Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-06-2011, 12:06   #21
Lucilus
Junior Member
 
Lucilus's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Praha 5
Posts: 8
Default

Tak z mé zkušenosti mám roční fenku ČSV a dvě děti a s naší Belou si rozumějí a naopak. Bela miluje děti a její vztah k nim je skvělej. Asi nejvíc s kym si rozumí je moje 2 letá dcerka Terezka, Jsou dvojka k pohledání. Bela když k nám ve 3 měsících pořišla tak už na děti zvyklá byla a proto ji nedělala problémy se rychle začlenit a okamžitě domov přijala za svůj.
100_3817.jpg
Lucilus jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2011, 11:02   #22
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Tohle je docela zajimave tema..ja mam dve deti (syn 8let a dcerka 3roky-pristi mesic ji budou 4r.), a pak 4mesicniho psa (jsem si jista, ze fena se fakt chova jinak..)a co se tyce vztahu stendo/dcerka, rekla bych ze bez problemu, spis ji oblize, ale kdyz by mela nejakeho plysaka chtel by si s nim hrat, stalo se ze ji nadsenim schodil, kdyz ji vital a vyskocil, ale nikdy ji nekousl..Se synem je to neco jineho, dokonce mam posledni dobou pocit, ze s nim "bojuje" o umisteni ve smecce..Samozrejme nemyslim boj jako "boj" , v tomhle veku se stene snazi najit sve vlastni misto ve smecce a jakoby se "zaradi" samo, synek byl taky doted jakoby submisivni vuci Arimu, tak ho jako "otravoval" vic a zkousel si k nemu dovolit vic, ted se syn tak nenecha, kdyz ho zacne Ari okusovat (nikdy ne ale do krve!) uz mu syn vezme tlamku a zavre mu ji (to predtim nedelal) a Arimu se to samozrejme moc nelibi, musim pochopitelne zasahovat, a vsechno je jeste jako v ramci hry, citim z nej ze ma pocit, ze od dcerky mu "jakoze" nic nehrozi, ale syn je prece jen kluk, ne holka, tak to je potencialni "souper" a vhodny "partak na hry". Syn je docela nesebevedomy v postaveni k Arikovi a ten to samozrejme moc dobre vi, takze zkousi co jeste muze..
Nikdy to ale nepresahlo nejakou mez, nikdy se neprojevil vylozene agresivne, jen "to prehani" pri hre. Coz musim dusledne zarazet, takze potrebujeme jen trpelivost..Nemuzu samozrejme rict jak se bude chovat az bude dospivat, to teprve uvidime ( , ale je to jen na nas co mu dovolime a jak ho vychovame. A je to i o vychove deti k chovani vuci psovi - to predevsim, neb kdyz synek vylozene "kontaktuje" Ariho ocima, podvedome vystrci loket a Ari udela akorat to, co od nej syn "ocekava", cili zakousne se mu do "nastavene" ruky...Tudiz vychova synka k chovani vuci stendovi je zasadni
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 17-10-2011, 02:27   #23
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Me to proste neda jeste pisnout skoro po mesici, kdy je Arimu ted 5mesicu..To co ctu, co jsem napsala pred mesicem mi pripada skoro trapny , no kazdopadne, s detma uplne super, s obouma, syn se citi jistejsi a Ari mu dneska ochotne, skoro 15minut nosil micek, honili se atd. a fakt si vyborne vyhrali (v tomhle driv delal syn prave trosku chybu, ze kdyz se honili, tak se zastavil a jako nastavil Arimu ruku "ke kousnuti", to uz nedela a fakt parada). Mam radost z toho noseni micku, neb me ho prinese tak 2-3x a konec, jde pro hadr nebo provaz a chce se pretahovat, a se synkem jsem dneska videla jak ho to s mickem bavi (vlastne oba!) a dlouuuuhoooo , pocitam ze za par mesicu se na nas i s mickem
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2011, 14:20   #24
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Já myslím, že to je jedno...
Dítě a ČSV-pes


