Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-10-2006, 07:36   #1
wolfek
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1
Default

Začínám toho mít pomalu dost. tahle Monika, co zde píše o volném chovu, ve kterém se chová na všem co má PP je ta samá osoba, která chtěla bez vědomí všech členů klubu zamíchat mezi čsv ty křížence kanadské vlčice a čehosi, že? Takže když se vám nepovedlo zničit plemeno kříženci, tak teď budete pro změnu otravovat s nějakým volným chovem? Ještě, že vás členové klubu odstavili ze všech rozhodovacích funkcí, protože teď ( tuším tři roky poté?) už bychom žádné čsv neměli. Jen hromadu kříženců. To z vás mluví uražená ješitnost, že? Že vše, co se teď dělá je špatně, že? Ještě, že vám na to normální majitelé čsv neskočí. Nechápavá jste tu vy, ne ostatní, pokud nevíte, že řízený chov je jediný možný způsob při tak malé populaci, jakou čsv má. Taky vám asi nedošlo, že tento druh chovu schválila konference-tedy "prodloužená ruka" členské tákladny. A co schválí konference, to platí. Nebo to nevíte? Přečtěte si stanovy. To, že vy osobně jste pro volný chov, kdy ........ kámen cihlu mysím nikoho nezajímá. A italský způsob chovu? Chraň nás pánbůh před ním a doufám, že zde všichni ostatní mají zdravý rozum, aby nás od něj ochránil. Nebo tu chceme mít tisíce vlčáků- sice krásných, protože jediným kritériem pro výběr rodičovského páru je krása- a přitom skrz naskrz prolezlých dysplazií s povahou porovnatelnou snad jen se saarlosem? Proč? Znamená to, že když vy máte italskou fenu, kterou vám Šterc vyřadil z chovu ( a se kterou jste rychle běžela pro polský rtg- jen abyste dokázala, jak je polák špatný, ne proto abyste fenu procpala do chovu, že?), tak že mají mít i ostatní vlčáky prolezlé dysplazií. Podívejte se, co z vaší feny leze za štěňata. Jsou sice krásná, jako většina italů, ale nemocná. Copak to nevidíte?
Myslím, že tu moc lidí nestojí o vaše stálé mentorování a rádobypoučování. Už si založte vlastní web s diskuzemi a vylévajte se tam a neotravujte tady lidem diskuze. Pokud je tohle web "pod vaši úroveň", tak už sem proboha nepište.
wolfek jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2006, 11:02   #2
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Milý Wolfku,
to co jste anonymně napsal - podpis jsem snad nepřehlédla- je od Vás docela hnusné, nemyslíte? A když už chcete něco udávat jako fakta, tak si je ověřte. Pokud vím, Monika byla v Polsku se mnou jako doprovod, nechtěla jsem jet se dvěma psy sama. Ona vůbec nemusela, ale jela, mohl jste mě doprovodit Vy. Svojí fenu tam neměla. A i když mám občas jiný názor než ona, ( např. na tloušťku psa, kdy já si myslím ,že je statný, ale ona by mu dala dietu ) neznamená to, že nemá pravdu, nebo že vím o lepším odborníkovi. Ona praxe udělá své. Až budete u psů takovou dobu, taky spostu věcí poznáte. Zatím se chodí pro radu k Monice a né k Vám. Čím to asi je? Jiřina
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2006, 13:58   #3
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Milý „wolfeku“ či „wolfku?“ :0)

váš příspěvek mne opravdu pobavil a myslím, že se ještě oba hodně pobavíme …:0)
Chtělo by to fakta a podpis. Mohl by jste mi napsat alespoň soukromě vaše jméno či alespoň jak dlouho čsv chováte, když se to bojíte napsat veřejně? Já vás neukousnu a ani se na vás nezlobím. To myslím vážně.
Své stránky samozřejmě mám: http://zmolu.vlcak.cz/cs/default.aspx
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2006, 15:10   #4
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Jé wolfek je dobrej- taky určitě vzdělaný v genetice za 3 roky změnit populaci , to je tedy pokrok, který nezvládají ani při použití juvenilního systému. Informace čerpá koukám také z důvěryhodných zdrojů - tedy agentura JPP (jedna paní, či spíše pán povídal).
Také cestuje do Itálie (nejspíš prstem po mapě) a zná tamní populaci a chovatelské záměry všech chovatelů....Já za tím vidím spíše závist...
Navrhuji wolfka do chovatelské komise, myslím, že svými znalostmi a kvalifikovanými názory vhodně doplní tu současnou , která opravdu "zachraňuje" tu skomírající populaci ČSV v ČR .
Dobrý joke. Koukám, že se tu zase budu dobře bavit nejen v english verzi
až sem zase z nudy zavítám. Přeji pěknou ohnivou diskusi.
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2006, 15:45   #5
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Podívejte se, co z vaší feny leze za štěňata. Jsou sice krásná, jako většina italů, ale nemocná. Copak to nevidíte?
Můžete mi říct,co je na Moničině feně italské ,kromě tedy
názvu chovatelské stanice.
Je po Ambra Vlčí naděje(0/0) a Aron Malý Bysterec (0/1).Tak že z mého pohledu poloviční slovena.
Kryta byla Nordem Šedá eminence (0/0).
Vrh po Oliverovi rtg ještě nemá,tak z jakého titulu chcete fenu hodnotit?Poučte mě,poslouchám.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2006, 15:51   #6
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Teda byť nerada, ale zase budu otravovat.
Když je ten wolfek takový znalec na populaci ČSV, musím toho využít :0)
Moje fena je italská asi tak, jako má náš wolfek předky na Madagaskaru či pochází z kmene afrických křováků .
Matka mé feny se jmenuje Ambra Vlčí Naděje a otec Aron Malý Bysterec. Moc ráda bych věděla, speciálně od wolfeka, po kterém z těchto předků jé má fena“ nemocná.“ :0)
Jeho rozbor předků jistě ocení jak čeští, tak slovenští chovatelé.

