Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-01-2011, 10:19   #1
malkovicz
Junior Member
 
malkovicz's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Potštejn
Posts: 90
Default ČSV a děti

Dobrý den jsem tu nový a přemýšlím nak koupí čsv a každý mě z toho zrazuje že je to plemeno tvrdohlavé nezvladatelné a zlé já osobně si myslím že je to mýtus který mezi lidmi panuje přečetl jsem snad tisíce článků o čsv je sice pravda že cvičení s ním dá více trpělivosti než s no ale myslím že se to vyplatí. Původně jsem chtěl no ale při schánění informací jsem narazil na stránky o čsv a hned jsem se do něj zamiloval (vzhled, oddanost, vlastní rozhodování, prostě je víc přírodní nebo jak bych to napsal než ostatní psi) jsem sice začátečník ale myslím že to není na škodu někde jsem četl že to může být i výhoda. Tak a ted k otázce máme doma dvě děti 9 a 2 roky a malého Yorkšíra tak jsem se chtěl zeptat vás co máte zkušenosti z reality jak se chová k dětem atd. o čsv se toho píše hodně ale toto téma se mi zdá je bohužel opomínano děkuji předem za odpovědi. Jinak máme byt ale od byto cca 80 metrů velkou zahradu kde ho chceme mít a jsme tam s rodinou každý den takže budeme pořád v kontaktu a máme rádi výlety a dlouhé procházky do přírody taže se s námi myslím nudit nebude.
malkovicz jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 12:35   #2
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

My sice (ještě asi 3 měsíce) vlastní děti nemáme, ale jinak máme s komunikací dětí a psů spíše dobré zkušenosti.
Samozřejmě je potřeba dětem, které už to pochopí vysvětlit, jak se mají ke psovi chovat a ty, které to ještě nepochopí hlídat. Každý pes je trochu jiný, my máme čtyři a o jednom víme, že mu děti mohou lézt třeba po hlavě a neublíží jim, ani je neshodí. U ostatních záleží na náladě, ale většinou s dětmi vychází dobře, nechají se hladit a jsou opatrní, když se mezi dětmi pohybují. O jedné víme, že se dětí bojí a moc se mezi ně nehrne, tak ji nenutíme a necháme ji vše pozorovat zpovzdálí nebo odejít. Nicméně ani ta jim neublíží, pokud ony nebudou ubližovat jí.
Myslím, že se tu najde spousta lidí, kteří mají děti nejrůznějšího věku a mnoho z nich potvrdí, že soužití dětí a psů je u nich bez problému, či spíše prospěšné. Děti se naučí lásce ke zvířeti, zodpovědnosti a vhodnému přístupu, nebudou se bezdůvodně bát a budou mít skvělého společníka na hraní. Ty starší (nejen) se psy často i cvičí.
Nejlepší způsob jak se o tom přesvědčit, je zúčastnit se nějaké akce, kde se lidé a vlčáci scházejí.
Nejbližší příležitost bude asi 16. dubna v Roudnici nad Labem, kde bude bonitace vlčáků. Sejde se jich tam spousta od štěňátek až po dospělce nejrůznějšího věku a dětí nejrůznějšího věku také. Taktéž tam bude mnoho chovatelů, takže si můžete promluvit a načerpat informace, které třeba ještě nemáte. Zároveň uvidíte, jak probíhá svod a bonitace vlčáků, což pro vás bude také velmi užitečné, pokud si vlčáka pořídíte.
Jinak se také konají různé další akce a akcičky, kde se s vlčáky můžete setkat - často chodíme na procházky například do zoologických zahrad a podobně. I tam se s nimi můžete osobně seznámit (doporučuji chlupuodolné oblečení ) a leccos dozvědět.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 12:59   #3
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

No já mám doma mladou fenu a 6 leté dítě (synovce) A ten u nás bydlí asi půl roku. Než u nás bydlel, moc v lásce ho neměla, radši se mu vyhla, ale od té doby co u nás bydlí ho miluje. Sice ho občas schodí na zem, ale nikdy ne schválně. Chová se k němu něžněji než ke zbytku rodiny. Nikdy do něj nekouše, dobrovolně se sním jde pomazlit a dokonce mu je ochotná předvést základní poslušnost s takovým nadšením, že ji podežřívám z provokace mé osoby, protože takové nadšení mě nikdy nepředvede i když mám v ruce maso.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 15:06   #4
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Krátce a stručně - feny vyrůstající ve společné domácnosti s dětmi jsou bez problémů. Chovají se velice tolerantně a nechají si líbit téměř vše. Se psy to může být horší. Oni nejsou od přírody tolik tolerantní k mláďatům, takže se mláďata musí více krotit. Já mám hodně temperamnetní děti a myslím, že dnes už oba (kluci) moc dobře vědí, kde je hranice, kterou nesmí v chování k Agarovi a Miovi překročit.
Z chování psa k dětem z několika náhodných setkání se nedá příliš usuzovat jestli má nebo nemá děti rád. Až ten pes, který je s dítětem nucen sdílet společnou dománost má možnost svůj skutečný názor na dítě projevit.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 16:16   #5
malkovicz
Junior Member
 
malkovicz's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Potštejn
Posts: 90
Default