Dítě a ČSV-fena

__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 11:31   #25
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Tuhle fotku jsem uz nekde zahlidla a je to fakt narez..chudak malej , takhle "trpel" nas kocour..
Ja si taky myslim, ze jsou CVcka lepsi k mensim detem, nez k tem starsim...
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 11:53   #26
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Chceš říct, že starší děti nejsou vhodné k čévéčkům...?
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 12:07   #27
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Chceš říct, že starší děti nejsou vhodné k čévéčkům...?
I tak se to da rict a konkretne to myslim tak, ze starsi dite chce napriklad psa vodit na voditku, ale neb je zviro (jeste) trochu rapl, tak proste nemuze..neb by obcas letel vzduchem..Nebo ma nekdy starsi dite svoji hlavu, a pres rodicovske rady co by cevecku delat nemelo mu to dela, a pak se "divi"...Snad staci, na to abys pochopila co jsem myslela Ale to neni otazka toho jestli je CV vhodne nebo nevhodne k detem, jde o to jak se chova to dite, co respektuje a co ne..Neb pes proste respektuje to, co mu dovolis/nedovolis (aspon by to tak melo byt)
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 21:12   #28
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Syn má 2roky, na procházkách chce Amee děsně vodit, nechávám ho s tím, že psa přidržuju, když jdem kolem jiného psa, připadá si strašně důležitý že je to on kdo psa vede, hlavně na samonavíjecím vodítku. Začíná ji i slovně "cvičit" jako "EJO, STŮJ" "EJO,DOM" "EJO, ZŮSTAŇ"
__________________
http://amee.rychly.cz/

Last edited by LenkaR; 29-10-2011 at 21:18.
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 22:02   #29
Pája
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Ostrava
Posts: 29
Send a message via ICQ to Pája
Default

Máme doma skoro tříletou fenku, která byla od malička hýčkána, byla středem pozornosti, spala s náma v posteli, prostě takový náš rozmazleneček...no a do toho se nám narodilo miminko Měla jsem docela obavu jak bude Agi reagovat, protože je strašně divoká, ale její reakce mě dost překvapila, na manžela reagovala normálně, ale ze mě měla strach a zalezla pod stůl a nechtěla vůbec přijít, přešlo jí to tak po dni a první měsíc byla hrozně smutná, i když jsme ji stále věnovali spoustu pozornosti, stále mohla na gauč i do postele, k malému mohla, když chtěla, byl na ten její zničený výraz hrozný pohled...Teď jsou bobkovi 4 měsíce a už je vše super, oba si na sebe skvěle zvykli, malý už nebrečí, když ho Agi olizujeAgi mu už nekrade hračky, bez problému zvládám venčení i s kočárkem, kupodivu si zvykla i rodina a už se obejdeme bez hysterických výlevů, když se Agi dere do kočárku nebo malého začne olizovatSpíš si teď malého hodně hlídá, když přijdeme z venčení, hned letí do postýlky na kontrolu a pokud se od nás na procházce kočárek s mrňouskem oddělí začne pořádně vyvádět.
Pár foteček máme tady:

http://www.silesianhunter.cz/fotoalbum/agi-a-jiricek/
Pája jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 12:42   #30
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

dítě sice není moje, ale žijeme se synovcem




sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 01-12-2013, 13:32   #31
Yon
Junior Member
 
Yon's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Český Brod
Posts: 16
Default

Vlastně se chci jen pochlubit :-)
Attached Images
File Type: jpg MIF_4457.jpg (24.7 KB, 46 views)

Last edited by Yon; 01-12-2013 at 13:35.
Yon jest offline   Reply With Quote
Old 01-12-2013, 20:22   #32
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

a to je akože čsv?
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 01-12-2013, 21:14   #33
Yon
Junior Member
 
Yon's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Český Brod
Posts: 16
Default

