Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-02-2011, 12:44   #1
Oskarek
Junior Member
 
Oskarek's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Senov
Posts: 49
Default Surove maso pre steniatka

Ahoj, onedlho si pojdeme pre nasho noveho psejska Oskara. Zaujimalo by ma od kedy sa mozu steniatka krmit surovym masom? Nie je riziko ze dostanu svalovca alebo ineho parazita?
Dakujem Peter
Oskarek jest offline   Reply With Quote
Old 07-02-2011, 13:42   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Pokud by toto riziko bylo takové, jakým občas straší výrobci chemických průmyslových krmiv, už bychom v přírodě neměli žádné masožravce, protože by všichni vyhynuli.
Pokud kupuješ maso v normálním obchodě, nic nehrozí, protože prošlo veterinární kontrolou. Moje štěňata byla vždy krmena syrovým masem od chvíle, kdy jsem začal přikrmovat (cca 3. týden).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-02-2011, 19:10   #3
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Pokud by toto riziko bylo takové, jakým občas straší výrobci chemických průmyslových krmiv, už bychom v přírodě neměli žádné masožravce, protože by všichni vyhynuli.
Pokud kupuješ maso v normálním obchodě, nic nehrozí, protože prošlo veterinární kontrolou. Moje štěňata byla vždy krmena syrovým masem od chvíle, kdy jsem začal přikrmovat (cca 3. týden).
a taky by vymřela polovina populace čsv u nás slyšela jsme jen o jednom případu, kdy čsv chytl tasemnici, ale to spíše měl z nějaké myši, než se syrového masa koupeného v obchodě
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 05:29   #4
Oskarek
Junior Member
 
Oskarek's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Senov
Posts: 49
Default

A kedy zacat s kostami?
Oskarek jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 08:50   #5
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Odkdy můžou syrové maso? Přeci od té doby, od které začnou sami jíst. Kosti taky. Oni je stejně nejdřív jen olizujou a žužlají. Na kousání kostí budou mít zuby až mnohem později.....Lidi, nebuďme zblblí dobou, psi jsou ještě stále masožravci.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 09:18   #6
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

mám pocit, že chceš kŕmiť spôsobom BARF. odporúčam ti naštudovať si túto tematiku, pretože asi nemáš jasno a pri šteniaktu veľkého plemena sa dá kopa vecí pokaziť.
neviem, či môžem dať link, ale kuk na moje stránky, kde máš postup, ako sa kŕmi BARFOM.
je tam aj ako často, koľko, čo všetko sa môže pridávať, ako kŕmiť šteniatko, dospelého psa,...
BARF nie je veda, len si to treba naštudovať skôr, ako je šteník doma a hladný.

http://csv.t35.com/vyziva-surova.htm
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 11:51   #7
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

V 5. týdnu věku jsem vždy normálně na noc ke štěňatům hodil celé syrové nevykuchané kuře (zbavené pouze nejdelších a nejtužších per). Ráno jsem našel vždy kostru, ohlodanou dočista. Matka spala odděleně od štěňat, aby jim to nesežrala
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 12:45   #8
Oskarek
Junior Member
 
Oskarek's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Senov
Posts: 49
Default

Je ale mozna nejaka kombinacia BARF s granulami? Dajme tom kazde druhe jedlo su granule?
Neviem si predstavit ako by som psa krmil niekde na dovolenke alebo na viac dnovom vylete surovou stravou.
V knihe o CSV o tom pan Hartl pisal, ale psovi ktory je krmeny surovym masom asi granule chutit nebudu, ze?
Oskarek jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 12:57   #9
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Střevní mikroflóra, která tráví granule je jiná, než mikroflóra, která tráví maso. Proto se musí změny v krmení dělat postupně, pomalu, aby se tam stihly namnožit ty "správné mikroorganismečky". Proto je špatné střídat krmení. Pes to zvládne, to je, ale není to ideální. Moji psi jedí maso + přílohy. Ale stále mám doma aspoň jeden 5kg pytel granulí vyrobených ze 70% z masa a používám je pouze jako pamlsky na výcvik. Takže o dovolené není problém jim je holt dát i na normální krmení.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 13:02   #10
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

zalezi jaka je pes popelnice. Par dni na granulich by holt moje fena musela vydrzet,kdyby ji nesmakovalo mela by smulu. Ale ja se na dovolene snazim brat masove konzervy,treba obchod Baron ma v podstate 100 procentni podil masa+ryze,testoviny bez konzervantu.Sice jsem se loni vlacela na horskou chatu na tyden s tridenni zasobou konzerv, druhou pulku jsem vynesla jindy.Taky se mi michani granulexmaso moc nezda,granule doma ani nemame.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 13:12   #11
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

