Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Mimo téma

Mimo téma O všem a o ničem - aneb jak příjemně strávit volný čas...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-07-2005, 11:56   #1
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default Offtopic

Nevím, proč zrovna tyto závažné příspěvky přeřadili místní správci do offtopic, když se týkají takového množství lidí evidovaných v jejich databázi. Asi je pravda, co tady s Monikou a ostatními ještě příčetnými, píšeme. Asi by se měli Místní guruové zamyslet nad svou obecnou bezvýznamností a přizpůsobit se požadavkům neoprávněně evidovaných osob a jejich psů.
Toto byla odpověď pro Danku na dotaz, jak odstranit nežádoucí fotografije...
Koukám, že dotaz zůstal bez odpovědi :)
To je ale na těchto stránkách běžné. V databázi jsou například moje dvě feny uvedeny bez mého vědomí a u jiného majitele. Na opakované výzvy, aby byly mylné informace odstraněny jsem obdržel několik autoritativních odmítnutí. Neprofesionalita těchto stránek poškozuje mne i moje feny a slušné upozornění nezabírá... Někteří chovatelé a majitelé ČSV podali stížnost na ÚOOÚ a to je pravděpodobně jediná cesta, jak zabránit nežádoucímu zveřejňování údajů o osobách a jejich majetku.
Ostatně provozovatel tohoto serveru se nezastaví ani před čtením cizí pošty :( Jen tak mimochodem jsem byl o toho, když Monika Soukupová zjistila, že obsah její pošty je forwardován do schránky, ke které neměla ani přístup. Tu schránku zřídil provozovatel těchto stránek, když zřizoval e-mail pro Moniku. To je síla co?
Karel
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2005, 00:31   #2
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default offtopic

Řekl bych, že je to naprosto jednoduché, nikdo z provozovatelů těchto stránek nemá právo jakkoliv prezentovat cizí psy, mimo pravidla běžné žurnalistiky, pokud si to majitel nepřeje. Bohužel tady to funguje trochu jinak. Uvádím konkrétní příklad spolupráce provozovatelů wolfdogu s jedním z majitelů, tedy se mnou. http://www.loba.cz/wolfdog
Karel Kadlec
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2005, 01:28   #3
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Hm, administrátoři wolfdogu se pasovali do role „ soudce“ a oni budou určovat jak se který pes bude prezentovat. Tak nevím jestli se mám smát či plakat nad lidskou blbostí..
Každý pes lze vyfotit jako sebevědomý překypující silou ve skvělé kondici či jako vychrtlá chudinka s ocasem mezi nohama. Takové psy (psy obou popsaných „poloh“) mají i administrátoři wolfdogu ….. ovšem nějak zapomínají je v té druhé poloze taky prezentovat:0)

Wolfdog slouží či měl by sloužit k prezentaci či popularizaci plemene.
K výběru krycího psa slouží bonitace, výstavy, rodokmen…..nikoliv foto, které se pan H. rozhodl uveřejnit jako to „správné.“ Máte krásné a skvělé zvíře? Na wolfodgu vám vysvětlí, že je to vlastně úplně jinak :0)
To mně až příliš silně opět připomíná bulvár a paparazzi v jeho službách lovící fotky nenalíčených modelek či kompromitující fota politiků na pláži.

Monika
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2005, 11:15   #4
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

To že administrátoři neváhají sáhnout k těm nejstupidnějším a nejméně korektním praktikám k získávání informací je věc známá. Je však velmi naivní si myslet, že okolní svět jsou hloupé ovce, které si nechají vše líbit. Administrátoři wolfdogu nejsou „bozi“ byť se tak snaží prezentovat. Na půdě wolfdogu možná….. jsou však jiné zákony a pravá, kterých lze použít když zdravý rozum, soudnost a slušné chování neexistuje. S tím otravování života má pan H. naprostou pravdu a opravdu velmi lituji toho, že když poprvé vstoupil na náš dvůr, jsem místo podání ruky, nevzala hůl do ruky a ...….podobně to cítím i s Margo. Kdybych to tehdy udělala, bylo VŠE jinak.

