Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-10-2010, 14:45   #81
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Nedokážou pochopit profesionální deformaci rozhodčí, která výstavu prožívá a vidí nedostatky
Děláte si srandu, že jo?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 14:46   #82
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Jo vy máte Yperitku, tak to se tady nemusíme bavit veřejně pro pobavení všech okolo, ale klidně někde na výstavě, nebo na jiné akci.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 15:09   #83
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Nechci se moc vměšovat do diskuze, aby nebyli Ti, jejichž názor se blíží mému obviněni, že jsou mí kamarádi .
Nicméně :
Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Další příklad vztahovačnosti, některé nejmenované osoby začaly chorobně nenávidět Moniku pro to, že na jedné výstavě pronesla cosi o hrůzách, které vyhrály.
O tom vůbec problém Moniky v Klubu a mezi chovateli a majiteli není. Problém je naopak v tom, co bylo zmíněno o několik příspěvků výše - její chování směřuje jen k jednomu - k dobrému prodeji vlastních štěňat. Bez ohledu na cokoliv jiného.

Jinak co se týká jejích obhájců (někdy až do krve ) - je velice zajímavé, že to jsou, až na skutečně pár výjimek, vždy noví majitelé jejích štěňat. A je příznačné, že mnoho z nich se postupem času od ní odvrátí částečně nebo zcela. Poznání holt trvá nějakou dobu, takže jim to odpusťme. I já jsem měl psa z Molu Es a byl to můj skutečně nejlepší přítel a super pes ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 18:24   #84
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
... komentovala jsem pouze,jak na mě působí jeho příspěvek na jehož základě jsem si představila profil člověka, co ho asi mohl psát. A následně se řeší jaký je Roman.
Je něco špatného na tom, že lidi co Romana znají, se ho zastanou? Jj, Roman občas plácne nějakou blbost (viz. tu "před rokem a půl" ), nicméně je schopen svůj omyl uznat a omluvit se za něj. Nemyslím si o něm že je zakomplexovaný. Tolik moje konstatování k člověku, kterého osobně znám. Ale abych byl spravedlivý - myslím si, že ten jeho příspěvek byl zbytečně "vyhrocený". Takže Romane, na to aby se tady diskuze hrotily jsou tu jiní machři, chce to být trošku v klidu .

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Paralela-Eva Rocco nikde nepsala, že by se v Jevišovicích dávaly pamlsky-pouze napsala "víme jak probíhají zkoušky v Jevišovicích" - o pamlscích a podvodech nepsala nic-bouřlivé reakce mi připomínají rčení o potrefené huse.
Eva napsala v souvislosti k těm nešťastným pamlskům u přeboru: "... a jediným jejich cílem je diskreditace paní Soukupové, což všichni zasvěcení vědí - nebudu tu rozebírat "sranda mač", kterým bohužel Přebor už několik let je - já tam narozdíl od těch všech (cca 3 lidí, co se k tomu dosud kde vyjádřili) byla - až se psem něco odcvičíte, až absolvujete pár zkoušek, až zjistíte, jakým způsobem se třeba v Jevišovicích na táboře zkoušky dělaj, tak tu nebudete psát takové výkřiky do tmy."
Za prvé by mě zajímalo, jakým způsobem Ing. Soukupovou diskredituje to, že někdo dal pamlsek psovi z její ch.s. Za druhé - ve své odpovědi jsem nezmínil jediné slovo o pamlscích při zkouškách, ale pouze to, že Eva komentuje něco u čeho nikdy nebyla a dále jsem napsal mj. toto: "Eva by si měla uvědomit, že tím co napsala jednak znevažuje práci lidí s jejich psy, ale hlavně zpochybňuje rozhodování rozhodčích na zkouškách. A to už je opravdu dost na pováženou." A za tím si stojím. Však do Jevišovic na tábor přijeďte a sama uvidíte. Nebojte, v Jevišovicích opravdu psy z Molu Es ani jejich majitele nežereme , což Vám jistě potvrdí ti, co tam se psy z Molu Es jezdí.

