Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-10-2012, 20:59   #41
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
ile ja dobrze pamietam i jesli nie myle sie byl mierzony w Poznej nie oficialne
Mała poprawka: Oskar PRÓBOWAŁ zmierzyć, jak wiesz - Chey miał na ten temat inne zdanie Pomiar nie został dokonany.

Quote:
bo dużo się mówi o tym, że taka świetna budowa przy tej wysokości rzadko się zdarza
To nagle już nie ja "wszędzie piszę" tylko się dużo mówi? Ależ Ty jesteś błyskawica przy zmianie zdania, prędkość światła niemalże....wszystkie chorągiewki świata zwisają smętnie, zawstydziłaś je na amen.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 21:05   #42
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
To nagle już nie ja "wszędzie piszę" tylko się dużo mówi? Ależ Ty jesteś błyskawica przy zmianie zdania, prędkość światła niemalże....wszystkie chorągiewki świata zwisają smętnie, zawstydziłaś je na amen.
Też Cię kocham
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 21:06   #43
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by erendil View Post
Ok już wiem gdzie można znaleźć ową wypowiedź ("żałuję, że nie powtórzyła się sytuacja z Opola gdzie sędzia widząc dorosłą sukę, która jest mniejsza od szczeniaka wyciągnął miarkę i chociażby za brak wzrostu obniżył jej ocenę") Vapula nie była wtedy dorosła Panie G. miała 16 msc i startowała w młodzieży.
Pan Grzes to pan Grzes. Ale chyba jeszcze bardziej Vapuli czepiala sie Ela... To zaklamanie mnie na serio rozbawilo, bo tak sie sklada, ze to (dorosla) sunia z jej hodowli wyglada(la) przy Vapuli jak szczeniak....
Ale co sie dziwisz....

Do mnie doczepila sie, ze w ringu biegalam w swetrze obszytym futerkiem (sztucznym):
"Nowe trendy nakazują ponoć "chadzać" w lepszym futrze niż własne psy "chadzają". Zawsze to jakoś bilans wyrównuje"
Kazdy zna Jantarowe Watahy i co tu duzo gadac: o siersci jakie maja moje psy moga tylko pomarzyc, bo zimowe "futro" maja o wiele slabsze niz moje psy siersc w lecie, gdy sa lyse i wyleniale....

Na serio nie ma sie co wkurzac - akurat ta grupa do doskonaly przyklad: źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 21:17   #44
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Aby nie bylo gadania, ze jestem goloslowna i "oczerniam" bez powodu - fotka suni z Jantarowej watahy i Bruxy (mlodej, gdy miala jakies 61-62cm):


A Jantarowa watahe wyciagam jak najbardziej swiadomie... Dla mnie wzrost wilczaka to rybka, ani mnie to pali ani ziebi... CsW ma miec minimum, a najlepiej jesli bedzie sredniego wzrostu... Wielkie i ciezkie klocki mnie nie kreca... raczej smuca, bo wiem jak koncza.
Ale razi mnie w oczy, kiedy ktos robi jazdy, ze "INNI" polscy hodowcy daza do miniaturyzacji (znow pejoratywne okreslenie faktu, ze w PL nie hoduje sie wilczakow jak bydla ubojowego u ktorego liczy sie wielkosc i masa, a zwraca bardzie j uwage na budowe i szlachetnosc wyrazu), a wlasnie samemu moze nazwac sie przodownikiem tej dziedziny (prosze mne poprawic, jesli ktos widzial mniejszego wilczaka niz wlasnie ten z JW - oczywiscie pomijam mojego karzelka Qilina, bo on jest chyba jakie 3-4 cm mniejszy).

Cytat pani Eli:
"Zarazem jednak nie ulega "Polskim modom" np na miniaturyzację"

No i kto tu ulega tej modzie...?
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 24-10-2012 at 21:21.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 21:21   #45
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
a Biesa widzialam w Wawe- tez jakims tam gigantem nie pokazal sie widzialam wieksze tez normalny fajny pies
Bo to złudzenie apteczne było - on dosyć chudy, wiec sie nie wydaje duzy. Ale fakt - pojawilo sie ostatnio sporo wiekszych/wyzszych
anula jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 21:29   #46
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Bo to złudzenie apteczne było - on dosyć chudy, wiec sie nie wydaje duzy. Ale fakt - pojawilo sie ostatnio sporo wiekszych/wyzszych
Noo Nasza młodzież, NemoMeImpuneLacessit rosną aż miło
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 21:54   #47
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Odkąd 'siedzę' w wilczakach, to parametr wzrostu jest nieustannie nr.1. Ile mierzy? Podbija już grzbietem parapet? Ma już 72 cm? Kompletnie nie rozumiem i zdumiewa mnie popularność tego 'hitu'. Jak, za przeproszeniem, w szatni nastolatków, którzy porównują poziom swojego rozwoju... Tylko nastolatki są jakby usprawiedliwione