Italská populace je „postavená“ na českých dovozech. Až se wolfek prokouše italskými rodokmeny moc ráda bych ještě věděla, po kom že jsou ti italové tak dysplastičtí? Jakoukoliv zprávu oceníme jistě všichni, jelikož naprosto všechna čévéčka jsou si vzájemně příbuzná . (Nejvyšší stupeň příbuzenské plemenitby mají však stále slovenské odchovy, bohužel, to je myšleno sice váženě, ale jen jako faktická poznámka.)
Tak vzhůru do studia populací milý wolfeku :0)
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2006, 16:00   #7
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

po kom že jsou ti italové tak dysplastičtí?
To dělá to italské ovzduší ,stejně jako tu nestandardní barvu
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2006, 19:50   #8
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

hele šediváku pozor, ty máš taky "italku" a to jsem teda zvědavá, co z ní poleze za vetrelce
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2006, 22:27   #9
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by rocco
hele šediváku pozor, ty máš taky "italku" a to jsem teda zvědavá, co z ní poleze za vetrelce
Jsem klidná,wolfek mi určitě ochotně sestaví chovný pár.Ještě že ho máme
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2006, 22:33   #10
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default Wolfku, wolfku

nechápu Vaše připomínky....Navážet se do Moniky, která toho pro čsv tolik udělala není dvakrát inteligentní nápad. Takovou ptákoviny, co jste stvořil může dle mého názoru vymyslet jen člověk, který zřejmě trpí závistí nebo malostí...Inu Moniko, máš to blbý, závist je holt svině! Pobavilo mne, když jste napsal, jak je super, že už je v klubu dle vás kompetentni chovatelská komise...Ta chovatelská komise, která dle mých informací, byla na členské schůzi zalezlá, a neměla (spíše nechtěla) možnost odpovídat na spoustu otázek, které by měly mít logický charakter.....O povaze saarlosů by se také dalo špekulovat...Oproti čsv jsou mnohem méně konflitkní, ale za to na úkor temperamentu(cvičitelnosti?), to ať spíše osvětlí můj favorit:-) Monika. Ale zajímalo by mne, zda by tento článek, kdyby byl cíleně mířen třeba proti Pavlovi nebo někomu z druhé strany, zda by zde zůstal....Toť otázka......
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2006, 07:48   #11
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: Wolfku, wolfku

Quote:
Originally Posted by Jenik
Ale zajímalo by mne, zda by tento článek, kdyby byl cíleně mířen třeba proti Pavlovi nebo někomu z druhé strany, zda by zde zůstal....Toť otázka......
Jeníku, teď se pro změnu zcela nesmyslně navážíš Ty do mně a do tohohle serveru, který Ti dává možnost se zcela svobodně vyjádřit. Laskavě si přečti některá další fóra, kde je napadán veřejně nejen náš server, na kterém tato fóra jsou, ale i já nebo Margo. Zkus mi říci jeden jediný případ, kdy zde byl příspěvek smazán kvůli tomu, že útočil na mne něbo na někoho jiného ze správců serveru.

Pavel

PS : K Tvému hodnocení saarloosů - zkus se zde svěřit, kolik saarloosových vlčáků jsi v životě viděl ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2006, 08:19   #12
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Jelikož se od "wolfka" odpovědi, byť jakékoliv nedočkáme doporučuji toto:
http://www.rocco.estranky.cz/clanky/...nice-nad-labem

Ještě faktický dotaz zřejmě na správce serveru. Na stránkách KCHČSV je ve výsledcích svodu u Eliga z Peronowki uveden tento výsledek: A67 Oc P3 (lehčí hlava) Zde má Eligo uveden tento výsledek: A67 Oc P1. Ráda bych věděla co je správně. Děkuji.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2006, 09:45   #13
Romano
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 28
Default Co k tomu dodat?!