kombinovať BARF a granule by som určite neodporúčala. ak treba spraviť pauzu, lebo sa ide na dovolenku, všade sa nájde mäsiarstvo a ak by aj nie, čo takto doma vyvariť mäsko, spraviť kvázi huspeninku, spolu s cestovinami, šupnúť to do zaváraninových pohárov a máme vlastnú konzervu a vieme, čo v tom je. samozrejme je alternatíva kvalitné konzervy a salámky, ktoré je určite pohodlnejšie nosiť.
ale spravidla striedať granule a BARF určite nie. buď to alebo to. majú rôzny čas trávenia a hlavne spôsob a slabší žalúdok môže reagovať hnačkami, zvracaním a podobne...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 13:12   #12
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Oskarek View Post
Neviem si predstavit ako by som psa krmil niekde na dovolenke alebo na viac dnovom vylete surovou stravou.
Co se týká dovolené, tak to řešit nemusíš. Když jednou nebo dvakrát ročně psa nouzově na dovolené budeš krmit granulemi, nic se mu nestane.
A vícedenní výlet ? Stačí si zakoupit termobox. Z vlastní zkušenosti vím, že kuřata z mrazáku v něm vydrží v 4-5 dnů, než zcela roztají a začnou smrdět (i když ta smradlavá našim psům chutnají nejvíce). Pokud jezdíš na dovolenou autem, pak termobox, do něhož se vejde 6-8 kuřat, vystačí i na týdenní dovolenou.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 13:21   #13
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

ja som tak mala bravčovú hlavu, vydržala dva dni - potom už trochu smrdela. s tým, že box bol v podkroví chatky, kde celý deň pálilo slnko - iná možnosť nebola...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 13:31   #14
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ten termobox me zaujal,protoze pojedeme v lete na chatu,kde neni lednice a nemusela bych brat ty konzervy.Vyvlacet termobox nebo 4 kilovky asi vyjde nastejno. loni jsem je pulila na ranni a vecerni davku a davka z rana zacala do vecera pekne smrdet.zkusim vygooglit ,kde se to da koupit.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 14:03   #15
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

termobox resp. autochladnicka je prima vec - a este lepsie je ked funguje na 12V aj 220V, pripadne k 12V dokupit alebo vyrobit adapter na 220V. v trusalovej na tabore sme tam mali maso aj syr a ine dobroty vyse tyzdna. to jahnacie stehno co som griloval v sobotu pocas bonitacie bolo kupene tyzden predtym u orbana - a som tu - len sa nesmie casto "vetrat"
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 14:12   #16
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

priznam se,ze zatim jsem toho moc nenasla,akorat jeden s obsahem 20-40 litru pro gastoucely,ale to asi nebude ono. KOlikalitrovy by tak stacil na cca 7 kurat? ty s tima adapterem mi prijdou jako dobrej napad...na vic nez tejden stejne nejezdime...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 14:30   #17
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
kombinovať BARF a granule by som určite neodporúčala. ak treba spraviť pauzu, lebo sa ide na dovolenku, všade sa nájde mäsiarstvo a ak by aj nie, čo takto doma vyvariť mäsko, spraviť kvázi huspeninku, spolu s cestovinami, šupnúť to do zaváraninových pohárov a máme vlastnú konzervu a vieme, čo v tom je. samozrejme je alternatíva kvalitné konzervy a salámky, ktoré je určite pohodlnejšie nosiť.
ale spravidla striedať granule a BARF určite nie. buď to alebo to. majú rôzny čas trávenia a hlavne spôsob a slabší žalúdok môže reagovať hnačkami, zvracaním a podobne...
..zajímalo by mě, jak byste to udělali, kdybyste jeli na týden - 14dní na dovolenou - jen vlakem, s tím, že si vše nesete na zádech, do krajin, kde není ani človíčka.
V okamžiku, kdy má člověk auto, není problém...

Ke konzervám...moje fena po nich má 100% průjem. Ačkoliv všechny konzervy, které jsem zkusila, byly ze 100% masa.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 15:09   #18
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

pozri napr. http://www.autolednice.cz/autolednic...lektricke.html
s kuratami je problem - maju blby tvar a je v nich vela vzduchu - 7 chladenych by sa mohlo "pod tlakom" zmestit aj do 20L ale pri mrazenych fakt netusim - asi najlepsie naporcovat na nejake ploche tvary

..zajímalo by mě, jak byste to udělali, kdybyste jeli na týden - 14dní na dovolenou - jen vlakem, s tím, že si vše nesete na zádech, do krajin, kde není ani človíčka.

a co takto "lovna zver"? :-))
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 15:12   #19
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no pokud bych jela na 14denni cundr do divociny,tak ji vezmu granule nebo susene maso.To by prezila..
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 15:30   #20
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
no pokud bych jela na 14denni cundr do divociny,tak ji vezmu granule nebo susene maso.To by prezila..
jasně, tak to taky bylo. Ale tím pádem je dobré, psa naučit i na granule. A jak to uděláš, když mu je nemůžeš dávat jako odměnu-mlsku? ...
Zkrátka, už se to tady rozebíralo několikrát.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org