Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-08-2009, 18:09   #1
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default Wilno 05-06.09.2009

5 i 6 wrzesnia w Wilnie odbeda sie 3 wystawy - 2 krajowe i klubowka. To niezla okazja, zeby w jeden weekend zrobic Ml.Ch.Lt., zarobic pierwszego litewskiego CAC'a i powalczyc o Zwyciezce Klubu

Bedzie tez spotkanie i mozliwosc zrobienia bonitacji oraz przegladu mlodych.

Ktos sie wybiera?
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 20:38   #2
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

To fakt ale można też zaczać championa dorosłych i potem skończyć go jedną wystawą.
Okazja fajna i termin całkiem ciekawy.
Jednak mało czasu do namysłu.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 20:50   #3
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Odnośnie wystawy klubowej to mam małe rozczarowanie co do sędziny. Możliwe, ze zweryfikuje te słowa na własne oczy
Quote:
"ale ja się na tej rasie nie znam..."
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 21:19   #4
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Odnośnie wystawy klubowej to mam małe rozczarowanie co do sędziny. Możliwe, ze zweryfikuje te słowa na własne oczy
Quote:
"ale ja się na tej rasie nie znam..."
Nie kojarze, zeby pani Anna Kochan wypowiadala sie na tym forum.
Mozesz wkleic wiekszy cytat albo podac linka do danego postu?
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 22:29   #5
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

oczywiście.

http://www.dogomania.pl/forum/f446/a...ht=anna+kochan

Jest kilka innych i w zasadzie pochlebne, zwłaszcza, ze miała okazje ta Pani sędziować wilczaki.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 22:43   #6
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
oczywiście.

http://www.dogomania.pl/forum/f446/a...ht=anna+kochan

Jest kilka innych i w zasadzie pochlebne, zwłaszcza, ze miała okazje ta Pani sędziować wilczaki.
Jest to cytat z innego forum i do tego opisujacy wypowiedz, a nie napisany przez dana osobe. Na wystawie moglo byc to powiedziane z usmiechem i nabraloby innego brzmienia.

Anna Kochan jak dla mnie jest jednym z najlepszych sedziow od CzW w Polsce. Dlaczego? Bo chce oceniac zgodnie ze wzorcem, uczy sie rasy, jezdzi asystowac na Slowacje i widac, ze nie jest to dla niej odwalanie kolejnej wystawy.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 22:58   #7
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Jest to cytat z innego forum i do tego opisujacy wypowiedz, a nie napisany przez dana osobe. Na wystawie moglo byc to powiedziane z usmiechem i nabraloby innego brzmienia.

Anna Kochan jak dla mnie jest jednym z najlepszych sedziow od CzW w Polsce. Dlaczego? Bo chce oceniac zgodnie ze wzorcem, uczy sie rasy, jezdzi asystowac na Slowacje i widac, ze nie jest to dla niej odwalanie kolejnej wystawy.
Nie napisałem kto to powiedział więc nie cytowałem konkretnej osoby.
Ja nie miałem okazji być przy ocenianiu Pani Anny Kochan więc na ten temat się nie wypowiem. Niestety do Opola w tym roku nie dojechałem. Nie wypowiem się na temat jej kompetencji i znajomości wzorca bo tego nie wiem. Dlatego napisałem, ze chętnie zweryfikuje te słowa jakie przytoczyłem.

Natomiast widzę, ze Twoja znajomosć z Panią Anną jest na wiele większej stopie i praktycznie koleżeńskiej jeśli wiesz co ona chce i co robi, bo jak mniemam nie miała okazji oceniania Twoich psów na wystawie. Ja na temat sędziego, ktorego nie poznałem i nie miałem sposobnosci z nim porozmawiać się nie wypowiadam.

Jednak z czystą przyjemnością zweryfikuje znajomosć wzorca rasy u tej właśnie sedziny.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 23:15   #8
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Nie napisałem kto to powiedział więc nie cytowałem konkretnej osoby.
Ja nie miałem okazji być przy ocenianiu Pani Anny Kochan więc na ten temat się nie wypowiem. Niestety do Opola w tym roku nie dojechałem. Nie wypowiem się na temat jej kompetencji i znajomości wzorca bo tego nie wiem. Dlatego napisałem, ze chętnie zweryfikuje te słowa jakie przytoczyłem.

Natomiast widzę, ze Twoja znajomosć z Panią Anną jest na wiele większej stopie i praktycznie koleżeńskiej jeśli wiesz co ona chce i co robi, bo jak mniemam nie miała okazji oceniania Twoich psów na wystawie. Ja na temat sędziego, ktorego nie poznałem i nie miałem sposobnosci z nim porozmawiać się nie wypowiadam.

