Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-03-2013, 01:00   #21
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Mój tam nie lubi wszystkich samców, wszystkie mordowałby z taką samą przyjemnością. Jest w stanie tolerować małe psy, o ile się na niego nie rzucają, jednak nie ryzykowałabym puszczenia go z nimi luzem. Kilku konkretnych psów nie lubi bardziej niż normalnie, ale nie przenosi tego na podobne osobniki (np. ma alergię na jednego owczarka, ale na inne nie reaguje z tego powodu bardziej).

Wyjątkami jest kilka samców poznanych w szczeniaczkowych czasach, ale nie wszystkie.
Kilkutygodniowych szczeniąt w ogóle nie zauważa, są dla niego jak powietrze Suczki wielbi bez wyjątku, nawet jak go mordują.

Last edited by maillevin; 05-03-2013 at 01:03.
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2013, 01:19   #22
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Po prostu Sahir jest konsekwentny w swoich wyborach
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2013, 01:20   #23
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Po prostu Sahir jest konsekwentny w swoich wyborach
Mozna powiedzieć, że poczucie sprawiedliwości nie jest mu obce - jak wszyscy to wszyscy
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2013, 08:09   #24
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by maillevin View Post
Suczki wielbi bez wyjątku, nawet jak go mordują.
też a nawet broni je przed innym samcami bez wzgledu na wielkość.choc jak te dwie siostry siada na niego to ledwo sie odpędza aby zachwile je obydwie zaatakować . nie wiadomo czy śmiać się czy płakać .

muszę zacząć nosić aparat na plac
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2013, 13:42   #25
Duz
Junior Member
 
Duz's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 134
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Imbus nienawidzi wprost wszystkich psów( samców - sunie przy blizszym poznaniu są OK) z zakręconymi ogonami i chodzącymi sztywno, czyli akity, duze psy japońskie, haszczaki, malamuty. Nie lubi owczarków i to dotyczy niemieckich i belgijskich, labladorów i goldenów. Ogólnie samców nie toleruje - tylko Bowka
Mojego wykastrowanego Szamanka - mieszankie owczarka z czymkolwiek też tolerował na spacerku

Diesel zaczyna nie lubić wszystkich samców. Chociaż ostatnio na szkoleniu "bardzo polubił" Goldena aż za bardzo
Jedynie jak widzi wilczaka samca, to zamienia się w płaszczaka
Duz jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2013, 20:55   #26
ira.s
Junior Member
 
ira.s's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 95
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
...z zakręconymi ogonami... haszczaki...
Akurat tak się składa, że Huskie nie mają zakręconych ogonów (więc nie myl ich z Malamutami) w przeciwieństwie do Łajek, od których się wywodzą.


Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Ogólnie samców nie toleruje - tylko Bowka
A mógłbyś zapodać tu jakieś zdjęcie tego Bowa (bo jak rozumiem, to jakaś tutejsza maskotka w postaci mixa Siberiana z Saarloosem?)?!
ira.s jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2013, 21:09   #27
ira.s
Junior Member
 
ira.s's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 95
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
...chciałam przypomnieć, że większość psów nie rozumie "mowy" wilczakowej.
Tak swoją drogą to znane są Wam może jakieś polskojęzyczne opracowania książkowe na temat CzW?! Bo ja coś na żadną nie mogę w Naszych księgarniach natrafić
ira.s jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2013, 21:52   #28
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
A mógłbyś zapodać tu jakieś zdjęcie tego Bowa (bo jak rozumiem, to jakaś tutejsza maskotka w postaci mixa Siberiana z Saarloosem?)?!
Bow to nie żaden mix, tylko rodowodowy Saarlos.
Quote:
Tak swoją drogą to znane są Wam może jakieś polskojęzyczne opracowania książkowe na temat CzW?! Bo ja coś na żadną nie mogę w Naszych księgarniach natrafić
Nie natrafisz, bo takowych nie ma, podobnie jak nie doprosisz się o wskazanie wilczakowych linii hodowlanych w stylu innych ras, bo tak to w wilczakach nie funkcjonuje, co już Ci mówiono wiele razy, ale jakoś Ci to najwyraźniej umknęło.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2013, 22:11   #29
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
A mógłbyś zapodać tu jakieś zdjęcie tego Bowa (bo jak rozumiem, to jakaś tutejsza maskotka w postaci mixa Siberiana z Saarloosem?)?!
Jak Grin pisala Bowek to Saarloos. Nie nazwalabym Bowka maskotka, owszem traktujemy go szczegolnie bo jest jedynym Saarloosem w naszym otoczeniu no i ma naprawde swietny charakter.

