Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-10-2011, 11:20   #81
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Bude hodně záležet, jakou náturu bude mít zrovna Tvé štěndo. Někteří jsou dost samostatní, moje fena byla od malička dost závislák a já to bohužel také podcenila. Takže určitě trénovat. Až se poznáte, uvidíš sama, jestli bude potřeba kotec i doma, či nikoliv atd. Také je dobré myslet na to, že ne každému je milé vlčí vytí..zvláště, pokud zmiňuješ pobyt v bytě. Pokud je byt Tvůj, budeš na tom o fous lépe, ale výsledek bude stejný jako bydlení v podnájmu. Na sousedské vztahy opravdu pozor. Dobré je počítat se všemi variantami, pak už Tě nějaké ty "drobnosti" jen tak nerozhodí
Jani a Sofušín
Ja to zacinam videt jako problem, zavislost/samostatnost, kotec/absolutni "volno"..ale postavit kotec sama, si proste netroufnu, nejsem chlap ( a i kdyz toho zvladnu celkem dost, na svarovani apod. proste nemam..)
Zeptam se uplne primo, jak donutit (nenasilne ) chlapa, aby uz konecne postavil kotec?????
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2011, 11:41   #82
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

nechat psovi rozkousat panickovo ovladac na televizi, nebo neco jineho bez ceho nemuze byt :-)
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2011, 13:28   #83
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Rhilien View Post
Zeptam se uplne primo, jak donutit (nenasilne ) chlapa, aby uz konecne postavil kotec?????
:-D až to zjistíš, dej vědět...

Kotce se dají koupit hotové, nebo udělat na zakázku a nebo se domluvit s kamarády či známými (pokud takové máš), kteří by Ti kotec dle Tvých představ vybudovali.
U domu jsem využila největšího otevřeného chlívku (silné cihlové a pískovcové stěny ze 3stran), ten jsme vyklidili, vybetonovali podlahu. Následně přijeli kamarádi, 4. stranu si zaměřili, rozměřili a vyrobili přední díl - mříž, dle mých požadavků. Zvládli to dobře, až na systém zavírání..ale ten už jsem si dořešila. Z osobní zkušenosti nedoporučuji budovat kotec z kari sítě....ale opět - záleží na konkrétním psovi. Někteří s tím problém nemají. Pokud bys chtěla, našla bych asi i nějakou fotku..když napíšeš mail.
Jani a Sofušín
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2011, 18:37   #84
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
:-D až to zjistíš, dej vědět...

Kotce se dají koupit hotové, nebo udělat na zakázku a nebo se domluvit s kamarády či známými (pokud takové máš), kteří by Ti kotec dle Tvých představ vybudovali.
U domu jsem využila největšího otevřeného chlívku (silné cihlové a pískovcové stěny ze 3stran), ten jsme vyklidili, vybetonovali podlahu. Následně přijeli kamarádi, 4. stranu si zaměřili, rozměřili a vyrobili přední díl - mříž, dle mých požadavků. Zvládli to dobře, až na systém zavírání..ale ten už jsem si dořešila. Z osobní zkušenosti nedoporučuji budovat kotec z kari sítě....ale opět - záleží na konkrétním psovi. Někteří s tím problém nemají. Pokud bys chtěla, našla bych asi i nějakou fotku..když napíšeš mail.
Jani a Sofušín
Skoda, ze nemame k dispozici taky nejakej ten chlivek..ja mimo jiz jmenovane
cekam jeste na ohradu pro slepice..
Poslala jsem mailik..
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2011, 22:17   #85
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Rhilien View Post
ja mimo jiz jmenovane
cekam jeste na ohradu pro slepice..
Tak ta za chvíli nebude potřeba ))
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2011, 22:47   #86
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tak ta za chvíli nebude potřeba ))
Jako ze bude po slepicich? Nebo bude kotec a v nem se ubytujou slepice a Burizon bude nadale bez kotce..???
uz mi hrabe
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2011, 23:17   #87
tayanita
Junior Member
 
tayanita's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Zlončice
Posts: 17
Send a message via ICQ to tayanita
Default

