Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-08-2013, 18:13   #21
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Skoro reszta nie jest jeszcze online to napisze co wiem, Ozzy dostał doskonałą i res. c-costam i w ogólnej klasyfikacji psów ma 2 lokatę, a 3 ma Ellander.
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2013, 22:38   #22
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by MagdaW View Post
Skoro reszta nie jest jeszcze online to napisze co wiem, Ozzy dostał doskonałą i res. c-costam i w ogólnej klasyfikacji psów ma 2 lokatę, a 3 ma Ellander.
Ozzy CWC i R. Cacib, weteranki nie bylo.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2013, 22:59   #23
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Bies lokata 3/3
Oko zbyt otwarte i za mało migdałowate (ja tam bym znalazla jeszcze parę wad, ale nie bede pluć na własnego psa nadmiernie ), ocena doskonala.
Poza tym juz tradycyjnie wyszlo z nas wsiurstwo
Pani sedzia bardzo ok, nie mam do czego się przyczepic - obmacala, obejrzala, pogrozila mi paluszkiem za zle zachowanie - i na koniec wybrala ladniejszego z braci "E"
Gratki dla zwyciezcow, dzieki za mile spotkanie - mielismy naprawde udany dzien

Last edited by anula; 24-08-2013 at 23:39. Reason: takietam
anula jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2013, 18:37   #24
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

>Dżem doberek<! /albo >dobry wieczór<!.... jak kto woli /
Quote:
Originally Posted by anula View Post
Gratki dla zwyciezcow, dzieki za mile spotkanie - mielismy naprawde udany dzien
Ozzik: "Proporcjonalny. O dobrej głowie, poprawnej górnej i dolnej linii, w ruchu nieco zbieżny".
Ocena: doskonała.
Lokata: I
Medal: złoty.
I coś takiego: CWC/CAC oraz Res.CACIB, bo z jakimś psem nas jeszcze porównywano /znajdę czas to spróbuję rozszyfrować te skróty -przy tym były krzyżyki /
Było nam fajnie i cholernie miło: spotkanie "po latach" z Daivą sprawiło mi wielką radość, spotkanie z Alą oraz Magdą /i "moim" Liszkiem -"trala-liszkiem"/ -jak zawsze radosne. Anula -wielką nam radość sprawiłaś swoją obecnością /pozdrowka dla Obu Twoich Mężczyzn/.
No i klasycznie już refleksja....
Cokolwiek dziwacznie jest występować na lodzie..... hala w Białym, to /jak się dowiedzieliśmy i zobaczyliśmy/...... lodowisko! Wszystko było pokryte matami, ale i tak było mokro /i mokre coś kapało z dachu tu i ówdzie/. Mocno się bałam, że przyklejony do podłoża Ozzik przeziębi sobie "walory". A jego kłaki /w ilości sporej / przyklejone do tej chlapy dyskretnie odsuwałam nogą, że niby nie nasze.....
Pani sędzina bardzo miła /i dużo się uśmiechała serdecznie! Mega-plus!/. Sprawia wrażenie Osoby obeznanej w temacie, bo oceniała dokładnie /nie "po łebkach"/, długo zastanawiała się zanim podjęła decyzję.
Co do ocen, to jako że się nie znam, jak zwykle się bardzo chętnie "podzielę"...
Ozzik -nie wiem. Ale ogrooomny plus, bo pozwolił p.Sędzinie by sama sprawdziła mu uzębienie. Dobrze, że nie miał za mocno sprawdzanej sierści, bo to sypanie się okrutne jest.
Bies -nie będę demonizować... nie rozumiem tego "łał" z powodu dwukrotnie postawy prawie pionowo-bojowej z włączonym "traktorem" -ma chłop charakter, to i burknął. Ale do konsumpcji rywali przecież nie doszło. Szczerze rzeknę, że mam "gdzieś" to "handlerstwo" z minami i pozami zaprogramowanych cyborgów u wilczaków oraz psami z zblazowaniem w oczach. Wilczak to pies z "podbiałem", to i te "sierpy" piękne są i zajebiste spojrzenie wyrafinowanego mordercy hipnotyzuje i zaczarowuje. Bies ma pięęęękne oczy, można w nich utonąć i bardzo mu pasuje ten charakter. To, oczywiście, opinia pasjonata a nie eksperta.
Dziewczynka Daivy urokliwa /jak to od Daivy /, a chłopczyk który Im towarzyszył przekapitalny: taki >wilk z lasu< z pięknymi kolorami I to patrzenie!
Zmyłka bardzo ładna i zgrabniutka. Taka >dziewczynka<
Hmmmmm.... dziwna sprawa. Miałam stresa. Ale nie ringiem... moje myśli krążyły wśród wyobrażania sobie jak zostaniemy schlastani przez >najlepszych w rasie<, co niestety widać nawet po mojej grobowej minie.
Podsumowanie: to był bardzo udany dzień(*). Dzień pod znakiem wilczaków. W domu Wilczakowcy, w drodze Wilczakolubna, w Białym wilczaki i mili sercu Wilczakowcy. Ala, Anula, Daiva, Magda -dzięki! /podałam alfabetycznie, byście mi się nie "fochały" za kolejność / Było mi >wilczakowo< dobrze. A ciasto malinowe -pychotka!
...