Ale skoro jesteśmy przy temacie: nie chciałabym mieć dylematów hodowcy. Bo z jednej strony, taki wzrost poniżej dolnej granicy określonej we wzorcu, wyklucza psa z hodowli (np. w Czechach podczas bonitacji), w dodatku hodowca MUSI (bo się do tego zobowiązał) przestrzegać przepisów ZkwP, w tym hodowlanych. Z drugiej strony-logika nakazuje użyć psa, który poza wzrostem ma tysiąc pożądanych cech, których zwyczajnie szkoda byłoby zaprzepaścić, eliminując psa z hodowli. Ale ta logika stoi w sprzeczności z zasadami.....przerąbane...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 22:18   #48
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Mała poprawka: Oskar PRÓBOWAŁ zmierzyć, jak wiesz - Chey miał na ten temat inne zdanie Pomiar nie został dokonany.
.
ale mi ciferki w mozgu jakies sa to plius minus wiadomo ile on ma
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 22:20   #49
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Bo to złudzenie apteczne było - on dosyć chudy, wiec sie nie wydaje duzy. Ale fakt - pojawilo sie ostatnio sporo wiekszych/wyzszych
oi nie- mnie roznicy chudy gruby nie robi oko narazie nie oklamala za mocno ile jakis pies ma
oi tak i wiekszych i ciezsczych ))
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 22:23   #50
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Odkąd 'siedzę' w wilczakach, to parametr wzrostu
)) .... wyluzuj .... wnuczek na przeglądzie młodych ma 66 ... i nie wygląda jak szakal złocisty )) ...
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 22:25   #51
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Odkąd 'siedzę' w wilczakach, to parametr wzrostu jest nieustannie nr.1. Ile mierzy? Podbija już grzbietem parapet? Ma już 72 cm? Kompletnie nie rozumiem i zdumiewa mnie popularność tego 'hitu'. Jak, za przeproszeniem, w szatni nastolatków, którzy porównują poziom swojego rozwoju... Tylko nastolatki są jakby usprawiedliwione
"Czekając na szczeniaczka miałam marzenia aby był duży..."

"Cheitan to wilczak niebanalny. Tu,
w Polsce jedyny tak duży o tak harmonijnej budowie, nie da się go nie zauwazyć To prawdziwy Pan Pies, dorodny samiec, w 100 % ..."

Over and out
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 22:38   #52
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
i nie wygląda jak szakal złocisty ))
To okreslenie "szakal zlocisty" mialo tez miec wydzwiek negatywny? Bo nie lapie... Widzialam sporo mlodych wilkow i zabijcie mnie, ale one mi szakale przypominaja.... Ewentualnie mieszanki szakali z kojotami i lisami.....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 22:41   #53
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Odkąd 'siedzę' w wilczakach, to parametr wzrostu jest nieustannie nr.1. Ile mierzy? Podbija już grzbietem parapet? Ma już 72 cm? Kompletnie nie rozumiem i zdumiewa mnie popularność tego 'hitu'.
Wiesz masz wilczaka, ktoremu nikt nie zarzuca ze jest za maly, nie wmawia ze nie ma minimum, wiec nie rozumiesz czemu tyle szumu. Ja (mimo posiadania kurdupelka, do ktorego czasem sie doczepiaja) tez nie rozumiem o co sie rozchodzi jak to moze miec taki ogromny wplyw i wzbudzac tyle halasu, skoro wilczak to nie tylko wzrost ale mnostwo innych rzeczy.


P.S. tez nie czaje o co chodzi z szakalem, ja tam sie cieszylam jak Urciowego brali za szakala
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 22:45   #54
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
)) .... wyluzuj .... wnuczek na przeglądzie młodych ma 66 ... i nie wygląda jak szakal złocisty )) ...
a zal tego szakalu
avgrunn- DOKLADNE
__________________

Last edited by wolfin; 24-10-2012 at 22:47. Reason: p.s.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 22:58   #55
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Wiesz masz wilczaka, ktoremu nikt nie zarzuca ze jest za maly, nie wmawia ze nie ma minimum, wiec nie rozumiesz czemu tyle szumu. Ja (mimo posiadania kurdupelka, do ktorego czasem sie doczepiaja) tez nie rozumiem o co sie rozchodzi jak to moze miec taki ogromny wplyw i wzbudzac tyle halasu, skoro wilczak to nie tylko wzrost ale mnostwo innych rzeczy.


