Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-08-2012, 13:36   #41
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Quote:
Originally Posted by Zvire2 View Post
...bonitace tak dementni ze nerozlisuje mezi genetickou vadou a urazem...
Dovolím si nesouhlasit. V případě, že na bonitaci přinesete papír od veterináře, že pes měl úraz/nějaký zákrok, nikdo to řešit nebude (maximálně se to objeví v poznámce, ale vždy tam bude napsáno "doloženo vet. zprávou"). Jestliže bude pes splňovat všechna ostatní kritéria pro uchovnění, bude bez problému uchovněn, i když mu budou chybět zuby, půlka ucha, prst na noze...
Každopádně také přeju, ať se Váš kámoš brzo uzdraví!
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2012, 14:34   #42
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Zvire2 View Post
a kdyz budou nasledky tak co , je moje rodina, stejne ho budu mit rad ! a kdyz je bonitace tak dementni ze nerozlisuje mezi genetickou vadou a urazem tak at si ceskej chov trhne haxnou :-)
ale rozlišují neboj stačí mít potvrzení od lékaře - lékařskou zprávu A pokud bude kulhat, nebo mít jizvy tak se nic neděje.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2012, 16:14   #43
Zvire2
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 40
Default

v tom pripade se velmi omlouvam !!!!!!
nekde jsem cetl ze nebyla uchovnena fena pro uraz na ocase , a ze to bylo povazovano za zalomeni ! takze pokud se to nekoho dotklo, omlouvam se !
vzhledem ktomu ze gandalf bude mit za sebou m[i]nimalne jednu a ted to spis vypada ze 2 operace, papir bude :-(

me osobne to mrzi nejvic ! a tak se vazne omlouvam ze jsem dospel k chybnemu zaveru ! ja uz 3 dny skoro nespim, a porad premejslimco jsem mel udelat jinak. o pulnoci vstanu a jdu dat gandikovi vodu, a ze tam tu neni si uvedomim az kdyz vidim ze z mysek nic neubylo ! je mi strasne, protoze vim ze kdybych udelal cokoliv, nekde se zdrzel, sel jinudy, vzal ho do ruky, proste cokoliv, nestalo se to !

kdyz se to stalo chytnul jsem pod krkem toho co ho porazil a rval ze jedem do nemcnice ! cumel jak debil, ale nemel na vyber ! doktor kdyz videl ze jestli nas neprijme jsem schopnej zbourat celou nemocnici, prijmul ho, a udelal maximum pro zastaveni nebo aspon spomaleni krvaceni. Jak sem z gandikem vysel ze salu , opet sem toho blba chytnul pod krkem a zarval jsem jedeme do patry a dal mu do ruky adresu ! jeho zena rikala " ne ne, odvezem vas maximalne do pristavu "
ja: " je ti lito benzinu ty kravo ? bejt to tvoje dite co bys delala ? ostatne bejt to dite ten tvuj blb jde sedet ! " tak sklapla a jeli sme do patry ! ten chlap je v pohode , je stoho taky smutnej , je mu Gandalfa uprime lito , lituje toho ze to neubrzdil, ale jeho zena je vazne na ranu !

to ale nic nemeni na moji vine !
snad jen to ze vim ze jsem udelal vse abych gandalfa zachranil, coz se vazne povedlo ! Krvacel hodne a tlakovej obvaz s tricka mu asi zachranil zivot.


ale proste neni nic, co bych mohl udelat abych to vratil takze nezbyva nez bojovat s tim co mame ! :-(


cpt. Zverina Petr

Last edited by Zvire2; 01-08-2012 at 16:35.
Zvire2 jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2012, 15:16   #44
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Buď rád, že to dopadlo "jenom" takhle. My přišli o dvě fenky během pěti měsíců... A na "kdyby" se vykašli, to bys nesměl vytáhnout paty z domu (paluby).

A co se týče úrazů a pod, vždy všem doporučuju, aby si při rentgenování DKK a DLK (případně dříve, když je ta smůla, že se pes musí uspávat) nechali rovnou vyfotit např. zuby. Hodí se to nejen při bonitaci (naše si vylomila řezák ještě před svodem), ale třeba i později na výstavě a podobně.

Co se týče dementních bonitací, tak se nejdřív přijď na pár bonitací podívat (nejlépe v různých zemích) a pak suď. Kde jinde bys měl uchovňovat psa, než v zemi původu, obzvlášť když je tam doma.
__________________

Last edited by Marianka.W; 02-08-2012 at 15:19.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2012, 18:01   #45
Zvire2
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 40
Default

gandalfek je po 2 operacich a obe dopadli podle slov pani doktorky dobre !!!