(*) -nawet kilka dni. >Gorole< -tylko z Wami wznosić toasty kumysem za nasze "dziecio-ogonki", bo czas pięknie się wtedy snuje meandrując!

Last edited by Puchatek; 25-08-2013 at 19:26.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2013, 19:16   #25
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

W białostockiem zostało moje serce… Tutaj, parę kilometrów za Korycinem, spedzałam niemalże każde wakacje w dziecinstwie. W Białymstoku mieszkają osoby bliskie mojemu sercu - niestety bywam tu ostatnio baaardzo rzadko… C'est la vie
Nie znajduje slow, zeby opisac, jak milo uplynęła mi ta sobota Wystawa to bylo zaledwie preludium tego, cośmy z Maćkiem przeżyli po południu.
Podlasie to naprawde Magiczna Kraina. Magiczni Ludzie, ktorzy mimo przeciwnosci losu zyja godnie i (wzglednie) szczesliwie.
Po raz kolejny przekonalam sie, ze pieniadz to nie wszystko - moja siostra i jej maz przyjeli nas iście po krolewsku, chociaz zarabiaja zupelnie nie po warszawsku.
W obliczu tego - naprawde niewazne jest, czy ktos jest gruby, siwy, pomarszczony, czy też nie - zamiast siedziec na kanapie i pachniec, wolę przezyc swoje zycie z sensem i radością.

A co ma zwisnąć, i tak zwiśnie…

PS. Ciasto - zaiste pychota; Bura - Ozzy przesliczny, miziania dla młodziaka!

Koniec końców Biesa udalo mi sie opanowac (moze to zasluga chlodu wiejącego od podłoża ) IMO nie bylo najgorzej
On moze nie jest ładny, ale wg mnie ma w sobie to cos - oprocz tego, ze lubie wyraziste kolory i wyrazisty charakter - rzeczywiscie wole moje Charakterne Bydlę, niż Wymoczkowatego Klasyka
anula jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2013, 20:55   #26
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Anula, Biesiak jest swietny, tez jestem zdania ze jednak buractwo podkresla charakter, oczywiscie jestem zupelnie nieobiektywna, bo sama mam parszywego buraka, ale jednak wilczaki maja byc temperamentne, wiec z buraniem im do twarzy

Bura, jak zwykle swietna relacja z wystawy
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2013, 21:01   #27
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
W białostockiem zostało moje serce… Tutaj, parę kilometrów za Korycinem, spedzałam niemalże każde wakacje w dziecinstwie. W Białymstoku mieszkają osoby bliskie mojemu sercu - niestety bywam tu ostatnio baaardzo rzadko… C'est la vie
Nie znajduje slow, zeby opisac, jak milo uplynęła mi ta sobota Wystawa to bylo zaledwie preludium tego, cośmy z Maćkiem przeżyli po południu.
Podlasie to naprawde Magiczna Kraina. Magiczni Ludzie, ktorzy mimo przeciwnosci losu zyja godnie i (wzglednie) szczesliwie.
Po raz kolejny przekonalam sie, ze pieniadz to nie wszystko - moja siostra i jej maz przyjeli nas iście po krolewsku, chociaz zarabiaja zupelnie nie po warszawsku.
W obliczu tego - naprawde niewazne jest, czy ktos jest gruby, siwy, pomarszczony, czy też nie - zamiast siedziec na kanapie i pachniec, wolę przezyc swoje zycie z sensem i radością.

A co ma zwisnąć, i tak zwiśnie…

PS. Ciasto - zaiste pychota; Bura - Ozzy przesliczny, miziania dla młodziaka!

Koniec końców Biesa udalo mi sie opanowac (moze to zasluga chlodu wiejącego od podłoża ) IMO nie bylo najgorzej
On moze nie jest ładny, ale wg mnie ma w sobie to cos - oprocz tego, ze lubie wyraziste kolory i wyrazisty charakter - rzeczywiscie wole moje Charakterne Bydlę, niż Wymoczkowatego Klasyka
Anula bardzo melancholijnie napisałaś