Děkuji všem za odpovědi a jsem rád že je to takhle jak tu píšete chceme fenku takže to bude zase o něco snažší. Moc jste nám pomohli a těším se až v březnu zavítáme mezi vás s naší fenečkou
malkovicz jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 16:39   #6
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Já bych psa bez dozoru s malým dítětem nenechala, i kdyby byl sebehodnější, takže asi tak...Nikdy nevíš (zvláště ze strany dítěte, ne toho psa). Děti jsou parchanti, moje sestřenice třeba běžně psy tahá za uši, za ocas, leze jim do boudy i když se jí tam běží schovat...už jí jeden pes i rafnul.

S plemenem to, myslím si, nemá moc souvislost.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 16:43   #7
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Podívejte se na tuto:

http://picasaweb.google.com/graba.cz...eat=directlink

Moje fenky: Uni od Úhoště a Crying Princess Chantal Srdcerváč - Milují děti. Žijí s námi doma - a všechno je v pořádku!

Lepší pro vlčáka jako roste s dítětem od malé


P.S. Omlouváme se za chyby
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 16:48   #8
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
...feny vyrůstající ve společné domácnosti s dětmi jsou bez problémů. Chovají se velice tolerantně a nechají si líbit téměř vše. Se psy to může být horší. Oni nejsou od přírody tolik tolerantní k mláďatům, takže se mláďata musí více krotit. ...
U nás je to obráceně - tolerantnější je pes (nebo je línější se ohradit), holky se spíš seberou a odejdou. Asi to bude kus od kusu, ale obecně s tím fakt problém nebývá a když, tak na straně dospělého... Ale máš pravdu, že u nás to zatím byl vždy krátkodobější kontakt, ne trvalé soužití.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 17:01   #9
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
U nás je to obráceně - tolerantnější je pes (nebo je línější se ohradit), holky se spíš seberou a odejdou. Asi to bude kus od kusu, ale obecně s tím fakt problém nebývá a když, tak na straně dospělého... Ale máš pravdu, že u nás to zatím byl vždy krátkodobější kontakt, ne trvalé soužití.
Až to trvalé soužití prověří. Někdy může situaci zlepšit, někdy zhoršit.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 17:24   #10
malkovicz
Junior Member
 
malkovicz's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Potštejn
Posts: 90
Default

Ještě jsem se chtěl zeptat (nechci zbytečně zakládat nové téma) od kdy je nejvhodnější se přihlásit na cvičák nebo raději cvičit sám doma pomalu a spíše formou hry? Někde jsem se dočetl že na některých cvičištích nejsou moc rádi za toto plemeno a tak nevím raději bych cvičil sám doma než být někde nevítaným hostem
malkovicz jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2011, 16:35   #11
peip
Junior Member
 