Bowek:
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2013, 22:44   #30
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
Tak swoją drogą to znane są Wam może jakieś polskojęzyczne opracowania książkowe na temat CzW?! Bo ja coś na żadną nie mogę w Naszych księgarniach natrafić
Nie ma czegoś takiego, więc na próżno szukasz. A "skrawki" informacji na temat wilczaków, które można znaleźć w popularnych albumach z rasami psów to zwykle bzdury, więc nawet się nie kłopocz, żeby czegoś o wilczakach szukać w księgarni.
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2013, 10:19   #31
eMMki
Junior Member
 
Join Date: Apr 2013
Location: Warszawa
Posts: 29
Default

My mamy jedno pytanie... (nie wiem czy w dobrym temacie, ale odpowiedniejszego nie znalazłem)
Jakie są relacje szczeniaka CzW podczas wychowania z psami innej rasy?
Może niektórzy forumowicze mają już takie doświadczenia... (nie stawiam "?" bo to by już było drugie pytanie )
Nasza 11-letnia suka (labrador) jest przyjazna w stosunku do wszystkich ludzi i psów (wiadomo: labiszon), do tego dobrze ułożona i posłuszna (tak nam się przynajmniej wydaje), nie wolno jej wtryniać się do łóżka, adorować nas przy posiłkach, itd... Bez problemu wykonuje polecenia, jedynie czasami jej wzrok mówi: ty dupku, przecież nic by się nie stało gdybym zjadła tego śmierdzącego gołębia...
Zadajemy sobie jednak pytanie jak na wstępie, a może raczej nawet: jak wychowywać szczeniaka CzW w towarzystwie psa innej rasy?
eMMki jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2013, 10:37   #32
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Nie mam doświadczeń w wychowaniu młodej na codzień z drugim psem innej rasy, ale u nas było tak, że młoda poznawała wiele psów na spacerach, w przedszkolu i potem na szkoleniach. Zauważyłem jedną zasadę - psy, które poznała i widywała się do 7 mca życia są jej przyjaciółmi i nie ma znaczenia jakiej płci, czy rasy są. Dużo czasu spędzaliśmy z corgi cardiganami i do dzisiaj jest tak, że jak zobaczy corgi czy pembroki na wystawie, czy z daleka na ulicy to jest nakręcenie i czułe powitanie.
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2013, 10:59   #33
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Normalnie, jak kazdego innego psa, my nie robilismy niczego szczegolnego, zakuplowalismy psy, kazdego w innym momencie, najpierw Uro sie poznal z jamnikiem (bo on byl najbardziej tolerancyjny), potem z owczarkiem, a na koniec po dluzszym czasie z nasza sunia (co prawda sunia wczesniej go widziala przez siatke, mogla go powachac, poznac, ale jeszcze nie dotknac, bo ona taka najbardziej sceptycznie nastawiona do nowych domownikow. Jak prawie rok pozniej wprowadzalismy malego jamnika do ekipy robilismy dokladnie tak samo tylko ze pierwszy do zakumplowania byl Uro, potem owczarek, potem sunia. Takze w naszym przypadku nie bylo nic szczegolnego

