se muset trochu přizpůsobit, jinak situace bude taková, jaká je.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 15:56   #15
orkwolf
Junior Member
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 26
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nebudu komentovat celé Tvé vyjádření, popsal jsem Ti ho ve vzkazu na FB. Takže jen několik slov :



A to je možná problém, který v Anglii nechápete. U nás každý, kdo množí křížence, nemůže chovat čistokrevné psy, alespoň ne legálně. Je to proti chovatelskému řádu. Proto každý takový chovatel, který se zajímá o koupi čistokrevného ČsV je pro nás krajně podezřelý.



To tedy je argument !!! Takže nakonec za chov kříženců v Anglii mohou naši chovatelé ?!?!? Dnes jsou hranice UK pro import psů z EU otevřeny, takže není problém, aby si seriózní zájemci (nikoliv velkomnožitelé kříženců) pořídili štěně ČsV ze zemí původu nebo jiných zemí EU. Zatím ale to vypadá tak, že je hodně poptávek, ale že by někdo z UK přijel třeba se podívat na bonitaci, výstavu nebo výcvikový tábor, to je zcela výjimečné (v ČR jsem o tom ještě neslyšel).
Myslím, že máme trochu jinou chovatelskou filosofii a etiku, než je v UK (to není myšleno zle), takže pokud si budou chtít zájemci kupovat psy u nás, budou se muset trochu přizpůsobit, jinak situace bude taková, jaká je.
Děkuju.
Chci jen to, co je nejlepší čistá csv a nové psy být hrdý, a zlepšení plemene tady v Anglii a sdílet radost z vlastnictví, nechci, aby se peníze z nich, všechno se vrátí do své péče, a ty nejlepší podmínky. Anglie potřebuje nový velmi zdravé a ne přes chováni nebo blízce příbuzných linií. Nemám chovat vlka hybridy.
Přeji si, abych mohl začít znovu od nuly, a dostat to, co jsem chtěl!
I geuinely zajímá, co je dobré. Vedu kráva farmu, takže dont jen psy pro peníze. Nikdy jsem uveden v omyl nebo lhala o nic zvlášť mých psů. Protože jsem byl k tobě upřímný, nyní máte Žádné nové csv psy pro mě, protože tyto připomínky.
Regards Paul
orkwolf jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 16:41   #16
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by orka View Post
Adriane, promiň, ale nějak nechápu, proč sem motáš alaskány a ESP.... Ano, jsou to kříženci, ale účelně pro sport a nikdo se nesnaží je prosadit za oficiální plemeno....
Ale z hlediska chovatelského řádu je to přece to samé - produkování bezpapíráků.

Ti angličani jistě kříží psy taky pro nějaký účel...
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 18:44   #17
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Ale z hlediska chovatelského řádu je to přece to samé - produkování bezpapíráků.

Ti angličani jistě kříží psy taky pro nějaký účel...
Ale když to vezmeme zeširoka, tak i Čsv vzniklo zkřížením NO s vlkem, takže z pozice chovatelů NO jsme množitelé. A co teprve český horský pes). Neviděla bych velký problém v tom, že si někdo experimentálně na dvorku zkříží svoje dva psy, pokud se o ně vzorně stará a štěňata udá známým či podobným nadšencům (nemusíš si Pavle zvyšovat tlak, já to v plánu nemám)), mnohem horším problémem jsou pro mě množírny bez PP na kšeft, týrání zvířat ve velkém, než když někdo nakreje svojí úžasnou Astu krásným sousedovic Alíkem a o štěňátka se postará.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 19:54   #18
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Ale z hlediska chovatelského řádu je to přece to samé - produkování bezpapíráků.
Ti angličani jistě kříží psy taky pro nějaký účel...
Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Ale když to vezmeme zeširoka, tak i Čsv vzniklo zkřížením NO s vlkem, takže z pozice chovatelů NO jsme množitelé. A co teprve český horský pes)...nemusíš si Pavle zvyšovat tlak, já to v plánu nemám...
Tlak si nezvyšuji, neboj. Ale v obou případech si myslím, že jste vedle, jak ta jedle. Něco jiného je bezmyšlenkovité křížení a něco jiného šlechtění s nějakým účelem. Už to tady bylo popisováno snad tísíckrát v jiných fórech. Pokud šlechtím nebo alespoň dělám jen šlechtitelský pokus, tak musím mít předem stanovené nějaké parametry. Nějaký cíl, popsanou cestu, jak se k němu chci dostat, za jakých podmínek, co budou muset kříženci splňovat pro další šlechtění atd. Obávám se, že v tomto případě to angličtí množitelé rozmyšleno nemají. Na rozdíl od šlechtitelů tažných psů, kde je to naprosto jasné a naprosto jasně jsou stanovena kritéria, na jakých psech se dále chová.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 22:39   #19
nanno
ChS Tichý stín
 
nanno's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Kopřivnice - Mniši
Posts: 65
Send a message via ICQ to nanno Send a message via Skype™ to nanno
Smile Mr. Collins

Pane Collins, prosím řekněte nám proč chcete chovat čiste csv, když o něm píšete samé lží ( csv pochází s rakouska a Maďarska).Také mě zaraží, že chcete najednou 3 fenky když csv potřebuje individualní výchovu a ne strčit do smečky a nechat jim volný průběh. Už tohle normálního chovatele zaráží, že v tom bude množitelství!
Paní Marcelu s ničeho neobviňuji, jen sem informoval kdo je váš prostředník.
Vůbec se nedivte ,že vám nedůvěřujeme, když máte za sebou vaší minulost a prodaváte KŘÍŽENCE za velké peníze (1000 liber).
Už to, že se schylujete k výhrůžkám, naší chovatelskou stanici zničíte,na vaší dobré pověsti nepřidá .
Vše co zde píši je s mojí hlavy a také mé rozhodnutí ,protože chovatelská stanice je v mém vlastnictví, tak proto Moniku z toho vynechte,ona to s vámi myslela dobře a také vám chtěla dát šanci.
s pozdravem Hynek -- www.wolfdogs.name
nanno jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 23:31   #20
yukidomari
Moderator
 
yukidomari's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Los Angeles CA
Posts: 847
Send a message via Skype™ to yukidomari
Default

Quote:
Originally Posted by orkwolf View Post
By your actions and words here this cause the continuation of mix!!
Its your fault! If you want the breed to remain pure then sell new dogs to England and they wont be mixed!
To má být vtip?
yukidomari jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org