Join Date: Aug 2010
Location: Zvolen
Posts: 4
Default

Quote:
Originally Posted by malkovicz View Post
Dobrý den jsem tu nový a přemýšlím nak koupí čsv a každý mě z toho zrazuje že je to plemeno tvrdohlavé nezvladatelné a zlé já osobně si myslím že je to mýtus který mezi lidmi panuje přečetl jsem snad tisíce článků o čsv je sice pravda že cvičení s ním dá více trpělivosti než s no ale myslím že se to vyplatí. Původně jsem chtěl no ale při schánění informací jsem narazil na stránky o čsv a hned jsem se do něj zamiloval (vzhled, oddanost, vlastní rozhodování, prostě je víc přírodní nebo jak bych to napsal než ostatní psi) jsem sice začátečník ale myslím že to není na škodu někde jsem četl že to může být i výhoda. Tak a ted k otázce máme doma dvě děti 9 a 2 roky a malého Yorkšíra tak jsem se chtěl zeptat vás co máte zkušenosti z reality jak se chová k dětem atd. o čsv se toho píše hodně ale toto téma se mi zdá je bohužel opomínano děkuji předem za odpovědi. Jinak máme byt ale od byto cca 80 metrů velkou zahradu kde ho chceme mít a jsme tam s rodinou každý den takže budeme pořád v kontaktu a máme rádi výlety a dlouhé procházky do přírody taže se s námi myslím nudit nebude.
Z mojich skúseností s mojím 1. ČV (pes), ktorý bude mať pomaly rok sa dovolím pripojiť do debaty.Jeho povaha je ako skoro všetky ČV živá, má rád všetko a všetkých, od malička sa ničoho nebál, no hyperaktívny určite nie je! Vlastné deti nemám, no pri návšteve synovcov (3r.) teda musím dávať riadny pozor, aby im z radosti neublížil. Momentálne sa im pozerá skoro do tváre a minule len tak v zlomku sek.si zmyslel, že 1-mu stiahne čiapku z hlavy a popritom si ich inokedy nevšíma a nevadia mu. Viete si to predstaviť? Hrôza, zrútil ho pri tom na zem, čiapku ťahal aj s vlasmi a chytil ju tesne pod okom, keby som tam nebola.. a pod.situácie sa môžu vyskytnúť aj inokedy. Takže určite veľkosť psa verzus dieťa netreba podceňovať nikdy a dávať na deti pozor, aj keď si myslím, že na plemene nezáleží. 10 psov sa môže zachovať úplne inak. Ale sú to NAJ spoločníci. Toť vsjo za mňa. Peťa

Last edited by peip; 13-01-2011 at 16:39.
peip jest offline   Reply With Quote
Old 14-01-2011, 14:49   #12
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by malkovicz View Post
Ještě jsem se chtěl zeptat (nechci zbytečně zakládat nové téma) od kdy je nejvhodnější se přihlásit na cvičák nebo raději cvičit sám doma pomalu a spíše formou hry? Někde jsem se dočetl že na některých cvičištích nejsou moc rádi za toto plemeno a tak nevím raději bych cvičil sám doma než být někde nevítaným hostem
Tak s tímto přístupem se na cvičáku opravdu někteří setkali. Určitě se někdo pochlubí.
Přesto naopak existují cvičáky, kde mají ČSV rádi, jsou na ně zvyklí a umí s nimi pracovat. Nějaké by měly být označené na "Mapce výskytu vlčáků", jinak je asi vhodné hledat podle místa bydliště. Něco se možná najde i na starších fórech. (třeba http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=1939)
S čímkoliv se u vlčáka má začít co nejdříve, do tří měsíců se toho doporučuje stihnout co nejvíc - tedy pokud máte v úmyslu chodit na cvičák, choďte od malička. Stejně musíte začít od začátku.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 16-01-2011, 18:42   #13
Monika Edgamo
Edgamo
 
Monika Edgamo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Jelenec
Posts: 19
Default

S manželom máme spolu tri deti od 12-15. Naše deti nie su veľkými milovníkmi psov ale rešpektujú ich. S "vlkošom" sa hrali tak do 4.mesiasov jeho veku, potom boli jeho hry neznesiteľné, znášala som ich len ja, na sebe. V 5.mesiaci vážil cca 20 kg, meral 60 cm, nie je a nikdy nebol hyperaktívny, ale všetku energiu vedel vožiť do piatich minút neskrotnej sily. Deti fakt miluje, len jeho prejav lásky je hrozivý - škriabanie, driapanie, okusovanie tváre a ťahanie za vlasy. Bref musí byť patrične unavený, aby sa správal "slušne", ale aj vtedy má občasné-náhle prejavy jeho "hrôzostrašnej" lásky...Fakt je ale ten, že je ustajnený v koterci, čím je obmedzený jeho styk s deckami...možno keby s nimi bol stále, bolo by to iné.
Monika Edgamo jest offline   Reply With Quote
Old 17-01-2011, 22:08   #14
malkovicz
Junior Member
 
malkovicz's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Potštejn
Posts: 90
Default

Tak se musím pochlubit dnes jsme si konečně přivezli domů štěnátko fenečku Bestu z Heršpic je jí 6 týdnů a zatím se jen seznamujeme až bude trošku času pořídím nějaké fotečky a dám je sem jinak dík všem za rady :-)
malkovicz jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2011, 13:14   #15
peip
Junior Member
 