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Další příklad vztahovačnosti, některé nejmenované osoby začaly chorobně nenávidět Moniku pro to, že na jedné výstavě pronesla cosi o hrůzách, které vyhrály. Majitelé si to vztáhli na své dokonalé překrásné psíky, které jim ta zlá Soukupová pohaněla. Nedokážou pochopit profesionální deformaci rozhodčí, která výstavu prožívá a vidí nedostatky, které nijak nesnižujou kvalitu psa.
Tak tady už si snad opravdu děláte legraci - profesionál by nikdy toto neměl vypustit z úst. Může korektním způsobem lidem vysvětlit nedostatky jejich psa (nikdo není dokonalý) a naučit je se na svého psa dívat realisticky a nepovažovat ho za poloboha, ale prohlásit o něčím psovi že je to "hrůza" tak že to slyší padesát lidí kolem, to fakt asi dost lidí kteří nejsou opravdu totálně splachovací zamrzí, a ty trošku citlivější to může i odradit od toho, aby se svým psem někam chodili. Jistě že každý má (nebo měl by mít) svého psa nejraději ze všech i se všemi jeho nedostatky, ale málokdo ho chce nechat veřejně shazovat, tím spíš od "známého profesionála". (Osobně jsem toto Ing. Soukupovou na výstavách prohlašovat neslyšel, reaguji pouze na to co je zde napsáno).
A že Ing. Soukupová Vás "zdraví" slovy že máte tlustého psa? No pak by měl asi fakt shodit . Já taky řeknu majitelům svých štěňat, že mají psa tlustého. Ale to je přece úplně něco jiného. Nikdy bych nikomu neřekl, že jeho pes je "hrůza", ale klidně komukoliv kdo má tlustého psa řeknu, že by "měl ten pejsek trošku shodit". Důležité je taky nehledat jen chyby, ale také vyzdvihnout přednosti, a ty se z konstatování, že pes je "hrůza" vyčtou jen těžko...

Nechtěl jsem už sem nic psát, ale k tomuto jsem prostě musel. Kamile a Ohnivákovi přeju, aby spolu vyhráli ještě hodně závodů - zaslouží si to oba. Všem ostatním jen to NEJ s jejich psy. Není to totiž o tom, jestli je nějaký pes z Molu Es nebo odjinud, nebo o tom, jestli má ten nebo onen psa od Ing. Soukupové - jsou to "jen" psi, a těm jsou lidské neshody úplně ukradené.

Karel Skoupý

P.S.: Poslední vtipný příspěvek tady byla "pohádka" od Daniely, ta by si fakt toho "borce nakonec" zasloužila
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 18:38   #85
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Ne že by mi po tom něco bylo, ale v tom množství co sekáte psy aby se to vyplatilo mi přijde vcelku normální, že se některý pes dostane lidem do paměti. Při tom, kolik je ČVček v chovu a kolik jich je "z Molu" by byl skoro zázrak nemít žádného v rodokmenu. To už ale není ani tak zásluha Vaše jako majitelů těch psů.
Vy máte své zásluhy jinde. Začínají posuzováním psů Vámi "oblíbených mjaitelů" na výstavách, pokračují prosazováním Mutar do chovu a končí prakticky zdecimováním některých chovných skupin na úkor vlastního chovu. Dalo by se pokračovat mimo jiné přes likvidaci lidí, kteří začli sami chovat a stali se vám "konkurencí". (Vzhledem k povahovým rysům bych jim všem přál, aby se do povědomí lidí zapsali lépe a výrazněji než Vy).
Slova jako arogance a uražená ješitnost z Vaší klávesnice fakt pobaví. Pokud jste se chtěla představit, pak by to sedělo.
Ano, "dělat" ČSV je ten správný pojem pro "množit pro vlastní slávu a peníze." Jen to chce nazývat věci pravými jmény.
O odchování se s Vámi nikdo přít nemůže. Málokdo je schopen nasekat na jedné feně přes 50 štěňat. To se musí psu udělat čistě z lásky.
Předhazujete Lence výcvik, ale na kolika bitvách jste se svými psy byla? Pravděpodobně nedosahujete stejných kvalit jako třeba Adrian se Šroubem. Ani jistě, jsou lidi kteří dokazují, že se s ČSV cvičit dá (o tom, jak se nadřou nemluvím) a plemeni je to určitě ku prospěchu, ale nemyslím si, že zrovna Vy byste byla zapsána do povědomí lidí jako vynikající výcvikář, ikdyž si na tom jak vidno velmi zakládáte. Vaše zkoušky Vám nikdo neodpáře, ale to je důvod povyšovat se nad někoho kdo je nemá?
Ano závist a nenávist jsou mocné čarodějky. Usmívám se, když vidím, kolik dobrých lidí Vám pomohly dostat zpod vašeho vlivu. A snad to tak bude i nadále. Vy už jste plemenu dala svého dost. A vzala si, co jste potřebovala. Snad už by to mohlo stačit.
Abych nebyl úplně OT, tak Kamila může být ráda, že jednala jak jednala a Vy jste na tom místě naštěstí nebyla. Kdyby ano, věřím radám typu: "Nic nepřiznávej, to už tu bylo u ... a ten taky nepřiznal a vyhrál." A nevyhrát by byla pro CHS z Molu Es velká ostuda.

