Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-11-2011, 11:55   #21
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
... A pak jsou ještě super matky se sotva chodícím dítětem, které udělají "Hele pejsek!" a pošlou dítě Dingovi přímo do tlamy...
Pokud se to dítě nebojí nebo není moc drzé, tak je to ještě ta lepší varianta. Dítě naší sousedky (která nás nemá ráda a umím si živě představit, co mu asi o psech doma vykládá) při setkání s našimi psy už na vzdálenost deseti metrů začne výskat a divoce mávat rukama. Nejlepší způsob, jak docílit pokousání. Naštěstí jsme o krok napřed, takže naši miláčkové na dítě jen civí, jestli nepřijelo z Bohnic.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2011, 19:22   #22
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
jé tam je hezky! Rodiče maj chalupu v Albrechticích a kolem přehrady je nádherná procházka
tak to tu nekdy muzeme udelat maly sraz vase smecka je celkem pocetna a v okoli tu je par dalsich csv
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2011, 19:26   #23
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Co to bylo za blba? Že si vůbec troufnul.
Kdybys přijela socializovat a trénovat do Prahy, tak já bych určitě mohla naverbovat skupinku odvážlivců s pamlsky. Minimálně moji rodinu, v Jozefáči jsme strávili mnohé zimní prázdniny, tak bychom vzpomínali:]
asi videl v tv desenskeho...takovych blbu, co ho napodobuji jsem uz potkala vic, ale nikdy to zadny nezkousel na mou fenku
az bude cesta do prahy, tak se ozvu
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2011, 19:29   #24
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

Quote:
Originally Posted by Jana Zítková View Post
Tak to je síla to je ale kretén!!!
Zkus se domluvit se známejma a trénujte, nejlíp s buřtama, ale do ničeho jí nenuť, časem se to srovná.
Přeju hodně trpělivosti.
uz trenujeme s burty..a celkem to zabira zatim ale jen od lidi, ktere uz zna z drivejska jako kolemdouci...na uplne cizi nejak nereaguje
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2011, 23:51   #25
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

jako deti jsou skupina sama o sobe, tem se, pokud to nejsou vylozene deti psi, vyhejbame. Nedoslo by k pokousani, ale takovyto vejskani s rukama nahore je idealni lovna korist.Ale mam cerstvou zkusenost s tim,ze nam na cundru, kdyz jsme si varili obed a ja a ani Arwen jsme prichoziho cloveka nezaregistrovali, ze se proti nemu vyritila a skakala na nej ne s uplne pratelskym umyslem.Prisla mi zaskocena, protoze vetsinou o lidech vim tak dve minuty predtim, nez se objevi,protoze temne vrci a je mi jasny, ze ne bezduvodne. Tohle mi prislo,ze zaspala svou strazni povinnost,protoze byl treba vitr jinak otocenej, (kterou po ni nikdo nechce) a ze proto takhle vystartila. Jinak v Praze s lidma problem nema zadnej.Ale v noci ,mimo mesto, hlida spolehlive.Nesteka, jen zavrci,a kdyz vi, ze to vnimame,nedela uz potom nic....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2011, 10:27   #26
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Pokud se to dítě nebojí nebo není moc drzé, tak je to ještě ta lepší varianta. Dítě naší sousedky (která nás nemá ráda a umím si živě představit, co mu asi o psech doma vykládá) při setkání s našimi psy už na vzdálenost deseti metrů začne výskat a divoce mávat rukama. Nejlepší způsob, jak docílit pokousání. Naštěstí jsme o krok napřed, takže naši miláčkové na dítě jen civí, jestli nepřijelo z Bohnic.
No jo, ale ty matky netuší, že naše 35kg štěňátko to jejich dítě nadšením serve z oblečení a zadupe do země. On děti hrozně zbožňuje, ale hold si s nima chce hrát po vlčím... to většinou děti moc nerozdýchaj Já pak mám co dělat, abych ho udržela, aby na ně neskočil...