Kotec je parádní věc. Kiru jsme do něj šoupli ve čtyřech měsících (...a od té doby si tam poutničí...ne, je tam, jen když nejsme doma ), první noc si trochu kníkla, ale od tý doby nic (výjimka - sanitky a ježci), když je tam tak je zticha a hodná, maximálně tam s něčím buší (kosti,klacky) nebo si počítá rovnice. Je tam přes noc (dávám jí tam tak kolem půlnoci, jen ji vpustím do zahrady, ani se nehohlídne a vleze si dovnitř - kdyby mohla, nejspíš za sebou i zavře ) a když jsem ve škole; jinak ji mám doma. Tam má taky svá strategická místa, resp. koberečky rozmístěné po bytě (přece nebude ležet na parketách). Jinak ji klidně můžu na hodinu nechat u sebe v pokoji a nezničí vůbec nic, většinou ji najdu, kde jsem ji nechala; až na jednu výjimku, kdy ležela pod stolem a lízala kdesi objevené lízátko, které si ještě packami přidržovala
tayanita jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 08:29   #88
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Rhilien View Post
Jako ze bude po slepicich?
Samozřejmě.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 09:59   #89
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Samozřejmě.
U nás to samozřejmé nebylo a není :-) A to nejen u slepic, ale i u kachen. Momentálně se seznamujeme s ovcema..Dnes přijede Henrieta, tak doufám, že se ujme pozice "komunikační spojky" ovce - Sofa
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 10:05   #90
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
U nás to samozřejmé nebylo a není :-) A to nejen u slepic, ale i u kachen. Momentálně se seznamujeme s ovcema..Dnes přijede Henrieta, tak doufám, že se ujme pozice "komunikační spojky" ovce - Sofa
Já vím, že u vás to funguje, jste spíš vyjímka, co si budem povídat
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 10:08   #91
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

jak je seznamujete ? to by me taky zajimalo...
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 10:17   #92
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Já vím, že u vás to funguje, jste spíš vyjímka, co si budem povídat
Jo, tak asi jo . Ale vím i o jiných psech, kteří jsou s menšími zvířaty ok. Je to podle mého pes od psa, a spíš výjimka. Snad i tím, že Sofa zjistila, že je výhodnější krást žvanec slepicím a hlídat si před nima svůj vlastní žvanec (ono přepadnutí 90ti slepicema není žádná sranda!)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 10:39   #93
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak to bude mít Sofa asi jinýho otce... Akkon by to zhodnotil tak, že je lepší udělat si žvanec z devadesáti slepic... ikdyž odvolat už se od nich nechá, přece jen letící polínko si pamatuje. Ale když si představim, že bych ho s nima nechal na dvoře samotnýho, tak by bylo zaděláno na nový peřiny
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 11:00   #94
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Tak to bude mít Sofa asi jinýho otce... Akkon by to zhodnotil tak, že je lepší udělat si žvanec z devadesáti slepic... ikdyž odvolat už se od nich nechá, přece jen letící polínko si pamatuje. Ale když si představim, že bych ho s nima nechal na dvoře samotnýho, tak by bylo zaděláno na nový peřiny
Sofa je zezačátku honila. To je přeci príma, když před tebou něco utíká, co tomu nožičky a křidélka stačí:-). Ale to jsem jí rázně zatrhla. Nikdy tedy po slepicích ani ničem jiném (domácím) nešla "natvrdo", jak jsem to viděla třeba při návštěvě kamarádky s maďarským ohařem. Tam byl ten úmysl zabití zcela zřejmý. Ale Sofě po vcelku krátké době dojde, že jsou zkrátka členy smečky. Ale samozřejmě, když slepice dlabou, nebo jich je někde větší hejno, tak se Sofa občas s evidentní radostí trochu rychleji rozejde a slepičím hejnem prokluše a vidíš na ní, jak jí to dělá dobře, že se před ní ty slepice rozestupují. Ty slepice se jí taky nebojí, což asi taky udělá své..protože nehysterčí (ty slepice).
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 11:17   #95
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Sofa je zezačátku honila.
Náš Agar je nikdy nehonil, vždycky je ignoroval. Neměla jsem ho ani co odnaučovat. Jednoho dne ale všechny pozabíjel. Udělal takovou rychlou čistku a bylo po ptákách. Holuby to samé, ale ty likvidoval déle ale vždy když byl na zahradě sám a nikdo ho neviděl. Před námi dělal že neexistují. U zbytek čévéček už jsem neměla možnost to vyzkoušet, ale předpokládám že by ve smečce zaúřadovali velice rychle ...
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 12:38   #96
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Dingo to má tak, že co neběhá, je v pohodě Potkany, když držím v ruce, tak si je přijde očichat, olíznout a nic. Tuhle se podobně muchloval s králíkama v králikárně Jak se to ale rozeběhne, tak už to není na očichání, ale na honění. Těžko říct, co by udělal, když by to dohnal... ať už kočku, slepici, králíka... nejspíš by si s tím chtěl hrát a nedopadlo by to dobře. Jednu slípku už má takhle na kontě, coby ještě malé štěndo... nějak jeho hru nevydýchala.
Ze srnek má respekt, je zvyklý, že na něj v záchranné stanici útočí, už schytal od jedné pěkný trkanec, takže se k nim moc nehrne.
Koně mu přijdou hrozně zábavní, běží za nimi a štěká, a o ovcích si zjevně myslí, že jsou to nějací divní psi, kteří si bůhví proč s ním nechtějí hrát Vždycky na něj dělá taková ta hravá gesta a snaží se je vylákat k honičce. Tuhle jedním ožižlával uši přes plot
Ale obávám se, že se to ještě změní, až bude starší:/
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 19:09   #97
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

