Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-07-2013, 13:58   #1
affisek
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Location: Nemyčeves (Jičín)
Posts: 14
Default Itse Dino z Věrné smečky v útulku!

V útulku ve Volenicích (okr.Příbram) je sedmiměsíční vlčák s PP Itse Dino z Věrné smečky, Dino byl odložen majitelem, více info zde http://www.dog-point.cz/itse-dino-z-verne-smecky Nemá někdo doma volný pelíšek, kde by tento pes nalezl trvalý domov?
affisek jest offline   Reply With Quote
Old 05-08-2013, 11:06   #2
Dagmar
Junior Member
 
Dagmar's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Praha-východ, Telč
Posts: 85
Default

Quote:
Originally Posted by affisek View Post
V útulku ve Volenicích (okr.Příbram) je sedmiměsíční vlčák s PP Itse Dino z Věrné smečky, Dino byl odložen majitelem, více info zde http://www.dog-point.cz/itse-dino-z-verne-smecky Nemá někdo doma volný pelíšek, kde by tento pes nalezl trvalý domov?

Na stránkách píšou, že už má domov. Můžeme si tedy přát, že už trvalý. A pevně doufám, že pán si místo dalšího psa/feny pořídí radši plyšáka. Nebo dá do Klokánku příště i svoje dítě, které nechá růst volně jak dříví v lese? Tohle mi hejbá žlučí!!!
Dagmar jest offline   Reply With Quote
Old 05-08-2013, 11:46   #3
affisek
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Location: Nemyčeves (Jičín)
Posts: 14
Default

Prý byl o něj rychle velký zájem, tak doufám, že to zlé už si vybral a teď už se bude mít dobře.. btw lidi by si měli víc rozmýšlet, jestli mají na psa i něco jiného než jen peníze, pak to odnesou zase jen ti chudáci psi a zdá se mi, že se vlčáci začínají bohužel stávat módním plemenem a spousta lidí na nich vidí jen vizáž "vlka"
affisek jest offline   Reply With Quote
Old 05-08-2013, 12:01   #4
Dagmar
Junior Member
 
Dagmar's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Praha-východ, Telč
Posts: 85
Default

My jsme na naši slečnu peníze neměli. Měli jsme ji na splátky. Taky patříme k těm, kteří se zamilovali do vzhledu a povahu řešili až později. Nicméně ptali jsme se, chtěli jsme poradit, abysme něco nezanedbali, abysme jí neublížili, ale aby byla v pohodě a spokojená. NIKDY by mě nenapadlo ji vrátit nebo ji dát do útulku. Ať už by provedla cokoli. Vždycky je totiž chyba na straně člověka.
Poslední dobou se vrací hrozně moc pejsků. Proto i my už nemáme jen slečnu, ale i mužskýho - 5,5 roku. A to je i důvod, proč nechci od naší slečny štěňátka. Aby se zase vracela? Jako štěňata nebo jako dospělí?
Příběhy několika známých mě přesvědčily o tom, že skutečně někdy není možné si pejska nechat, ale že je lepší se ho vzdát a řešit svoji špatnou situaci, aby tím pejsek netrpěl. Nicméně vždycky bych se snažila si chlupáče udržet, protože vím, jak jsou na nás vázaní (i pejsek, kterého máme teprve 3 měsíce).
Je dobře, že o něj byl zájem. Hlavně aby nový páníček dohnal to, co ten první zanedbal a pejsek se měl dobře.
Dagmar jest offline   Reply With Quote
Old 05-08-2013, 12:49   #5
affisek
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Location: Nemyčeves (Jičín)
Posts: 14
Default

Ono je to hodně o důvodech, proč si psa pořizuji a proč zrovna to konkrétní plemeno. Jestli proto, že se mi líbí, chci se mu věnovat a zahrnu ho do svých plánů v dalším životě, nebo že se mi "jen" líbí a chci zaujmout ostatní, být vyjímečná a když zjistím, že pes není plyšák, nebo že bych se v čase věnovaném psovi mohla zabývat něčím jiným, tak se ho zbavím.. je to o prioritách, když si pořizuji psa, tak bych měla myslet na to, že si ho -s trochou štěstí- pořizuji aspoň na dalších deset let a na celou tu dobu se stává členem rodiny, se kterým je nutno počítat. A to i když se rozejdu, přestěhuju, otěhotním... Ano, nejspíš jsou nepředvídatelné situace, kdy opravdu není možné si psa nechat, ale měly by to být spíš vyjímky, ne nejsnažší a samozřejmé řešení... Já vlčáky miluju, jsou moje srdcovka, a doufám, že si ho jednou budu moct pořídit znovu. V únoru jsem přišla o svojí fenku a protože jsem cítila, že z různých důvodů bych se dalšímu čévéčku nemohla věnovat tolik, kolik bych chtěla a přitom nemůžu zůstat bez psa, tak jsem si pořídila fenku holanďáka (roční odloženou). Přitom mně exteriérově holanďáci nikdy vyloženě neokouzlili, ale s touhle fenkou to byla láska na první pohled Vlčku stále hluboce postrádám a chybí mi "vlčí" intelekt a povaha, ale než abych si vzala zvířátko, pro které nemám podmínky, to si ho raději odpustím a pořídím si ho jednou, až to zase půjde...
affisek jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org