Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Reklama i prasa

Reklama i prasa Wilczaki w prasie, reklamie, teledyskach i telewizji (grające 'siebie' lub wilki). Artykuły i programy o rasie...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-11-2004, 20:35   #1
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default Encyklopedia Hansa Rabera

W tej encyklopedii pierwszy raz ujrzalam wilczaka
Ale do rzeczy:
czesto wracam do tej encyklpoedii i wlasnie dzis tez wrocilam Czytam jeszcze raz caly artykul poswiecony czeweczkom Ostatnie zdanie brzmi:
"pies ten nie spelnia jednak wymagan stawianych psu domowemu"
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2004, 22:02   #2
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: Encyklopedia Hansa Rabera

Quote:
Originally Posted by Narvana
W tej encyklopedii pierwszy raz ujrzalam wilczaka
Mowisz o tej duzej? No to ja w niej po raz pierwszy nie rozpoznalam, ze na fotce jest wilczak. Stare fotki Repa, Bruny & co, ktore sie w niej znajduja sa super. Ale fotki pani Krämer zdecydowanie nie przedstawiaja wilczaka. No, chyba, ze maja przedstawiac, jak wilczak wygladac nie powinien...

Quote:
Originally Posted by Narvana
"pies ten nie spelnia jednak wymagan stawianych psu domowemu"
Tzn, ze jego dzien nie moze wygladac w ten sposob:
- 8 godzin wyczekiwania, az wlasciciel wroci z pracy
- 30 min spaceru
- 15:30 godzin spania
To nie kanapowiec, ktory moze byc ozdoba salonu. Wlasnie z tego powodu np. niemieckie rodziny nie kupuja duzych psow (w tym i wilczakow), ale westiki i yorki...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2004, 22:08   #3
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default Re: Encyklopedia Hansa Rabera

Quote:
Originally Posted by Margo
Mowisz o tej duzej? No to ja w niej po raz pierwszy nie rozpoznalam, ze na fotce jest wilczak.
Tak o tej mowie Fakt stare zdjecia sa fajne ale zwlaszcza jedno zdjecie Exy Vopy taki jak niemiec wyglada (ale pod fotka bylo napisane ze umaszczenie po ON a reszta czyli budowa po wilku)

Quote:
Originally Posted by Margo
Tzn, ze jego dzien nie moze wygladac w ten sposob:
- 8 godzin wyczekiwania, az wlasciciel wroci z pracy
- 30 min spaceru
- 15:30 godzin spania
To nie kanapowiec, ktory moze byc ozdoba salonu. Wlasnie z tego powodu np. niemieckie rodziny nie kupuja duzych psow (w tym i wilczakow), ale westiki i yorki...
aha to chyba ze tak Bo myslalam troche inaczej.
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2004, 22:17   #4
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

To teraz ja mam pytanie w sprawie tej encyklopedii, bo kiedyś znalazłam takie coś w bibliotece, też to była duża książka i ciekawa jestem, czy to to samo Narvana, nie pamietasz może, czy w tej encyklopedii informacje o wilczaku nie były obok rubryki z saarloosem?
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2004, 22:38   #5
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: Encyklopedia Hansa Rabera

Quote:
Originally Posted by Narvana
Fakt stare zdjecia sa fajne ale zwlaszcza jedno zdjecie Exy Vopy taki jak niemiec wyglada (ale pod fotka bylo napisane ze umaszczenie po ON a reszta czyli budowa po wilku)
To niestety tak jest, jak cos pisze ktos, kto o rasie nie ma pojecia.
1) Ciezko Exe nazwac "slowacka suka"
2) "masc po owczarku niemieckim" to juz totalna bzdura, bo wlasnie na tej fotce siersc jest jak najbardziej typowa dla wilka
3) "budowa przypomina raczej wilka" - taaaa, na fotce, ktora zbiera krytyke za mocno opadajacy zad, ktorego sie ani u jednego wilka nie spotka.