A u Ura tak jak u Wonderki, psy poznane za szczeniaka sa do dzisiaj wielbione, ale te psy musialy byc starsze od Ura, rownolatkowe sa na mord (Oczywiscie mowie o samcach, suki sa zawsze ukochane)
__________________
Ja & Urciowaty

Last edited by avgrunn; 18-04-2013 at 11:03.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2013, 11:08   #34
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Aśka zapomniałaś o Mandżurze w Późnej
Ja już się wypowiadałam w tej kwestii, więc nie będę się rozpisywać To Wy znacie swoją sunię najlepiej, pilnujcie tylko, żeby mała nie wchodziła jej na głowę i pozwoliła czasem odpocząć
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2013, 11:11   #35
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Aśka zapomniałaś o Mandżurze w Późnej :twisted
Podejrzewam ze teraz by milosci juz nie bylo bo Mandzur to juz chlop ale wtedy najwyrazniej Urcio stwierdzil ze fajna niunia z niego
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2013, 12:06   #36
eMMki
Junior Member
 
Join Date: Apr 2013
Location: Warszawa
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Aśka zapomniałaś o Mandżurze w Późnej
Ja już się wypowiadałam w tej kwestii, więc nie będę się rozpisywać To Wy znacie swoją sunię najlepiej, pilnujcie tylko, żeby mała nie wchodziła jej na głowę i pozwoliła czasem odpocząć
z ostatnich doświadczeń wiemy, że Irson nadal lubi bawić się ze szczeniakami i nadal ma jeszcze na to siły potrafi również młodemu bezboleśnie, ale i zdecydowanie pokazać, że ma dosyć gówniarza ... no ale z wilczakiem jeszcze nigdy nie miała kontaktu i wilcze geny mogą być dla niej kłopotliwe
eMMki jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2013, 12:09   #37
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Dostosuje sie, nasz owczarek mial 10 lat jak przyszedl mendzioch, bez problemu nauczyl sie wilczakowych zabaw.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2013, 21:17   #38
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Skoro nam udało się zapoznać Cresila z Bastą (dosyć chamska SUKA w typie ON, u której baaaaardzo kuleje socjal z obcymi psami), oraz wychować go z Nitką, która nie przepada za szczeniakami, to myślę, że Wy nie powinniście mieć z tym problemu, skoro sunia jest przyjazna i lubi się bawić z maluchami
Musicie tylko pamiętać, że szczenię wilczaka to wyjątkoooooooowo upierdliwe stworzenie i tak zaplanować wspólne relacje, żeby labradorka mogła sobie trochę odsapnąć
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2013, 06:07   #39
igienator
The Grim Reaper
 
igienator's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Location: Łódź
Posts: 316
Default

Grejs generalnie nie cierpi zadnych suczek, niezaleznie od rasy, z jednym wyjatkiem Ali. i nie lubi niczego co jest male i czarne niezaleznie od plci. generalnie jakos nie lubi czarnych psow, nie wiem czemu. za to lubi labki, husky, malamuty i inne podobne, tzn zaprzegowce lubi jak juz pozna, przez ten ogon. za to ma kilka wybranych psow na osiedlu ktorych nie toleruje nawet jak one sa na dworzu a ona w domu, nie wiem czym sie kieruje, ale ma ochote wybic okno byleby je dopasc
__________________
igienator jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2013, 20:43   #40
eMMki
Junior Member
 
Join Date: Apr 2013
Location: Warszawa
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
... bez problemu nauczyl sie wilczakowych zabaw.
Quote:
Originally Posted by makota View Post
... że szczenię wilczaka to wyjątkoooooooowo upierdliwe stworzenie i tak zaplanować wspólne relacje, żeby labradorka mogła sobie trochę odsapnąć
hmmm...
wilczakowe zabawy?
wyjątkooooooooooooooooooooowo upierdliwe stworzenie?

prosimy o coś więcej w tym temacie
eMMki jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org