Jinak včera se mi Dingo rozhodl sežrat nějakého pána. Jdeme normálně po chodníku a na druhé straně široké frekventované silnice šel nějaký starší pán, normálně oblečený, měl sice čepici, ale to už v tomhle počasí nosí kde kdo a Dinouš si toho nevšímá, neměl brýle, vousy, vůbec nic a docela normálně šel, ani o nás nevěděl. A Dingo jak ho uviděl, celý se naježil a začal vrčet a štěkat, úplně jako blázen. Šli jsme souběžně asi sto metrů a celou dobu vyváděl, já se ho snažila soustředit na pamlsky, chtěla aby šel u nohy a tak, tak vždycky na chvilku přestal a pak zase. Nakonec jsme oba přecházeli na stejném přechodu silnici proti sobě, a to už jsem fakt měla co dělat, abych psa udržela... nevím, co to do něj vjelo, jestli mu někoho připomínal nebo co... fakt nevím, ale to jsem ještě nezažila tohle. Jako že se lekne divně vypadajících lidí, když se před ním vynoří, hlavně třeba večer, to je normální, ale tohle?
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2011, 12:24   #27
Jana Zítková
z Podřipské samoty
 
Jana Zítková's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Roudnice nad Labem
Posts: 85
Default

Quote:
Originally Posted by nyaro View Post
uz trenujeme s burty..a celkem to zabira zatim ale jen od lidi, ktere uz zna z drivejska jako kolemdouci...na uplne cizi nejak nereaguje
Tak to je super
Že nereaguje na cizí to není tak špatný, pokud okolo nich neprochází se staženým ocasem. Zkoušejte to postupně a pravidelně, to se srovná. Dobře taky funguje uzený kuře
Vyber si typ lidí který jí nevadí a začněte od nich. Annie se bála velikejch chlapů a babek s holema, a už je to skoro dobrý. Dodneška se ale občas objeví někdo kdo se jí nelíbí, teď se chová tak že dělá že je nevidí a je to. Dokonce se už nedávno nechala pohladit od obrovskýho hospodskýho a mlela ocáskem
__________________

Chovatelská stanice z Podřipské samoty
http://www.zpodripskesamoty.cz
www.facebook.com/CeskoslovenskyVlcakZPodripskeSamoty
Jana Zítková jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2011, 13:04   #28
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by nyaro View Post
asi videl v tv desenskeho...takovych blbu, co ho napodobuji jsem uz potkala vic, ale nikdy to zadny nezkousel na mou fenku
az bude cesta do prahy, tak se ozvu
No jo Desenskej... jednou jsem chtěla udělit jeho trest nejvyšší a kousnout Rakšu do nosu. Ani si toho nevšimla, mě ještě notnou chvíli bolely zuby a jako blb jsem si oprávněně připadala
Ale jedna věc je učit se vychovávat svého psa a druhá věc je jít, a vychovávat psy náhodným kolemjdoucím...
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2011, 14:06   #29
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Jinak včera se mi Dingo rozhodl sežrat nějakého pána. Jdeme normálně po chodníku a na druhé straně široké frekventované silnice šel nějaký starší pán, normálně oblečený, měl sice čepici, ale to už v tomhle počasí nosí kde kdo a Dinouš si toho nevšímá, neměl brýle, vousy, vůbec nic a docela normálně šel, ani o nás nevěděl. A Dingo jak ho uviděl, celý se naježil a začal vrčet a štěkat, úplně jako blázen. Šli jsme souběžně asi sto metrů a celou dobu vyváděl, já se ho snažila soustředit na pamlsky, chtěla aby šel u nohy a tak, tak vždycky na chvilku přestal a pak zase.
Jestli je pro něj podnět tak silný, že motivace pamlsky nezabírá, musíš jeho nežádoucí chování přerušit jiným, daleko silnějším podnětem. tzn. tak důrazný zákazem, že začne vnímat tvůj názor na své chování. V takové situaci bych ale nejdříve použila důrazný zákaz a pak až obrácení pozornosti na sebe - pamlsky. On musí pochopit, že si nepřeješ aby se tak choval. Když to pochopí, bude daleko jednodušší včas takové chování zastavit.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2011, 14:15   #30
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
No jo Desenskej... jednou jsem chtěla udělit jeho trest nejvyšší a kousnout Rakšu do nosu. Ani si toho nevšimla, mě ještě notnou chvíli bolely zuby a jako blb jsem si oprávněně připadala
Tak to naši psi chápuo velice dobře a hodně hysterčí.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2011, 14:37   #31
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Jestli je pro něj podnět tak silný, že motivace pamlsky nezabírá, musíš jeho nežádoucí chování přerušit jiným, daleko silnějším podnětem. tzn. tak důrazný zákazem, že začne vnímat tvůj názor na své chování. V takové situaci bych ale nejdříve použila důrazný zákaz a pak až obrácení pozornosti na sebe - pamlsky. On musí pochopit, že si nepřeješ aby se tak choval. Když to pochopí, bude daleko jednodušší včas takové chování zastavit.
Tak já ho mezi tím napomínala, ale víš jak to s ním a zákazy je... můj názor na jeho chování je mu taky dost volný Tak příště žádné pamlsky, zkusím ho řádně seřvat... Stejně by mě ale zajímalo, co se mu na tom pánovi nelíbilo...


Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
No jo Desenskej... jednou jsem chtěla udělit jeho trest nejvyšší a kousnout Rakšu do nosu. Ani si toho nevšimla, mě ještě notnou chvíli bolely zuby a jako blb jsem si oprávněně připadala
Já to občas používám, když přijdu domů, v jedné ruce něco, co nechci zničit a na druhou se mi nadšením pověsí pes... to mi pak k sebeobraně zbývají jen ty zuby na jeho čumáku Ale efekt to má jen ten, že začne hystericky ječet, jak když ho na nože berou, ale stejně se neuklidní
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2011, 15:43   #32
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Tak já ho mezi tím napomínala, ale víš jak to s ním a zákazy je... můj názor na jeho chování je mu taky dost volný Tak příště žádné pamlsky, zkusím ho řádně seřvat... Stejně by mě ale zajímalo, co se mu na tom pánovi nelíbilo...

Já to občas používám, když přijdu domů, v jedné ruce něco, co nechci zničit a na druhou se mi nadšením pověsí pes... to mi pak k sebeobraně zbývají jen ty zuby na jeho čumáku Ale efekt to má jen ten, že začne hystericky ječet, jak když ho na nože berou, ale stejně se neuklidní
U pána se mu nemusel líbit třeba jen způsob chůze (zkušenost, když bratranec kulhal se sádrou na noze...)