Jednak z czystą przyjemnością zweryfikuje znajomosć wzorca rasy u tej właśnie sedziny.
Buhahahahahaha!
Grzes. Zanim cos palniesz to sprawdz swoja wiedze.
Wypowiadam sie tylko na temat sedziow, ktorzy oceniali moje psy.
http://wilczyomen.pl/psy/jabberwock-wystawy
Jak chcesz poszukaj sobie jeszcze w archiwum WD.
Dwa razy Jabber byl oceniany przez ta sedzine, bylam tez w Nitrze jak pani Kochan asystowala. Widze jak z wystawy na wystawe zmienia sie jej sposob oceniania. Na lepsze, bo bardziej trzyma sie wzorca i wiecej wie o rasie. Widze tez, ze nie siegasz wiedza dalej niz Twoje poczatki wystawiania Czambora.

Sorki, ale rozwaliles mnie tym postem.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 23:40   #9
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Buhahahahahaha!
Grzes. Zanim cos palniesz to sprawdz swoja wiedze.
Wypowiadam sie tylko na temat sedziow, ktorzy oceniali moje psy.
http://wilczyomen.pl/psy/jabberwock-wystawy
Jak chcesz poszukaj sobie jeszcze w archiwum WD.
Dwa razy Jabber byl oceniany przez ta sedzine, bylam tez w Nitrze jak pani Kochan asystowala. Widze jak z wystawy na wystawe zmienia sie jej sposob oceniania. Na lepsze, bo bardziej trzyma sie wzorca i wiecej wie o rasie. Widze tez, ze nie siegasz wiedza dalej niz Twoje poczatki wystawiania Czambora.

Sorki, ale rozwaliles mnie tym postem.
Aniu wybacz ale to było dwa lata temu. Na dodatek oceniała szczeniaka. Ty piszesz o zmianie sposobu wystawiania sedziny z wystawy na wystawę. Czy miałaś okazję aby sedziowała Twojego dorosłego psa, aby miała okazje zauwazyć wady i zalety. Nie

Wybacz ale sprawdziłem wszystkie wystawy w jakich brał udział Twój pies od 12 miesiąca życia bo wtedy opinie sędziego i jego oceny mogą zacząć być miarodajne.
Wcześniej to nie ma sensu bo sędzia Ci praktycznie niczego nie oceni i nie jesteś w stanie poznać jego znajomości o rasie. Dlatego też nikt nie robi za wcześnie przeglądu młodych i bonitacji .

Pies się zmienia tak samo jak każdy z nas.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 23:53   #10
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Aniu wybacz ale to było dwa lata temu. Na dodatek oceniała szczeniaka. Ty piszesz o zmianie sposobu wystawiania sedziny z wystawy na wystawę. Czy miałaś okazję aby sedziowała Twojego dorosłego psa, aby miała okazje zauwazyć wady i zalety. Nie

Wybacz ale sprawdziłem wszystkie wystawy w jakich brał udział Twój pies od 12 miesiąca życia bo wtedy opinie sędziego i jego oceny mogą zacząć być miarodajne.
Wcześniej to nie ma sensu bo sędzia Ci praktycznie niczego nie oceni i nie jesteś w stanie poznać jego znajomości o rasie. Dlatego też nikt nie robi za wcześnie przeglądu młodych i bonitacji .

Pies się zmienia tak samo jak każdy z nas.
Nie ma nic do rzeczy czy sedzia ocenia szczeniaka czy doroslego psa. Wady i zalety sa caly czas widoczne. Jedyna roznica to to, ze szczeniak moze z nich jeszcze wyrosnac, wiec traktowany jest ulgowo. Ale ocenia sie go wedlug wzorca, a nie wlasnego widzimisie.

Jesli ktos uczestniczy w wystawie widzi tez ocene innych psow (nie tylko swojego) i wyrabia sobie zdanie na temat sedziego.
Dodatkowo mozna sledzic wyniki wystaw, na ktorych nie bylo sie obecnym i na podstawie opisow i miejsc psow - wyrabiac sobie dalsza opinie.
Ja zawsze obserwuje jak sedzia ocenia wszystkie wilczaki, nie tylko moje. Widze wtedy jak bardzo trzyma sie wzorca i czy wylapuje wszystkie wady i zalety psow. Nie musze wystawiac psow, zeby widziec sposob sedziowania.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Last edited by sssmok; 13-08-2009 at 23:55. Reason: Literowka
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2009, 18:29   #11
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Nie ma nic do rzeczy czy sedzia ocenia szczeniaka czy doroslego psa. Wady i zalety sa caly czas widoczne. Jedyna roznica to to, ze szczeniak moze z nich jeszcze wyrosnac, wiec traktowany jest ulgowo. Ale ocenia sie go wedlug wzorca, a nie wlasnego widzimisie.

