Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-04-2008, 11:16   #21
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Margo mówisz o 4. 10.2008 będziemy poważnie myśleć i trenować
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 08-04-2008, 13:34   #22
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by aneta1 View Post
Margo mówisz o 4. 10.2008 będziemy poważnie myśleć i trenować
Anetko mami NAWET lepej- 4 bieg a nastepnego dnia w Hungary- EW 2 in 1 wychodzi ja tez jade i tam i tam
bedziemi extrym robic
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 08-04-2008, 14:15   #23
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Quote:
Originally Posted by maria_i_wilk View Post
PS. A fotgrafa przy tym nie było...?
Jakby mogło zabraknąć?

Zdjęcia z Samorina są już w galerii:
2008.04.05 (SK) Šamorín - SVP1-3
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 08-04-2008, 14:39   #24
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Przemek View Post
Zdjęcia z Samorina są już w galerii:
Zwyciezcy, czyli Przemek i Botisek dostali specjalne gratulacje od slowackiego "ojca rasy", czyli pana Rosika, ktory zaszczycil spotkanie swoja obecnoscia:



A kto jeszcze sie nie zdecydowal pojechac z nami na jesien temu polecam takie widoczki:







__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 08-04-2008, 14:50   #25
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

O jeszcze Bure "przed" i "po"....

BOTISEK

"przed"

i
"po"



MERRY BELL

"przed"

i
"po"


Oj, maja Bure kondycje jak ich pan.... Nie chcialo sie im ani pic wody, ani spac, ani nawet lezec.... Ale co sie dziwic, Merry Bell moze starsza, ale to taki damski Speedy Gonzales w naszym stadzie.... Nigdy nie lubila tracic czasu - zawsze jest w ruchu....i z wiekiem nie zmienilo sie to ani odrobine...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 08-04-2008, 15:02   #26
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Margo ja coś o tym wiem bo do tej pory to z Ish i Balim trzymalismy się naszej piotrkowskiej grupy rowerowej, wiec chetnego czlonka ekipy napewno znajdziemy
Tylko jest pytanie czy Ish nie zdecyduje sie na wczesniejsza cieczke..
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 08-04-2008, 15:09   #27
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

No my z Imbusem zaczniemy trenować po prześwietleniach - czyli za jakiś miesiąc. Ale mamy chrapke na te 40 km
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 08-04-2008, 19:41   #28
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default opieranie zadem

Quote:
Originally Posted by Przemek View Post
Zdjęcia z Samorina są już w galerii:
2008.04.05 (SK) Šamorín - SVP1-3
WOW!! Ale fotki znalazłam! Wsadziłam na strone dogobserver.com
Pierwszy raz widzę takie zachowanie u psa wobec innego psa a dokładniej - suki. Więc wzięłam te zdjęcia do etogramu psa. W komplecie różnych okoliczności, gdy się takie zachowanie widuje jest: opieranie się zadem o obcych ludzi, opieranie się zadem o swoich ludzi. A to by było pierwszy raz uwiecznione - opieranie zadem o drugiego psa. W dotychczasowych zbiorach opierania zadu widać było u dwóch nieśmiałych wobec ludzi suk i u psa w sytuacji niepewności.
To Hurra! jest z powodu, że nawet Monty Sloan, który codziennie robi zdjęcia wilków, nie wyłapał dotąd tego zachowania.
Przemek, ty zawsze miałeś farta!
dzięki, maria i wufi
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2008, 22:16   #29
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Margo, Przemku, a jak na ogół psy się podczas takiego biegu zachowują, nie ma żadnych starć pomiędzy facetami, gdy sie wyprzedzają itd.? Bo ja w całym biegu chyba tego bałabym się najbardziej, gdyby Vargowi nagle odbiło na widok jakiegoś "wroga" . Czy podczas wakacji na którymś z obozów będzie jakiś bieg na 40 km?
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2008, 22:31   #30
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

A inni moga?
Ja mam takie sytuacje przejezdzajac przez miasto.. wtedy po prostu mocniej naciskam pedaly i pies wpada w galop.. jak galopuje to nie moze sie wsciekac Wtedy tez Ty masz wieksza kontrole bo male sa szanse zeby pies Cie zaczal szarpac. skracasz smycz i wrzucasz wyzszy bieg U nas dziala w 100 %
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2008, 22:34   #31
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Nigdy nie próbowałam i szczerze powiem, ze się boję, że Vargowi jednak odbije i tak szarpnie, że zacznę udawać orzełka. Choć na ogól on bardzo spokojnie biegnie przy rowerze, a jeździmy raczej po miejscach, gdzie psów nie ma .
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2008, 23:02   #32
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Aga, to przeciwstawienie sił, jeśłi wróg jest po Twojej prawej z przodu a Varg po lewej to probuje (Varg) wyprzedzicrower i przejsc na prawa strone - przyspieszajac uniemozliwiasz mu ten manewr
Jesli wrog jest po tej samej stronie co Varg to trzymasz mocno smycz i tez przyspieszasz.. tu jest ciut trudniej bo musisz balansowac i utz\rzymac psa ale nadajac mu tempo sobie ulatwiasz Poza tym pamietaj cozwykle powtarza maria- stres sie gubi w ruchu Taka szybka przebiezka pozwala spuscic pare
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2008, 00:19   #33
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

