Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Standard plemene a bonitace

Standard plemene a bonitace Jak by měl vypadat typický vlčák, poměřování a komentáře ke standardu plemene, informace o bonitacích a svodech...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-10-2009, 16:21   #1
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default Svod a bonitace letos v Hořovicích!

Protože se stále vyskytují jedinci, kteří jsou touto informací překvapeni (a leckdy zaskočeni), opakuji a připomínám, že letošní podzimní svod a bonitace české pobočky se koná NA CVIČÁKU V HOŘOVICÍCH a ne v Roudnici. Začátek (přejímka psů) je od 7:00 hod., posuzování od 8:30. Pro ty, co netrefí a jezdí dle navigace: GPS 49°50'27.431"N, 13°54'29.678"E
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 07:57   #2
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Protože se stále vyskytují jedinci, kteří jsou touto informací překvapeni (a leckdy zaskočeni), opakuji a připomínám, že letošní podzimní svod a bonitace české pobočky se koná NA CVIČÁKU V HOŘOVICÍCH a ne v Roudnici. Začátek (přejímka psů) je od 7:00 hod., posuzování od 8:30. Pro ty, co netrefí a jezdí dle navigace: GPS 49°50'27.431"N, 13°54'29.678"E
No, já se spíš obávám, že se nebudu mít jak dopravit. Při těchto ranních hodinách, běžnou dopravou..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 09:54   #3
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

yzengrin: Tyto hodiny jsou naprosto normální - jak bys chtěla jinak pořadatelsky zvládnout celou akci časově? Veterinární přejímku vynechat nelze, při obvyklém množství posuzovaných zvířat kolem cca 30 ČSV je jak svod tak bonitace na několik hodin a nakonec následuje členská schůze. Do 9 do večera by tam asi nikdo být opravdu nechtěl...
Prostě je zcela běžné, že na pejskařské akce se zkrátka vstává brzo...
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 12:40   #4
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Helena View Post
yzengrin: Tyto hodiny jsou naprosto normální - jak bys chtěla jinak pořadatelsky zvládnout celou akci časově? Veterinární přejímku vynechat nelze, při obvyklém množství posuzovaných zvířat kolem cca 30 ČSV je jak svod tak bonitace na několik hodin a nakonec následuje členská schůze. Do 9 do večera by tam asi nikdo být opravdu nechtěl...
Prostě je zcela běžné, že na pejskařské akce se zkrátka vstává brzo...
Jo, to jsi mi vysvětlovala, chápu to, ale nemám se tam jak dostat. Nejde jen o to vstávání, ale o to, jak se tam prakticky dostat. Zatím jsem na spoje nekoukala, ale už se mi nejednou stalo, že jsem vstávala někdy ve 3ráno, abych stihla jediný bus jedoucí včas. A bus jednoduše nepřijel. Nešlo ani o pejskařskou akci.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 12:49   #5
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

tak jen pro upřesnění: buď můžu jet v 5:14 a v Hořovicích být přesně v 7h (což při ČD není příliš moudré), nebo bych musela jet ve 22:30 den před tím, v Hořovicích ve 3:54. Nepočítám reálné riziko, že nás nevezmou do busu (což už se nejednou stalo). Obojí je kombinace bus+vlak.
Samozřejmě tajně doufám, že se třeba s někým svezu, ale i tak..posunutí o 2hodiny by snad nebyla taková tragédie, druhý den se nejde do práce a cestování večer mi nepřipadá tak náročné jako to ranní (především co se spojů týče).
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 13:42   #6
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