Snad se dožiju toho, až se za 25 let bude porovnávat, jestli Lenka víc zamakala na výcviku a svých odchovech nebo Vy na svém chování.
Tak milý Romane, doufám že se Vám alespoň ulevilo.
Několikrát jste vedle mne seděl na nějaké akci, či na táboře v Jetřichovicích a v životě jste se mne na nic z očí do očí nezeptal, jen jste "cudně" klopil zrak! Váš pes se mi velmi líbí a osobně jsem Vám to řekla, vy stěží "dobrý den."
Bohužel mi nezbývá, než si myslet, že nějaký ten komplex přeci jenom máte, tak mladý nejste (i když proti mně ano) aby jste se musel stydět mluvit z očí do očí. Přes klávesnici je to ale lepší, že. To je pořád dokola.

V "bitvách" jsem opravdu nebyla" Ale se svými psy točím občas mezi koňmi a rytíři také, já tedy bojovat nemusím , psi to zvládají s bravurou.
Ajbix Mrazivé Ticho a Arimminum Upstream byly a jsou naprosto skvělé.

Prosím spočítejte si laskavě, než začnete někoho osočovat, kolik šťěňat připadá na 1 fenu ročně - chovala jsem na 5 fenách po dobu přesně 22 let. V roce 1989 se mi narodil první vrh.
Ostatní si najdete zde.
A "Api" a její rekord v počtu štěňat?? Skutečnou rekordmankou je její matka Ambra Vlčí Naděje, tu jsme ještě nedostihly Ale dejcháme jí na paty, jsou to vlohové záležitosti.
Api je naprosto výjimečná fena a " i když jsem se snažila seč jsem mohla odchovat na každé feně alespoň 100 štěňat!! " Nedařilo se! Ale i ostatní se snaží, ale představte si, ono to nejde. Některé feny nehárají či 2 x - 3 x během života nezabřeznou a ono je reprodukční období najednou pryč. Jen člověk neznalý věcí a lehce zaostalý v otázkách chovu může napsat něco takového, jako vy a nebo zase ta závist.....???

Api zabřezla naprosto vždy i se psy, se kterými prakticky nezabřezly žádné jiné feny a později se prokázala oligospermie. Api dala i 11 štěňat ve vrhu, výjimkou nebylo 10 štěňat! Ano, ona je výjimečně plodná - nejspolehlivější co jsem měla a co jsem kdy zažila. Z tak obrovského množství štěňat jen 1 úhyn - bakteriální infekce a 1 štěně s hydronefritidou po Aronovi jsem nechala uspat. Štěňata nechávám pitvat a mikrobiololgii dělám také...