P.S. tez nie czaje o co chodzi z szakalem, ja tam sie cieszylam jak Urciowego brali za szakala
avgrunn-rozumiem, uwierz. Te pierdoły o fryzjerach (prostowaniu sierści przed wystawą) itp. Cuda się słyszało, serio Jak ktoś chce się przywalić, to się przywali: do wzrostu, ucha, oka, ogona czy sierści (no dobra, w tym ostatnim przypadku akurat wada jest ewidentna więc nie mówimy o przywalaniu się) Tylko -co to zmienia? W życiu Twoim? Psa? Chyba nic, prawda?

secki:
Quote:
"Czekając na szczeniaczka miałam marzenia aby był duży..."

"Cheitan to wilczak niebanalny. Tu,
w Polsce jedyny tak duży o tak harmonijnej budowie, nie da się go nie zauwazyć To prawdziwy Pan Pies, dorodny samiec, w 100 % ..."
Doceniam wysiłek, ale trochę się chyba nie udało, co?
Tak, marzyłam o dużym psie, marzenie się spełniło. Kocham duże psy i kudłate. Takie upodobanie.
Podpowiem - makota coś próbowała przemycić, że jakoby opowiadam, że Chey jest jakiś wyjątkowo duży. Szukaj dalej, może Ci się poszczęści, bo na razie to licho...Podpowiem, że dorodność samcza nie idzie wprost z wysokości. Lepiej wytłumaczyć się nie podejmuję.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 23:08   #56
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Kalinka jest złocista... i wygląda jak szakal :P i jestem z tego dumna
Nasz karzełek - Chico, był wyższy od Quillina, mieścił się w wymiarach suki i to nie w minimum...
Chłopaki w miocie G wyszły mi duże, choć nie tego oczekiwałam, mają swoje wady ale mają zalety do którycvh dążyłam Z lekkim przerażeniem patrzę jak rosną i mam nadzieję, że już do góry nie pójdą, bo nie lubię wilczaków kolosów. To podobno psy średniego wzrostu. Jak dla mnie pies 66-68 cm z dobrymi indeksami to pies idealny. Niezależnie od wielkości ucha, koloru oka (choć to też niewątpliwie cieszy, ale nie jest priorytetem...)

Czy to ważne ile ma pies wzrostu? Kalince latami wmawiano, że jest miniaturką. A jest cała masa mniejszych suk. Mnie cieszy to, że suka ma fajną budowę, jest zwinna, skoczna, szybka, mierzyła się z chartami i wcale nie zostawała w tyle. Czy nie najważniejsze jest to, że pies ma w sobie "to coś" i że jest dumnym przedstawicielem swojej rasy?
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 23:09   #57
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ale skoro jesteśmy przy temacie: nie chciałabym mieć dylematów hodowcy. Bo z jednej strony, taki wzrost poniżej dolnej granicy określonej we wzorcu, wyklucza psa z hodowli (np. w Czechach podczas bonitacji), w dodatku hodowca MUSI (bo się do tego zobowiązał) przestrzegać przepisów ZkwP, w tym hodowlanych. Z drugiej strony-logika nakazuje użyć psa, który poza wzrostem ma tysiąc pożądanych cech, których zwyczajnie szkoda byłoby zaprzepaścić, eliminując psa z hodowli. Ale ta logika stoi w sprzeczności z zasadami.....przerąbane...
No wlasnie nie... zobacz, ze przez to gadanie "tamtych" nie zauwaza sie tego, ze w dziale WADY DYSKWALIFIKUJACE nie stoi jedynie wzrost...
Skoro jestesmy przy Czechach - zobacz, ze za jeden centymetr wzrostu wyrzuca psa z hodowli. Ale szczeniaki bedzie mial tragicznie zbudowany kaleka, ktory budowa kolo wilczaka nawet nie lezal...
I inny przyklad - pieknego psa za JEDNA zla ceche (ucho) wyrzucono z hodowli. A psom, ktore NIC nie mialy dobrego pozwolono sie rozmnazac...
Jest to trzymanie sie zasad, czy glupota hodowlana?