BOJUUUUUUUUUUUJ NUNIKU !
Zvire2 jest offline   Reply With Quote
Old 05-08-2012, 13:13   #46
Zvire2
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 40
Default

tak gandik je na tom lip a lip

pisilam obrazky z nemocnice


http://mclamerteam.wz.cz/20120804_004.jpg
http://mclamerteam.wz.cz/20120804_003.jpg
http://mclamerteam.wz.cz/20120804_002.jpg
http://mclamerteam.wz.cz/20120804_001.jpg

Last edited by Zvire2; 05-08-2012 at 13:15.
Zvire2 jest offline   Reply With Quote
Old 09-08-2012, 14:22   #47
Zvire2
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 40
Default

v sobotu se gandalf vraci domuuuuu !!!!
Zvire2 jest offline   Reply With Quote
Old 10-08-2012, 14:48   #48
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Zvire2 View Post
... kdyz je bonitace tak dementni ze nerozlisuje mezi genetickou vadou a urazem tak at si ceskej chov trhne haxnou :-) ...
Už to tady napsali jiní... nevím, kdo Vám tohle řekl, nebo jestli tato věta byla z Vaší hlavy... každopádně než začnete někoho nebo něco urážet, tak si příště laskavě nejprve zjistěte fakta. Vím že jste se už omluvil, v pořádku, ale raději tedy shrnu ještě jednou, jak je to s úrazy.

Bonitace psa po zranění není problém, a to i v případě trvalých následků (např. ztráta zubů úrazem apod.) pokud je to doloženo veterinární zprávou (koneckonců, stačí se jen podívat na výsledky bonitací na klubových stránkách, těch případů se tam několik najít dá).
Jediným problémem se může stát takový úraz, který znemožní splnění nutných podmínek chovnosti - např. rozdrcená kyčel znemožní regulérní vyhodnocení DKK, nebo je úraz natolik závažný, že vede k tak výrazným deformacím, které zcela znemožní jakékoliv korektní posouzení psa (vzpomínám si za posledních cca 8 let jen na dva takové případy).

Gandalfovi přeji brzké a úplné uzdravení.
Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 10-08-2012, 15:43   #49
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Držím palce a věřím že vše bude OK! My měli s naší mladší fenkou ve 3-4 měsících velmi podobný problém(dokonce i stejně vznikl) , i když byl méně vážný - měla zklomený jen jeden prstíček a roztrženou jen jednu packu. Byl to hodně špatný zážitek, ale vše se za nějakou dobu krásně zhojilo. Přeju hodně trpělivosti a pečlivosti při ošetřování, hlavně aby si z toho Gandalf neodnesl moc velké trauma! A to nejdůležitější: aby vás už nic podobného nepotkalo!!!
__________________
CHS Norský vlk
www.vlcanda.estranky.cz
http://vlcanda.rajce.idnes.cz/
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 10-08-2012, 18:42   #50
Zvire2
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 40
Default

zitra se muj vlk vraci na palubu jaaaaaaaaa se tak tesim az bude doma hned mu sezenu skelety !!! ten bude stastnej po tech proklatejch granulich v nemocnici
Zvire2 jest offline   Reply With Quote
Old 10-08-2012, 20:14   #51
Zvire2
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 40
Default

zdravim pane Skoupy

jak jste sam napsal jiz jsem se omluvil , ale i kdyby ne , nevidim na trhnuti haxnou NIC TAK HROZNE URAZEJICIHO mohl jsem napsat : dobra , obejdem se po tom bez ceskeho chovu a preregistrujem do zeme z volnym chovem jen jsem zde nechtel davat navod jak obchazet pravidla kazdopadne gandalf vypada ze bude zas zdrav kycle a zadni nohu ma scela v poradku. Na predni se pokracuje v lecbe a vypada to dobre poskozeni je od "zapesti" dolu takze a itak noha vypada dobre, jizvicky zustanou urcite , noha je jak puzle, ale zazrakem bez komplikovane zlomeniny, coz by tedy melo dopadnout dobre. Rana v chodidle byla hluboka , takze asi bude chvyli trvat nez ho zas dlan zacne poslouchat, ale nervy dorustaj jak vime a tak by nemel mit zadne trvale nasledky


dulezite ale je ze sme to prezily a Gandalf jede domu, vzivote sem se tak netesil az me zas nekdo kousne do nosu !!!!!!!!!! Vygruntoval sem celou lod a ma pripravenou postel vedle me v celni kabine ! tu co porad tak chtel


V pondeli hnez zajdu pro skelety a bude mit barf co miluje proste celej muj svet ceka az bude zas doma

Last edited by Zvire2; 10-08-2012 at 20:36.
Zvire2 jest offline   Reply With Quote
Old 11-08-2012, 12:19   #52
Zvire2
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 40
Default

uz sme domaaaaaaaaaaaaaaaa
Zvire2 jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2012, 11:47   #53
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Zvire2 View Post
... nevidim na trhnuti haxnou NIC TAK HROZNE URAZEJICIHO ...
Myslel jsem spíš onu dementní poznámku o dementní bonitaci

Quote:
Originally Posted by Zvire2 View Post
... mohl jsem napsat : dobra , obejdem se po tom bez ceskeho chovu a preregistrujem do zeme z volnym chovem jen jsem zde nechtel davat navod jak obchazet pravidla ...
Přeregistrace do země s volným chovem? Kde máte trvalé bydliště? Jestli to někdo vidí jako východisko, může to zkusit. Zas tak jednoduché to není. Kromě toho... Vy máte psa, ne fenu. Nikdo z českého klubu Vám nemůže bránit, abyste použil vašeho psa ke krytí v zahraničí, nezávisle na tom kde je registrován a zda je nebo není v ČR uchovněn. Český klub má co kecat pouze do chovu v České republice (tzn. do krytí fen v majetku českých chovatelů), využití psa v zahraničí záleží na podmínkách té které země.