Ale juz najwieksza bomba to opis do fotki, ktora znajduje sie wyzej nad Exa - ta tego ciemnego owczarkowatego psa z czarna mordka. Brzmi on "Ceskoslovensky vlcak. Preferowane jest u tej rasy mozliwie wilczaste umaszczenia i wilczy wyraz pyska". Gdyby to nie bylo smieszne to by bylo tragiczne. A potem sie dziwic, ze na zachodzie sedziuja wilczaki tak jak sedziuja...

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
To teraz ja mam pytanie w sprawie tej encyklopedii, bo kiedyś znalazłam takie coś w bibliotece, też to była duża książka i ciekawa jestem, czy to to samo Narvana, nie pamietasz może, czy w tej encyklopedii informacje o wilczaku nie były obok rubryki z saarloosem?
Tak - to ta ksiazka.... Pomijac fotki, to jest tak calkiem niezly opis rasy.... :P
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2004, 22:58   #6
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Hm, fajnie wlaśnie tę ksiązke znalazłam w starej szkole w bibliotece i była to jedyna ksiązka z psimi rasami, gdzie był też wilczak i saarloos później już nigdzie tych ras w żadnej psiej encyklopedii nie znalazłam, a szukałam sporo.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2004, 23:10   #7
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default Re: Encyklopedia Hansa Rabera

Quote:
Originally Posted by Margo
To niestety tak jest, jak cos pisze ktos, kto o rasie nie ma pojecia.
1) Ciezko Exe nazwac "slowacka suka"
2) "masc po owczarku niemieckim" to juz totalna bzdura, bo wlasnie na tej fotce siersc jest jak najbardziej typowa dla wilka
3) "budowa przypomina raczej wilka" - taaaa, na fotce, ktora zbiera krytyke za mocno opadajacy zad, ktorego sie ani u jednego wilka nie spotka.
No wlasnie mnie tez to zaciekawilo bo bardziej ta budowa wilka nie przypominala
Quote:
Originally Posted by Margo
Ale juz najwieksza bomba to opis do fotki, ktora znajduje sie wyzej nad Exa - ta tego ciemnego owczarkowatego psa z czarna mordka. Brzmi on "Ceskoslovensky vlcak. Preferowane jest u tej rasy mozliwie wilczaste umaszczenia i wilczy wyraz pyska". Gdyby to nie bylo smieszne to by bylo tragiczne. A potem sie dziwic, ze na zachodzie sedziuja wilczaki tak jak sedziuja...
Tak braardzo ciemne te slowackie suki byly
Agnieszko:
Margo Ci juz odpowiedziala
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2004, 23:31   #8
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
później już nigdzie tych ras w żadnej psiej encyklopedii nie znalazłam, a szukałam sporo.
Niestety w zasadzie wszystkie encyklopedie to przedruki wydan z "Europy Zachodniej". A one albo o wilczaku nie wspominaja, albo powielaja stary model: rozpisaja sie nad Saarloosem i jego zaletami, a potem jest jeszcze notka, ze istnieje taki Czechoslowacki Wilczak, ale to byla hodowlana pomylka. Zreszta moze lepiej, ze nie pisza, bo ostatnio pojawily sie dwie nowe (wznowione) encyklopedie, ktore widzialam w Czechach, i obie to wielka wpadka. Pan Fogle w opisie wilczaka wydrukowal fotki Saarloosow. A druga encyklopedia (nie pamietam juz autora) drukuje takie fotki, ktore sa zwykla pomylka, bo raczej wilczaki na nich nie sa.

