Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-09-2011, 23:11   #1
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default ZV

nevite nahodou nekdo, jak je to letos s konanim ZVP v cechach?!
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2011, 08:20   #2
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Letos už nijak.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2011, 09:17   #3
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by nyaro View Post
nevite nahodou nekdo, jak je to letos s konanim ZVP v cechach?!
Doporučuju Šamorín. Je to pro nás sice trochu z ruky ale jde o ideální trať a když nefouká od přehrady, je to pěkná projížďka i pro majitele
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2011, 09:31   #4
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

To je pravda. Až na tu vzdálenost je to ideální varianta.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2011, 09:40   #5
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

o samorinu vim, ale je to pro me dost z ruky.. na krku pulrocni mimco a jediny dopravni prostredek ford puma
tak snad se u nas bude neco konat pristi rok
kazdopadne diky za informaci
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2011, 11:22   #6
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Možná se na členské schůzi vyvrbí nějaká akce na jaro. Každopádně to chce dát najevo zájem, protože aby se zkoušky mohly konat, musí být přihlášeno minimální množství účastníků. Mám pocit, že je to pět, ale to si nejsem jistá.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 07:30   #7
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Lenko. Víš, jak je v Šamoríně hezká projížďka. Mají vždy plno účastníků. Já si myslím, že je to hlavně tím, že je to příjemná trať pro páníčky. Kdyby se mělo něco podobného pořádat u nás, byla bych všemi deseti pro, najít podobnou trať. Nemáme tu sice Gabčíkovo, ale někde v polabí by se snad krásná trať podél vody dala najít. Nebo nějaký okruh kolem přehrady...Možná by tu i někdo poradil.
Já bych na takovou ZVP přijela i s více psy.
Nechci se trmácet někde lesem do kopce, s kopce,...
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 08:11   #8
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Lenko. Víš, jak je v Šamoríně hezká projížďka. Mají vždy plno účastníků. Já si myslím, že je to hlavně tím, že je to příjemná trať pro páníčky. Kdyby se mělo něco podobného pořádat u nás, byla bych všemi deseti pro, najít podobnou trať. Nemáme tu sice Gabčíkovo, ale někde v polabí by se snad krásná trať podél vody dala najít. Nebo nějaký okruh kolem přehrady...Možná by tu i někdo poradil.
Já bych na takovou ZVP přijela i s více psy.
Nechci se trmácet někde lesem do kopce, s kopce,...
víš Hanko na to se dá říct jen jedno....sedni na kolo a trať najdi.


Dost lidí se ptá na různé akce, kdy bude to a ne ono a nebo něco podobného, když už někdo něco uspořádá najde s hodně kritiků, ale nikdo nevidí tu práci kolem....není to jen tom najít trať (tak aby vyhovovala psovodům, ale hlavně psům a dalo se poblíž i přespat), ale oběhat i všechna povolení, sehnat lidi co obětují minimálně dva dny aby pomohli s organizací na místě a světe div se nic za to nedostanou...to se netýká jen běhů ale jakékoliv akce, Marianka.W i Hanka však to určitě znáte...


Běhy byli naplánovany a každoročně se plánují na Moravě, vzhledem k tomu že u Jevišovic není možnost najít ideální trať na 100km, tak letos nejspíš ani nebudou. Ti co se tady na organizaci akcí podílí nejvíc měli a nebo stále mají svoje osobní starosti a prostě nikdo jinej efektivně pomocnou ruku nepřidal...
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 09:09   #9
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

To je to, Maruš. Já tady nic takového nemám. Podhůří Krušných hor nebo nahoře na nich, Doupovské hory. Tady rovinu nenajdu ani kdybych se rozkrájela. Proto jsem jela skoro 600km do Šamorína. Ale tam se nedá jezdit pořád. Kdyby to bylo tady, na rovném, tak bych jezdila častěji a s více psy.
Já to mám blíž do Německa, ale i tam měli ZVP na kopečkách....Takže ač členka německého klubu, tak jsem nejela....
Proto jsem psala, kdyby tu někdo bydlící v rovině hodil typ....Proto mě napadlo polabí, tam všichni jezdí na kole .
Neber to jako kritiku....
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 09:12   #10
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
To je to, Maruš. Já tady nic takového nemám. Podhůří Krušných hor nebo nahoře na nich, Doupovské hory. Tady rovinu nenajdu ani kdybych se rozkrájela. Proto jsem jela skoro 600km do Šamorína. Ale tam se nedá jezdit pořád. Kdyby to bylo tady, na rovném, tak bych jezdila častěji a s více psy.
Já to mám blíž do Německa, ale i tam měli ZVP na kopečkách....Takže ač členka německého klubu, tak jsem nejela....
Proto jsem psala, kdyby tu někdo bydlící v rovině hodil typ....Proto mě napadlo polabí, tam všichni jezdí na kole .
Neber to jako kritiku....
momentálně se to snažíme zařídit v litovelském pomoraví....ale jak říkám ochotných a spolehlivých lidí je málo....
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 09:15   #11
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

A ještě něco pro případné organizátory: na podzim je hodně fen březích, za sebe bych preferovala jarní termíny, byla by větší účast....
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 09:42   #12
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

[quote=Hanka;403032]
Proto jsem psala, kdyby tu někdo bydlící v rovině hodil typ....Proto mě napadlo polabí, tam všichni jezdí na kole .