Api má talent na spoustu věcí, je tvárná, inteligentní, temperamentní, žravá a kdybych si musela vybrat z mých fen, s kterou chci prožít svůj život ještě jednou, ukážu na Api. Ostatní nechť odpustí, všechny své psy miluji, ale psi nejsou ješitní, jako lidé a ví, že jedno slovo či věta na mém vztahu k nim nic nezmění. Říct, že je někdo "nejlepší" není špatné, jen to ostatní musí unést.

A tak i Vy se milý Romane snažte a i já si za 25 let něco úžasného o Vás ráda přečtu a podívám se, co jste s ČSV dokázal!! Když pánbůh dá, samozřejmě

Já se měnit nehodlám...jsem už dost stará. Náš dům je pořád plný a nedostatkem přátel netrpím. Je naprosto normální, že se lidé rozcházejí či se neshodnou a cesty se rozdělí. Já osobně žádnou nenávist k nikomu necítím. Občas mám pocit, že jsem se srazila s blbcem a to jsou ty nejhorší srážky v životě, ale i nato jsem zvyklá. Já osobně jsem ale člověk velmi stálý, což ale Vám zrovna nemám potřebu dokazovat.

Možná někomu moje povaha nevyhovuje či je má fena pro někoho příliš plodná No, ale s tím se opravdu nedá nic dělat.

P.S. Jen pro Romana. Popravdě, nejlepší výcvikář si nepřipadám, ale se svou fenou Astou z Tondova ZVV 2, blahé paměti, jsem 2x vyhrála přebor ČSV a 1 x jsem byla 3! (A zase se vytahuje..:0))) Ale to jste asi nebyl na světě, :0) takže chápu, že si to nemůžete pamatovat.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/

Last edited by Monika; 18-10-2010 at 19:29.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 19:07   #86
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Jinak co se týká jejích obhájců (někdy až do krve ) - je velice zajímavé, že to jsou, až na skutečně pár výjimek, vždy noví majitelé jejích štěňat. A je příznačné, že mnoho z nich se postupem času od ní odvrátí částečně nebo zcela. Poznání holt trvá nějakou dobu, takže jim to odpusťme. I já jsem měl psa z Molu Es a byl to můj skutečně nejlepší přítel a super pes ...
Hanuška promluvil.

A těch odvrácených od Hanušky??? Vážená..tisíce, kýble..slyšela jste to???
(Bohužel Šedý chlup jsem neměla a tak nemůžu sloužit )
Monika - Odvrácená tvář -
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 20:24   #87
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Když se teda ptáte (v reálu si tykáme, možná si mě s někým pletete, mě Monika psy nikdy nepředváděla-mám Yperitku), jak by mi bylo: Pokud to řekne člověk, kterýho neznám, tak tomu nebudu věnovat pozornost, případně pokud to řekne extrémně hnusně a bude mi nesympatickej si řeknu něco o blbcovi co moc žere výstavy a řeší si ego a pustim to z hlavy. Pokud to řekne někdo koho znám, nebo bude působit zasvěceně, tak se ráda poučim,co má můj pes za nedostatky, protože na exteriér nemám vytrénované oko. Jen tak na okraj, první věta Moniky při setkání neni obvykle ahoj, ale "ty máš zase tlustýho psa"). Navrhuju všem diskutujícím včetně sebe se na celé odpoledne odmlčet a čas ušetřený nepsaním na forum věnovat zpytování svědomí, jestli se takhle opravdu k sobě chceme vzájemně chovat, zapomenout na starý i nový přátelství, závidět si čí pes je chlupatější a nebo mít radost, že se vidíme a šedivci se vyřádí. Začnu jako první a odmlčím se.
Přehlédla jsem tvou výzvu o odmlčení. Ale velmi ráda splním, ale neodmlčím se zde na jedno odpoledne, ale navždy a posílím tím duševní zdraví všech a nebudu nesmyslně plýtvat svým časem!
Kdo mi něco potřebuje a nebojí se , návštěvy jsou vítány . Jinak mám své stránky a taky telefon. Na maily ne vždy pružně odpovídám. Všem wolfdogům 3x sláva!

Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/

Last edited by Monika; 18-10-2010 at 21:44.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 20:35   #88
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Přesně to se stalo, fórum prošlo naprosto bez zájmu hlavní nabídkou a resuscitace trvala asi tak týden urputné dřiny.
Zatím jak tak koukám, tak nejvíc příspěvků tady má Monika Soukupová a urputně tak téma udržuje na hlavní stránce. A doufám, že mne nechceš podezírat z toho, že za to mohu já
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 21:45   #89
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Tak milý Romane, doufám že se Vám alespoň ulevilo.
Několikrát jste vedle mne seděl na nějaké akci, či na táboře v Jetřichovicích a v životě jste se mne na nic z očí do očí nezeptal, jen jste "cudně" klopil zrak! Váš pes se mi velmi líbí a osobně jsem Vám to řekla, vy stěží "dobrý den."
Bohužel mi nezbývá, než si myslet, že nějaký ten komplex přeci jenom máte, tak mladý nejste (i když proti mně ano) aby jste se musel stydět mluvit z očí do očí. Přes klávesnici je to ale lepší, že. To je pořád dokola.

V "bitvách" jsem opravdu nebyla" Ale se svými psy točím občas mezi koňmi a rytíři také, já tedy bojovat nemusím , psi to zvládají s bravurou.
Ajbix Mrazivé Ticho a Arimminum Upstream byly a jsou naprosto skvělé.

Prosím spočítejte si laskavě, než začnete někoho osočovat, kolik šťěňat připadá na 1 fenu ročně - chovala jsem na 5 fenách po dobu přesně 22 let. V roce 1989 se mi narodil první vrh.
Ostatní si najdete zde.
A "Api" a její rekord v počtu štěňat?? Skutečnou rekordmankou je její matka Ambra Vlčí Naděje, tu jsme ještě nedostihly Ale dejcháme jí na paty, jsou to vlohové záležitosti.
Api je naprosto výjimečná fena a " i když jsem se snažila seč jsem mohla odchovat na každé feně alespoň 100 štěňat!! " Nedařilo se! Ale i ostatní se snaží, ale představte si, ono to nejde. Některé feny nehárají či 2 x - 3 x během života nezabřeznou a ono je reprodukční období najednou pryč. Jen člověk neznalý věcí a lehce zaostalý v otázkách chovu může napsat něco takového, jako vy a nebo zase ta závist.....???

Api zabřezla naprosto vždy i se psy, se kterými prakticky nezabřezly žádné jiné feny a později se prokázala oligospermie. Api dala i 11 štěňat ve vrhu, výjimkou nebylo 10 štěňat! Ano, ona je výjimečně plodná - nejspolehlivější co jsem měla a co jsem kdy zažila. Z tak obrovského množství štěňat jen 1 úhyn - bakteriální infekce a 1 štěně s hydronefritidou po Aronovi jsem nechala uspat. Štěňata nechávám pitvat a mikrobiololgii dělám také...

Api má talent na spoustu věcí, je tvárná, inteligentní, temperamentní, žravá a kdybych si musela vybrat z mých fen, s kterou chci prožít svůj život ještě jednou, ukážu na Api. Ostatní nechť odpustí, všechny své psy miluji, ale psi nejsou ješitní, jako lidé a ví, že jedno slovo či věta na mém vztahu k nim nic nezmění. Říct, že je někdo "nejlepší" není špatné, jen to ostatní musí unést.

A tak i Vy se milý Romane snažte a i já si za 25 let něco úžasného o Vás ráda přečtu a podívám se, co jste s ČSV dokázal!! Když pánbůh dá, samozřejmě

Já se měnit nehodlám...jsem už dost stará. Náš dům je pořád plný a nedostatkem přátel netrpím. Je naprosto normální, že se lidé rozcházejí či se neshodnou a cesty se rozdělí. Já osobně žádnou nenávist k nikomu necítím. Občas mám pocit, že jsem se srazila s blbcem a to jsou ty nejhorší srážky v životě, ale i nato jsem zvyklá. Já osobně jsem ale člověk velmi stálý, což ale Vám zrovna nemám potřebu dokazovat.

