Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Vlci a vlčáci

Vlci a vlčáci Vše o zvířatech podobných ČSV... Informace o jiných vlčácích: Saarloosův vlčák, Italský vlčák (Lupo Italiano)...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-06-2005, 22:28   #1
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default U vlků v ZOO

Protože se venku ukazuje už celkem pravidelně sluníčko, nastal ten pravý čas vzít psa a jít se s ním podívat do ZOO. Tohle jsem si řekl já a chystám se to uskutečnit. A jako druhou větu jsem se zeptal, jestli tam musím jít s Odinem sám.

Na podzim proběhla na fóru krátká diskuze o hromadném přechodu čévéček přes Václavák a to mě inspirovalo. Takže zkrátka a jednoduše.

26.6.2005 se chystám s Odinem do pražské ZOO a možná by se někdo chtěl přidat. Nejedná se o žádnou super organizovanou akci s programem. Prostě, kdo má chuť, čas a náladu jít se podívat se psem do ZOO, ať klidně přijde, v ZOO si každý může dělat co chce (tedy v rámci možností – viz. článek ZOO pro návštěvníky se psy http://www.zoopraha.cz/clanky_o_zoo.php?idsk=125 ).

Sraz je 26.6.2005 v 10,00 hodin před hlavním vstupem do pražské ZOO. Psy sebou.

Netuším, jestli někdo půjde, ale představa, že se najednou před bránou sejde třeba 10 vlčáků, kteří se pak rozprchnou po ZOO, se mi zamlouvá. A konec konců by to mohla být i zajímavá reklama pro naše plemeno.

Zdeněk „Ghost“ Havlík
PS: stejný článek je i na klubových stránkách
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-2005, 11:12   #2
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

dobré, tak v deset - Dan a Alf, snad nejsem poslední ne?
artus jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-2005, 12:49   #3
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Kdyby byl sraz u brněnské ZOO, to by byla jiná. Šel bych taky. Praha je dost z ruky.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-2005, 13:38   #4
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

alespoň vypilujete tu jízdu autem, takže v deset
dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-2005, 14:09   #5
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Potvrzuji na 99% svou účast. Byli jsme v ZOO naposled hromadně 1.1.2005 a moc se nám to líbilo.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-2005, 14:34   #6
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Teď mě tak napadlo, jak se asi budou tvářit lidi čekající frontu na indonézskou džungli, až kolem nich projde smečka čeveček. Možná si budou myslet, že ZOO rozdává vlky lidem :P

Ghost
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-2005, 00:40   #7
Chucky
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 7
Default

Tak to Ti muzu rict rovnou, jak se budou tvarit - pred casem jsem s kamosem v ZOO pracoval pro jednu externi firmu a brali jsme si obcas priserky s sebou: lidi se nestacili divit, hlavne cizinci - chodili se ptat, jak casto se takovej vlk bere na prochazku a jak to, ze si nechaj dat obojek, a ze je videt, ze jsou plachy...

Pozdejc se zacali stavovat i chovatele nejruznejsich selem a vsichni nas posilali nahoru za chovatelema vlku, ze si prej urcite budem mit co povidat... Nechapu - takova atrakce jsme prece bejt nemohli, protoze urcite jeden zamestnanec ZOO ma CV taky.

No ale nejzabavnejsi bylo, kdyz jsme je meli dole u Secuanu. Porad jsme premejsleli, proc ty potvory tak strasne knikaj... az o par dni pozdejc (kdyz to tam o neco ztichlo - delnici prestali blbnout s tezkou stavebni technikou) nam doslo, ze reagujou na ty urvany vodni ptaky, co jsou o kus dal.
Chucky jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2005, 17:40   #8
Bria
Junior Member
 
Bria's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: Praha
Posts: 4
Default

Jéé..tak ráda bych se přidala, ale Brii štěňátka budou ještě příliš malinkatá, než abych s maminou odjela na celý den..
Bria jest offline   Reply With Quote
Old 14-06-2005, 16:18   #9
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Quote:
Originally Posted by Bria
Jéé..tak ráda bych se přidala, ale Brii štěňátka budou ještě příliš malinkatá, než abych s maminou odjela na celý den..
Co třeba setkání s ostatními, pak krátká procházka Trojou a hurá zase ke štěňatům. Tedy, pokud to nemáš moc daleko