W Polsce o wilczakach kilka slow napisal Adam Kochanowski w ksiezce "Podaj lape", a w "Rasy psow" Evy Krämer jest sliczna fotka Bruna (choc malenka).
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2004, 16:27   #9
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
Quote:
Originally Posted by Agnieszka
później już nigdzie tych ras w żadnej psiej encyklopedii nie znalazłam, a szukałam sporo.
Niestety w zasadzie wszystkie encyklopedie to przedruki wydan z "Europy Zachodniej". A one albo o wilczaku nie wspominaja, albo powielaja stary model: rozpisaja sie nad Saarloosem i jego zaletami, a potem jest jeszcze notka, ze istnieje taki Czechoslowacki Wilczak, ale to byla hodowlana pomylka.
No właśnie - pewnie znany jest Ci numer "Przyjaciel Pies", czerwiec, 1999, nr 6... tam pierwszy raz zobaczyłam Saarloosa i CzW i muszę powiedzieć, że wtedy nawet pomyślałam "Ale fajny ten Saarloos", choć nie podobał mi się jakoś wyjątkowo przez jego oczy - rozstawienie lub coś, czego nawet nie umiem nazwać, w każdym bądź razie Wilczaki mają inne (przynajjmniej tak sądzę po tych zdjęciach Saarloosów) i bardziej mi się podobają. Ale zmierzam do tego, że właśnie o Saarloosach były dwie strony + plakat, a o CzW tylko jedna stroneczka ... Acha, w tej gazecie pisze jeszcze (mam ją przed oczami, zostawiłam na pamiątkę ) "W ślady Saarloosa poszli hodowcy w innych krajach i tak narodziły się wilk włoski oraz czechosłowacki wilczur." Co to za wilk włoski?

Quote:
Originally Posted by Margo
Zreszta moze lepiej, ze nie pisza, bo ostatnio pojawily sie dwie nowe (wznowione) encyklopedie, ktore widzialam w Czechach, i obie to wielka wpadka. Pan Fogle w opisie wilczaka wydrukowal fotki Saarloosow. A druga encyklopedia (nie pamietam juz autora) drukuje takie fotki, ktore sa zwykla pomylka, bo raczej wilczaki na nich nie sa.
No tak... śmiać się, czy płakac?
Pozdrawiam
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2004, 17:16   #10
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
No właśnie - pewnie znany jest Ci numer "Przyjaciel Pies", czerwiec, 1999, nr 6...
Jak najbardziej - wtedy po raz pierwszy pomagalismy w pisaniu artykulu o tej rasie. Choc ostatecznie nie mielismy duzego wplywu na jego ostateczna tresc, ale przyznam, ze autorka sie postarala i zamiast przedrukowywac pierwszy lepszy tekst skontaktowala sie z wlascicielami...

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
Ale zmierzam do tego, że właśnie o Saarloosach były dwie strony + plakat, a o CzW tylko jedna stroneczka
Dokladnie. Choc w tamtym czasie mialo to jakies uzasadnienie - w Europie Zachodniej Saarloosy byly o wiele bardziej popularne. Teraz, gdy jedzie sie na klubowke to wilczakow jest ponad 30, a Saarloosow....7-8. Na zwyklych wystawach sa w zasadzie niespotykane. Teraz chyba tylko w Holandii mozna mowic jeszcze o istnieniu tej rasy, bo w innych krajach "przegrywaja" z CzW....

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
"W ślady Saarloosa poszli hodowcy w innych krajach i tak narodziły się wilk włoski oraz czechosłowacki wilczur." Co to za wilk włoski?
(Stosunkowo) mloda krzyzowka owczarkow i wloskich wilkow. Jednak rasa ta (wedlug mnie) poszla calkiem w kierunku ONa - od ONow sa co najwyzej lzejsze, ale ciezko powiedziec, aby byly to typowe wilczaki. Tutaj znajdziesz strone o tej rasie (niestety po wlosku): http://www.lupoitaliano.it/
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2004, 17:34   #11
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
(Stosunkowo) mloda krzyzowka owczarkow i wloskich wilkow. Jednak rasa ta (wedlug mnie) poszla calkiem w kierunku ONa - od ONow sa co najwyzej lzejsze, ale ciezko powiedziec, aby byly to typowe wilczaki. Tutaj znajdziesz strone o tej rasie (niestety po wlosku): http://www.lupoitaliano.it/
Ja jeszcze slyszalam o rasie amerykanski owczarek z tundry czy jakos tak Tez jest to mieszanka wilka ale tym amerykanskim i ON
A ta krzyzowka faktycznie wygladaja jak owczarki tyle ze chyba oprocz tej lzejszej budowy od ON to umaszczenie maja po wilku, ale zreszta nie wiem jak te wloskie wilki wygladaja Jak nasze czy jakos inaczej?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2004, 17:47   #12
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Ja jeszcze slyszalam o rasie amerykanski owczarek z tundry czy jakos tak Tez jest to mieszanka wilka ale tym amerykanskim i ON
Ta rasa to American Tundra Shepherd Oni tez poszli w kierunku ONa - tyle ze w odroznieniu od Wlochow i ich wilczakow postawili na wiekosc i mase. Wiem, ze pilnie obserwuja nasze wilczaki i nawet sciagneli juz CzW aby po cichu dokrzyzowac je do ATSow, by poprawic wyglad i...uzytkowosc.... Ale to takie ploteczki...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2004, 17:55   #13
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

