Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

View Poll Results: Jakiej u¿ywasz karmy?
Nutro 1 9.09%
Nutra 1 9.09%
K-9 0 0%
Eukanuba 5 45.45%
Royal Canin 4 36.36%
Voters: 11. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-01-2005, 15:13   #41
A.J.G
Junior Member
 
A.J.G's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 24
Send a message via MSN to A.J.G
Default

Margo fajne wilczaki! Może kiedyś kupię wilczaka i będzie dwoje . Życzę aby zdrowo się chowały i miały apetyt jak na załączonym zdjęciu!
Pozdrawiam z Daxem
__________________
"Pies jest jednym stworzeniem na ziemi, który kocha ciê wiêcej ni¿ siebie samego" Josh Billings
A.J.G jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2005, 15:18   #42
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default

Gaga nei zachwycaj się - na pewno dostałaś cynk, że to Twój CHeitan
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2005, 15:47   #43
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Widziecie tego na pierwszym planie???? Piekny prawda?
Nie dość, że piękny i utalentowany, to jeszcze z apetytem. Ale masz Gaga szczęście !
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2005, 16:25   #44
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Kamyczek do ogrodka zwolennikow jedzenia gotowanego, linki z postu z listy o wystawach :

uprzedzam, ze ten pierwszy jest bardzo hmm...wstrzasajacy ,,nie obejrzalam do konca...
Wlasciwie podalam tu bo zglupialam i kompletnie nie umiem sie teraz w tym znalezc...i tak pomyslalam sobie, ze co bede sie sama z tym meczyla?

http://www.petatv.com/tvpopup/video....eed=_med<br />

http://empatia.pl/str.php?dz=3&id=229
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2005, 17:25   #45
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

O ja nie moge Nie wiedzialam ze IAMS testuja nazwierzetach!
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2005, 18:26   #46
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default

te strony nie chcą mi sięotworzyć wogóle....
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2005, 19:02   #47
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

A mi się najbardziej podoba duża psia głowa z tyłu
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2005, 19:04   #48
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by leśniczyna
te strony nie chcą mi sięotworzyć wogóle....
No nie chcą, ale jesli jest tam to, co podejrzewam, to może i lepiej, bo zdjęcia są obrzydliwe.
Ale Gaga, byś mogła jeszzce raz link rzucić?
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2005, 20:10   #49
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

http://www.petatv.com/tvpopup/video....=wm&speed=_med


http://empatia.pl/str.php?dz=3&id=229
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2005, 12:36   #50
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default

hm... nie obejrzę tego... możecie opisać, co jest na tym filmie?
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2005, 17:12   #51
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Wlasciwie podalam tu bo zglupialam i kompletnie nie umiem sie teraz w tym znalezc...i tak pomyslalam sobie, ze co bede sie sama z tym meczyla?
Ehhhh....mnie juz to meczy. Kazdy ma krew na rekach, ale kazdy z niewinna minka mowi": Ja? Ja nie!".

Producenci karm testuja. Ci co sie chwala, ze nie testuja, uzywaja wynikow badan osob, ktore na zwierzetach testowaly. A zadowoleni zwolennicy zdrowego zywienia i tak pakuja do garnka mieso ze zwierzecych "obozow zaglady", bo zwykle z super-marketow. I to w proporcjach podawanych przez osoby....ktore testowaly jedzenie na psach, aby bylo wiadomo, czy taka ilosc wysokobialkowego miesa spowoduje, ze szczeniaczka pognie, czy tez nie....

I kazdemu, kto daje mieso (nawet to naturalne, nie przerobione przez podle firmy produkujace karmy) i mowi "To nie ja" temu polecam (choc raczej NIEpolecam) PetaTV i film:
http://www.petatv.com/tvpopup/video....=rp&speed=_med
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2005, 19:59   #52
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

PO takiej rekomendacji to nawet nie odwaze sie kliknac w link ....
cholera , maialm iskierke nadziei, ze napiszesz, ze sa tacy co NIE TESTUJA.....czyli wrocilam na poziom normalnych moich bitew myslowych dotyczacych jadlospisu (mojego)..napisalam gdzies wczesniej, ze niestety nie jestem wegetarianka, niestety- bo doskonale zdaje sobie sprawe do czego sie przyczyniam kupujac mieso i wedliny, glownie mieso, ktore jest moim glownym elementem diety. I zazdroszcze ludziom, ktorych swiaodmosc jest silniejsza od zoladka.....

Do diabla z takim swiatem

A w ogole to przepraszam wszystkich za tego posta..czasem jednak latwiej jest nie wiedzac pewnych rzeczy
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2005, 20:11   #53
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default