Mně se osvědčilo jako jediné možné přerušení cizího nepřiměřeně silného podnětu jedině "kousnutí" rukou do boku. Je to sice z mé strany hodně zlé, ale v některých situacích to bylo jediné účinné, aby mě začal vnímat a zklidnil se (i co se týče psa, se kterým se chtěli servat), ale to používám jako takové poslední řešení.
Poprvé jsem to na něj použila zcela nechtěně, když se mi jako štěně chtěl za každou cenu probourat z pokoje v noci, kdy bratr dorazil domů s kamarádem...já ho chtěla chytit za kůži nad zadkem druhou rukou a trošku jsem se přehmátla. Bolt zařval, zklidnil se a za chviličku si mě šel udobřovat lízáním ruky k posteli. Do rána už byl klid.
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2011, 16:27   #33
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Já to občas používám, když přijdu domů, v jedné ruce něco, co nechci zničit a na druhou se mi nadšením pověsí pes... to mi pak k sebeobraně zbývají jen ty zuby na jeho čumáku Ale efekt to má jen ten, že začne hystericky ječet, jak když ho na nože berou, ale stejně se neuklidní
V tom případě jsem musela kousat nějak špatně, páč hysterická reakce se nekonala:]
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2011, 17:20   #34
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Jestli je pro něj podnět tak silný, že motivace pamlsky nezabírá, musíš jeho nežádoucí chování přerušit jiným, daleko silnějším podnětem. tzn. tak důrazný zákazem, že začne vnímat tvůj názor na své chování. V takové situaci bych ale nejdříve použila důrazný zákaz a pak až obrácení pozornosti na sebe - pamlsky. On musí pochopit, že si nepřeješ aby se tak choval. Když to pochopí, bude daleko jednodušší včas takové chování zastavit.
Hm, tak třeba u nás důrazné zakázání (případně ještě doprovoděné cuknutím vodítkem) vůbec nezabírá. Nebo spíš situaci dost zhoršuje. Když má strach z člověka a sama si vyhodnotí nebezpečí, tak se zákazama i pamlskama můžu jít někam. Mě se třeba osvědčilo úplně v klidu na ní začít mluvit ve stylu "co děláš? tam de pán, já ho taky vidim, no to je v pořádku a není potřeba ho sežrat, vyhodnotím si to sama" nebo tak něco, je úplně jedno co říkám, hlavně v klidu a nezvyšovat hlas při zákazu - to spolehlivě fungovalo jako zhoršení emocí a větší běsnění. Pokud vyšiluje moc, tak jí vklidu posadim (když je vypjatá moc a nereaguje, tak si jí pomalu a vklídku srovnám rukama tak jak potřebuju, případně jí s "kynologickým" povelem "halooooo" zaklepu mezi uši jako že má vnímat) a pořád na ní vklidu mluvim. Každý pes je samozřejmě jiný, nám funguje tohle - ne 100% ale je to o dost lepší-ikdyž vypadáme jako cvoci Jen tak naokraj - moc hezká ukázka přenosu emocí: šly jsme po cestě (na vodítku), celkem klídek, idyla a najednou kolem prosvištěly dvě cyklistky a srazily se. Nic se nestalo, ale jedna začala hystericky na tu druhou ječet a hádat se. Byly jsme cca 5 m od nich a moje fenečka najednou na základě nervozity a negativních emocí vycenila tesáky, začala vrčet, zježila hřbetní pruh ala divoké prase a vystřelila směr cyklistky. Rázem bylo po hádce
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2011, 18:57   #35
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Hm, tak třeba u nás důrazné zakázání (případně ještě doprovoděné cuknutím vodítkem) vůbec nezabírá. Nebo spíš situaci dost zhoršuje. Když má strach z člověka a sama si vyhodnotí nebezpečí, tak se zákazama i pamlskama můžu jít někam. Mě se třeba osvědčilo úplně v klidu na ní začít mluvit ve stylu "co děláš? tam de pán, já ho taky vidim, no to je v pořádku a není potřeba ho sežrat, vyhodnotím si to sama" nebo tak něco, je úplně jedno co říkám, hlavně v klidu a nezvyšovat hlas při zákazu - to spolehlivě fungovalo jako zhoršení emocí a větší běsnění. Pokud vyšiluje moc, tak jí vklidu posadim (když je vypjatá moc a nereaguje, tak si jí pomalu a vklídku srovnám rukama tak jak potřebuju, případně jí s "kynologickým" povelem "halooooo" zaklepu mezi uši jako že má vnímat) a pořád na ní vklidu mluvim. Každý pes je samozřejmě jiný, nám funguje tohle - ne 100% ale je to o dost lepší-ikdyž vypadáme jako cvoci Jen tak naokraj - moc hezká ukázka přenosu emocí: šly jsme po cestě (na vodítku), celkem klídek, idyla a najednou kolem prosvištěly dvě cyklistky a srazily se. Nic se nestalo, ale jedna začala hystericky na tu druhou ječet a hádat se. Byly jsme cca 5 m od nich a moje fenečka najednou na základě nervozity a negativních emocí vycenila tesáky, začala vrčet, zježila hřbetní pruh ala divoké prase a vystřelila směr cyklistky. Rázem bylo po hádce
Samozřejmě na každého psa platí něco jiného. Já Dinga znám, je to moje štěně, znám Elišky přístup k němu a proto jsem napsala to co jsem napsala.
Dingo je pes s naprosto normální povahou, rozhodně není bázlivý ani agresivní, akorát je zvyklý přebírat situaci do vlastních tlapek.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2011, 19:30   #36
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Samozřejmě na každého psa platí něco jiného. Já Dinga znám, je to moje štěně, znám Elišky přístup k němu a proto jsem napsala to co jsem napsala.
Dingo je pes s naprosto normální povahou, rozhodně není bázlivý ani agresivní, akorát je zvyklý přebírat situaci do vlastních tlapek.
Přesně tak On si myslí, že všechno na světě je tu jen pro něj a všechno si dělá po svém A že mu jako panička chce něco přikazovat nebo zakazovat, to jde mimo něj Abych dosáhla toho, že mi věnuje kousek své ctěné pozornosti, musím být někdy hodně nepříjemná... pak se na mě uráčí podívat stylem: co zase proboha chce??? A pokud ho okamžitě nepřesvědčím, že to co má udělat, chce udělat on a ne já, tak si jde zase po svém Naštěstí pamlsky jsou v 90% případů silný argument, že to chce tak udělat on
Příště budu důraznější, až bude mít zase snahu řešit něco za vůdce smečky
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org