Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Różne

Różne O wszystkim co jest związane z CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-11-2009, 12:30   #61
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Ja kolejny OT zrobie, ale tutaj Margo właśnie błyszczysz i cię podziwiam - wiedza i całkiem fajnie ją przekazujesz. W tym wątku czytam Cię z wielką przyjemnością.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2009, 13:05   #62
hubsen
Junior Member
 
hubsen's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 94
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Taka mała uwaga techniczna - nie cytuj całej wypowiedzi poprzednika, szczególnie tylko po to aby odpisać jedno zdanie.
Dzięki jak widać jestem początkujący
hubsen jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2009, 13:14   #63
hubsen
Junior Member
 
hubsen's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 94
Default

Jeszcze raz dziękuje Pani Margo za szczegółowe wyjaśnienie tematu mutarów! Dobrze, że jest ktoś taki z taką wiedzą i patrafi sie nią podzielić Szerze to nie chciało mi sie wierzyć że pan Hartl miał coś wspólnego z tymi psami i mam nadzieje ze ten jego podpis to naprawde w wyniku jakiegoś oszustwa!! Mam nadziej ze już nigdy nie bedzie takich przypadków jak ten z tymi niby wilczakami i jakoś ktoś doprowadzi tą sprawe do porządku! szczerze to sam zagłosowałem na czeskiej wersji tej strony że jestem przeciwny tym psą!!
hubsen jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2009, 16:07   #64
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Jak w gre wchodzi kasa to niektorzy sa gotowi oszukac nawet "ojca rasy"....
Niestety ta kasa jest zawsze największym wrogiem po zazdrości

Quote:
Originally Posted by Margo
(nawiasem mowiac krew ta jest obecnie tak zawrotnie reklamowana przez niektorych polskich hodowcow - wiec mozna oczekiwac, ze niedlugo i psy w Polsce zaczna miec problemy z przednimi nogami).
Mamy w Polsce miot po psie, ktorego matka ma w Czechach wynik HD-D; psie w ktorego miocie nie bylo ani jednego ZDROWEGO psa, ktory by mial stawy HD-A. Ten miot byl w Polsce reklamowany "po zdrowych, doskonalych rodzicach".
Planuje sie u nas miot po psie (ta sama matka HD-D), ktorego w Czechach komisja hodowlana chciala usunac z hodowli (genetycznie uwarunkowana bardzo zla budowa stawow) dajac mu na bonitacje P14 - i staloby sie tak, gdyby nie szerokie plecy pani hodowczyni. Pies jest obecnie hodowlany, ale zaden szanujacy sie czeski hodowca nie chce go uzyc. Ale w Polsce - w Polsce wystarczy dobra reklama i sprzeda sie nawet potencjalnego kaleke.
Wybacz, nie wiem jakie jest tego uzasadnienie, ale mamy w Polsce grupe hodowcow promujacych ta linie. Linie suki HD-D, z potomkami z o WIELE GORSZYMI wynikami niz srednia. Linie, gdzie wystepuja nie tylko dysplazja stawow biodrowych, ale i lokciowych. A szczeniaki ruszaja sie jak kaleki, bo kazda lapa idzie swoim wlasnym rytmem.
Ale mamy tez takie ewidentnie reklamujace chore linie, ktore dobrzy hodowcy omijaja SZEROKIM lukiem (bo obawiaja sie wystepujacych tam chorob genetycznych).
Przyznam, ze przeczytałem cały tekst jednym tchem i to co cytuje prawie mnie dobiło. Bardzo dobrze, ze ktoś o tym mówi bo takie przypadki nie powinny mieć miejsca. Sam mam problem w kwestii wyboru suki i powiem szczerze bardzo mi pomaga baza WD . Jednak o czymś takim nawet nie wiedziałem. Bardzo dobrze, ze to Margo napisała i z pewnościa ten temat powinien być dalej pociągnięty.
Quote:
Originally Posted by Margo
Brak odpowiedzialnosci jako milosnicy rasy - takimi miotami wilczakom nie pomagaja, ale szkodza:...

Pod tym zdaniem podpiszę się całym sercem bo nie ma nic gorszego jak brak odpowiedzialności.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2009, 01:50   #65
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Hubsen!
Nie wiem czemu, ale odnoszę wrażenie, że Rona ma racje. Zbyt dużo w Tobie sprzeczności. Chcesz wilczaka, kupujesz wilczakopodobnego. A są do oddania w dobre ręce oryginalne wilczaki /za przysłowiowe "grosze"/. Nie stać Cię, ale masz wiele zwierzaków. Będziesz dbał o dobre utrzymanie psów, o badania, ale mało kasy. Jesteś przeciwnikiem sterylizacji, ale optujesz za mądrą hodowlą. Zależy Ci na dobru psa /badanie stawów/, ale bierzesz parawilczaka, z którym możesz mieć problemy /a badanie też kosztuje/. Niby nie znasz hodowców za płd granicą, ale o doktorze Hartlu i mutarach wiele wiesz. I nagle wiele wiesz o rodzicach swojej suki
Jeden mętlik, w którym trudno się połapać...
Napisałeś, że jesteś początkujący... Tylko nie pisz, że szybko się uczysz...pliz!/

Mam dziwne wrażenie /po bardzo dokładnej analizie Twoich wypowiedzi/, że Twoja sucz będzie mieć szczeniaki i może nawet pobawisz się w mutary...
>Mam już swoje lata i wiem, że (...) innymi. < -Ja mam tak samo /to o zadymiarzu, to o mnie?/

No to do widzenia
......................................
Margo,
dzięki za kolejną garść interesujących informacji.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org