uz jsem to mozna psala....kdyz jsem si privezla stendo mela jsem v te dobe zakrsleho kralicka asi dva mesice, byl zvykly behat na volno a ja naiva si myslela, ze se spolu pekne szijou, ze arwen bude rada za spolecnost, ale houby....od prvniho dne ho zacala honit a kdyz jsem kralicka nenasla, tak jsem myslela,ze byl snezen a on byl chudak zalezly v nejake skvirce,protoze se bal.A ta mrcha mu normalne chodila curat do klece. Vyskocila si na ni a pustila mu to tam a bylo to schvalne...tak jsem kralicka radsi venovala do dobrych rukou, protoze me to stvalo a nejak jsem neumela tomu honeni zabranit. Kocky honi, ale kdyz se kocka nehejbe,tak na ni steka a vrti ocasem,ze si chce hrat a minuly vikend si jednu ocichala,kdyz jsem ji mela v naruci,takze si myslim,ze s nima by se szila,kdyby je mela doma. Ptactvo si vubec netroufam zkouset, holuby honi.Jestlize budu jednou mit slepice,tak bych byla taky rada,kdyby to respektovala. Na kone za plotem dorazi a myslim,ze by byla schopna kousnout, aspon po nich tak chnapala,ale slo videt, ze se jich boji. U Rudy D. jednou rozbzikala stado ovci,nastesti jim neudelala nic...Srny a zajice honi,ale nedohoni,takze se vraci a tam to privolani proste neni a neni, parkrat mi zdrhla i se stopkou, pac ja mam uplne na prd reakce,nestihla jsem zaslapnout.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 21:34   #98
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Náš Agar je nikdy nehonil, vždycky je ignoroval. Neměla jsem ho ani co odnaučovat. Jednoho dne ale všechny pozabíjel. Udělal takovou rychlou čistku a bylo po ptákách. Holuby to samé, ale ty likvidoval déle ale vždy když byl na zahradě sám a nikdo ho neviděl. Před námi dělal že neexistují. U zbytek čévéček už jsem neměla možnost to vyzkoušet, ale předpokládám že by ve smečce zaúřadovali velice rychle ...
Tak jestli to nebylo právě tím, že "věděl"..před vámi se choval že nic, a za vašimi zády opačně. Tohle Sofa zkusila ze začátku..napřed je honila, což jsem jí zatrhla. Pak se pár dní tvářila jako vzorný ovčácký pes - pomáhala slepice nasměrovat do kurníku (jen zrychlením kroku-nehonila je), ale když jsem se takto jednou otočila, už je zase honila. A tak rychle skončila její ovčácká kariéra.
Co vím, tak naše maminka se podobně jak píšeš, postarala o chov andulek svému majiteli:-) (mimo jiné).
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 08:21   #99
malkovicz
Junior Member
 
malkovicz's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Potštejn
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by Rhilien View Post
Ja to zacinam videt jako problem, zavislost/samostatnost, kotec/absolutni "volno"..ale postavit kotec sama, si proste netroufnu, nejsem chlap ( a i kdyz toho zvladnu celkem dost, na svarovani apod. proste nemam..)
Zeptam se uplne primo, jak donutit (nenasilne ) chlapa, aby uz konecne postavil kotec?????
Dejte mu trošku inspirace třeba zde: http://www.besta.estranky.cz/fotoalbum/kotec-a-bouda/ já když ji stavěl tak mě to hrozně bavilo a hlavně mi při práci asistovala vlčí slečna
__________________
http://besta.websnadno.cz/
malkovicz jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 10:09   #100
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
U nás to samozřejmé nebylo a není :-) A to nejen u slepic, ale i u kachen. Momentálně se seznamujeme s ovcema..Dnes přijede Henrieta, tak doufám, že se ujme pozice "komunikační spojky" ovce - Sofa
si mi připomněla jedno setkání s paní a jejím saw ( vím není to čsv) a říkala mi něco o jeho povaze a zakončila to, že měla 20ti hlavé stádo ovcí a rok byl snima pes v klidu a pak je přes noc všechny zabil. Docela sem koukala jak z jara, ale Sofuška je hodné zvířátko
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org