Dále prosím, abyste si uvědomil jednu věc - to že máte psa jakého máte je díky tomu, že od prvopočátku tehdy federálního klubu a po rozdělení Československa pak obou nástupnických klubů fungují bonitace a řízení chovu. Můžete jistě namítnout, že třeba v Itálii je velká populace ČSV a mají tam volný chov... ale odkud si tam ty psy na nichž vše postavili přivezli? Navíc, když se u nich něco podělá, tak si prostě zajedou pro nové psy do zemí původu. Když to ale poděláme u nás, kam sáhneme my? Nejširší chovná základna je právě v zemích původu, a ty také mají za plemeno jakousi odpovědnost.

Troufám si tvrdit (a toto moje přesvědčení plyne z každodenní komunikace plynoucí z práce v CHK), že bez jakéhokoliv řízení chovu bychom za několik málo let prakticky neměli na čem chovat... Několik set lidí se prostě nemůže navzájem domluvit, kdo bude krýt kterým psem tak, aby bylo alespoň nějak, v té nejzákladnější nutné míře, zajištěno využití dostupného genofondu a jeho udržení... a právě od toho je tu CHK a řízený chov. Navíc - co si budeme povídat - poměrně velká část chovatelů se dívá na to, jaké má pes tituly... pes bez titulů (ač třeba může být kvalitnější, než ten s tituly, jen jeho majitele nebaví jezdit po výstavách) je mnohdy nezajímá. Zdaleka ne všichni svoje osobní chovatelské cíle přizpůsobují globálním zájmům plemene.

Nakonec zmíním ještě jednu věc... je o mě známo, že jsem odpůrcem volného chovu. Přesto jsem zavedení volného chovu v ČR navrhnul ke schválení letošní konferenci, a to za jasně definovaných podmínek (viz. Zápis z konference - návrh č. 3), za kterých se domnívám že při současném stavu populace ČSV by bylo zajištěno v dostatečné míře naplňování plánů CHK a přitom umožněno chovatelům realizovat také čistě svoje záměry. Přítomní delegáti tento můj návrh pak doplnili ještě o několik protinávrhů (či lépe řečeno doplňujících návrhů). Ani jeden z návrhů na volný chov však nebyl schválen. Přitom já - odpůrce volného chovu - jsem pro tento svůj návrh hlasoval... řeči o přeregistarci do země s volným chovem mi v tomto světle připadají trošku "mimo mísu"...

Quote:
Originally Posted by Zvire2 View Post
... kazdopadne gandalf vypada ze bude zas zdrav ...
No a toto je nejdůležitější informace

Karel S.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2012, 12:27   #54
Zvire2
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 40
Default

zdravim pane S.

mozna to tak nevipada , ale ja vim kcemu bonitace slouzi jinak preregistraci jsem myslel poste prihlaseni gandalfa tady v recku , ale to budu resit az to bude aktualni.

jinak gandalfovi je cim dal lip a k chuzi pouziva uz obe zraneny nozky. na zadni dokonce uz ani nekulha , predni jeste bude potrebovat dost casu ale uz i sni beha. sice dycky par metru a pak si sedne a rika,bud me poneses nebo bydlim tady :-D ale i tak je videt ze se to lepsi vsem kdo nas psychicky i jinak podporili ,velmi dekuji
Zvire2 jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2012, 16:33   #55
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Zvire2 View Post
zdravim pane S.

mozna to tak nevipada , ale ja vim kcemu bonitace slouzi jinak preregistraci jsem myslel poste prihlaseni gandalfa tady v recku , ale to budu resit az to bude aktualni.
Jestli váš pes bude pro chovetele atraktivní, bude krýt v cizině ať bude mít bonitaci nebo nebude, ať bude registrovaný tady nebo na Marsu.
Buďte rád že přežil a to jestli bude chovný a bude mít potomky je naprosto jedno. Vůbec se to do této debaty nehodí ...
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 18-08-2012 at 17:07.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-08-2012, 18:58   #56
Zvire2
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 40
Default

Zdravim danielo

Gandalfovo zdravi je samozrejme naprosta priorita. Dikuze vzhledem k bonitaci atp vznikla z jedne milne informace kterou sem obdrzel, a pan Skoupy jen chtel vysvetlit detail Ale kdyz jsem k teto milne predstave dosel ja, muze i nekdo dalsi a proto je docela dobre ze sme to tu rozebrali Neni to vubec proto ze bych na bonitaci gandalfa nejak vysel, proste se jen vysvetlili ony chybne informace

Gandik je na tom lip a lip a zitra jdem vyndat sroubky
Zvire2 jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org