Bydlím kousek od Bzence, v kraji rovin, kdysi se tam konala podobná akce Bzeneckou doubravou. Ani nevím, kdo to organizoval. Je tam samý písek, možná ne moc ideální trať. Kdo z vás tam byl, můžete trochu okomentovat. Nabízím se jako pomocná síla zadarmo. S organizací takových akcí nemám žádné zkušenosti, ale rád pomohu.
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 10:26   #13
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

[quote=Dušan;403040]
Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Proto jsem psala, kdyby tu někdo bydlící v rovině hodil typ....Proto mě napadlo polabí, tam všichni jezdí na kole .

Bydlím kousek od Bzence, v kraji rovin, kdysi se tam konala podobná akce Bzeneckou doubravou. Ani nevím, kdo to organizoval. Je tam samý písek, možná ne moc ideální trať. Kdo z vás tam byl, můžete trochu okomentovat. Nabízím se jako pomocná síla zadarmo. S organizací takových akcí nemám žádné zkušenosti, ale rád pomohu.
O Bzenecké doubravě jsem slyšela své prý to byla vražedná akce
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 10:27   #14
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Taky nabízím pomoc.
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 12:13   #15
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
A ještě něco pro případné organizátory: na podzim je hodně fen březích, za sebe bych preferovala jarní termíny, byla by větší účast....
A na jaře je zase po zimě a trénovat na delší trasy se moc nedalo. Upřímně, pokud by byla dobrá trasa po rovině a se zázemím, není problém uspořádat běhy i 2x ročně. Ale trasa pro vyšší zkoušky je právě to, co schází. Ani Šamorín není ideální trasou pro psy, pouze je po rovině.

Jak psala Maruška: členové výboru mají i své osobní starosti. Aby věci hladce klapaly, bylo by fajn, kdyby se zodpovědně zapojili i řadoví členové. Jakékoli podněty, návrhy tras atd. můžete poslat na mail [email protected]
Pomůžete tím nejen všem ostatním, ale i sobě.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 12:16   #16
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Tak to napíši trochu jinak, každá pomoc je vítaná. Kdo jezdí se psy na kole může zkusit najít trasu (ideálně lesní nebo polní cesty s minimálním převýšením a pokud možno bez toho, aby se psy potkávali v protisměru) o délce 10, 20, 30 nebo 40 km, tak aby z okruhů bylo možné poskládat délku 40, 70 a 100km. Trať by měla mít minimální počet křížení s jinými cestami a někde poblíž by se mělo dát přespat (se psy a levně). Jakmile bude trasa nalezena, můžeme jednat dál...
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 14:16   #17
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by mája View Post
Tak to napíši trochu jinak, každá pomoc je vítaná. Kdo jezdí se psy na kole může zkusit najít trasu (ideálně lesní nebo polní cesty s minimálním převýšením a pokud možno bez toho, aby se psy potkávali v protisměru) o délce 10, 20, 30 nebo 40 km, tak aby z okruhů bylo možné poskládat délku 40, 70 a 100km. Trať by měla mít minimální počet křížení s jinými cestami a někde poblíž by se mělo dát přespat (se psy a levně). Jakmile bude trasa nalezena, můžeme jednat dál...
U nás je spoustu krásných terénů (Křivoklátské lesy) ale náročnost dost velká.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 15:27   #18
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Celkem slušný terén je kolem Labe na Hradecku, jenže to jsou stezky pro bruslaře a obávám se, že podle zákona schválnosti by se jich tam sešla parta zrovna v termínu zkoušek.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 16:25   #19
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
O Bzenecké doubravě jsem slyšela své prý to byla vražedná akce
Tak to já slyšel jaká to byla brnkačka a všichni zvládali 100km jako nic.
Tedy já tam jednou bloudil asi 20km jako pěšák a v té vrstvě písku co tam všude je si to nějak nedokážu představit. A není to spíš borový háj?

Úplná rovina to snad být nemusí, ale hlavně aby to bavilo hafany(nasbíráme nějaké kočky a zajíce) a byl dobrý povrch(cihlovou drtí upravované cesty už fakt ne). Do jara určitě něco najdeme. Tady v okolí Prahy mi zatím pokaždé do 5km vleze do cesty nějaká dopravní překážka, ale angažujeme v pátrání místní veterány na bicyklech.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 22:25   #20
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

a co treba v jizerkach?! magistrala nabizi okruhy pro narocne cyklisty ale i spoustu kilometru pro rekreacni jezdce- jako jsem treba ja a cesty jsou vetsinou ve stylu ala panel..takze pejsci by mohli bezet v travnatych mezerach
nyaro jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org