Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Tisk, televize a reklamy

Tisk, televize a reklamy Českoslovenští vlčáci v médiích, reklamě, videoklipech a televizi (kde hrají vlky nebo sami sebe). Články a programy o tomto plemeni...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-02-2010, 22:21   #1
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default Fotografie ČSV na CD

Otvírám nové téma - byť se mi nezakládá s lehkým srdcem, protože tuším, že se to může obrátit proti mně...

Asi většina lidí, kteří se pohybují na webu kolem ČSV zná mé fotografie. Československé vlčáky na nejrůznějších akcích fotím pravidelně již více než 10 let, posledních několik let pak digitálně a s podstatně větší intenzitou. Bohužel, nedostatek času mi nikdy nedovolil zpracovat všechny pořízené snímky, které stály za publikaci (a tak se tímto omlouvám i těm, kterým jsem fotky přislíbila, ale již nedodala). Vždy jsem si říkala - hlavně že jsou pořízené, ten čas se jednou najde...

No, to byl bohužel fatální omyl - v prosinci 2009 mi padl harddisk. Verdikt z diagnostiky - vadná elektronika, obnova dat 6000 s DPH (pro zasvěcené - HDD je totálně mrtvý a tváří se, že v PC prostě není, je třeba napojení na speciální zařízení a to bohužel stojí dost peněz ) Samozřejmě, že základní pravidlo je zálohovat, zálohovat, ale při mém objemu dat (počtu fotografií) to znamenalo pořízení externího HDD, na který bohužel jaksi nebylo...

Přicházím tedy s nabídkou pro zájemce o mé fotografie.
Pokud byste měli zájem o snímky Vašeho ČSV, kterého jsem fotila na nějaké akci, chtěla bych Vám nabídnout možnost objednání prezentačního CD s formátem fotek pro web a v plném rozlišení (což umožňuje u kvalitních záběrů tisk i na A3 a více, u všech záběrů si troufám zaručit tisk na A4).
Cenu 1 CD bych viděla v rozmezí cca 120-200 Kč (podle množství snímků).

Pokud by se mi ozval dostatečný počet zájemců, aby se mi aspoň větší část nákladů na obnovu dat vrátila, mělo by pro mě smysl tuto částku do záchrany fotek investovat.

Chápu, že někomu má nabídka může připadat jako jistý druh vydírání nebo snahy "namazat si kapsu". Pro takové bych chtěla dodat, že fotky jsem vždy všem doposud poskytovala zdarma (až na 2 výjimky, kdy si ode mě majitelé psa focení výslovně objednali s tím, že mi foto uhradí), ač jejich pořízení není proti vžité představě ani náhodou zadarmo Dříve v době kinofilmu vás stály fotky hlavně to, co jste zaplatili za kinofilm, vyvolání a samotné papírové snímky. Dnes, v době digitální, za fotky platí fotograf předem - pořízením ne zrovna levné fototechniky a rovněž nutného technického vybavení, jako PC. Z tohoto hlediska jsem já osobně v pořizovacích cenách značně nad 100 tis. Kč...(tedy kapsu si na svých fotkách určitě "nenamastím" )

Pokud má tedy někdo zájem, nechť mě, prosím, kontaktuje emailem:
[email protected]
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 08:52   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Heleno, měla bys ještě sdělit, k čemu může majitel CD fotky využít ? Tedy jaký stupeň licence s koupí poskytuješ ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 09:23   #3
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Díky za připomínku - chtěla jsem to s každým řešit osobně, ale je pravda, že je lepší, bude-li to tady.

Fotografie budou určeny pro osobní užití - tedy je použijte k chovatelské inzerci, na svých stránkách, nechte si z nich udělat zvětšeninu nebo samolepky na své auto či potisk na tričko. Vše, co je čistě pro Vaši potřebu, je povoleno.
Snímky ale neposkytujte třetím stranám (jako jsou např. virtuální stáje nebo výrobci reklamních materiálů apod.) nebo je nepoužívejte ke komerčním účelům (hromadná výroba např. samolepek a jejich následný prodej, prodej snímků přes fotobanky atd.).

Snad jsem to napsala srozumitelně a vyčerpávajícím způsobem Pokud by nebylo cokoli jasné, ptejte se...
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 09:33   #4
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Objednávám si jedno CD (nevím tedy, kolik máš snímků mých psů )
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 10:25   #5
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Tvé hafany mám ze závodů v Roudnici (září 2008 ) - může být?
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 10:30   #6
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja bych mela zajem,pokud jsou, o fotky arwen grey stripek snu.aspon ze svodu by mohly nejake byt.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 10:43   #7
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Ano, Arwen jsem na jaře na svodu fotila Přidávám Tě tedy na seznam
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 11:14   #8
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Helena, zdá sa mi, že si fotila aj v Hronci na LVT 2008, nie? Gunner a Grace Malý Bysterec...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 11:18   #9
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Já bych také prosila Srdcerváče a Micinku.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 12:14   #10
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ahoj, ak mas Frei Maly Bysterec, pripadne ktorekolvek zvery z mojej chovnej stanice (Potomok vlkov), tak mam tiez zaujem. Ak mas takych fotiek len malo, tak mi daj vediet na mail, az sa dozviem prideleneho krycieho psa, tak by som ho doplnila do zoznamu ;o)
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 12:19   #11
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Ano, ano - fotky z Hronce mám rovněž, jen jsou poznamenané neskutečně upršeným počasím - tedy hafani na nich jsou mokří.
Freiku jsem fotila sice též, ale jen na úvaze a kapku zabahněnou Její děti ale nemám

