Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-03-2010, 13:00   #1
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default Wielkosc - wyskosc - typowosc

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Zgadzam się - lepiej kupic karme lub cos innego potrzebnego dla Cara!
Macie rację dziewczyny!
Oglądałam fotki i zastanawiałam się czy Car jest aż tak ogromnym psem jakim się na nich wydaje, czy tylko tak wygląda z perspektywy, tj. stojąc przed Lailą?
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2010, 15:45   #2
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Macie rację dziewczyny!
Oglądałam fotki i zastanawiałam się czy Car jest aż tak ogromnym psem jakim się na nich wydaje, czy tylko tak wygląda z perspektywy, tj. stojąc przed Lailą?
Z opowieści wszystkich wiem, że ten pies, to olbrzymek - no.... jak to Czech

Ja na koniec kwietnia będę w Czechach, więc jak coś to jakieś żarełko mogę przekazać - jak na miejscu będzie je kto miał "przejąć"
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2010, 19:01   #3
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

...hmmmm... czy Car jest wysoki?
Na jednym ze zdjęć stoi w drzwiach psiarni: zmierzyłam po Twoim pytaniu wysokość od podłogi do końca 1.dechy -jest 91cm...można jeszcze dodać długość uszu i mamy Cara w całej okazałości.../no, chyba, że się machnęłam w mierzeniu.../
Fakt... Laila przy nim, to.....kojot?
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2010, 21:17   #4
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Puchatek View Post
...hmmmm... czy Car jest wysoki?
Na jednym ze zdjęć stoi w drzwiach psiarni: zmierzyłam po Twoim pytaniu wysokość od podłogi do końca 1.dechy -jest 91cm...można jeszcze dodać długość uszu i mamy Cara w całej okazałości.../no, chyba, że się machnęłam w mierzeniu.../
Fakt... Laila przy nim, to.....kojot?
To optyka... Czeskie psy sa ciezkie (ciezsze) i dlatego wydaja sie duze... Pamietam jak na ktorejs wystawie sedzia dal wygrac "najwyzszemu psu"... Tak sie skladalo, ze od reszty stawki byl.... min 3 cm nizszy. Efekt "masy" robily krotkie nogi i masywniesza klatka...

Zerkalam na fotki... Nie wiem ile masz Puchatek wzrostu, ale raczej nie kolo 2 metrow, prawda? Na fotkach kolo ludzi Car wyglada na psa o normalnym wzroscie. I z mierzenia tez tak by wynikalo - 91 cm mierzone (bez naciagania) to ma Balrog, ktory ma 67cm w klebie. Wiec Car moze miec jakies 68-69. Jak sie uda to moze sie da wyciagnac 70cm. Do na serio duzych wilczakow jeszcze troche mu brakuje... Ale fakt, ze ostatnio troche u nas w kraju stracono punkt odniesienia i jako "olbrzymy" reklamuje sie czesto psy wrecz sredniego wzrostu. Tych wysokich juz jakis czas na polskich ringach nie bylo... Bolton nie zyje, Taro rozkoszuje sie zyciem na wsi, Cheitan zamiast w wystawy bawi sie w meblowanie mieszkania...

Wybaczcie to wtracenie, ale to bieganie za wielkoscia to ostatnio glowny temat na forum.... A jakos nikt sie nie chwali poprawnym formatem, ruchem, czy brakiem kacikow (czyt typowa glowa )...

Quote:
Originally Posted by Puchatek View Post
Fakt... Laila przy nim, to.....kojot?
Przy wielu psach to nawet wilk wyglada jak kojot... Czy jak kto woli szakal... Niektore hodowle tak sie zagalopowaly w pogoni za kilogramami, ze u wielu wilczakow z wilka pozostal juz tylko kolor siersci... W niczym innym go nie przypominaja...

Dla niedowiarkow mam fotki wylenialego wilka i suczki wilczaka... Wilk wyglada przy niej jak wymoczek.. ratuje go juz tylko glowa...
Moze i ta szara sunia jest MOCNA, ale ja wole tego rudego wilczego szakala....







__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2010, 21:25   #5
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Aha - z sierscia ten WILKO-SZAKAL wyglada tak:

__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2010, 21:42   #6
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Zapachniało polityką....I znowu będzie afera.... a tak już spokojnie było.....
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2010, 21:57   #7
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Piękne fotki wilka z 'wilczakówną'!

Zapytałam o wielkość Cara nie po to, żeby zaczynać kolejną dyskusję na temat wzrostu i wielkości wilczaków . Po prostu uderzyła mnie różnica między Lailą, a Carem, a nie byłam pewna, czy to nie wyłącznie skrót perspektywiczny ujęcia...

Nikt rozsądny nie będzie twierdził, że 91 cm to wzrost Cara, bo wiadomo, że nie tak mierzy się psy , faktycznie ten wymiar daje jakieś 67-68 cm w kłębie... To, że pies jest większy od suni też jest chyba u wilczaków normą i czymś pozytywnym? Na miejscu Puchatka niepokoiłabym się gdyby to Laila była większa od Cara, hihi...
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2010, 22:11   #8
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Nikt rozsądny nie będzie twierdził, że 91 cm to wzrost Cara, bo wiadomo, że nie tak mierzy się psy , faktycznie ten wymiar daje jakieś 67-68 cm w kłębie... To, że pies jest większy od suni też jest chyba u wilczaków normą i czymś pozytywnym? Na miejscu Puchatka niepokoiłabym się gdyby to Laila była większa od Cara, hihi...
Rona, ale wszystko jest w porzadku... Nawet nie pomyslalam, ze Carr ma 91W KLEBIE - jasne, ze chodzilo o glowe. Zaciekawila mnie tylko liczba... Dlatego wzielam psy i poszlam mierzyc. W rece wpadl mi Balrog i okazalo sie, ze wyszlo mu wlasnie 91cm...

Co do roznic - miedzy sunia 61-62, a psem 68-70 BEDZIE widac duza roznice... Powiem wiecej MA byc widac roznice... To nie czyni Laili KOJOTEM, ale SUCZKA wilczaka...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org