nevim,ale asi nejedes z prahy? z hlavniho jede v 6:06 vlak,ktery tam je v sedm.myslim,ze je to v pohode,po zkusenostech z roudnice vim,ze se teda v sedm urcite nezacalo,spis mnohem pozdeji...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 13:51   #7
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
nevim,ale asi nejedes z prahy? z hlavniho jede v 6:06 vlak,ktery tam je v sedm.myslim,ze je to v pohode,po zkusenostech z roudnice vim,ze se teda v sedm urcite nezacalo,spis mnohem pozdeji...
Z Prahy nejedu:-/ Z Mělníka to ve všední dny jezdí celkem dost..zvlášť ve špičku, ale víkendy jsou dost krizové. To jede jen teb bus v 5:14 a ten posledně prostě nepřijel. Navíc je to "dálkáč" a tam se stává, že nás odmítnou vzít. Tak nějak to dopadne, jen mi připadá, že se automaticky počítá, že má každý auto.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 14:14   #8
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Z Prahy nejedu:-/ Z Mělníka to ve všední dny jezdí celkem dost..zvlášť ve špičku, ale víkendy jsou dost krizové. To jede jen teb bus v 5:14 a ten posledně prostě nepřijel. Navíc je to "dálkáč" a tam se stává, že nás odmítnou vzít. Tak nějak to dopadne, jen mi připadá, že se automaticky počítá, že má každý auto.
Požádej Jiřinu jestli tě z Mělníka sveze. Jsem domluvené že dorazí ke mě a od nás pojedeme mým autem. Pojedu já, moji kluci, Jiřina, Mio a Kačka. Jedna fena a člověk se ještě do auta vejde.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 14:29   #9
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Požádej Jiřinu jestli tě z Mělníka sveze. Jsem domluvené že dorazí ke mě a od nás pojedeme mým autem. Pojedu já, moji kluci, Jiřina, Mio a Kačka. Jedna fena a člověk se ještě do auta vejde.
Jo, díky:-) Snad by měl jet aj Sofi bráška, nebo s námi možná pojede psychická podpora. Zatím nevím, jak to dopadne.

Chtěla jsem hlavně naznačit-upozornit, že ne pro všechny je možné se vždy dostat na dané místo, když jsou bez auta...bez ohledu na to, že se musí brzy vstávat.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 15:25   #10
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Přejímka psů je naplánovaná od sedmi do čtvrt na devět, takže když přijedeš (teoreticky) v osm, úplně v pohodě to stíháš. Cvičák je od nádraží kousek. Problém je v tom, že když se na tohle spolehne každý, nezačne se svádět v půl devátý, ale v jedenáct. Uvidíš sama, kolik lidí bude už ve dvě chtít jet domů a jak mizivá pak bude účast na schůzi. A následně se pak bude spousta lidí rozčilovat, že se něco rozhodlo bez nich a podobně.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 15:52   #11
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Jinak pokud má někdo podobný problém, tak já jedu z Prahy a dva lidi a dva psi se mi vejdou do auta. Vyzvednout můžu na Zličíně kolem šesté.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 15:55   #12
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Přejímka psů je naplánovaná od sedmi do čtvrt na devět, takže když přijedeš (teoreticky) v osm, úplně v pohodě to stíháš. Cvičák je od nádraží kousek. Problém je v tom, že když se na tohle spolehne každý, nezačne se svádět v půl devátý, ale v jedenáct. Uvidíš sama, kolik lidí bude už ve dvě chtít jet domů a jak mizivá pak bude účast na schůzi. A následně se pak bude spousta lidí rozčilovat, že se něco rozhodlo bez nich a podobně.
Jo, chápu, že to není jednoduché. Na tyhle věci máme se Sofi dost smůlu..tehdá ten bus vůbec nejel, díky tomu nám pak ujel vlak z Phy. Naposledy jsem chtěla jet na Sranda výstavu..vstávaly jsme zase dost brzo, aby nám to zas nevyšlo spojem z Phy, díky nulové informovanosti kvůli tunelu Blanka. Tak mě to pak dost vytáčí no.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 15:59   #13
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Bylo by možné dát sem odkaz na mapu nebo popis cesty pro zastaralé morousy bez GPS navigace (to jako pro mě). Děkuju.
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 16:25   #14
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Tady: http://www.mapy.cz/#mm=ZP@x=131890176@y=135077632@z=13
cvičák je na té neoznačené ploše vpravo od fotbalového stadionu (označen modrým tričkem s číslem).
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 17:30   #15
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
..posunutí o 2hodiny by snad nebyla taková tragédie, druhý den se nejde do práce a cestování večer mi nepřipadá tak náročné jako to ranní (především co se spojů týče).
No to opravdu reálné není Začínat posuzování v půl 11 je je organizační sebevražda...