kup cie ... springer bedzie koniec problemow z lataniem a i pies wyuczy ze sarp nie sarp i tak nic nie zrobis, bedzie potem biegac piekne
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2008, 06:26   #34
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Gaga święta racja ja tylko raz przeleciałam przez kierownice na betonik a z moją masą to było dosyć komiczne i bolesne ale od tamtej pory robie tak jak piszesz i już nie mogę się doczekać kiedy wyjedziemy w trase
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2008, 08:29   #35
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Anetka- a bo to trzeba przecwiczyc takie sytuacje na poczatku , przy wolnym tempie Przeciez obie strony musza sie nauczyc, najlepiej bez szkod na ciele

Daiva- ja osobiscie nie jestem za springerem bo jak wtedy pozwolic psu dejsc na bok i sie zalatwic? Wole smycz w reku bo wtedy "czuje" psa.. widze czy wszystko gra czy cos jest nie tak.. w kazdej chwili moge puscic smycz itp. No ale smycz wymaga jednak zgrania rowerzysty i psa - wtedy nie utrudnia a pomaga
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2008, 10:30   #36
joke
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Warszawa
Posts: 230
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Anetka- a bo to trzeba przecwiczyc takie sytuacje na poczatku , przy wolnym tempie Przeciez obie strony musza sie nauczyc, najlepiej bez szkod na ciele
Ja z Ają 2 (słownie:dwa) razy wybrałam się na rowerek. W momencie jak zaczęłam unosić się na rowerze jak samolot do startu , dałam po hamulcach i tak trzymaaaałam (moje oponki ). Nasza przejażdzka tak wyglądała, że dziewczyna zasuwa, ciągnie mnie z rowerkiem, a ja nie nadążam z hamowaniem
Jak na widoku znajdzie sie jakiś ciekawy obiekt - następuje moja gwałtowna ewakuacja z roweru, wyćwiczona postawa zaparcia w ziemię ...lub puszczenie smyczy
joke jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2008, 11:10   #37
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

ja uczyłam Księciunia "wolniej", "bliżej" itp.. bo przejezdżając przez chodniki czasem trzeba było sie jakos przeorganizowac Chey szybko załapał poruszanie sie z rowerem i wokół niego. Jedyny raz, gdy była jazda bez trzymanki to gdy postanowił dogonic grupe na Liwtie- grupę, która wystartowała wczesniej..
A tak to sobie truchta az dojezdzamy do terenów, gzie moge go puscic. Wtedy juz jego sparwa czy sie gdzies zawacha i potem musi dogonic czy trzyma staly dystans
Jak widze, ze go energia rozpiera to dajemy gazu
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2008, 12:34   #38
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Chyba dziś wyjazdę w "miasto" popróbować
Odnośnie springera- zupełnie NIC nie czuć, jak pies szarpie i nie ma możliwości, żeby szarpiąc wywrócił rower?
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2008, 12:54   #39
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

ja biegam z 2 wilczakow od razu i nic - a mami i sarenki i kotki i inne nie kochane pieski

a co do zalatwiania sie - to pies muszi zrobic przed biegem a nie w czasie biegu,
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2008, 13:03   #40
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

ja pamietam, że zawsze na poczatkowym odcinku pies sie załatwia (ruch wpływa na perystatyke jelit) Poniewaz jeżdże jednak na ogół treningowo i rekreacyjnie to nie widze powodów aby psu nie pozwalac Poza tym jadąc przez ulice mijamy punkty newralgiczne (drzewa, słupy itp) no i weź psu nie pozwól obwachac
ja wychodze z założenia, że taka przebiezka ma jednak byc fajna Więc pies może to i owo

Aga- springer, jesli jest przymocowany tam gdzie siodelko to masz psa w srodku ciezkosci calej machiny jadacej- kontrujac kierownica, czy zmieniajac kierunek i tak szarpniecie masz w najbardziej dociazonym miejscu, dlatego trudniej po takim szarpnieciu przewrocic psu rowerzyste
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org