Monika

P.S. Tento příspěvek je psán do fora o zasílání fotek do galerie, nikoliv offtopic, kam bude zřejmě přeřazen :0)
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2005, 14:15   #5
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default

už jednou jsem zde psal o neregulérních praktikách správců těchto stránek, zejména databáze (vizte offtopic) podrobnosti najdete na www.loba.cz/wolfdog
Mně otravují tito lidé život už několik let.
Karel
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2005, 15:24   #6
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default

Koukám, Pavle a spol., že tady číháte a vytrvale vyčleňujete pravdu do offtopic, to je milé :) Karel
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2005, 23:02   #7
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Ahoj Karle, rad bych se zeptal na jednu vec. Kdyz jsme spolu hovorili na tema cvcka, bavili jsme i na tema problemu, ktere se tady omilaji neustale dokola.Nevim, jestli si to jeste pamatujes, bylo to ale v blizke dobe..Bavili jsme se na toto tema teda jen zbezne, nerozebirali jsme to do detailu, nebot jsem jasne rekl, ze nevim, kde je pravda a uprimne, je mi to jedno. Neresim lidi, spory jsou stare jako lidstvo samo. Mam zajem o psy, zajimam se o ne a napriklad tato databaze je nejen pro mne jedina sance, jak si zjistit i historicke informace, podivat se na fotky a bonitacni kody. Jak mi muzes namitnout, ze Te o to nekdo nepozadal, o tomto ja nic nevim, neznam zakony, neznam vase pravidla, jen vim, ze i tyto vase informace na webu publikovane mohou byt pro vas uzitecne, nebot vedomi, ze se lidi divaji na vase pejsky a zjistuji si informace o chovatelske stanici prece mohou byt dobre, ne?Adresa ani telefon ci jiny kontakt tady bohuzel neni a myslim si, ze je to velka skoda, nebot mi pripada zbytecne zdlouhave zadat admina o kontakt treba na Grey Warrior, ktery musi pozadat vas a teprve po obdrzeni vasi odpovedi mi tento kontakt poslat. Ale jestli tak jsou zakony, musi se dodrzovat, nic naplat. Cekam, ze mne tady ukamenujete, ale ja spise na to nahlizim jako clovek, ktery si tridi a sbira informace a ne jako nejakej zaskodnik. Kdyztak mi napis, jestli informace o psech nebo chovatelske stanici naleznu na oficialni strankach..Dekuji. Honza
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2005, 23:02   #8
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default

Ještě něco - možná to tady působí dojmem, že zdejší web je neškodný, ba přímo užitečný. Opak je pravdou, je plný zavádějících a nepřesných informací. Je pro mne nepochoúpitelné, jak může zdejší správce někomu mentorovat ke valitě fotografií, když sám není ochoten naučit se ani pravidla slušného chování...
Karel
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2005, 23:55   #9
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default

Ahoj Jeníku. Tohle téma by asi bylo na dlouhou diskusi, ale krátce. K lidem provozujícím tyto stránky nechovám dostatečnou důvěru a vadí mi jejich nadřazené chování. Na www.loba.cz/wolfdog jsem stručně osvětlil nastalou situaci a jen pro doplnění. Shromažďování informací o osobách a jejich majetku podléhá určitým dost přísným pravidlům a je nepřípustné a právně postižitelné, když tak někdo činí bez vědomí dotčených osob. Evidence mých fen a mé partnerky v databázi je proti našemu zákazu.
Žádná evidence domácích a hospodářských zvířat není není veřejná ba naopak a žádná chovatelská organizace se nechová jako wolfdog.

A na to konto se tě zeptám. Jak by ses asi cítil kdybys hledal informace o typu vozu který vlastníš a narazil bys na soukromou databázi, kde jsi uveden jako majitel tohoto typu vozu se všemi údaji o tvém konkrétním autě i o tobě?

Karel
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2005, 23:56   #10
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default

Koukám, že to funguje, vytřídili jste nám konečně plodnou diskusi :))
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 06-07-2005, 00:16   #11
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default