Join Date: Aug 2010
Location: Zvolen
Posts: 4
Default

Quote:
Originally Posted by malkovicz View Post
Tak se musím pochlubit dnes jsme si konečně přivezli domů štěnátko fenečku Bestu z Heršpic je jí 6 týdnů a zatím se jen seznamujeme až bude trošku času pořídím nějaké fotečky a dám je sem jinak dík všem za rady :-)
Super, tak pevné nervy prajem :-D a veeľa psej lásky. peťa
peip jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2011, 12:25   #16
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by malkovicz View Post
Tak se musím pochlubit dnes jsme si konečně přivezli domů štěnátko fenečku Bestu z Heršpic je jí 6 týdnů a zatím se jen seznamujeme až bude trošku času pořídím nějaké fotečky a dám je sem jinak dík všem za rady :-)
Jé, tak to máme sourozence, jsem hrdou majitelkou Bestina brášky Brana
Taky jsem zvědavá na jeho vztah k dětem, každý víkend k nám chodí na návštěvy dvouletá holčička, tak uvidíme. Zatím se jí docela bojí, i když je klidná a opatrná, lepší vztah projevuje k dospělým. Uvidíme jak to bude dál časem si ji určitě oblíbí. Ale té hrůzolásky, o které jsem se tady dočetla se taky trochu bojím, aby nám pak neteřinka neplakala z toho, že ji Bran zahrne láskyplným okusováním a škrábáním, jako to už teď dělá mně
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2011, 21:46   #17
malkovicz
Junior Member
 
malkovicz's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Potštejn
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Jé, tak to máme sourozence, jsem hrdou majitelkou Bestina brášky Brana
Taky jsem zvědavá na jeho vztah k dětem, každý víkend k nám chodí na návštěvy dvouletá holčička, tak uvidíme. Zatím se jí docela bojí, i když je klidná a opatrná, lepší vztah projevuje k dospělým. Uvidíme jak to bude dál časem si ji určitě oblíbí. Ale té hrůzolásky, o které jsem se tady dočetla se taky trochu bojím, aby nám pak neteřinka neplakala z toho, že ji Bran zahrne láskyplným okusováním a škrábáním, jako to už teď dělá mně
Tak u nás zatím bez problémů teda okusuje nás pořád ale když se řítí na děti tak stačí říct fuj a hned poslechne tohle umí perfektně jen je to horší s naším druhým psem Leníkem(Yorksheer) s tím si chce pořád hrát a on zase vůbec a ještě navíc mu zabrala pelech tak snad se to mezi nima srovná
malkovicz jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2011, 09:08   #18
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by malkovicz View Post
Tak u nás zatím bez problémů teda okusuje nás pořád ale když se řítí na děti tak stačí říct fuj a hned poslechne tohle umí perfektně jen je to horší s naším druhým psem Leníkem(Yorksheer) s tím si chce pořád hrát a on zase vůbec a ještě navíc mu zabrala pelech tak snad se to mezi nima srovná
My druhého pejska sice nemáme, ale zato máme tři kočky
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011, 12:32   #19
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Asi není problém u psů, kteří vyrůstají s dětmi doma od mala. Já za svého psa ale musím říct, že dětí se vždy trochu bál a pokud mohl, vyhnul se jim. Doteď bez problémů toleroval jen neteř (dnes cca pětiletá), která se kolem něj mohla motat jak chtěla. Nijak mu nikdy neubližovala, přesto po ní nedávno vystartoval "bez příčiny" - když vešla na chatě ke mně do pokoje, aby mi dala pusu na dobrou noc. Otevřenou hubou jí narazil do obličeje. Naštěstí to skončilo jen modřinou. O pár hodin později na neutrálním území už byl zas v pohodě.
Takže po této zkušenosti doporučuji od mala poctivě socializovat psa s dětmi zejména tam, kde doma zatím nejsou ale jsou v plánu.
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2011, 13:11   #20
josellin
Junior Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1
Default

Dobrý den, taky přihodím jednu svoji zkušenost. Mám tříletého psa Erwina, se kterým od malička chodím do školy. Učím na prvním stupni a moje děti jsou na pejsky zvyklé, návštěvy nejsou nijak pravidelné, je to třeba i jednou dvakrát do půlroka. Ale přesto jsou návštěvy pohodové. Erwin děti miluje, naštěstí u dětí neprojevu hrůzostrašnou lásku, to jen u mě a přítele, ale u dětí je jak beránek. Všechny oňuňává, ale s takovou jemností až zírám. Nikdy bych ho nenechala bez dozoru, protože dětí je 20 a co kdyby se cítíl ohrožen, jeden nikdy neví...druhý můj pejsek (čínsky chocholatý pes) Budulínek k nám přišel před rokem a ze začátku to bylo trochu krušné. Taky si nechtěl hrát a vlk ano. Nakonec se sladil a jsou jak bratři. Všechno dělají společně, dokonce i o jídlo se dělí. Tak se nebojte, ono se to časem srovná. Přeji hodně sil a spokojený láskyplný život s vlkem. Tereza W
josellin jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org