No fakt burki sa duze i ciezkie a nie jak czewczki: dlugie i lekkie
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2004, 18:41   #14
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
No fakt burki sa duze i ciezkie a nie jak czewczki: dlugie i lekkie
Są takie masywne :-) ale mi się podobają. I w sumie to bym nie chciała, żeby je "dolepszali" Wilczakami, to takie zabranie wilczakowej krwi... A ja mam jeszcze takie pytanie, ale już o nasze Wilczaki. W galerii wolfdoga jest mnóstwo psów i znalazłam pare takich, które mają bardzo ciemne pyski, czarniawe (tak przynajmniej pokazują zdjęcia). Ładne psiaki, ale gdybym takiego zobaczyła na żywo, to bym chyba nie powiedziała, że to Wilczak. I pytanie: co z takimi psami na wystawach? co o nich myślą sędziowie? Te psy są bardzo ONowe.

Na zdjęciu: Vyan-Kuma les Plaines de l Est
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2004, 18:52   #15
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

No wlasnie dolaczam sie do zapytania
Bo ten wilczak jak ON wyglada
i na innch zdjeciach jakby dluga siersc mial, ale nie wiem
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2004, 19:24   #16
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
I pytanie: co z takimi psami na wystawach? co o nich myślą sędziowie? Te psy są bardzo ONowe.
Akurat w tym przypadku u ostrego sedziego zakonczyloby sie to dyskwalifikacja jako "osobnika o nietypowym dla rasy eksterierze". Sama czarna maska jest powazna wada i psy takie powinny dostac ocene najwyzej "dobra". W rzeczywistosci sedziowie sa dosyc lagodni z zwykle konczy sie na "bardzo dobrej". Oczywiscie za wyjatkiem sedziow w Francji i czasem Niemiec, czy Holandii - tam niestety czesto jest bardzo kiepsko ze znajomoscia rasy i bywa, ze taki pies nie tylko dostaje ocene doskonala, ale nawet wygrywa...

Wczesniej maski takie tolerowano, bo z powodu dokrzyzowania do wilczakow Kazana z Pohranicni straze wada ta dosyc mocno pojawila sie u czeskich psow (bylo to typowe u psow "starego typu"). Ale obecnie nawet w Czechach hodowcy z tego wyszli i bywa, ze obecnie psy takie sa nawet dyskalifikowane na przegladzie hodowlanym....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2004, 21:03   #17
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default

No tak, więc wszytko zależy od sędzi czyli pewnie ciemny pysk to coś w stylu "ciemnego oka" albo "za srebnej sierści" u Varga

Margo, a jak z Tobą i Wilczakami było? kiedy pierwszy raz je poznałaś, zobaczyłas?
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 21-11-2004, 17:53   #18
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
No tak, więc wszytko zależy od sędzi czyli pewnie ciemny pysk to coś w stylu "ciemnego oka" albo "za srebnej sierści" u Varga
Nie - kazda wada i kazdy blad maja swoja "wage". Ciemniejsze oko to w zasadzie "niedostatek" lub mniejsza wada. Czarna maska to juz powazna wada. Oczywiscie wszystko zalezy od nasilenia danej cechy. I od tego czy pies ma tylko jeden blad, czy jest ich kilka. Itd...

Tutaj wrzucialam taka ogolna tabelke poszczegolnych bledow:
Wystawy od podszewki: wady i niedostatki
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 21-11-2004, 18:06   #19
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default :)

a czyje zdjęcie jest przy Twoim imieniu?
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 21-11-2004, 18:30   #20
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: :)

Quote:
Originally Posted by leśniczyna
a czyje zdjęcie jest przy Twoim imieniu?
Emi ze Stobnicy...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org