Možná někomu moje povaha nevyhovuje či je má fena pro někoho příliš plodná No, ale s tím se opravdu nedá nic dělat.

P.S. Jen pro Romana. Popravdě, nejlepší výcvikář si nepřipadám, ale se svou fenou Astou z Tondova ZVV 2, blahé paměti, jsem 2x vyhrála přebor ČSV a 1 x jsem byla 3! (A zase se vytahuje..:0))) Ale to jste asi nebyl na světě, :0) takže chápu, že si to nemůžete pamatovat.

Monika
Velmi se mi ulevilo, ale nějak jste zapomněla zmínit, že tábor v Jetřichovicích byl před více než rokem a to jsem informací a zkušeností s lidmi okolo ČSV měl daleko méně a ani mě to moc nezajímalo. Proto jsem neměl potřebu se na nic ptát. Teď už nemám zase na co se ptát. Mám vcelku jasno, ale pokud myslíte, že něco z toho co jsem napsal nejsem schopen Vám říct až se potkáme, rád vám dokážu opak. Můj pes se Vám líbí, to je sice fajn, ale stejně bych s ním nešel na výstavu, kde budete dělat rozhodčí. Taky si mě nekoupíte tím, že se Vám líbí, protože za to jak vypadá nemůžu já, ale ti, kdo dali dohromady tohle spojení.

To, že přes klávesnici se mi komunikuje líp klidně přiznám. Nevidím v tom ale žádný komplex, přijde mi to celkem přirozené. Stejně tak Vás jsem neviděl na žádné akci kopat do lidí takovým stylem jako to provozujete tady. Ale ono se Vám to taky jednou vrátí. A když tady začnete shazovat Lenku, kterou znám, tak cítím potřebu se jí zastat hned a ne čekat na nějakou akci.

Ohledně štěňat mi to přijde, že nebýt určená věková hranice myslím na osmi letech, tak bude mít Apina štěňata ještě v době, kdy bude sotva chodit. Vlastně mi nejde ani tak o početnost vrhů, ale spíš o to, že ta čubina nemá možnost si odpočinout a je kryta (možná skoro) každé hárání. Je to Vaše věc, ale já si chovatelství představuju trochu jinak než sekání štěňat v maximální možné frekvenci. Ano, vyzdvihujete tu její přednosti, ale už jste zapomněla, že i ona má jistě nějaké nedostatky. Třeba pozitivní DKK mě nepřesvědčuje o tom, že by to byla tak vyjímečná fena. Kdyby chtěli ostatní nasekat tolik štěňat i za cenu, že se to na jejich fenách podepíše, tak myslím, že by to nebyl problém pro více fen. Otázka je komu to stojí za to. Proč ve všem hledáte závist? "Podle sebe soudím tebe?"

Proč musí každý se psem něco dokazovat? Mně stačí když spolu prožijem fajn zbytek života a co všechno on mě naučil už teď, to stojí za to podřizovat mu zbytek života.

Vaše povaha a plodnost feny nemají nic moc společného, ale něco by se našlo, výsledkem obojího je ono čísílko.

Ano něco jste si se psy zažila a odcvičila. Vaše informace, zkušenosti a vědomosti by se v chovu ČSV určitě hodily, ale je to Vaše povaha a chování, které brání tomu, abyste byla pro vlčáky více užitečná. Dnes už si málokdo riskne Vám dát pravomoc o něčem rozhodovat, protože by pravděpodobně došlo ke zneužití k osobním účelům. Nebo se pletu?

