Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-03-2009, 22:39   #1
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default Narkoza

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Bylo troche stresu przez narkoze.
No ja po ostatniej narkozie tym razem z niej zrezygnowałem i czambor dostał końską dawke głupiego jasia.
Myśle, ze to było lepsze niż narkoza.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 09:27   #2
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
My juz wreszcie po badaniu Jabba... Ufff...
Bylo troche stresu przez narkoze.
Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
No ja po ostatniej narkozie tym razem z niej zrezygnowałem i czambor dostał końską dawke głupiego jasia.
Myśle, ze to było lepsze niż narkoza.
To napiszcie, proszę, jakie mieliście (Wy i psy) stresy z tą narkozą, chciałabym wiedzieć, na co się przygotować.

Btw
Sssmok - gratulacje!
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 12:04   #3
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

No pies to przez długi czas nie mógł dojść do siebie. Potem był totalnie zdezorientowany i przez nastepny tydzień nie mogłem go zostawic na 5 sekund samego. nie było mowy nawet o odejsciu na kilka metrów jak był przywiazany bo cały czas było wycie. Co do mnie to miałem trochę biegania po lekarzach i wizyty w szpitalach. Ale o moim oku już pisałem. Czambor dostał głupiego jasia i nastepnie został uśpiony bo wet chciał porobić mu badania w zwiazku z jego zatruciem i teraz jak wiem szczeniacką kulawizną. Wet podejrzewał dysplazje i taką też stwierdził na postawie źle wykonanego zdjecia i książki. Teraz jest to dla mnie smieszne ale wtedy nie było. Pies dostał potem coś na wybudzenie ale był totalnie zdezorientowany i nie wiedział kompletnie co się wkoło niego dzieje. Teraz jak robiłem badanie u dr. Siembiedy pies dostał tylko głupiego jasia i wszystko było OK. Fakt, ze dojście do normalności trochę trwało ale nie było z tym żadnych problemów.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 13:09   #4
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
No pies to przez długi czas nie mógł dojść do siebie. Potem był totalnie zdezorientowany i przez nastepny tydzień nie mogłem go zostawic na 5 sekund samego. nie było mowy nawet o odejsciu na kilka metrów jak był przywiazany bo cały czas było wycie.
No tak, ale to nie ma nic wspolnego z narkoza. U mnie po narkozie zwierzaki wybudzaja sie i zaczynaja funkcjonowac jak zwykle, najpozniej do wieczora.

Ja boje sie problemow z samym zasypianiem i wybudzeniem. Napracowalam sie w lecznicach i napatrzylam na rozne przypadki. Dlatego pomimo robienia wczesniej badan, zawsze mam obawy przed narkoza, bo nigdy nie wiadomo jak sie potoczy...
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 13:30   #5
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

a co konkretne podaja dla Waszych psow? bo mow wet ( robil 6 wilczakow HD) to kazdemu musial dodac dodatkowa doze bo za malo bylo. a przy wydawaniu wynikow juz pies sam byl przytomny i nawet chodzil
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 13:54   #6
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
a co konkretne podaja dla Waszych psow? bo mow wet ( robil 6 wilczakow HD) to kazdemu musial dodac dodatkowa doze bo za malo bylo. a przy wydawaniu wynikow juz pies sam byl przytomny i nawet chodzil
Imbus juz zaraz po wywołaniu pierwszego zdjęcia musiał zostac położony na ziemię bo chciał wstać
Z tego co mówiła mi wetka - długo nie chciał zasnąć i dostał "końską dawkę.
A niecałe 50 min po zdjęciach wchodził sam na 3 piętro.
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 15:24   #7
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

U nas byl najpierw lekki glupi jas, a potem narkamon (czyli standardowo). Jabber zasnal juz po polowie dawki. Wybudzil sie po niecałej godzinie, ale calkowicie trzezwy byl po jakichs 5.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 19:14   #8
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
a co konkretne podaja dla Waszych psow?

W Polsce standardowo premedykuje się ksylazyną z dodoatkiem atropiny (czasem dają też diazepam żeby zmniejszyć dawkę ksylazyny), a potem ketamina. Tak robi chyba 90% wetów, reszta przypadków to ci, którzy mają wziewkę- tu halotan jest najpopularniejszy.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 02:47   #9
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Końska dawka jest dobra. Wet dał czamborowi dawke na 60 kilo bo tak go ocenił na oko jako Onka. Nie ripostowałem bo wiedziałem, ze wtedy zadziała. Praktycznie to było o 80 % więcej niż na wage.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org