Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-09-2012, 18:20   #461
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Khan View Post
Sprawdziłem ponownie informacje o naszych miotach znajdujące się na wolfdogu. Są nie tylko przekazane ale także zamieszczone.
Khan, a ja sprawdzilam i na 100% nie sa kompletne... A specjalnie sprawdzalam miot "Z" urodzony w 2010, wiec trudno uwierzyc, ze admin przez dwa lata nie dodal tych danych, bo aktualizacje jakie byly takie byly, ale byly...

ZAWSZE podawalo sie imiona psow, daty ich urodzin, numery chipow/tatuazy i dane nowych wlascicieli (nie musialy byc osobowe). Dane wlascicieli sie nie wyswietlaja, wiec sie nie wypowiem, ale tatuazy na 100% brak.... Chocby: http://www.wolfdog.org/site/pl/dbase/d/15335
(wlasnie zerknelam i u innych psow tez pusto...)

Jestes pewien, ze wyslalas KOMPLETNE dane? Bo ja jakos nie moge uwierzyc, ze stale pojawiaja sie jakies mioty z roznych krajow, a na naszych hodowcow admin niby sie uwzial...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2012, 19:52   #462
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default

Więc Margo muszę Ci powiedzieć, że tu się mylisz. Pan admin dostał ode mnie (22.12.2010 r. g.22.16) skan karty miotu, a jak wiesz są tam imiona psów z miotu oraz właśnie tatuaże. Nie wiem jak pracuje admin i czym się kieruje. Wiem, że ja ze swojej strony wywiązałem się z umowy z wolfdogiem, natomiast admin nie.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Last edited by Khan; 23-09-2012 at 19:59.
Khan jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2012, 20:07   #463
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Khan View Post
Więc Margo muszę Ci powiedzieć, że tu się mylisz. Pan admin dostał ode mnie (22.12.2010 r. g.22.16) skan karty miotu, a jak wiesz są tam imiona psów z miotu oraz właśnie tatuaże. Nie wiem jak pracuje admin i czym się kieruje. Wiem, że ja ze swojej strony wywiązałem się z umowy z wolfdogiem, natomiast admin nie.
Wiesz, ja jedyne co widze to niekompletne informacje. W teorie spiskowe nie wierze, bo sama przerabialam kilka i wszystkie byly bezpodstawne.
W to sie juz nie mieszam - musicie to sobie wyjasnic sami. Dlaczego wyslales dane, a ich nie ma, a u innych sa...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2012, 20:54   #464
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default

Margo, ja nie wierzę w teorie spiskowe i nie uczestniczę w żadnym spisku. Poprosiłem jak człowiek o wpis do planowanych miotów. Ponieważ nie otrzymywałem żadnej informacji i wpis się nie pokazał napisałem do Ciebie z prośbą, czy nie mogłabyś pomóc wyjaśnić sytuację. Potem otrzymałem informację od admina:
NIE MOGE UMIESCIC MIOTOW W OGLOSZENIU PONIEWAZ :
1 - NADAL NIE OTRZYMALEM INFORMACJI O WCZESNIEJSZYCH MIOTACH

Pomyślałem, że admin coś przeoczył, co zawsze może się zdarzyć. Poprosiłem o informację czego nie ma, bo wtedy mógłbym dosłać i nie byłoby sprawy.
Zdziwiłem się jednak, że zamiast przesyłać mail o tak ogólnej treści nie napisał: nie mam numerów tatuaży miotu Z. Tyle samo pracy a jakżeż inny efekt.
Odsyłając mnie teraz do admina, mówisz mi tyle co; pisz na Berdyczów!
Khan jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2012, 21:01   #465
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Khan View Post
Margo, ja nie wierzę w teorie spiskowe i nie uczestniczę w żadnym spisku. Poprosiłem jak człowiek o wpis do planowanych miotów. Ponieważ nie otrzymywałem żadnej informacji i wpis się nie pokazał napisałem do Ciebie z prośbą, czy nie mogłabyś pomóc wyjaśnić sytuację. Potem otrzymałem informację od admina
Khan - przepraszam, ale ja nawet Twojego emaila jeszcze nie czytalam. Dopiero "wracam do zycia" i przegladanie poczty dopiero mnie czeka...