Jeszcze raz: WADY DYSKWALIFIKUJ¡CE
- Agresja lub zbytnia strachliwość.
(sa psy, ktore probuja zabic wlascicieli, kryja w kagancach, bo inaczej do psa nikt nie podejdzie, ale opisuje sie je jako super repy).
- Zachwianie proporcji ciała
(czyli jamnikow nie nagradzamy doskonala ocena na bonitacji tylko wywalamy z hodowli!)
- Wady temperamentu i charakteru.
(precz z anemikami - zegnamy psy, ktore cale zycie wygladaja jakby byly na prochach)
- Nietypowa głowa.
(tutaj zegamy cale hodowle, ktore nie maja ani jednego psa z glowa odpowiadajace wzorcowi)
- Brakujące zęby (poza 2 PM1 i M3, patrz § WADY). Nieprawidłowy zgryz.
(tu nic nie mowie, bo sprawa jest jasna)
- Nietypowy kształt i osadzenie oka.
(i ponownie "do widzenia" dla psow o slodkich basetowatych oczkach)
- Nietypowe osadzenie i kształt ucha.
(zegnamy nietoperki i "amstafy" z mikro uszkami)
- Wiszące podgardle.
(zegnamy polowe "postawnych basiorow", bo im skora na szyjach wisi)
- Mocno opadający zad.
(leca kolejne hodowle i psy naszego polskiego awanturnika)
- Nietypowa klatka piersiowa.
(do widzenia dla tych masywnych psow z postawa dogow, zegnamy wszystkie psy, przy ktorych sedziowie allrounderzy wpisali, ze maja "swietna, przestronna i gleboka" klatke)
- Nietypowo osadzony i zle noszony ogon.
(zegnamy psy z ogonami na brzuchu i psy z ogonami osadzonymi nisko)
- Wadliwe i nietypowe ustawienie przednich kończyn.
(do widzenia dla calych linii/hodowli z francuzka postawa przednich konczyn, zegnamy psy o szerokiej postawie i krzywych nozkach)
- Odstająca i nietypowa szata.
(zegnamy dlugowlose ONki, lysolki, i wszystki inne fryzy)
- Inna niż standardowa barwa.
(biale wilczaki robia FRU z hodowli)
- Luźne stawy.
(wylatuja wszystkie ciapciaki, lacznie z "urodzonymi" zwyciezcami, ktorym lapy lataja na boki i nie sa w stanie prosto poprowadzic nog)
- Nietypowy ruch.
(tu wylatuja wszystkie psy, ktore nie maja budowy wilczaka (bo ona rzutuje na ruch) - najszybciej te, o tym "przestronnym ruchu i mocnym wykroku; to zakaz hodowlany dla wszystkich wilczakow, ktore nie "drobia" tak jak powinny drobic)

No i jak - zostal nam w rasie jeszcze jakis pies, ktorego mozna by bylo rozmnozyc, gdyby sie do tego stosowac doslownie...?


Zobaczcie co sie z tego robi: Grzesiek awanturuje sie o 1 cm wzrostu u innych. Gada o miarkach. A sam ma psa, ktory tylko wzrost (i zgryz) ma OK, a poza tym lezy na calym froncie.

Opisowo: wlasciciel psa, ktory NIC NIE MA WZORCOWEGO (oprocz wlasnie wzrostu) bije piane, bo inny pies ma JEDNA JEDYNA wade.

Dlatego nie logika nakazuje uzycie malego psa, ale zwykly zdrowy rozum. Bo co mam wybrac: psa, ktory JEDNEJ rzeczy nie ma dobrej, czy psa ktory NIC nie ma dobrego (prawie nic, bo jedna cecha jest OK). Jako hodowca musialabym upasc na glowke, zeby nie uzyc tego pierwszego (oczywiscie dobierajac go do suki, ktora jego "wade" polepszy)....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 24-10-2012 at 23:37.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 23:09   #58
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Rzeczywiście się pomyliłem, "duży" nie jest synonimem słowa "wysoki" ale niski i kudłaty ,oczywiście, przepraszam!

Ale to prawdopodobnie dlatego, że jestem "tępym idiotą", "pustym łbem" charakteryzuję się również " nieograniczoną głupotą" bo przecież jestem "pustakiem"...

A teraz oczywiście biorę się do szukania tajemniczych postów ponieważ mam ogromną ochotę na przepychankę z kimś "na poziomie".

Dobranoc
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 23:10   #59
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Tylko -co to zmienia? W życiu Twoim? Psa? Chyba nic, prawda?
Troche zmienia, kocham go jeszcze bardziej no bo taki slodki, nieduzy i jeszcze nie wiadomo czemu na niego jada


Gia masz absolutna racje
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 23:16   #60
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Ja muszę przyznać, że właśnie tę "szakalowatość" uwielbiam w wilczakach
Jakby mi ktoś takie rzeczy wytykał - nic tylko się cieszyć
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org