Danielo, Tajgu asi nemám (na bonitaci ji fotil tenkrát Kamil, ne já - mám jen sken z negativu, když byla mladinká), ale Srdcerváče mám - hlavně ty fotky z pískovny jsou myslím fakt super
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 12:38   #12
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

ach jo, škoda... chcela som mať nafoteného pesana tvojím foťákom tak nič, aj tak ďakujem a dúfam, že HDD bude zachránené
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 12:44   #13
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Leila - já Tě počítám na seznam Gunnera mám určitě, Grace tuším taky (pokud se tam účastnila svodu a bonitace, tak 100%). Jen jak říkám - hafani jsou kapku zmoklí, jako slípky (pro ilustraci můžete mrknout na foto Agathona http://www.wolfdog.org/drupal/cs/gallery/pic/79872/ )
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 12:48   #14
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

heh, to by nevadilo. tak na zozname som aj ja
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 12:54   #15
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Helčo, taky se hlásím na seznam, fotek bude asi dost
Grey spod Ďumbiera a Amor Sokolí oko
__________________
Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 13:28   #16
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Helena View Post
Tvé hafany mám ze závodů v Roudnici (září 2008 ) - může být?
Jasně a víc jich nemáš ? Zkus prohrabat archivy. Třeba ty fotky, co jsme fotili u nás na zahradě ještě s Hokýskem a Alďasem (mělas je, myslím, ještě na analogu) by byly super v nějakém rozumném rozlišení
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 13:28   #17
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Helena, nevadi, Brethil dufam pride na zvod do Jevisovic tak ked ju tam pofotis tak uz budes mat ;o)
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 13:35   #18
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Pavel: Staré fotky z analogu mám na tom HDD jako skeny - kvalita se samozřejmě nedá srovnat s dobrou fotkou z digitální zrcadlovky, ale bude-li zájem, mohu je přidat (je to prostě památka na něco, co už nejde nikdy vrátit...)

Tyna: beru na vědomí

Moc všechny prosím - raději se hlaste mailíkem - všechny maily od zájemců si označuji patřičným štítkem a mám pak velmi rychlý a jednoduchý přehled, kolik Vás je a kdo to je (tady to bude časem asi poněkud nepřehledné )
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 13:57   #19
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

Teraz asi trochu mimo temu:
pokial je na HDD "len" vadna elektronika a nedoslo k fyzickemu poskodeniu mechaniky a dat a pokial sa nejedna o nejaky exoticky HDD je tu moznost z funkcneho disku pozicat a na nefunkcnom vymenit kompletnu dosku elektroniky (cca 4 srobiky a 1 az dva konektory) - musi to ale byt doska presne z rovnakeho typu disku najlepsie aj rovnaka seria (tu je vyhoda kupovat viac diskov naraz)
!!! Uvedeny postup je vo vacsine pripadov funkcny ale nezarucuje ze sa data podari zachranit - dokonca za urcitych okolnosti by mohlo prist aj k vacsim stratam ako teraz. Funguje to fakt len na diskoch na ktorych je nejakym sposobom odpalena len elektronika na doske - najcastejsie pri poruche zdroja alebo radica. Ak je porucha na motore alebo ramienku pomoze jedine rozobratie a precitanie platni na specialnom zariadeni.
Takze ak sa podari zohnat financie na profesionalnu zachranu tak je dobre to nechat spravit u nich. Kto ma ale data ktore nemaju az taku hodnotu aby to daval robit firme tak nech to vyskusa.
A este k cene - moje skusenosti su take ze tych cca 6000 je nejaky pausalny poplatok za pokus zachranit data - k tomu sa este pripocitavaju poplatky za zlozitost pripadne za objem dat a ine.
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 14:18   #20
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Závada bohužel je komplikovaná Bez rozebrání HDD a napojení na čtecí zařízení se to neobejde...
Diagnostiku prováděla firma Datahelp v Pze (diagnostika je zdarma, na jejím základě stanoví cenu za obnovu, která se ovšem platí až tehdy, podaří-li se data zachránit. Třeba by to bylo jinde levněji, nevím, ale zase otázka s jakým výhledem na úspěch?)

A přiznám se, že než riskovat nepovedený pokus a definitivní ztrátu dat, raději bych při nedostatku financí nechala HDD ležet bokem a dala jej na obnovu, až se třeba ty finance sejdou (záruku už jsem stejně tak nějak oželela, byť mi ještě skoro rok na ten disk bude platit - ale s otevřením disku o ni stejně přijdu).
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org