Ale sprawa i tak wydaje mi sie wyjasniona - jesli dostales informacje, ze brakuje jakis danych to je przeslij i sprawa bedzie zalatwiona. Ja na serio nic ci w tym temacie nie poradze.

Gdybys napisal na poczatku, ze WIESZ, ze admin nie chce umiescic miotu, bo nie ma wszystkich danych to i cala nasza dyskusja w tym temacie bylaby calkowicie zbedna....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2012, 21:46   #466
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default

Informację, że admin nie ma danych otrzymałem po miesiącu, więc nie można mówić, że dyskusja byłaby zbędna.
O tym, że potrzebne są numery tatuaży otrzymałem przed chwilą od Ciebie. Sprawdzałem wcześniej jakich informacji mi brakuje, więc wszedłem na strony hodowli Daivy, której informacja o miocie się w tym czasie ukazała. Wziąłem dla porównania miot równieżz roku 2010. I? Nie znalazłem tam ani numerów czipów, ani numerów tatuaży. Więc zapewne nie są one potrzebne by uzyskać wpis do planowanych miotów.
Teraz patrzę, że także hodowla Taura Bera, która znajduje się na liście planowanych miotów nie podała numerów tatuaży ani czipów swoich potomków, a zapewne też i inne. Nie chce mi się już tego sprawdzać.
Jak widać przyczyny są inne, więc nie dziw się, że w dalszym ciągu nie wiem o co chodzi.
Khan jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2012, 22:29   #467
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

hmmm, to wszystko zalezy od tego ile zaplaczisz

p.s. na dodatek, dziwna aktywnosc niektorych liudzi kedy maja mioty przes caly rok spokoj a kedy potrzebuja darmowej reklamy zaczyna sie plakanie na forume.
Khan to nie jest tekst o Ciebie, wystarczy poczytac temat i sprawdzic daty
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2012, 22:36   #468
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Khan View Post
Informację, że admin nie ma danych otrzymałem po miesiącu, więc nie można mówić, że dyskusja byłaby zbędna.
Ale Khan - sorry, ja sie tu produkuje probujac doradzic, a tu okazuje sie, ze dokladnie wiesz o co chodzi. Dlatego uwazam, ze ma marnowalam czas probujac rozwilkac zagadke na ktora odpowiedz doskonale znales...

Quote:
Originally Posted by Khan View Post
O tym, że potrzebne są numery tatuaży otrzymałem przed chwilą od Ciebie.
Numery tatuazy potrzebne byly od zawsze. To nie jest jakies nowe wymaganie. Pewnie, ze byloby lepiej zeby admin mowil o co mu chodzi. Ale tez ja wiem ile bylo z tym roboty prosic kazdego o przesylanie danych o ktorych hodowcy doskonale wiedzieli, ze maja powysylac.

Quote:
Originally Posted by Khan View Post
Sprawdzałem wcześniej jakich informacji mi brakuje, więc wszedłem na strony hodowli Daivy, której informacja o miocie się w tym czasie ukazała. Wziąłem dla porównania miot równieżz roku 2010. I? Nie znalazłem tam ani numerów czipów, ani numerów tatuaży. Więc zapewne nie są one potrzebne by uzyskać wpis do planowanych miotów.
Teraz patrzę, że także hodowla Taura Bera
Wiec jak nic maja jakies specjalne uklady z adminem. Albo same sa adminami i chronia swoje racje. A moze dane wyslaly ale jeszcze ich nie widac - pytaj u zrodla. Ja odpowiedzi nie znam...
Khan, ja na twoim miejscu wyslalabym te diabelne dane i zalatwila sprawe od razu. Bo skoro dostales email miesiac temu to i miot mogles miec pewnie opublikowany miesiac temu. Nie rozumiem po co robic z tego afere skoro rozwiazanie jest ( i bylo) takie proste...