Ale nie możesz mówić o Biesie, że nie jest ładny - na to się nie godzę. Bies jest cudny, z oczu bije mu dobroć, choć kolorkami przypomina prawdziwego Biesa, to wspaniały Pan Pies
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2013, 21:21   #28
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Ale nie zapominajmy, ze pies w klasie szamponow musi umiec sie zachowac - noblesse oblige (jak mawiaja starozytni francuzi) - zatem niedopuszczalne jest, zeby rasowy pies w tym wieku zachowywal sie niekulturalnie
Szkoda, ze w ZKwP nie wymyslono klasy rasowych wieśniaków
anula jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2013, 21:43   #29
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Anula, gdybyście na wystawach bywali co tydzień, to Bies zachowywałby się zgoła inaczej... zresztą Ty sama lubisz jego porywczość
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2013, 21:48   #30
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Anula, gdybyście na wystawach bywali co tydzień, to Bies zachowywałby się zgoła inaczej... zresztą Ty sama lubisz jego porywczość
To sie nazywa lenistwo i masochizm
anula jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2013, 21:55   #31
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Ale też oszczędność Wystawy to bardzo drogie hobby...
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2013, 22:03   #32
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Podlasie to naprawde Magiczna Kraina. Magiczni Ludzie, ktorzy mimo przeciwnosci losu zyja godnie i (wzglednie) szczesliwie.
I szeptuchy tam jeszcze nadal są!!!!!
Quote:
Originally Posted by anula View Post
Bura - Ozzy przesliczny, miziania dla młodziaka!
Każdy z nich jest dla swojego Opiekuna najpiękniejszy na świecie. Mój Ozzik dla mnie też, więc dzięki serdeczne. Wymiziałam już wielokrotnie! /Od razu stał się o pół kilo lżejszy/
Miziania i buziaki dla Biesa -niech dalej będzie piękny(*) i ma swój temperament!

(*)-nie grzesz malkontenctwem!
..........
Quote:
Originally Posted by anula View Post
zatem niedopuszczalne jest, zeby rasowy pies w tym wieku zachowywal sie niekulturalnie
Babskie gadanie....
Powiem Ci, że jako stara rasowa bura suka w "tym wieku" całkiem dobrze siebie znoszę a i >Zacne Grono< przy mnie jest. Więc wyjątki w regule istnieją!
Ja zapamiętam Biesa w jednej sytuacji. Gdy myślał, jak podejść do Ozzika. Tu niby "tralala", wzrok odwrócony, tu niby jakaś ławka do powąchania czy "podpisania", ale cały czas powolutku po łuku idzie.... Niby gdzieś tam w drugą stronę patrzy "pogwizdując sobie" i licząc na to, że Opiekun się nie zorientuje, ale zerka krótkimi "błyskami"..... w oczach było widać analizowanie sytuacji i przeliczanie szans. Uwielbiam to u wilczaka! A Bies jest w tym perfekcyjny!

...
P.S. Obejrzałam przed chwilą kilka fotek z Białegostoku na których widać, że NIE TYLKO Ozzik miał wystrachany ogon przy obglądzie na ringu!!!! Najlepszym z najlepszych /i bywającym "klasykom"/ też się to zdarza!!!
Z radością mogę się znowu zreflekcić: zazdrośnicy mogą Ozzikowi skoczyć na.... ogon! >OJOJ<!!!! /machamy łapką do zatroskanych z wybiórczym wzrokiem /

Last edited by Puchatek; 26-08-2013 at 18:58. Reason: Dopisek, bo przyuważyłam jednego z moich ulubionych zatroskaczy rasowych
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2013, 10:02   #33
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
P.S. Obejrzałam przed chwilą kilka fotek z Białegostoku na których widać, że NIE TYLKO Ozzik miał wystrachany ogon przy obglądzie na ringu!!!! Najlepszym z najlepszych /i bywającym "klasykom"/ też się to zdarza!!!
GraTuLejSzyn!
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2013, 14:31   #34
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
GraTuLejSzyn!

No nie powiem, żebyś nas zbytnio rozpieszczał pochwałami.......
/No dooobraaa.... wiem, że szczere. /


...
A teraz poczekajmy: może pojawią się kolejne zdjęcia i "refleksje"....
Chętnie bym się dowiedziała czegoś nt.: "w ruchu nieco zbieżny".
Jedyny "zbieżny" jak do tej pory kojarzy mi się z zezem..... Aaaaaaa!
I jeszcze bieżnik/bieżnikowanie! .... Ale nie wiem, czy to jakoś ze sobą wiązać...

Last edited by Puchatek; 26-08-2013 at 14:39.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2013, 15:00   #35
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

oi co do ogonow chyba najmocnej ogonowata w dol "byla ta najlepsza" w ringu ( samiec dobrze sie spisal), i troche smutno ze sedzina nie zerkala na charakter kedy to jest bardzo wazne u wilczakow, ale sedzina mloda, poprawi sie na dodatek miala okazje zobaczyc jak zachowuje sie w dotyku psy, ktore nie maja problemow z tym
a spotkanie bylo fajne nastepnym razem trzeba i gril zrobic
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org