Ghost
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 21-06-2005, 10:43   #10
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Zajímalo by mě, za co považují vlci čévéčka- za psy nebo polovlky? Nikdy jsem reakci vlka na čévéčko neviděl, ale řekl bych, že spíš za "vyspělejší" psy, vzhledem k poněkud od psů odlišnému - vlkům bližšímu způsobu chování a reakcím. Kdo máte nějaké zkušenosti, můžete se o ně podělit? Díky

Dušan
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 22-06-2005, 10:23   #11
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

to by mě také zajímalo, na setkání v zoo se zatím moc lidí nehlásí, jak to s vámi je? má cenu tam vůbec jezdit?
dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 22-06-2005, 13:02   #12
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Je pravda, že zatím jen tři lidi (mimo mě) řekli, že s velkou pravděpodobností přijdou, ale vzhledem k tomu, že se jedná opravdu o volnou záležitost, nějak jsem ani neočekával, že se lidi budou závazně přihlašovat.

V každém případě neškodí trochu to provětrat a připomenout.

Takže: :P

Teď v neděli je v plánu setkání našich vlčáků v pražské ZOO (v 10,00 hod před hlavním vstupem). Vítáni jsou všichni (mimochodem klidně i s manželkami, dětmi, kočárky, psi jiných plemen,... )

Prostě, kdo má chuť, tak přijde. Já tam jdu.

Ghost
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 27-06-2005, 13:20   #13
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Dobrá akce, sice jsem tam byl sám, ale i tak bylo pěkně.
Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2005, 08:00   #14
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Quote:
Originally Posted by artus
Dobrá akce, sice jsem tam byl sám, ale i tak bylo pěkně.
Dan
Já jsem čekal před hlavním vstupem a neviděl jsem tě. To mě mrzí.

Ghost
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2005, 11:52   #15
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

divný, tak to je smůla, před vstupem jsme byli tak mezi 10.05-10.15, tak to někdy zopakujem
dotaz: jak vaši čsv reagují na ostatní zvířata? náš klidně a vyrovnaně, jen některé druhy nemůže pochopit a je z nich jak pominutej,např.lachtany
dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2005, 13:10   #16
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Ahojky,

náš drobeček reaguje hodně zvědavě na všechno, co se hýbe. Seznámil by se nejradší k každým koněm krávou nebo ovcí, které potkáme. Většinou to ale dopadne tak, že když se s ním chce seznámi třeba ten kůň, tak nakonec vlkouš couvne, ale s hříbětem shetlanda si chtěl i hrát, jen u toho minikoníka nenašel moc pochopení
S ničím exotičtějším jsme se zatím nesetkali, protože v Jihlavě se do ZOO se psem nesmí, v Brně už taky ne. Do Prahy zatím cestu neplánujeme, ale rádi bychom letos vyrazili ještě za vlčí smečkou do plzeňské ZOO. Nevíte někdo, jestli nás tam pustí s hafanama?

Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 14-07-2005, 11:23   #17
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Tyna
ale rádi bychom letos vyrazili ještě za vlčí smečkou do plzeňské ZOO. Nevíte někdo, jestli nás tam pustí s hafanama?
Jako sponzor vlků v ZOO Plzeň musím s politování sdělit, že plzeňská ZOO zatím návštěvy se psy neumožňuje
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 14-07-2005, 12:23   #18
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Děkuju za info. To jsem čekala. Je to stejné jako ve většině ZOO u nás. Snad kromě Prahy a Dvora Králové nevím o žádné, kam by člověk mohl ze psem.

Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2006, 22:36   #19
JANA-ARIEL
Junior Member
 
JANA-ARIEL's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Liberecko
Posts: 22
Default NÁVŠTĚVA ZOO

A co tahle do liberecké zoo, to by nikdo nešel???? ta je pro mě blízko...pa,pa....dobré téma... :P
JANA-ARIEL jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2006, 09:35   #20
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Do liberecké ZOO se nesmí se psy
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org