OK, ja uciekam. Na serio czasu brak. Jak cos trzeba zmoderowac na forum to sluze pomoca. Co do innych czesci - do nie moja dzialka..
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2012, 22:49   #469
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default

Daiva, przepraszam, że wywołałem akurat Ciebie, ale u kogo miałem sprawdzić co jest potrzebne?
Margo, napisałem "po miesiącu", a nie "miesiąc temu".
Ja też to kończę, bo admin i tak zrobi swoje.

Last edited by Khan; 24-09-2012 at 01:00.
Khan jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 13:25   #470
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Wyglada na to ze w koncu byla aktualizacja
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 15:34   #471
jack&lars
Junior Member
 
jack&lars's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: ŻYWIEC
Posts: 40
Default

coś tam rzeczywiście zaktualizowano, ale jeśli chodzi o Eskela to wpisano: ED 0/0 a HD A już nie, mimo iż ta informacja byla na tym samym skanie rodowodu. Poza tym wpisano wyniki bonitacji z ĆR ale, że Eskel uzyskał w PL prawa hodowlane też nie mam mimo przeslanego skanu rodowodu z wpisem PIES REPRODUKTOR.

BARDZO PROSZĘ ADMINISTRATORÓW O WPROWADZENIE KOREKTY W/W
jack&lars jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 17:56   #472
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

To czego sie nauczylam, to ze lepiej bombardowac admina mailami niz pisac na forum. Takze lepiej zebys do niego maila naskrobal, dolaczyl do tego skan rodowodu i podkreslil ze psiak nie ma jeszcze HD wpisane a jest na rodowodzie i ze nie ma ze jest psem hodowlanym choc ma wpis do rodowodu ze jest pies reproduktor. Ja np dla swietego spokoju pisalam wszystko po angielsku, choc nie wiem kim jest admin, ale jak pisze na wszystkich forach to raczej w tym jezyku. Ale to moj sposob by sie doprosic o pewne rzeczy
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 19:27   #473
Lupusek
Junior Member
 
Lupusek's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Masuria
Posts: 488
Send a message via Skype™ to Lupusek
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
To czego sie nauczylam, to ze lepiej bombardowac admina mailami niz pisac na forum. Takze lepiej zebys do niego maila naskrobal, dolaczyl do tego skan rodowodu i podkreslil ze psiak nie ma jeszcze HD wpisane a jest na rodowodzie i ze nie ma ze jest psem hodowlanym choc ma wpis do rodowodu ze jest pies reproduktor. Ja np dla swietego spokoju pisalam wszystko po angielsku, choc nie wiem kim jest admin, ale jak pisze na wszystkich forach to raczej w tym jezyku. Ale to moj sposob by sie doprosic o pewne rzeczy

W takim razie poproszę o adres e-mail admina, bo ja od kilku miesięcy nie mogę się doczekać aktualizacji, mimo wielokrotnie ponawianych próśb via WD.
W odpowiedzi na Twój wcześniejszy post - owszem, informacja o Waszym planowanym miocie się pojawiła, ale miot Cayo x Geryon zgłaszam chyba od sierpnia i echo... Tak więc nie zgodzę się, że była jakaś aktualizacja danych, bo jeśli tak, to wybiórcza...
Jeśli ktoś wie, na jakiej zasadzie można dodać aktualne informacje do bazy WD, to proszę o informację. Próbowałam wysyłając informacje przez formularz WD. Może znacie jakieś inne, skuteczniejsze sposoby?
__________________
Lupusek jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 19:46   #474
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

ja pisalam poprzez zakladke kontakt, ale na forum angielskim byl podany jeszcze ten mail, [email protected], na niego tez mi sie zdarzylo cos wyslac.

Zapowiedz ukazala sie przed aktualizacja. Dlaczego tak szybko? Nie wiem, jest to zagadka i dla mnie i dla Ani, bo przewidywalysmy ze to jednak troche potrwa.