hm.. jeśli chodzi o mnie, to trudno powienieć, że jestem wegetarianką, bo to nie jest idologia - raczej kwestia zdrowia, choć utrudnia mi to zadanie umiejętność robienia świetnych rzeczy z mięsa.. Czasem kusi.
Oglądałam niedawno film dokumentalny o życiu na wsi i ku mojemu zaskoczeniu pokazano zażynanie prosiaka.... jak pomyślę, że tak giną codziennie tysiące zwierząt, to...
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2005, 19:04   #54
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
cholera , maialm iskierke nadziei, ze napiszesz, ze sa tacy co NIE TESTUJA.....czyli wrocilam na poziom normalnych moich bitew myslowych dotyczacych jadlospisu (mojego)..napisalam gdzies wczesniej, ze niestety nie jestem wegetarianka, niestety- bo doskonale zdaje sobie sprawe do czego sie przyczyniam kupujac mieso i wedliny
Gaga - ja tez nie jestem. Co nie znaczy, sie podoba mi sie to co robia co niektorzy hodowcy zwierzat. Ale taki jest swiat i gdy mialam praktyke w jednym z ogromnych gospodarstw niemieckich rozmawialam z grupa Polakow, ktorzy pracowali tam jako 'lapacze' kurczakow. I sprawa jest jasna: sa fermy, ktore sa jak obozy koncentracyjne, gdzie martwe zwierzeta leza razem z zywymi. Ale sa i takie, gdzie zachowuje sie podstawowe warunki i stara postepowac (ralatywnie?) humanitarnie. I wedlug mnie powinno sie te pierwsze pozamykac i stawiac na te drugie. Bo bez wzgledu na to czy jemy mieso, czy nie, to jako psiarze bierzemy w tym udzial. Bo psy mieso jedza i jesc beda, bo musza. I mimo wszystko cel mamy ten sam co obroncy zwierzat: 'walczac' o zwierzeta "ubojowe", ktore powinny zyc w lepszych warunkach i byc lepiej, zdrowiej karmione, pomagamy tez i naszym psom, bo i dla nich oznacza to lepsza i zdrowszy karme/jedzenie...

Innego wyjscia nie ma, bo psa nie nakarmisz zielenina. I nie puscisz do lasu, aby w sposob naturalny zapolowal na naturalna zwierzyne (czyt. zamordowal jakas mloda czy chora sarenke ). Jedyne co pozostaje to kompromis....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2005, 19:15   #55
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Jeszcze jeden kamyczek o zywieniu naturalnym. Czesto wyglada ono tak, ze psom podaje sie duze ilosci kurczakow (bo to tanie wyjscie i wydaje sie dobre) + dodatki. Wlasnie na jednej z list toczy sie rozmowa, bo znajoma hodowczyni Malamutow w ten sposob karmila swoje stadko. Podstawa byly porcje rosolowe, do tego wolowina plus zielenina. Problemy zaczely sie w zeszlym roku: dziwne cieczki, puste krycia, narodziny martwych szczeniat, 'znikajace' mioty (na USG widoczne, ale szczeniaki nie dozyly porodu). O tyle dziwne, ze suki pochodzily z 'czystej' linii, a rodzenstwo w innych hodowlach nie mialo takich problemow. Wet pytany czy karmienie miesem moze powodowac zaburzenia stwierdzil, ze: "nie, no chyba ze jest ZA DUZO KURCZAKA W DIECIE". Teraz, gdy zaczela rozpytywac o to innych hodowcow znalazly sie kolejne przyklady hodowcow, ktorzy mieli powazne problemy wlasnie ze wzgledu na duza ilosc kurczakow, ktore byly podstawa zywienia. I nie chodzilo o odpady przemyslowe, ale o normalne mieso, ktore kupuje sie w sklepie... Oczywiscie odpowiedzia sa ogromne ilosci hormonow i antybiotykow, ktora zawieraja brojlery. Przypuszczam, ze podobny problem jest z wolowina z krow hodowanych na mieso, czy indykami... Ehhhh....chyba jednak zaczne hodowac zubry....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2005, 20:05   #56
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
hodowczyni Malamutow w ten sposob karmila swoje stadko. Podstawa byly porcje rosolowe, do tego wolowina plus zielenina. Problemy zaczely sie w zeszlym roku: dziwne cieczki, puste krycia, narodziny martwych szczeniat, 'znikajace' mioty (na USG widoczne, ale szczeniaki nie dozyly porodu). O tyle dziwne, ze suki pochodzily z 'czystej' linii, a rodzenstwo w innych hodowlach nie mialo takich problemow. Wet pytany czy karmienie miesem moze powodowac zaburzenia stwierdzil, ze: "nie, no chyba ze jest ZA DUZO KURCZAKA W DIECIE".
WOW!
Tego nie wiedzialam
Ciekawe...
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2005, 21:23   #57
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
Ehhhh....chyba jednak zaczne hodowac zubry....
To obawiam sie, ze bedziecie musieli zamienic transita na jakiegos TIR-a
Ale za to na wystawach zrobilibyscie furore :P
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2005, 21:41   #58
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Hmmm to co jest takiego w tych kurczakakach?
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2005, 21:47   #59
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
Hmmm to co jest takiego w tych kurczakakach?
Chyba to:

Quote:
Oczywiscie odpowiedzia sa ogromne ilosci hormonow i antybiotykow, ktora zawieraja brojlery.
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2005, 21:49   #60
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
Hmmm to co jest takiego w tych kurczakakach?
i w kurczakach i w cieletach i krowach i swinkach...zwierzatko musi dorosnac, nabrac masy aby oplacalo sie zrobic z niego kotlety a to kosztuje: czas, zarcie, pielegnacja. W dodatku weterynarz i takie tam. Aby szybko zarobic faszeruje sie takie zwierze dodatkami z hormonami, antybiotykami, innymi cudami na wzrost masy miesniowej.....takie cielaczki trzymane sa w czyms w rodzaju kojcow, nie moga sie ruszac tylko jedza.....zaden organizm tego nie wytrzyma, wiec laduje sie te chemikalia i w bardzo krotkim czasie calosc nadaje sie do zabicia i sprzedania.....

Bez tej chemii i farmakologii byloby to wszystko mniej oplacalne.
Oczywiscie dla konsumentow nie pozostaje to bez wplywu na zdrowie....ze 30-40 lat temu nie bylo az tylu kobiet i mezczyzn z powaznymi problemami typu bezplodnosc...
Przytoczony przyklad przez Margo ( o malamutach) jest kolejnym przykladem...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org