(Mimochodem - spoustu let jsem jezdila vlakem na bonitace do Hostivic a vstávala jsem taky v naprosto nekřesťanskou hodinu. A to jsem tam jezdila dobrovolně, protože jsem chtěla vidět zvířata na svodu a bonitaci. Po bonitacích jezdím pravidelně od r. 1998 a na tu poslední - 3.10.09 ve Frýdlantu n. O. - jsme vyjížděli z Roudnice v půl třetí ráno... To jen na okraj, že vím velmi dobře, jaké to je dopravovat se vlakem nebo velmi brzo ráno na vzdálená místa - a obvykle ještě se 3 psy )
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 18:28   #16
Roxxy
Junior Member
 
Roxxy's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Brňany-Litoměřice
Posts: 5
Default

My jedeme také na kukandu,takže kdyby někdo chtěl,můžeme ho vzít.
My jedeme z Litoměřic
Roxxy jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 18:51   #17
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Taky nejsem z těch, kteří by vlastnili auto, které by tam dojelo a o financích za benzín vůbec nemluvím. Takže pokud bue stačit přijet vlakem v osm, tak to stihnem.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 19:34   #18
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Helena View Post
No to opravdu reálné není Začínat posuzování v půl 11 je je organizační sebevražda...
..o 2h, tj. v 9, ne v 10:30. To že se nakonec začne o hodinu později je věc jiná. Vlakem je celkem jedno jestli jedeš s jedním nebo psi, ale bus můžeš rovnou vyloučit. A to je to. Nedostaneš se jinak než vlakem, tak to můžeš skoro zabalit. Na svod jedu taky dobrovolně a přes celou republiku jezdím nějakých let, taktéž v nejrůznější časy. Proto ta poznámka výše. Nechci se dohadovat. Jen si myslím, že pro mnohé majitele to může být v tom lepším případě značně komplikované a odrazující.
Samozřejmě nejsem organizátor a nikomu tu úlohu nezávidím.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 20:14   #19
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Jani, čti, prosím, pozorněji...
Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
posuzování od 8:30
rovněž viz klubové stránky - 8:30 + 2h = půl jedenáctá...
Začít POSUZOVAT (já stále mluvím o posuzování) cca 3 desítky psů v takovouto hodinu je prostě nereálné. Zvlášť, když má následovat členská schůze. A posuzování musí předcházet veterinární přejímka - a ta se za 10 minut (včetně placení svodů a bonitací a vzhledem k tomu, jak se účastníci různě sjíždějí) taky opravdu zvládnout nedá. Tím spíš, že zhruba polovina účastníků se nepřihlásí předem, takže je třeba jim na místě teprve vypsat typizační kartu, a to zabere docela hodně času. Proto je na přejímku stanovena víc než hodina.

PS: Přiznám se, že jsi první člověk, se kterým jsem se za těch 15 let pejskařiny setkala, co má se začátkem pejskařských akcí problém... No flame
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 20:43   #20
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Quote:
Originally Posted by Helena View Post
PS: Přiznám se, že jsi první člověk, se kterým jsem se za těch 15 let pejskařiny setkala, co má se začátkem pejskařských akcí problém... No flame
Ne ne Heli, ještě jsi zapomněla na mě , mám věčný problém vstávat třeba na stopy. Ono holt ti kynologové jsou ranní ptáčata
Láďa
samak jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org