Co do do wybiorczosci, jesli przykladem aktualizacji nie moze byc Uro, to dam przyklad bliski Twojemu sercu :Ulvar zostal wpisany na liste reproduktorow , ma wpisane w bazie ze jest psem hodowlanym, ma wpisany przeglad mlodych, przeswietlenie i DM (wiem ze brakuje dwarfa, bo z tego co pamietam mial robione)

Rozumiem wkurzenie, nie wiem o co chodzi z tym systemem i czemu pewne rzeczy sie pojawiaja a inne nie.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 21:59   #475
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

A może by tak podsunąć Adminowi pomysł, by zrobić w galerii odpowiedni dział "dokumenty"? Wtedy każdy właściciel mógłby do niego wrzucić bezpośrednio skan badań/rodowodu czy jakichkolwiek innych papierów tak jak dodaje zdjęcia? Odpadło by wtedy wysyłanie do admina po ileś razy tego samego (bo nie mamy pewności czy doszło,a aktualizacja raz na rok, więc lepiej wysłać powtórnie, niż ryzykować, że w aktualizacji nie zostaniemy uwzględnieni). Nie wiem, jak to wygląda od strony informatycznej, więc może teraz będę opowiadać głupoty i proszę mnie poprawić, ale: może i adminowi było by łatwiej uzupełnić bazę, gdyby miał wszytko w jednym miejscu w galerii i nie musiałby szukać danych w stercie kolejnych, dublujących się maili w skrzynce?
Tak się zastanawiam nad lepszymi rozwiązaniami, bo po iluś mailach (już się czułam jak mały spamer ) mamy uzupełniony w bazie tylko wynik na karłowatość Lunki... i nic więcej niestety u żadnej z moich dziewczyn... i teraz nie wiem, czy przez roztargnienie nie zostały dodane pozostałe rzeczy i mam wysyłać jeszcze raz bo moje maile już dawno są w koszu, czy nie spamować bez sensu, bo będą dalsze uzupełnienia.
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 22:20   #476
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Ja nie wiem jak to dokladnie dziala, czy sa jakies osoby, ktore oprocz admina wpisuja informacje, ale fajniej by bylo gdyby kazde Panstwo mialo jedna lub dwie osoby aktualizujace baze psow wlasnie w tym kraju, zawsze to mniej roboty dla Admina, a jesli beda z danego panstwa to moga tez monitorowac forum. To takie moje i jeszcze kilku osob rozwazania jak usprawnic wrzucanie info.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 22:23   #477
jack&lars
Junior Member
 
jack&lars's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: ŻYWIEC
Posts: 40
Default

Quote:
Originally Posted by Lupusek View Post
W takim razie poproszę o adres e-mail admina, bo ja od kilku miesięcy nie mogę się doczekać aktualizacji, mimo wielokrotnie ponawianych próśb via WD.
...
Jeśli ktoś wie, na jakiej zasadzie można dodać aktualne informacje do bazy WD, to proszę o informację. Próbowałam wysyłając informacje przez formularz WD. Może znacie jakieś inne, skuteczniejsze sposoby?
popieram, mam to samo ale i tak sie cieszę, że coś tam uzupełniono
jack&lars jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 22:26   #478
jack&lars
Junior Member
 
jack&lars's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: ŻYWIEC
Posts: 40
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
ja pisalam poprzez zakladke kontakt, ale na forum angielskim byl podany jeszcze ten mail, [email protected], na niego tez mi sie zdarzylo cos wyslac.
....
pewnee rzeczy sie pojawiaja a inne nie.
na tego e-maila też pisałem i to często
jack&lars jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 22:33   #479
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Spoko, ja Ch. PL nadal nie mam
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2012, 01:08   #480
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Lupusek View Post
W odpowiedzi na Twój wcześniejszy post - owszem, informacja o Waszym planowanym miocie się pojawiła, ale miot Cayo x Geryon zgłaszam chyba od sierpnia i echo... Tak więc nie zgodzę się, że była jakaś aktualizacja danych, bo jeśli tak, to wybiórcza...
no ale miot mozna zgloszyc POSLE krycia a nie kedy zaplanuje sie w glowe hodowcy
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org