Jesli ktos uczestniczy w wystawie widzi tez ocene innych psow (nie tylko swojego) i wyrabia sobie zdanie na temat sedziego.
Dodatkowo mozna sledzic wyniki wystaw, na ktorych nie bylo sie obecnym i na podstawie opisow i miejsc psow - wyrabiac sobie dalsza opinie.
Ja zawsze obserwuje jak sedzia ocenia wszystkie wilczaki, nie tylko moje. Widze wtedy jak bardzo trzyma sie wzorca i czy wylapuje wszystkie wady i zalety psow. Nie musze wystawiac psow, zeby widziec sposob sedziowania.
Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Nie ma nic do rzeczy czy sedzia ocenia szczeniaka czy doroslego psa. Wady i zalety sa caly czas widoczne. Jedyna roznica to to, ze szczeniak moze z nich jeszcze wyrosnac, wiec traktowany jest ulgowo. Ale ocenia sie go wedlug wzorca, a nie wlasnego widzimisie.
Dokładnie tak jest! Sędzina ta, powie nawet psu, który wygrał co jednak jest nie tak.... Panią Kochan stawiam obok Pani Czempas - obie potrafią sprawiedliwie podejść do oceny. I tak np. ta pierwsza BOBa nie dała, bo stwierdziła "brak ogłady na ringu" (wcześniej dając wygraną, powiedziała nad czym trzeba pracować), ale też powiedziała, że "w ruchu (tu wskazując na Unkę) podoba jej się bardziej, bo jest lżejsza", ta druga zaś BOBa dała, ale podkreśliła, że w jej typie jest ta druga suczka.
Uważam, że samodoskonalenie się w zawodzie, to tylko na plus dla Pani Kochan
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2009, 17:45   #12
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Uuu znowu burza

Te słowa z dogomanii były moje...
Sędzina przesympatyczna, miła i wszystko byłoby cudnie gdyby na odchodne nie palnęła mi tego tekstu... nie z uśmiechem, raczej z bezradnością
Kali zapunktowała u niej za charakter i spokój, za oczy zaminusowała
Do głowy by mi nie przyszło, że ta sędzina może coś takiego powiedzieć, bo oceniała nieźle. Ale preferuje nie ten typ co ja
W Szczecinie znowu z nią rozmawiałam po kontrowersjach sędziny z Litwy przy ocenie Kali i znajomej OB. I też było ok, ma świetne podejście do psów, no ale po co to mówiła...
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2009, 18:53   #13
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Uuu znowu burza
Niestety ktos tutaj bardzo lubi odglos piorunow

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Te słowa z dogomanii były moje...
Sędzina przesympatyczna, miła i wszystko byłoby cudnie gdyby na odchodne nie palnęła mi tego tekstu... nie z uśmiechem, raczej z bezradnością ...
...I też było ok, ma świetne podejście do psów, no ale po co to mówiła...
Czasami ludzie palna cos bezmyslnie, a przypisuje sie temu wieksze znaczenie - zupelnie niepotrzebnie.
Nie wiem w jakim celu to powiedziala. Wydawalo mi sie, ze kto jak kto, ale ona zna sie lepiej na wilczakach, niz wiekszosc polskich sedziow
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Last edited by sssmok; 15-08-2009 at 20:00.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 17-08-2009, 17:59   #14
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

ja, jak organizator wystawy oraz spotkania, serdeczne zapraszam do nas.
Mozliwosc jest odwiedzic stare miasto Wilna, oraz miec party w przepieknym miejscu jaki jest Neries parkas. http://www.neriesparkas.lt/?id=34&l=1
na krajowe wystawy zgloszenia do 20.08 to jescze chetne maja kilka dni ( pomoze jesli jest taka potrzeba przy zgloszeniach). a na klubowa mozna zgloszy cie w Poznej
serdeczne zapraszam zrob mi siebie zabawe i spotkanie
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2009, 12:56   #15
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Szkoda, że ta Litwa tak daleko
Choć w tym roku i tak by nie wypaliło, bo 5 września mamy zawody i pokazy w Brennej
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2009, 13:26   #16
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Niestety my znów do Wilna nie dojedziemy
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2009, 16:15   #17
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

eh, smutno ze was teras nie bedzie, ale ...... info na 80 % nastepna klubowa u nas bedzie na poczatku wczerwca w Kowne razem z 2 x CAC wystawami, oraz bonitacja i ...planowanym biegem SVP I-II-III.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2009, 16:53   #18
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
eh, smutno ze was teras nie bedzie, ale ...... info na 80 % nastepna klubowa u nas bedzie na poczatku wczerwca w Kowne razem z 2 x CAC wystawami, oraz bonitacja i ...planowanym biegem SVP I-II-III.
No to ta informacja mi sie podoba tzn . najbardziej bieg!!!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 07:28   #19
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Daiva daj znać jak juz wszystko będzie pewne na 100%
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 10:22   #20
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

jasne ze dam ten czwartek nasza LKD ma spotkanie i bedzie to juz potwierdzac to posle Poznej bedzie wiadomo na 100 %
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org