Omlouvám se, že nedošlo na hlavní otázku, Jeníku. Ne, kromě Wolfdogu tyto informace nenajdeš. Tuto drzost si dovolí pouze zdejší...
Karel
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 06-07-2005, 09:20   #12
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Ahoj Karle, ja se chci na tento problem podivat jako nestranny uzivatel a clovek, ktery na tyto stranky chodi denodenne a cerpa tady informace. Ale k Tve otazce? Srovnavat auto a psa mi pripada trosku divne. Jako majiteli auta by se mi nelibilo, ze tam mam konktakt, nebot by hrozilo, ze mi auto odcizi(pokud bych mel bouraka), ale to prece u psa nehrozi. Naopak. Navic nejsou tady adresy ani telefony. To tu ma jen par lidi a verim, ze jen proto, ze to sami chteji. Spise mi odpovez na otazku, ktera s tim souvisi. Pominu-li, ze vedete dlouhy spor, o jehoz pricine nemam ani sajnu, tak jak mam najit nekoho, kdo bydli v mem okoli a cvcko vlastni? Ano, my dva jsme spolu hovorili dostatecne jasne a rekl jsi mi, kde vas pripadne najdu, kdybych chtel vas videt. OK. Ale ja jsem clovek, ktery umi vyhledavat informace. Vezmi si, ze takto informace si nevyhleda jen tak nekdo. A cvcka timto mohou prijit o dalsi potencionalni majitele. Na druhou stranu. Kdo ma o toto plemeno zajem, tak si udela cas a prijde na nejakou klubovou vystavu. Neber to, prosim, jako zlehcovani daneho problemu, ale jako dalsi pohled na dany problem. Navstevuji take klubove stranky, nejen tyto. Rikam to, aby sis nemyslel, ze nekomu protezuji. Vubec ne, snazim se na dany problem koukat strizlive.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 06-07-2005, 12:23   #13
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Ale jeste k problemu. Je ale na stranu druhou fakt, ze kdyz si nekdo nepreje, aby v databazi byli uvedeni jeho psy, melo by se mu vyhovet. Je to skoda, nebot to tady potom bude vypadat jako propagace jinych psu a verim, ze se tady najdou lidi, kteri budou rejpat a rikat, ze se na techto strankach propaguji jini psi nez ti jeho psi a nejsou tyto stranky objektivni. A budeme zase tam, kde jsme. Jestli ale nekdo si to nepreje, tak bych tam ty informace nedal a proste holt ma smulu v tom, ze se o jeho psech nikdo nic nedozvi a ruku na srdce - clovek, o jehoz psovi nebo fene nevim nic ani podle bonitacniho kodu, podle predku nebo podle vystav ci hlavne zkousek, nebo nevidim, jak vypada, tak se budu dost bat stene takoveho psa vybrat. Je to ale muj nazor, kterym nechci v zadnem pripade nekoho ovlivnovat.....
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 06-07-2005, 12:36   #14
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Ad Monika - souhlasim s ni, ze tento web by mel byt popularne-naucny, ale verim tomu, ze tento web je objektivni a doufam, ze pokud jsou nekde chybne informace, ze budou odstraneny.

A musim rici, ze s tim zakonem ohledne zvirat jsi mne Karle hodne prekvapil, nevedel jsem to.......Ale nejsem pravnik, tak tomu budu verit, nebot nemam cas si to overit...
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 06-07-2005, 14:06   #15
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik
... nebo nevidim, jak vypada, tak se budu dost bat stene takoveho psa vybrat. Je to ale muj nazor, kterym nechci v zadnem pripade nekoho ovlivnovat.....
Neříkám,že databáze je zbytečnost,ale pokud si někdo nepřeje zveřejnění utčitých údajů či fotek,měl by se na to mezi slušnými lidmi brát zřetel.(A to i v případě,že jde o server soukromý,Pavle.Žadonit a vysvětlovat proč chci to, či ono odstranit, snad není nutné??).

Ke psům:
Když se chci dozvědět něco bližšího o rodičích svého budoucího štěněte, budu se snažit vidět je "naživo".
Věř mi,že i šampion nemusí být ve tvých očích nijak vyjímečný.A složení zkoušky ZZO ti o kvalitách psa také moc nenapoví.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 09-07-2005, 18:07   #16
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default

Když tak o všem rozhoduješ Pavle, také jsi rozhodl o životě svého prvního psa a tenhle blábol o focení je k smíchu každému majiteli fotoaparátu.
Opět opakuji, že neoprávněně zveřejňuješ nepravdivé informace o mých fenách na svém soukromém diletantském webu, se kterým ani já ani moje rodina nechce mít nic společného. Tvoje chování je velmi hloupé a škodí všem, kdo jsou v tvé pokoutně sestavené databázi zveřejněni. Ostatně informaci o nákupu Sněhurky jsi získal právě z mailu, který psala Petra Neomillnerová Monice Soukupové ještě v době, kdy nikdo netušil, že jsi schopen nechat si tajně forwardovat do své tajně vytvořené schránky cizí poštu. Opakuji, že jsem byl u toho, když to Monika s Valáškem zjistila. Bezostyšnot tohoto webu došla tak daleko, že obchází zákony České republiky a ohání se svým polskoamerickým původem (v korespondenci www.loba.cz/wolfdog) a ušlechtilými cíli. Nevím co je na podvodech a lžích ušlechtilého.
Karel
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 09-07-2005, 19:02   #17
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by KarelKadlec
Když tak o všem rozhoduješ Pavle, také jsi rozhodl o životě svého prvního psa
Je vidět, že pan Kadlec se opět snižuje k těm nejšpinavějším útokům, které mne zřejmě mají vyprovokovat k nějakým silným slovům. Bohužel, pane Kadlec, já už bohudíky vím, s kým mám tu čest a tak se mne tyhle špinavosti nedotýkají.