Roman
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2010, 08:37   #90
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Když se teda ptáte (v reálu si tykáme, možná si mě s někým pletete, mě Monika psy nikdy nepředváděla-mám Yperitku),
Omlouvám se, fakt jsem si Tě spletla. V "X" mám bordel a Yperitku napsanou v profilu nemáš
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2010, 10:35   #91
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Existuje více skupin chovatelů, nejen chovatelé, kteří mají feny plodné či feny s horšími reprodukčními vlastnostmi. Existují také chovatelé, kteří ačkoliv jejich feny bez problémů zabřezávají, nekryjí je více než 1 x za život. Znám i chovatele, kteří považují za ideální odchovat na jedné feně 3 - 4 vrhy a o víc se ani nesnaží. Já osobně bych také nechtěla rodit rok co rok, i když moje reprodukční ukazatele jsou víc než OK
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2010, 14:54   #92
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Existuje více skupin chovatelů, nejen chovatelé, kteří mají feny plodné či feny s horšími reprodukčními vlastnostmi. Existují také chovatelé, kteří ačkoliv jejich feny bez problémů zabřezávají, nekryjí je více než 1 x za život. Znám i chovatele, kteří považují za ideální odchovat na jedné feně 3 - 4 vrhy a o víc se ani nesnaží. Já osobně bych také nechtěla rodit rok co rok, i když moje reprodukční ukazatele jsou víc než OK
opět parádní příspěvek.
Jé tak to jsem také zvědavá jaké budou moje reprodukční schopnosti, ale asi rodit víc jak dvakrát nechci )
Já jsem zrovna ten zastánce 3 - max.4 vrhů na jednu fenu. Myslím, že je to tak akorát, štěňata po feně jsou a co víc chtít.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2010, 15:00   #93
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Existuje více skupin chovatelů, nejen chovatelé, kteří mají feny plodné či feny s horšími reprodukčními vlastnostmi. Existují také chovatelé, kteří ačkoliv jejich feny bez problémů zabřezávají, nekryjí je více než 1 x za život. Znám i chovatele, kteří považují za ideální odchovat na jedné feně 3 - 4 vrhy a o víc se ani nesnaží. Já osobně bych také nechtěla rodit rok co rok, i když moje reprodukční ukazatele jsou víc než OK
- jj, přesně tak. Není nutné "splnit plán na 100%" a mít 3 vrhy za dva roky (maximum povoleného). 4 vrhy pro jednu fenu myslím jsou tak akorát.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2010, 15:49   #94
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Já osobně bych také nechtěla rodit rok co rok, i když moje reprodukční ukazatele jsou víc než OK
Nojo, jenže pak nevyděláš a nestaneš se nejznámější (což pro některé je bohužel synonymem i pro "nejlepší" nebo "nejkvalitnější").
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2010, 17:45   #95
Charles
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Praha 9
Posts: 35
Question Nejlepší?

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
... a nestaneš se nejznámější (což pro některé je bohužel synonymem i pro "nejlepší" nebo "nejkvalitnější").
Mno..., znám někoho, a ten je zaručeně nejznámější.

Už dlooouho na tom pracuje a dělá pro to opravdu VŠE!
Je v tom "nejlepsi", nestydí se za to a NIKDO na něj nemá.
Charles jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2010, 19:03   #96
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Charles View Post
Mno..., znám někoho, a ten je zaručeně nejznámější.

Už dlooouho na tom pracuje a dělá pro to opravdu VŠE!
Je v tom "nejlepsi", nestydí se za to a NIKDO na něj nemá.
Myslíš na tebe v dogtrekkách? jo gratulu k dalšímu vítěství
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2010, 08:14   #97
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nojo, jenže pak nevyděláš a nestaneš se nejznámější (což pro některé je bohužel synonymem i pro "nejlepší" nebo "nejkvalitnější").
To jo, ale když by na mě při příští možné reinkarnaci náhodou padl los, nebudu se muset krčit v koutě a dělat že tam nejsem.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2010, 08:30   #98
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Já osobně bych také nechtěla rodit rok co rok, i když moje reprodukční ukazatele jsou víc než OK
No jo, ale takhle nejseš každý rok šťastná
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2010, 08:52   #99
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
No jo, ale takhle nejseš každý rok šťastná
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2010, 18:44   #100
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Borec nakonec dostává palec nahoru
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org