Tak wolfku, ty jsi dobrej chudák! naváĹžet se do Moniky, známé to osobnosti a kapacity na chov! Já se těĹĄím na tu Tvou perlu!PříĹĄtě aspoň nic nepiĹĄ, ..., a tu nejsi kaĹždému pro smích! A mamince řekni, Ĺže udělala s takou velkou chybu, Ĺže Tě přivedla na svět! Na stranu druhou, uĹž hodně dlouho se tady nic moc nedělo, tak si aspoň tomuto serveru zvedl sledovanost...
Jinak k Pavlovi a jeho dotazu k Jeníkovi....No, já sice nevím, kolik saarlosů viděl Jeník, ale já jich viděl poměrně dost, byl jsem nějaký pátek v Beneluxu a já třeba musím říci, Ĺže jsou povahově o dost vlčí neĹž čvčka...Souhlasím s ním, Ĺže nejsou tak konfliktní a není pro ně problém se zařadit do smečky. Jsou prostě dle mně pohodovějĹĄí. Ale abych napsal přímo - viděl jich kolem padesátky, čvček jsem viděl tak kolem 20, coĹž uznávám není mnoho, ale jiĹž o něčem to vypovídat můĹže....A k Mutaře jeĹĄtě dodám, Ĺže jste hlupáci, kdyĹž jste proti tomu byli, mohli jste vědět na čem jste, a ten "pokus" by dopadl dobře nebo ĹĄpatně, mohli jste být opět o něco chytřejĹĄí....Wolfku, kdyĹž jsi tak chytrý, tak určitě víĹĄ, Ĺže se u čvček projevují problémy se srstí, DKK začíná taky pěkně lítat, epilepsie, nádorová onemocnění, infarkty, tedy věci, které se vaĹĄemu přírodnímu plemeni dlouho vyhýbaly!Tak se zkus zamyslet čím to je, ale můĹžu Ti říci jen jedno...Monikou to není!
Romano jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2006, 19:38   #14
lupi
Junior Member
 
Join Date: Apr 2005
Location: Blatnice pod Svatým Antonínkem
Posts: 14
Default

Mám bohužel velmi špatnou zprávu pro všechny co nenávidí Moniku a jako argument používají její APINU. Dnes jsem byl se psem Unkas z Molu Es na rentgenu kyčlí a výsledek je prosím pěkně 0/0
Doufám,že to všichni,kterých se to týká vezdraví rozdýchají
lupi jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2006, 20:15   #15
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Prosím všechny diskutující aby se drželi tématu fóra. Nevím, co Monika a výsledky DKK jejích odchovů má společného s množením bezpapíráků. A Romanovi chci jen připomenout, že nadávky a vulgarity jsou z našeho serveru mazány, protože porušují pravidla diskuzí.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2006, 20:44   #16
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Prosím všechny diskutující aby se drželi tématu fóra. Nevím, co Monika a výsledky DKK jejích odchovů má společného s množením bezpapíráků. A Romanovi chci jen připomenout, že nadávky a vulgarity jsou z našeho serveru mazány, protože porušují pravidla diskuzí.
Pavle proč jsi tedy "nezamoderoval" hned,jak wolfek Moniku napadl?Proč až nyní,když se téma začíná obracet v její prospěch?
Co měly pomluvy italských psů společného s množením bezpapíráků,spojitost mi uniká .....
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2006, 21:05   #17
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
Pavle proč jsi tedy "nezamoderoval" hned,jak wolfek Moniku napadl?Proč až nyní,když se téma začíná obracet v její prospěch?
Co měly pomluvy italských psů společného s množením bezpapíráků,spojitost mi uniká .....
Šediváku, kdy vstoupím jako moderátor je moje věc, kdy usoudím, že je to nutné.
Jak vidíš žádné příspěvky nejsou smazány, nejsou cenzurovány. A zasáhl jsem až nyní právě proto aby na wolfekův příspěvek mohli reagovat dotčení. Nebo se Ti zdá férovější nechat uveřejnit příspěvek a nenechat na něj reagovat toho, koho se týká ?
Pokud chtějí dotčení dále problematiku diskutovat, mohou založit nové téma. To je vše.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2006, 21:57   #18
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel

Šediváku, kdy vstoupím jako moderátor je moje věc, kdy usoudím, že je to nutné.
Jistě ale myslet si o tom své můžu,že?To zde není zakázané?
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2006, 22:05   #19
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Prosím všechny diskutující aby se drželi tématu fóra. Nevím, co Monika a výsledky DKK jejích odchovů má společného s množením bezpapíráků.
Třeba takhle si mohl zasáhnout.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2006, 07:50   #20
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by WOLFEK
Podívejte se, co z vaąí feny leze za ątěňata. Jsou sice krásná, jako větąina italů, ale nemocná. Copak to nevidíte?
quote="AIKA"]Mám bohužel velmi špatnou zprávu pro všechny co nenávidí Moniku a jako argument používají její APINU. Dnes jsem byl se psem Unkas z Molu Es na rentgenu kyčlí a výsledek je prosím pěkně 0/0
Doufám,že to všichni,kterých se to týká vezdraví rozdýchají
Tak to gratulujem, takhle "nemocná štěňata "ať lezou z Apinky dále.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org