Quote:
Originally Posted by KarelKadlec
Opět opakuji, že neoprávněně zveřejňuješ nepravdivé informace o mých fenách na svém soukromém diletantském webu, se kterým ani já ani moje rodina nechce mít nic společného.
Když tedy pravda, tak pravda. Úplně prvotní žádost o stažení adresy a telefonního čísla, na kterou jsme okamžitě reagovali stažením kontaktů, byla zaslána 26.1.2002 a důvodem nebylo nějaké nepřátelství k našemu webu nebo pocit, že je "diletantský". Motivem bylo, že pan Kadlec a paní Neomillnerová jsou aktivní v sadomasochistické komunitě (http://www.bdsm.cz) a proto nemají zájem o zveřejňování svého kontaktu.
A mimochodem, o jaké nepravdivé informace se jedná ?

Quote:
Originally Posted by KarelKadlec
kdy nikdo netušil, že jsi schopen nechat si tajně forwardovat do své tajně vytvořené schránky cizí poštu. Opakuji, že jsem byl u toho, když to Monika s Valáškem zjistila. Bezostyšnot tohoto webu došla tak daleko, že obchází zákony České republiky a ohání se svým polskoamerickým původem (v korespondenci www.loba.cz/wolfdog) a ušlechtilými cíli. Nevím co je na podvodech a lžích ušlechtilého.
Ani 1000x opakované výmysly, lži a pomluvy se nestanou pravdou ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-07-2005, 21:31   #18
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default

takže už to prostě mažete, žádné do offtopic, ale prostě mažete diskusní příspěvky. Takže prostě vyřaďte informace o mých fenách z databáze a je. To je příkaz majitele. Učiňte tak co nejdříve, protože zveřejněním nepravnivých a neposkytnutých informací poškozujete všechny, kdo na tento web přijdou i majitele a chovatele uvedené v databázi.
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 09-07-2005, 21:49   #19
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default

Informace o Sněhurce neproběhla nikde jinde, než v mailové komunikaci mezi Petrou Neomillnerovou a Monikou Soukupovou. Jednak je nepravdivá a jednak je získaná nezákonnou cestou.
Jsem velmi nerad, že mi administrátoři tohoto webu kdy zkřížili cestu a rád bych na ně opět zapomněl, ale oni mi to neumožňují svým neomaleným chováním.
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2005, 17:26   #20
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default

Když tedy pravda, tak pravda. Úplně prvotní žádost o stažení adresy a telefonního čísla, na kterou jsme okamžitě reagovali stažením kontaktů, byla zaslána 26.1.2002 a důvodem nebylo nějaké nepřátelství k našemu webu nebo pocit, že je "diletantský". Motivem bylo, že pan Kadlec a paní Neomillnerová jsou aktivní v sadomasochistické komunitě (http://www.bdsm.cz) a proto nemají zájem o zveřejňování svého kontaktu.
A mimochodem, o jaké nepravdivé informace se jedná ?

Ano, Pavle, jsme členy různých komunit (např. letenské, sci-fi a fantasy, ACHV a podobně), ale nevím nic o tebou vybájené sadomasochistické komunitě, ledaže by tě oslovilo téma na http://www.ds-life.cz/, které bych pokládal za odpovídající tvému intelektu.
Server www.bdsm.cz je literárně naučný magazín se zaměřením na psychologii lidských vztahů a Petra Neomillnerová je šéfredaktorkou, a s Valáškem a se mnou spoluautorkou designu. Tam by ses ty, Pavle, se svým psaným projevem těžko dostal, možná do rubriky od čtenářů.
Naše žádost o odstranění jakékoliv zmínky o našich fenách pramení z velmi špatných zkušeností s administrátory tohoto webu.
Neoprávněné zveřejňování zavádějících informací, ke všemu získaných podvodem, je prostě drzost, která vám místním ovšem nechybí.
Opět opakuji nic vás neopravňuje zveřejňovat jakoukoliv informaci o nás a našem majetku a vaše povýšené jednání zasluhuje exemplární potrestání, ke kterému už v rámci klubu došlo a ty, Pavle Hanuško, jsi svými intrikami, pomluvami a podvůdky zabránil svému vyloučení i vyloučení tvých polských přátel.

Ostatně jsem se doslechl, že rozjíždíte další pomluvy na Moniku Soukupovou. Buďte opatrní ... vaše chování je opravdu neomluvitelné.
Zatímco z vašeho rohu je slyšet hlas, cituji: "Z Molu nekupujte, tam je hodně displazie." Já jako důkaz podávám výsledky měřené DKK dvou našich fen, které jsou obě Z Molu Es a výsledek je u obou 0/0.
Zajímalo by mě, jak dlouho vám tyhle móresy bude tolerovat vaše udavačskoslídičské vedení v klubu, až se to bude týkat jich.
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org