No, skoro Takove utulkove. Ale az na puntikate nohy by proslo bonitaci
Yon jest offline   Reply With Quote
Old 02-12-2013, 09:31   #34
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

myslím, že tam by bolo viac vecí na vytknutie na bonitácii
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2014, 09:31   #35
tombr
Junior Member
 
tombr's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 8
Default

Ahoj ve spolek. Argovi je skoro 2,5 roku. Je to hodně aktivní a temperamentní pes, jako asi každý vlčák. Od začátku puberty máme problém s dětmi. Je to tak, že jakmile potkáme pobíhající a nebo křičící děti, tak pes vrčí a snaží se vyrazit. Když jsou děti v klidu, tak to celkem jde, ale přeci jen na něm vidím, jak je nejistý a jak děti sleduje. Nevím, jestli je to tím, že jen není na děti pořádně zvyklý, protože doma žádné nemáme a na vsi, kde bydlíme těch příležitostí k seznámení s nimi moc není. Špatnou zkušenost taky žádnou nemá, tedy alespoň o žádné nevím.

Pro úplnost ještě musím dodat, že Arga beru odmalička sebou všude, kam je to jen trochu možné a není to pes, který by byl zavřený celé dny v kotci. Každodenní vycházky jsou samozřejmostí.

Rád bych znal zkušenosti majitelů vlčáků, fen i psů, kteří nežijí v domácnosti s dětmi a nejsou tak s nimi každý den v kontaktu. Jak reagují na náhodná setkání. Popřípadě jak jste seznamovali své psi s dětmi.

Předem díky. Tomáš
tombr jest offline   Reply With Quote
Old 21-02-2014, 00:27   #36
Dio
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 7
Default

Ahoj, muj pes nikdy nemel spatnou zkušenost s dětmi. Pokud vim, a to jsem s nim 13 let, téměř nepretrzite, tak mu zadne dite neublížilo, neposkodilo ho. Když byl mlady - cca do dvou let - tak behal navolno a kradl miminum rohliky z kocarku :-)) - ve dvou letech se něco zlomilo a od te doby nesnasi jakekoliv deti - male, vetsi, at jdou, bezi ci se kdekoliv objevi - je vestrehu. A to doted, bylo mu 13. Jinak je naprosto bezproblemovy, ted uz samozrejme klidny dedecek, ale život s nim nebyl lehky - kazdopadne NIKDY jsem neuvazovala o tom, ze bych ho dala pryc, všechno se da překonat. pokud chces nejake další informace, klidne napis. Renáta a Dio
Dio jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2014, 18:30   #37
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Tak pridam nasi zkusenost,nebo spis nezkusenost.Kdyz jsem si privezla stene,tak zadne deti na trenink nebyly,teda rodina jeji matky mela asi 5.letou holcicku,tak je mazlila,ale nemyslim si,ze by tech 6 tydnu nechalo nejake stopy.Takze kdyz je dite naprosto suverenni a neboji,necha se pohladit,pokud je jen trochu nejiste,uplne vidim,jak ho chce chnapnout za rukav,taktez vriskajici a behajici drobotina v ni spousti lovecke pudy.Nenecham ji to samozrejme delat,ale kdyz takove deti vidim,beru si ji na hodne kratko.V dnesni hystericke dobe se mi nechce celit nejakemu pruseru, i kdyz si myslim,ze navazno by nekousla, ale to je jen ma domneka. Takze je to o socializaci a hlavne dobrych zkusenostech s detmi...Ale asi to bude taky kus od kusu...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2014, 12:18   #38
tombr
Junior Member
 
tombr's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 8
Default

Dio, Mellorn: Díky za vaše zkušenosti. Chovatel, od kterého je náš pes, děti má a ty se s ním mazlily, ale bylo to taky jen asi do sedmi týdnů věku. Ono se socializací na děti je u nás dost problém. Tady jich moc nepotkáme, pak to náhodné setkání působí jako takový šok. Snažím se vždycky převést jeho pozornost, třeba i přes pamlsky, aby si spojil, že potkáme děti = dobrota. Nevím ale, jestli je zrovna tohle dobrý způsob. Přímý kontakt by byl asi lepši, ale nedovedu si to moc dobře představit.

Last edited by tombr; 21-04-2014 at 12:26.
tombr jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org